Murat Bakan

Murat Bakan

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir-1 7 .sıra Adayı.Ankara'da 1972 yılında dünyaya gelen Murat Bakan, Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi'den mezun oldu. Serbest avukatlık yapan Bakan, 2009-2014 yılları arasında Karabağlar Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi meclis üyesi üyeliği CHP Grup Başkan Vekililiği görevinde bulundu. İzmir Büyükşehir Belediyesi Hukuk Komisyonu Başkanlığı, Karabağlar Kent Konseyi Başkanlığı ve Engelsiz İzmir Projesi Yürütme Kurulu Üyeliği de yapan Bakan, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Murat Bakan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.974 murat bakan haberi bulunmuştur.
Kılıçdaroğlu’na rapor sundular
Kılıçdaroğlu’na rapor sundular CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis’te ağırladığı İzmir Seyyar Esnaf ve Sanatkârlar Meclisi üyelerine, “İnanıyorum ki, İzmirli sokak emekçileri de dava adamı olarak en az bir temsilcisini Meclis’e gönderecektir” dedi.
30.06.2022Ege
Haklarınızı alacaksınız
Haklarınızı alacaksınızTEMAD üyeleriyle bir araya gelen Başkan Soyer, “Ülkeyi savunanların maaşlarının kesilmesi kabul edilemez” dedi.
20.06.2022Ege
İZSİAD’dan bağış rekoru
İZSİAD’dan bağış rekoruİzmir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (İZSİAD) Maraton İzmir 2022 koşusuna katılarak EÇEV ve ÇYDD adına bağış topladı.
9.05.2022Ege
Aydın'da, maden ocağında üzerine sac düşen işçi hayatını kaybetti
Aydın'da, maden ocağında üzerine sac düşen işçi hayatını kaybettiAydın'ın Söke ilçesinde, bir maden ocağında üzerine sac düşen Murat Bakan (29), hayatını kaybetti.
12.02.2022Gündem
Bakan Yardımcısı Ersoy'dan, CHP'li  Murat Bakan'ın iddialarına yanıt: Tamamı yalan, iftira
Bakan Yardımcısı Ersoy'dan, CHP'li Murat Bakan'ın iddialarına yanıt: Tamamı yalan, iftiraİçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan'ın Jandarma Genel Komutanlığı'nda çeşitli yapılanmalar olduğu yönündeki iddialarına yanıt verdi. Açıklamaların gerçekle ilgilisi olmadığını söyleyen Ersoy, "Kahraman Jandarma Teşkilatımızı bu başarısından dolayı iftiralarıyla yıpratmak isteyenler tarafından harekete geçirildiği görülmektedir." dedi.
23.01.2022Gündem
‘Orman yangınları ve sel iklim yıkımının fragmanı’
‘Orman yangınları ve sel iklim yıkımının fragmanı’TBMM Çevre Komisyonu CHP Sözcüsü Murat Bakan, Meclis Küresel İklim Araştırma Komisyonu raporuna parti olarak düştükleri şehri raporlaştırarak, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na sundu.
17.12.2021Siyaset
‘İklim krizi ulusal güvenlik sorunu’
‘İklim krizi ulusal güvenlik sorunu’Glasgow İklim Zirvesi’ne katılan TBMM Çevre Komisyonu CHP Sözcüsü Murat Bakan, “Beklenti çok yüksekti dünyada. Güçlü kararlar, güçlü sonuç çıkması bekleniyordu. Hayal kırıklığı oldu” dedi.
13.11.2021Gündem
Kılıçdaroğlu’yla Torbalı zirvesi
Kılıçdaroğlu’yla Torbalı zirvesiTorbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, Ankara’da hem partisi CHP’nin grup toplantısına katıldı, hem de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’yla görüştü.
10.11.2021Ege
Ege’nin dört yanı zafer...
Ege’nin dört yanı zafer...30 Ağustos Zafer Bayramı; İzmir, Manisa, Balıkesir, Aydın, Denizli, Uşak, Muğla ve Çanakkale’de törenlerle kutlandı, “Kuruluşa emek verenleri minnetle anıyoruz” mesajı verildi
30.08.2021Ege
Bornova’ya engelli ve doğa dostu havuz
Bornova’ya engelli ve doğa dostu havuzİzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 4 yatırımının açılış töreni için kente gelen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun ikinci durağı Havuz İzmir oldu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Pandemi yatırımlarımızı durduramadı ama kıymetli buluşmaları geciktirdi” dedi
28.06.2021Ege
‘Ektiğimiz toprağı bereketli kılalım’
‘Ektiğimiz toprağı bereketli kılalım’TBMM Çevre Komisyonu CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, 5 Haziran Dünya Çevre Günü ile ilgili açıklama yaptı.
6.06.2021Ege
Türk işçilerinin durumunu sordu
Türk işçilerinin durumunu sorduCHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Libya’da kaçırılan Türk yurttaşları için çağrıda bulundu, “Yıllarca terör örgütleri tarafından kaçırılan askerlerimiz, polislerimiz için çağrı yaptık, nerede olduklarını sorduk...
16.05.2021Ege
‘Bu ölümler çok acı, üzülüyoruz’
‘Bu ölümler çok acı, üzülüyoruz’Buca’da canına kıyan Erdal Şenözpak ile Mersin Mut’ta ölümü seçen, kokoreççi Murat Gümüş’e dikkat çeken, CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, “Ekonomik sebeplerden dolayı aramızdan ayrıldılar...
3.05.2021Ege
Torbalı’ya ziyaret
Torbalı’ya ziyaretİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İsmail Uygur’un vefatının ardından Torbalı Belediye Başkanlığı’na seçilen Mithat Tekin’e tebrik ziyaretinde bulundu.
1.05.2021Ege
CHP heyetinden ziyaret
CHP heyetinden ziyaretCHP İzmir Milletvekilleri Murat Bakan ve Mahir Polat, CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, CHP Aydın Milletvekilleri Süleyman Bülbül ve Hüseyin Yıldız, CHP Genel Merkezi Avukatı Celal Çelik ile CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na makamında nezaket ziyaretinde bulundu.
17.04.2021Ege
İzmirli şehit asker son yolculuğuna uğurlandı
İzmirli şehit asker son yolculuğuna uğurlandıMersin'in Mut ilçesinde, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) sevk edilen askerleri taşıyan otobüsün devrildiği kazada yaralanıp, tedavi gördüğü hastanede 9 ay sonra şehit olan Er Tevfik Yasin Keser (26), memleketi İzmir’de son yolculuğuna uğurlandı. Şehidin üniformasını giyip şapkasını takan, evlenme hayalini kurduğu nişanlısının, törende ayakta durmakta güçlük çektiği görüldü.
9.04.2021Gündem
‘Tepki nedeniyle mi gönderiliyor’
‘Tepki nedeniyle mi gönderiliyor’TBMM Çevre Komisyonu CHP Sözcüsü, İzmir Milletvekili Murat Bakan, Brezilya Donanması’na ait ‘NAe Sao Paulo’ adlı uçak gemisinin gövdesinin sökülmek üzere İzmir Aliağa’ya gönderileceği iddialarını Meclis gündemine taşıdı.
5.04.2021Ege
İzmir’in üzücü tablosu
İzmir’in üzücü tablosuCHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na İzmir’de ve Türkiye’de kaç kadının Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi’ne (ŞÖNİM) başvurduğunu sordu...
8.03.2021Ege
Çürüyüp gitmesin
Çürüyüp gitmesinİzmir Büyükşehir Belediyesi, yıllar önce Yamanlar Dağı’nda sanatoryum olarak kullanılan ve kaderine terk edilen tesis için Orman Bölge Müdürlüğü tarafından açılan ihaleye teklif sundu.
5.03.2021Ege
Şimdiki durak Çiğli
Şimdiki durak ÇiğliKarşıyaka-Çiğli arasında hizmet verecek 11 kilometrelik Çiğli Tramvayı projesinin temeli, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı törenle atıldı. Büyükşehir Başkanı Soyer, “Sözümüzü yerine getiriyoruz” dedi
6.02.2021Ege
‘Seyirci kalmayacağız’
‘Seyirci kalmayacağız’İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sel felaketinde iki kişinin yaşamını yitirdiği Menderes’e gitti, incelemelerde bulundu.
5.02.2021Ege
Yuva kuracakları yer kalmayacak...
Yuva kuracakları yer kalmayacak...Türkiye’de yaşayan 425 kuş türünden 103’ünü barındıran Aliağa’nın Çaltılıdere deltasında yat limanı yapım çalışmaları ilerliyor. Yüzlerce göçmen kuş, iş makineleri nedeniyle zamanından önce göç etmek zorunda kaldı.
31.01.2021Ege
‘Anestezi teknikeri sesini duyuramıyor’
‘Anestezi teknikeri sesini duyuramıyor’CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, anestezi tekniker ve teknisyenlerinin resmi görev tanımı ve kadro taleplerini TBMM gündemine taşıdı.
16.01.2021Ege
Kafe işletmecilerine teşekkür
Kafe işletmecilerine teşekkürDepreme karşı alınabilecek önlemlerin belirlenmesi ve deprem zararlarının en aza indirilmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu’nun CHP’li üyeleri, İzmir Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi Av. Sevda Erdan Kılıç ile CHP Parti Meclisi Üyesi ve Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, deprem bölgesini ziyaret etti.
14.11.2020Ege
ATAM SEN RAHAT UYU
ATAM SEN RAHAT UYUİzmir’de Ulu Önder Atatürk’ün vefat ettiği 09.05’te hayat durdu. 1 dakikalık saygı duruşuna vatandaşlar evlerinde, sokaklarda ve caddelerde eşlik etti
10.11.2020Ege

Benzer Haber Etiketleri

Murat Bakan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.