Musevi

Musevi

Son dakika Musevi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Musevi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Musevi haber sayfamızda...

Musevi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.103 musevi haberi bulunmuştur.
Numan Kurtulmuş'tan Mescid-i Aksa saldırılarına sert tepki
Numan Kurtulmuş'tan Mescid-i Aksa saldırılarına sert tepkiAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CNN TÜRK ekranlarında İsrail'in Mescid-i Aksa'da sebep olduğu şiddet ortamını yorumladı.
11.05.2021Haberler
Son dakika! Numan Kurtulmuş'tan Mescid-i Aksa saldırılarına sert tepki
Son dakika! Numan Kurtulmuş'tan Mescid-i Aksa saldırılarına sert tepkiAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CNN TÜRK ekranlarında İsrail'in Mescid-i Aksa'da sebep olduğu şiddet ortamını yorumladı.
11.05.2021Siyaset
‘Kardeşlik tablomuz dünyaya anlatılmalı’
‘Kardeşlik tablomuz dünyaya anlatılmalı’Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önceki akşam verdiği iftara katılan azınlık cemaati temsilcileri “Biz her zaman Türkiye Cumhuriyeti devletinin yanındayız. Ülkemizi çok seviyoruz” dedi. Erdoğan da Türkiye’deki bu kardeşlik tablosunun dünyaya anlatılmasının öneminin altını çizdi
7.05.2021Siyaset
Azınlık cemaatleri temsilcilerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür
Azınlık cemaatleri temsilcilerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkürAzınlık cemaati temsilcileri, dün kendilerini iftara davet eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkürlerini sundu.
6.05.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, azınlık cemaat temsilcileriyle iftarda bir araya geldi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, azınlık cemaat temsilcileriyle iftarda bir araya geldiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, azınlık cemaatlerinin temsilcileriyle iftarda bir araya geldi.
5.05.2021Siyaset
Son dakika haberi: Tam kapanma kararları belli oldu! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar...
Son dakika haberi: Tam kapanma kararları belli oldu! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar...Son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası flaş açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs tedbirleriyle ilgili olarak yaptığı açıklamada tam kapanmaya geçileceğini duyurdu. Erdoğan, "Anaokulu, kreş, 8'inci ve 12'nci sınıflar dahil, tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek, tüm sınavlar ertelenecektir." dedi. Öte yandan Erdoğan, Biden'ın 'soykırım' açıklamasına çok sert tepki gösterdi. İşte son dakika haberinin gelişmeleri...
26.04.2021Siyaset
Erdoğan'dan Biden'a tarihi ayar! 'Belgeler ortada' diyerek meydan okudu
Erdoğan'dan Biden'a tarihi ayar! 'Belgeler ortada' diyerek meydan okuduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Biden'ın 1915 olayları için 'soykırım' ifadesi kullanmasının ardından Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada sert tepki gösterdi. Erdoğan, 1915 olaylarına ilişkin, "Acaba Amerika'nın arşivlerinde ne kadar bu konuda belge var veya varsa bu belgeleri açabiliyor mu? Avrupa'da var mı, varsa açabiliyor mu? Biz 'hodri meydan' diyoruz ama bugüne kadar bizim bu çağrılarımıza cevap veremediler." dedi.
26.04.2021Haberler
Son dakika: Erdoğan'dan Biden'a tarihi ayar! 'Belgeler ortada' diyerek meydan okudu
Son dakika: Erdoğan'dan Biden'a tarihi ayar! 'Belgeler ortada' diyerek meydan okuduGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden'ın 1915 olayları için 'soykırım' ifadesi kullanmasının ardından Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada sert tepki gösterdi. Erdoğan, 1915 olaylarına ilişkin, "Acaba Amerika'nın arşivlerinde ne kadar bu konuda belge var veya varsa bu belgeleri açabiliyor mu? Avrupa'da var mı, varsa açabiliyor mu? Biz 'hodri meydan' diyoruz ama bugüne kadar bizim bu çağrılarımıza cevap veremediler." dedi.
26.04.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hamursuz Bayramı mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hamursuz Bayramı mesajıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Musevi vatandaşların Hamursuz Bayramı'nı kutlayarak, "Toplumumuzun bütün kesimlerinin ortaya koyduğu birlik, beraberlik ve dayanışma, dün olduğu gibi bugün de yarın da barış ve huzurumuzu muhafaza edecek en önemli güvencemizdir." ifadesini kullandı.
27.03.2021Siyaset
Hizbullah: Suriye'de Rus üssü Himeymim'de olduğumuzu herkes biliyor
Hizbullah: Suriye'de Rus üssü Himeymim'de olduğumuzu herkes biliyorLübnan'daki Hizbullah örgütünün Dış ilişkiler Sorumlusu Ammar el-Musevi, Rusya'nın Suriye'de ana askeri karargah olarak kullandığı Himeymim Üssü'ndeki varlıklarının herkesin malumu olduğunu söyledi.
26.03.2021Dünya
Son dakika: Kayıp mezar Edirne'de ortaya çıktı! Popov bulundu
Son dakika: Kayıp mezar Edirne'de ortaya çıktı! Popov bulunduBulgar tarihinin önemli isimlerinden din adamı Rafael Popov’un mezarı, Edirne’de bulundu. Bağımsız Bulgar kilisesi hareketinin önemli isimlerinden Popov’un mezarının, yine Fener Rum Patriği ve Bulgaristan dini otoriteleri arasındaki bir çekişme döneminde bulunması dikkat çekti
20.03.2021Gündem
Trump'ın damadı Kushner, Nobel Barışı Ödülü'ne aday gösterildi
Trump'ın damadı Kushner, Nobel Barışı Ödülü'ne aday gösterildiABD'de ırkçılığa karşı mücadelenin sembolü haline gelen "Siyahi Hayatlar Değerlidir (BLM)" hareketi ile eski ABD Başkan Donald Trump'ın damadı ve danışmanı Jared Kushner, 2021 Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterildi.
1.02.2021Dünya
‘Dindarlara ağır baskı sandığa oy patlaması olarak yansıyor’
‘Dindarlara ağır baskı sandığa oy patlaması olarak yansıyor’Sosyolog Prof. Dr. Nur Vergin (80), açıklamalarıyla bir dönem en çok tartışılan isimlerden biriydi. Paris Sorbonne Üniversitesi’nde sosyoloji eğitimi aldıktan sonra 1973’te Türkiye’ye dönen Vergin,  İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde çalışmaya başladı. Aynı üniversitede Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde profesör unvanını aldı. Sonrasında Marmara ve Bilkent üniversitelerinde çalışmalarını sürdüren Vergin, “Siyasetin Sosyolojisi”, “Türkiye’de Tanık Olmak”, “Din, Toplum ve Siyasal Sistem” gibi önemli çalışmalara imza atarken, bir dönem ise tartışmaların odağındaki isim oldu.
20.01.2021Gündem
Son Dakika Haberi: Türkiye'nin yanı başında... Füzeler ateşlendi!
Son Dakika Haberi: Türkiye'nin yanı başında... Füzeler ateşlendi!Haber ajansları fotoğrafları peş peşe geçti, dünya o noktaya kilitlendi... İran'ın güneydoğusundaki Mekran sahilinde düzenlenen tatbikata; hava indirme, özel kuvvetler ve acil müdahale ekiplerinden oluşan askeri birlikler katıldı. Tatbikatta Ordu Genel Komutanı Tümgeneral Abdurrahim Musevi, Kara Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Keyumers Haydari ile birlikte diğer üst düzey askeri yetkililer de hazır bulundu.
19.01.2021Dünya
Fransa’da tartışmalı tüzük kabul edildi
Fransa’da tartışmalı tüzük kabul edildiFransa İslam Konseyi (CFCM), ülkede ilke olarak ‘siyasal İslam’ı reddeden “Fransa’da İslam prensipleri tüzüğünü” kabul etti. Konsey, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un talep ettiği beyannameye uzun tartışmalar sonrasında imza attı.
19.01.2021Dünya
İran'dan Hint Okyanusu'nda gövde gösterisi
İran'dan Hint Okyanusu'nda gövde gösterisiİran ordusu ülkenin güneydoğusunda düzenlediği deniz tatbikatı kapsamında çeşitli menzile sahip füze ve torpidoları denedi.
14.01.2021Dünya
İran'dan Hint Okyanusu'nda gövde gösterisi
İran'dan Hint Okyanusu'nda gövde gösterisiİran Deniz Kuvvetlerinin, Umman denizi ve Hint Okyanusu'nda deniz tatbikatına başladığı belirtildi.
13.01.2021Dünya
202 Yılbaşı nedir, ne anlama geliyor? Google, Yılbaşı Doodle'ında hata mı yaptı?
202 Yılbaşı nedir, ne anlama geliyor? Google, Yılbaşı Doodle'ında hata mı yaptı? 2020 Yılının son gününe özel Google'dan yılbaşı Doodle'ı geldi. Milyonlarca Google kullanıcısı bir detayı fark etti. Doodle görseline tıkladığında açılan ekran '202 Yılbaşı' oldu. Kullanıcılar ise 202 Yılbaşı nedir, 202 Yılbaşı ne demek arayışa koyuldu. Google, Doodle hatası mı yaptı akla ilk gelen sorular arasında...
31.12.2020Gündem
Son Dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan öğrencilere müjdeyi verdi! Yüzde 18 zam
Son Dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan öğrencilere müjdeyi verdi! Yüzde 18 zamGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üniversite öğrencilerine burs müjdesi verdi. 2021 yılında verilecek burs ve kredi miktarının belirlendiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "2021 yılında öğrencilerime vereceğimiz burs ve kredi miktarını belirledik. Lisansta 550'den 650 liraya çıkarmış bulunuyoruz. Aynı şekilde 1100 lira olan yüksek lisansı da 1300 liraya çıkarıyoruz. Doktorada ise 1650 lira olan ödemeyi 1950 liraya çıkarmış oluyoruz. Ocak ayında öğrencilerin hesaplarına burs ve kredi olarak bu miktarlar yatırılacaktır" diye konuştu. Buna göre, lisans öğrencilerinin alacağı miktarda yaklaşık yüzde 18 artış sağlanmış oldu. Asgari ücret konusunda da konuşan Erdoğan, "Görüşmeler belli yere gelsin o zaman konuşalım" dedi.
23.12.2020Siyaset
Hacer İsminin Anlamı Nedir? Hacer Ne Demek, Hangi Anlama Gelir?
Hacer İsminin Anlamı Nedir? Hacer Ne Demek, Hangi Anlama Gelir?Eski isimlerden birisi olan Hacer isminin anlamını bulabileceğiniz, ayrıca bu ismin Kuran-ı Kerim'deki yerini ve özellikleri ile ilgili bilgileri derledik.
13.12.2020Yaşam
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Hanuka Bayramı' mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Hanuka Bayramı' mesajıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Antisemitizm, İslam düşmanlığı ve yabancı karşıtlığının veba gibi yayıldığı bir dönemde Türkiye, engin hoşgörü kültürü ve farklılıkları zenginlik olarak gören geleneğiyle tüm dünyaya örnek olmaya devam edecektir." ifadelerini kullandı.
10.12.2020Siyaset
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Tüm reform çalışmalarının merkezinde milletimiz olmuştur
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Tüm reform çalışmalarının merkezinde milletimiz olmuşturGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, "18 yıldır AK Parti hükümetleri tarafından yürütülen tüm reform çalışmalarının merkezinde milletimiz olmuştur, bundan sonra da yine öncesinde olduğu gibi Cumhur İttifakı'yla birlikte vatandaş odaklı reformları hayata geçirmeyi sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.
27.11.2020Siyaset
Cemaat vakıflarına 1084 taşınmaz iade
Cemaat vakıflarına 1084 taşınmaz iadeVakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “hakkı olanın hakkını verin” talimatı doğrultusunda 2003’ten bugüne toplam bin 84 taşınmazın azınlık cemaat vakıflarına iade edildiğini, 21’nin de bedelinin ödendiğini açıkladı.
27.11.2020Siyaset
‘Bina’ çetesi çökertildi
‘Bina’ çetesi çökertildiSahte vekaletnamelerle yurtdışında yaşayan gayrimüslimlere ait taşınmazları satmaya çalışan şebekeye yönelik operasyonda 6 şüpheli gözaltına alındı. Çetenin satmaya çalıştığı 17 taşınmaz arasında bir dönem İtalya Konsolosluğu olarak kullanılan bina da var.
29.10.2020Gündem
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'şimdi de şahsımı hedef alıyorlar' deyip açıkladı: Ahlaksız namussuzlar
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'şimdi de şahsımı hedef alıyorlar' deyip açıkladı: Ahlaksız namussuzlarGelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan Hatay'daki terör saldırısı hakkında, "Bir felaketin önüne geçildi" ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı, "Ben neyim ki, sevgili peygamberime, sevgililer sevgilisine bu denli hakaret eden namussuzlarla ilgili benim bir şey söylememe de gerek yok" sözleriyle Charlie Hebdo'nu yayınladığı karikatüre tepki gösterdi. Grup toplantısı sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Erdoğan, '(Fransa) Seyahat uyarısı varsa biz de gereğini yaparız' dedi.
28.10.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

erdoğanCumhurbaşkanı Erdoğanİranak partiUmman Denizi

Musevi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.