Musevi

Musevi

Son dakika Musevi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Musevi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Musevi haber sayfamızda...

Musevi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.120 musevi haberi bulunmuştur.
Erdoğan'dan Roş Aşana mesajı
Erdoğan'dan Roş Aşana mesajıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Din, dil, ırk, köken ayrımı gözetmeden, Türkiye Cumhuriyeti  vatandaşlarının tamamının huzur, emniyet ve barış içinde hayatlarını  sürdürmeleri asli önceliklerimizdendir" dedi.
6.09.2021Siyaset
Cem Sultan’ın sürgün hayatı
Cem Sultan’ın sürgün hayatıÇağla Ural politika, edebiyat ve aşkı birleştiren romanlarıyla ilgi çeken bir isim. Son kitabı “Sultanla Son Dans”da sürgünde büyüyen Şehzade Cem’in hikâyesini anlatan yazar “Sürgün edilen Osmanlı Hanedan üyeleri her ne kadar yeni Türkiye’yi uzaktan gururla izledilerse de Şehzade Cem’in yaşadığı ikilemi yaşamışlar, sürgünde yaşamayı kabullenememişlerdir” diyor
Taliban'dan kaçan Firuze: İki çocuğum öldürüldü, ülkemize dönmek istemiyoruz
Taliban'dan kaçan Firuze: İki çocuğum öldürüldü, ülkemize dönmek istemiyoruzTürkiye'ye kaçan Afganistanlı Firuze Eşrefi, asker olan eşi, 2 çocuğu ve kayınvalidesiyle geldiklerini belirterek, "Taliban iki çocuğumu öldürdü. Ülkemize dönmek istemiyoruz" dedi.
22.08.2021Gündem
Osmanlı Mezarlığı'nın taşları dolgu için kullanılmış
Osmanlı Mezarlığı'nın taşları dolgu için kullanılmışEdirne’de, 15'inci yüzyıldan kalan Osmanlı Mezarlığı'ndaki mezar taşları kırılıp tahrip edildi. Mezar taşlarının temel ve dolgu malzemesi olarak kullanıldığını söyleyen Prof. Dr. Engin Beksaç, "Müslüman, Hristiyan, Musevi bütün mezarlıklardan toplanan mezar taşlarının dolgularda, temellerde kullanıldığını, yakınlara kadar yolların altında kaldırımlarda görüldüğünü gayet iyi biliyorum" dedi.
1.07.2021Gündem
Elmalı nerede? Elmalı nereye bağlı? İşte Türkiye haritasında Elmalı...
Elmalı nerede? Elmalı nereye bağlı? İşte Türkiye haritasında Elmalı...Son dakika haberler arasında yer alan Türkiye'nin ayaklandığı olayın geçtiği yer olan Elmalı ile ilgili sorular peş peşe geldi. Elmalı nerede, Elmalı nereye bağlı soruları yoğun ilgi görüyor. Elmalı, Türkiye'nin Antalya iline bağlı bir ilçedir. Şehir merkezinin 114 km batısında yer alan ilçe, Muğla iline komşudur.
29.06.2021Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da flaş açıklamalar! Türkiye'de bir ilk...
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da flaş açıklamalar! Türkiye'de bir ilk...Gelen son dakika haberine göre; Türkiye'nin ilk yüzer LNG depolama ve gazlaştırma gemisi Ertuğrul Gazi göreve başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kendi sınıfında son teknolojiyle inşa edilen Ertuğrul Gazi gemisi, ihtiyaca göre Dörtyol veya Saros terminallerinde, günlük 28 milyon metreküp kapasitesiyle gazlaştırma işlemi yapabilecektir. Kendi bayrağımızla hizmet verecek Ertuğrul'un bir diğer özelliği de kamyon, tank ve gemilere doğrudan yükleme yapabilme kabiliyetine sahip olmasıdır." dedi.
25.06.2021Siyaset
Kemeraltı’na değer katacak
Kemeraltı’na değer katacakYahudi Kültür Mirası Projesi’nin açılışına katılan Başkan Tunç Soyer “Hevra ve Foresteros sinagoglarının restorasyonu da yapılacak” dedi
22.06.2021Ege
İran'da reformistler dibi gördü
İran'da reformistler dibi gördüİran'da 5. Cumhurbaşkanı Muhammed Hatemi'nin 1997'deki zaferiyle siyaset sahnesine çıkan reformistler, 18 Haziran Cuma günü yapılan son seçimlerde büyük bir çöküş yaşadı.
21.06.2021Dünya
Dünya beş ülkenin insafına bırakılamaz
Dünya beş ülkenin insafına bırakılamazBM Güvenlik Konseyi başta olmak üzere küresel sistemin üzerine inşa edildiği ana yapıların çözümün değil, sorunun parçası olduğunu belirten Cumhurbaşkan Erdoğan “Yaklaşık 8 milyar insanın kaderi BMGK daimi üyesi 5 ülkenin insafına bırakılamaz” dedi
19.06.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan noktayı koydu: Hazımsızlığın ürünüdür
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan noktayı koydu: Hazımsızlığın ürünüdürGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Diplomasi Forumu'nun açılışında konuşma yaptı. Türkiye ile ilgili eksen tartışmalarına noktayı koyan Erdoğan, ' Güvenlik Konseyi'nin daha kapsayıcı bir yapıya kavuşturulması gerekiyor. Reform taleplerini dile getiren ülkeleri dışlamaya yönelik gizli - açık baskılar da olabilir. Türkiye ile söylenen eksen tartışmaları bu hazımsızlığın ürünüdür. Tüm insanlık adına hakkı ve adaleti sağlamaya devam edeceğiz. Bunun uzun bir süreç olduğunun bilincindeyiz..' dedi.
18.06.2021Siyaset
Milyonlarca turist şansı
Milyonlarca turist şansıYedi Kiliseler Tur Rotası Uluslararası İzmir Toplantısı ile getirisi yüksek olan inanç turizmine yönelik çalışmalar hız kazanıyor
18.06.2021Ege
Son dakika... Çavuşoğlu: Adaletsizlik karşısında susmak, suça ortak olmakla aynı şeydir!
Son dakika... Çavuşoğlu: Adaletsizlik karşısında susmak, suça ortak olmakla aynı şeydir!Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Bu saldırgan eylemler bir savaş suçu teşkil etmekte. Suçun failini ortaya koymak zorundayız, bugün Kudüs, Batı Şeria ve Gazze'de yaşananların tek sorumlusu İsrail'dir." dedi.
20.05.2021Dünya
Son dakika: Çavuşoğlu'ndan BM toplantısında önemli açıklamalar
Son dakika: Çavuşoğlu'ndan BM toplantısında önemli açıklamalarGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Bu saldırgan eylemler bir savaş suçu teşkil etmekte. Suçun failini ortaya koymak zorundayız, bugün Kudüs, Batı Şeria ve Gazze'de yaşananların tek sorumlusu İsrail'dir." dedi.
20.05.2021Siyaset
ABD’nin ‘anti-semitizm’ iddiasına tepki: İthamları reddediyoruz
ABD’nin ‘anti-semitizm’ iddiasına tepki: İthamları reddediyoruzABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price’ın “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yahudi karşıtı söyleme sahip olduğu” şeklindeki ifadelerine Ankara’nın tepkisi sert oldu. Dışişleri Bakanlığı’nca yapılan açıklamada Erdoğan’a yönelik ithamların bütünüyle reddedildiği vurgulandı. Açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ifade ettiği hususların hedefinin Yahudiler olmadığı,  çok sayıda masum Filistinlinin hayatını kaybetmesinin nedeninin İsrail hükümeti olduğu, Erdoğan’ın, İsrail’in eski bir başbakanının ifadelerini hatırlattığı aktarıldı.
20.05.2021Siyaset
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan ABD'ye sert tepki
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan ABD'ye sert tepkiCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Dışişleri Bakanlığı’nın açıklaması ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Kalın açıklamasında, "Cumhurbaşkanımızın haklı duruşuna mesnetsiz ithamlar ile karşılık vermek yerine ABD'yi Filistin konusundaki adil olmayan tutumunu muhasebe etmeye davet ediyoruz." dedi.
19.05.2021Siyaset
Türk Yahudi toplumundan ABD Dışişleri Sözcüsü'ne tepki!
Türk Yahudi toplumundan ABD Dışişleri Sözcüsü'ne tepki!Türk Yahudi toplumu, ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Yahudi karşıtı söyleme sahip olduğu iddiasına tepki gösterdi.
19.05.2021Dünya
Son dakika! AK Parti'den ABD Dışişleri Bakanlığı hakkında sert açıklama
Son dakika! AK Parti'den ABD Dışişleri Bakanlığı hakkında sert açıklamaAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "ABD Dışişleri Bakanlığı'nın Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef almasını şiddetle kınıyoruz. Cumhurbaşkanımızı anti-semitizmle suçlamak mantıksız ve doğru olmayan bir yaklaşımdır. Bu Cumhurbaşkanımız hakkında söylenmiş bir yalandır" dedi.
19.05.2021Siyaset
Numan Kurtulmuş'tan Mescid-i Aksa saldırılarına sert tepki
Numan Kurtulmuş'tan Mescid-i Aksa saldırılarına sert tepkiAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CNN TÜRK ekranlarında İsrail'in Mescid-i Aksa'da sebep olduğu şiddet ortamını yorumladı.
11.05.2021Haberler
Son dakika! Numan Kurtulmuş'tan Mescid-i Aksa saldırılarına sert tepki
Son dakika! Numan Kurtulmuş'tan Mescid-i Aksa saldırılarına sert tepkiAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CNN TÜRK ekranlarında İsrail'in Mescid-i Aksa'da sebep olduğu şiddet ortamını yorumladı.
11.05.2021Siyaset
‘Kardeşlik tablomuz dünyaya anlatılmalı’
‘Kardeşlik tablomuz dünyaya anlatılmalı’Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önceki akşam verdiği iftara katılan azınlık cemaati temsilcileri “Biz her zaman Türkiye Cumhuriyeti devletinin yanındayız. Ülkemizi çok seviyoruz” dedi. Erdoğan da Türkiye’deki bu kardeşlik tablosunun dünyaya anlatılmasının öneminin altını çizdi
7.05.2021Siyaset
Azınlık cemaatleri temsilcilerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür
Azınlık cemaatleri temsilcilerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkürAzınlık cemaati temsilcileri, dün kendilerini iftara davet eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkürlerini sundu.
6.05.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, azınlık cemaat temsilcileriyle iftarda bir araya geldi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, azınlık cemaat temsilcileriyle iftarda bir araya geldiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, azınlık cemaatlerinin temsilcileriyle iftarda bir araya geldi.
5.05.2021Siyaset
Son dakika haberi: Tam kapanma kararları belli oldu! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar...
Son dakika haberi: Tam kapanma kararları belli oldu! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar...Son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası flaş açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs tedbirleriyle ilgili olarak yaptığı açıklamada tam kapanmaya geçileceğini duyurdu. Erdoğan, "Anaokulu, kreş, 8'inci ve 12'nci sınıflar dahil, tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek, tüm sınavlar ertelenecektir." dedi. Öte yandan Erdoğan, Biden'ın 'soykırım' açıklamasına çok sert tepki gösterdi. İşte son dakika haberinin gelişmeleri...
26.04.2021Siyaset
Erdoğan'dan Biden'a tarihi ayar! 'Belgeler ortada' diyerek meydan okudu
Erdoğan'dan Biden'a tarihi ayar! 'Belgeler ortada' diyerek meydan okuduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Biden'ın 1915 olayları için 'soykırım' ifadesi kullanmasının ardından Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada sert tepki gösterdi. Erdoğan, 1915 olaylarına ilişkin, "Acaba Amerika'nın arşivlerinde ne kadar bu konuda belge var veya varsa bu belgeleri açabiliyor mu? Avrupa'da var mı, varsa açabiliyor mu? Biz 'hodri meydan' diyoruz ama bugüne kadar bizim bu çağrılarımıza cevap veremediler." dedi.
26.04.2021Haberler
Son dakika: Erdoğan'dan Biden'a tarihi ayar! 'Belgeler ortada' diyerek meydan okudu
Son dakika: Erdoğan'dan Biden'a tarihi ayar! 'Belgeler ortada' diyerek meydan okuduGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden'ın 1915 olayları için 'soykırım' ifadesi kullanmasının ardından Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada sert tepki gösterdi. Erdoğan, 1915 olaylarına ilişkin, "Acaba Amerika'nın arşivlerinde ne kadar bu konuda belge var veya varsa bu belgeleri açabiliyor mu? Avrupa'da var mı, varsa açabiliyor mu? Biz 'hodri meydan' diyoruz ama bugüne kadar bizim bu çağrılarımıza cevap veremediler." dedi.
26.04.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

erdoğanson dakika haberlerrecep tayyip erdoğanabdcumhurbaşkanı

Musevi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.