Mustafa Kemal Atatürk

Mustafa Kemal Atatürk

Son dakika Mustafa Kemal ATATÜRK haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Mustafa Kemal ATATÜRK gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Mustafa Kemal ATATÜRK haber sayfamızda...

Mustafa Kemal Atatürk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 10.030 mustafa kemal ataturk haberi bulunmuştur.
‘İstiklal mücadelesinin uluslararası tasdikidir’
‘İstiklal mücadelesinin uluslararası tasdikidir’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Lozan Anlaşması’nın kabulünün yıl dönümü mesajında ‘İstiklal mücadelesinin, Lozan Barış Antlaşması ile uluslararası alanda tasdik edildiğini’ belirtti.
25.07.2021Siyaset
Bahçeli'den 'Lozan' açıklaması
Bahçeli'den 'Lozan' açıklamasıMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 98 yıl önce bugün imzalanan Lozan Barış Antlaşması'nın halen ilk günkü mana ve muhtevasını muhafaza eden bir onur belgesi niteliğinde olduğunu ifade etti.
24.07.2021Siyaset
Mektup Örnekleri ve Türleri: Mektup Nedir?
Mektup Örnekleri ve Türleri: Mektup Nedir?Mektup özellikle geçmiş dönemlerde haberleşme aracı olarak kullanılıyordu. Teknolojinin gelişmesi akıllı cihazlar ve bilgisayarların ardından mektup yerini elektronik mail sistemlerine bıraktı. Eski zamanlar sevgiliye, arkadaşa, aileye ya da herhangi bir kuruma haber vermek ve haber almak için karşılıklı posta yoluyla gönderilirdi. Mektuplar genellikle özel yazılardır ve türlerine göre değişiklik gösterir. Edebi, siyasi, tarih, açık ve resmi gibi tüleri bulunur. Mektup nasıl yazılır? “Mektup Örnekleri ve Türleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
24.07.2021Gündem
Meclis Başkanı Şentop Erzurum Kongresi'nin ve Hatay'ın ana vatana katılmasının yıl dönümünlerini kutladı
Meclis Başkanı Şentop Erzurum Kongresi'nin ve Hatay'ın ana vatana katılmasının yıl dönümünlerini kutladıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Erzurum Kongresi'nin 102'nci yıl dönümünü kutlayarak, "Emperyalist devletlerin meşum şark planlarını bozan aziz milletimizin hürriyetine kavuşmasında, devletimizin bağımsız devletler ailesinin şerefli bir üyesi olmasında 102 yıl önce Erzurum’da toplanan kongrede alınan kararların büyük katkısı olmuştur." değerlendirmesinde bulundu.​​​​​​​
23.07.2021Siyaset
Sınırda nefes kesen an! Bir an olsun ayrılmıyorlar
Sınırda nefes kesen an! Bir an olsun ayrılmıyorlarTürkiye'nin en yüksek ikinci hava radar üssü olan, Van’ın Muradiye ilçesindeki Pirreşit Hava Radar Kıta Komutanlığı’nda görevli askerler, Kurban Bayramı’nı da görevlerinin başında geçiriyor. Havadan ve karadan gelebilecek her türlü tehlikeye karşı sınırları koruyan ‘gökyüzünün keskin gözleri’ bayramın ilk günü kurban kesip, arkadaşlarıyla bayramlaştı.
20.07.2021Haberler
Sınırda nefes kesen an! Bir an olsun ayrılmıyorlar
Sınırda nefes kesen an! Bir an olsun ayrılmıyorlarTürkiye'nin en yüksek ikinci hava radar üssü olan, Van’ın Muradiye ilçesindeki Pirreşit Hava Radar Kıta Komutanlığı’nda görevli askerler, Kurban Bayramı’nı da görevlerinin başında geçiriyor. Havadan ve karadan gelebilecek her türlü tehlikeye karşı sınırları koruyan ‘gökyüzünün keskin gözleri’ bayramın ilk günü kurban kesip, arkadaşlarıyla bayramlaştı.
20.07.2021Gündem
3 bin 180 rakımdaki 'gökyüzünün keskin gözleri’ bayramda da görevde
3 bin 180 rakımdaki 'gökyüzünün keskin gözleri’ bayramda da görevdeTürkiye'nin en yüksek ikinci hava radar üssü olan, Van’ın Muradiye ilçesindeki Pirreşit Hava Radar Kıta Komutanlığı’nda görevli askerler, Kurban Bayramı’nı da görevlerinin başında geçiriyor. Havadan ve karadan gelebilecek her türlü tehlikeye karşı sınırları koruyan ‘gökyüzünün keskin gözleri’ bayramın ilk günü kurban kesip, arkadaşlarıyla bayramlaştı.
20.07.2021Gündem
Kılıçdaroğlu, Kurban Bayramı mesajı yayımladı
Kılıçdaroğlu, Kurban Bayramı mesajı yayımladıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bayramların insanlar arasında ayrım yapılmaması, yoksullukla mücadele edilmesi gerektiğini hatırlattığını belirterek bu anlayışın yönetim biçimi haline getirilmesi gerektiğini bildirdi.
19.07.2021Siyaset
Son dakika haberi... NASA'dan Türkiye paylaşımı! 'Harika görünüyor'
Son dakika haberi... NASA'dan Türkiye paylaşımı! 'Harika görünüyor'Uluslararası Uzay İstasyonu'nda (UUİ) çektiği fotoğraflarla uzay heveslilerine etkileyici görüntüler sunan NASA astronotu Shane Kimbrough, Türkiye'ye "geldi."
19.07.2021Dünya
Bakan Akar'dan Kurban Bayramı mesajı
Bakan Akar'dan Kurban Bayramı mesajıMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Cumhuriyet tarihimizin en kapsamlı ve en yoğun mücadelesini verdiğimiz bu dönemde Türk Silahlı Kuvvetleri, vatanımızın, mavi vatanımızın, semalarımızın ve 84 milyon vatandaşımızın güvenliği için her türlü risk, tehdit ve tehlikeye karşı 'Ölürsem şehit, kalırsam gazi' anlayışı içerisinde azim ve kararlılıkla mücadelesini sürdürmektedir." ifadesini kullandı.
19.07.2021Siyaset
INVAMED-RD GLOBAL: SGK'ya hiçbir tıbbi cihaz satılmamıştır
INVAMED-RD GLOBAL: SGK'ya hiçbir tıbbi cihaz satılmamıştırINVAMED-RD GLOBAL'den, CHP Milletvekili Murat Emir'in iddialarına ilişkin yapılan açıklamada, "Şirketlerimizce SGKya ihaleyle veya ihalesiz hiçbir tıbbi cihaz satılmadığı, kaldı ki ülkemizde hiçbir tıbbi cihaz şirketinin bu şekilde SGKya ürün satmasının mümkün olmadığı SGK mevzuatı ve Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) hükümlerince belirlenmiştir" ifadesi yer aldı.
17.07.2021Gündem
MSB'den 'Tarihten Günümüze Türk-Afgan Kardeşliği' paylaşımı
MSB'den 'Tarihten Günümüze Türk-Afgan Kardeşliği' paylaşımıMilli Savunma Bakanlığı (MSB), tarihte Türkiye ve Afganistan arasındaki yakın ilişkilerin gösterildiği "Tarihten Günümüze Türk-Afgan Kardeşliği" başlıklı grafik paylaştı.
17.07.2021Siyaset
Bakan Akar: Ordumuz görevleri başarıyla icra etmektedir
Bakan Akar: Ordumuz görevleri başarıyla icra etmektedirMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "FETÖ’den temizlendikçe daha da güçlenen ordumuz, aynı zamanda Azerbaycan, Libya, Afganistan, Katar, Somali, Kosova ve Bosna Hersek gibi dost ve kardeş ülkelerde de barış ve istikrar için kendisine verilen görevleri başarıyla icra etmektedir." dedi.
16.07.2021Siyaset
Ata’ya yakışır final
Ata’ya yakışır finalÇeşme Belediyesi’nin düzenlediği Ilıca’dan Ata’mıza Selam etkinlikleri coşkulu bir final yaptı.
16.07.2021Ege
Ağaoğlu'ndan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü sözleri
Ağaoğlu'ndan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü sözleriTrabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, "Beş yıl değil, beş bin yıl geçse de alçaklıklarını hep anlatacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bir araya gelip vatan hainlerine 'dur' dediğimiz o geceyi hep hatırlayacağız" dedi.
15.07.2021Trabzonspor
'Yorgun mermi' cinayeti sanığından ilk duruşmada özür
'Yorgun mermi' cinayeti sanığından ilk duruşmada özürTokat’ın Erbaa ilçesinde, lise öğrencisi Hanife Büşra Konyar'ın (17) başına isabet edip, ölümüne neden olan yorgun mermiyi ateşleyen Ömer Kaya'nın (29) tutuklu yargılanmasına başlandı. Sanık Kaya, duruşmada "İsteyerek yapmadım. Çok pişmanım, özür dilerim" dedi.
14.07.2021Gündem
Son dakika... Bakan Selçuk'tan '2023 eğitim vizyonu' vurgusu
Son dakika... Bakan Selçuk'tan '2023 eğitim vizyonu' vurgusuMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "2023 eğitim vizyonu, bu ülkenin birlikte, el ele, iş birliği içerisinde, ayırmadan, kayırmadan, bütün evlatlarını evladımız bilerek nasıl bir yolculuk yapmamız gerektiğine dair bir hikayeyi içinde barındırır." dedi.
14.07.2021Siyaset
Son dakika... Bakan Soylu duyurdu! '101 terör eylemini engelledik'
Son dakika... Bakan Soylu duyurdu! '101 terör eylemini engelledik'Gelen son dakika haberine göre; Manisa - Kırkağaç'ta Kahraman Jandarma Komandomuzun Mezuniyet Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, '2021 yılı içinde 97 PKK eylemini, 3 DEAŞ eylemini, 1 tane de aşırı sol terör örgütü eylemini oluşmadan, kimsenin canı yanmadan engelledik.' dedi.
14.07.2021Siyaset
İstanbul’da olimpizm hareketi
İstanbul’da olimpizm hareketiİBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ‘Olimpizm Hareketi’ni duyurdu, “Tüm İstanbul halkı adına, Türkiye adına, Olimpiyat Oyunlarını ve Paralimpik Oyunları’nı İstanbul’a istiyoruz” diye konuştu
14.07.2021Diğer
2. Maarif Kongresi toplanıyor
2. Maarif Kongresi toplanıyorİlki, Kurtuluş Savaşı sırasında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından 1921’de toplanan 1. Maarif Kongresi’nin ikincisi Türk Eğitim Sen tarafından 100 yıl sonra Ankara’da düzenleniyor.
14.07.2021Eğitim
Folkart’ın en özel sergisi Narlıdere’de
Folkart’ın en özel sergisi Narlıdere’deNarlıdere Belediyesi’nin Atatürk Kültür Merkezi içinde yapımını tamamladığı yeni sergi salonu, Folkart Galeri’nin “Sarışın Bir Kurt/ Mustafa Kemal Atatürk Koleksiyonu” ile açıldı.
13.07.2021Ege
Her biri 350 kilo! Testereyle kesilip yapıldı
Her biri 350 kilo! Testereyle kesilip yapıldıErzurum'da, Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Heykel Bölümü, 15 Temmuz darbe girişimini ikinci kez buza işliyor. Hava sıcaklığının sıfırın altında 5 derece olduğu Atabuz Müzesi'nin salonunda kış kıyafetleri ile çalışan Heykel Bölümü'nden bir grup akademisyen, sanatçı ve öğrenci, 15 Temmuz'da hayalleri yıkılmak istenen çocuklar için buzu sanata dönüştürdü.
13.07.2021Gündem
Her biri 350 kilo, testereyle kesilip yaptı! 15 Temmuz'da başlıyor
Her biri 350 kilo, testereyle kesilip yaptı! 15 Temmuz'da başlıyorErzurum'da, Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Heykel Bölümü, 15 Temmuz darbe girişimini ikinci kez buza işliyor. Hava sıcaklığının sıfırın altında 5 derece olduğu Atabuz Müzesi'nin salonunda kış kıyafetleri ile çalışan Heykel Bölümü'nden bir grup akademisyen, sanatçı ve öğrenci, 15 Temmuz'da hayalleri yıkılmak istenen çocuklar için buzu sanata dönüştürdü.
13.07.2021Gündem
Fenerbahçe sporcu fabrikası! Tokyo Olimpiyatları'na tam 22 sporcu
Fenerbahçe sporcu fabrikası! Tokyo Olimpiyatları'na tam 22 sporcuFenerbahçe Kulübü, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda 6 farklı branştan 22 sporcularının mücadele edeceğini bildirdi.
12.07.2021Fenerbahçe
Söylev Nedir, Özellikleri Nelerdir? Söylev Türleri Nelerdir?
Söylev Nedir, Özellikleri Nelerdir? Söylev Türleri Nelerdir?Belli başlı uzmanlık alanlarında, dinleyicileri ikna etmek için yapılan konuşmalara söylev denir. Nutuk ile eş anlamlı olan söylev, ''söylemek'' fiilinden türetilmiştir. Başarılı bir söylev için retorik ve hitabet sanatlarına vakıf olmak gerekir. Söylev nedir, özellikleri nelerdir? Söylev türleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
11.07.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

vankurban bayramılozanmuradiyeGazi Mustafa Kemal Atatürk

Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.