Mutant

Mutant

Son dakika mutant haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mutant gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mutant haber sayfamızda...

Mutant

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 301 mutant haberi bulunmuştur.
Önce bebeğini sonra hayatını kaybetti
Önce bebeğini sonra hayatını kaybettiİzmit'te, Covid-19 aşısı yaptırmayan hamile Elif Balcı, koronavirüse yakalandı. Ev karantinasında sağlık durumu ağırlaşan Balcı, kaldırıldığı hastanede önce bebeğini kaybetti. Hemen operasyona alınan Balcı da yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
21.10.2021Gündem
Müze Gazhane'de çizgi buluşması
Müze Gazhane'de çizgi buluşmasıKarikatür ve Mizah Müzesi, uzun yıllar sonra mizahın Türkiye’deki hafıza yolculuğuyla şehre geri döndü! Müze Gazhane’nin tarihi yerleşkesindeki iki müzeden biri olan Karikatür ve Mizah Müzesi, “Çizerini Yaşatan Çizgiler” isimli kalıcı bir sergisi, yıl boyu düzenleyeceği geçici sergilerle geçmişten günümüze siyasal, toplumsal ve sosyo-kültürel hayatımızdan yansımaları çizgi sanatı üzerinden İstanbullularla buluşturarak; ustalarına da genç temsilcilerine de selam veriyor.
15.10.2021Kültür Sanat
Covid-19 varyantları atık sudan tespit ediliyor
Covid-19 varyantları atık sudan tespit ediliyorTarım ve Orman Bakanlığı Türkiye Su Enstitüsü Başkanlığı koordinatörlüğünde, atık su noktalarında yapılan ölçümlerle Covid-19 salgının yayılımı ve seyri tespit ediliyor. Salgının il bazında izlendiği ve vaka artışlarının 4-5 gün önceden atık sulardan tespit edilebildiği projede varyant analizlerine de başlandı. Türkiye Su Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Ahmet Mete Saatçi, "Tüm varyantları atık sudan tespit edebiliyoruz" dedi.
6.10.2021Gündem
Atık sularla 'koronavirüs erken uyarı sistemi'
Atık sularla 'koronavirüs erken uyarı sistemi' Türkiye'de atık sularda koronavirüs yayılımıyla ilgili araştırma Tarım ve Orman Bakanlığı'nın web sitesinde hem İngilizce hem Türkçe yayınlanmaya başladı. Proje yürütücüsü Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bilge Alpaslan Kocamemi, yoğunluğun olduğu üniversite kampüsleri, öğrenci yurtları, havaalanları gibi noktalardan alınacak atık su örnekleri ile virüsün bu noktalardaki yayılımının hızlı ve ekonomik bir şekilde kontrol edilebileceğini belirtti. Kocamemi, "Numuneler İstanbul haricinde iki haftada bir, İstanbul için haftalık alınıyor. Dalganın gelişini atık sularda çok daha önceden görmeye başlıyorsunuz. Ayrıca ne kadar ciddi boyutta olduğunu da daha sağlıklı olarak görüyorsunuz. Üniversite kampüslerinden numuneler alınarak erken uyarı sistemi oluşturulabilir" dedi.
1.09.2021Gündem
'Virüs bulaştıkça süper mutanta dönüşebiliyor'
'Virüs bulaştıkça süper mutanta dönüşebiliyor'Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Farmakoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Ahmet İnal, koronavirüs salgınında süper mutant uyarısı yaptı. Dr. İnal, “Bizlerin en büyük korkusu, virüs bulaştıkça süper mutant dediğimiz daha bulaşıcı ve agresif hale gelen bir mutasyona dönüşebiliyor. Bu henüz tespit edilmiş değil ama böyle bir ihtimal var. İnsanların buna dikkat etmesi gerekiyor” dedi.
8.08.2021Gündem
Son dakika: Koronavirüs mutasyonlarına karşı hayati uyarı! Uzmanlar tek tek anlattı
Son dakika: Koronavirüs mutasyonlarına karşı hayati uyarı! Uzmanlar tek tek anlattıSon dakika haberlere göre, uzmanlar önüne geçilemeyen mutasyon kabusuyla ilgili hayati uyarılarda bulundu. CNN International'ın haberine göre, uzmanların uyarıları ciddiye alınmazsa Kovid-19 salgınının önüne geçmek mümkün olmayabilir.
3.07.2021Dünya
Mehmet Muş'tan ihracat açıklaması
Mehmet Muş'tan ihracat açıklamasıTicaret Bakanı Mehmet Muş, haziran ayı ihracatının geçen yılın aynı ayına göre yüzde 47 artışla 19,8 milyar dolara, 6 aylık ihracatın da geçen yıla oranla yüzde 40 artışla 105 milyar dolara yükseldiğini belirterek, "Söz konusu değerler hem aylık hem çeyreklik hem de altı aylık bazda Cumhuriyet tarihinin en yüksek ihracat tutarlarıdır." dedi.
2.07.2021Uzmanpara
Bakan Muş'tan ihracat açıklaması
Bakan Muş'tan ihracat açıklamasıTicaret Bakanı Mehmet Muş, "İlk 6 ayda ihracat, yüzde 40 artışla 105 milyar dolar oldu. Aylık, çeyreklik ve 6 aylık bazda Cumhuriyet tarihinin en yüksek ihracat tutarlarına ulaştık." ifadelerini kullandı.
2.07.2021Ekonomi
Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yavuz: Çocuklar ve 20 yaş altı grupta düşük doz aşı gündeme gelebilir
Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yavuz: Çocuklar ve 20 yaş altı grupta düşük doz aşı gündeme gelebilirSağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 18 yaşından gün almış tüm kişilerin aşılamalarına başlanacağını açıkladı. Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, çocuk ve genç erişkinleri aşılayan ülkelerdeki sonuçların izlendiğini belirterek bu gruplarda belki aşı dozlarının azaltılabileceğini veya iki doz olacaksa da aradaki sürenin uzatılabileceğini belirtti.
25.06.2021Gündem
Sigaranın içindekini bilmeden içenler, 'Aşının içindekileri bilmiyorum, yaptırmam' diyor
Sigaranın içindekini bilmeden içenler, 'Aşının içindekileri bilmiyorum, yaptırmam' diyorKoronavirüsten kurtulmanın en kesin yollarından birinin aşılama olduğunu söyleyen Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Nurten Nur Aydın, aşı karşıtlarının kara propaganda yürüttüğünü vurguladı. Aşı karşıtlarının, panik havası oluşturduklarını belirten Aydın, "Yıllarca sigara içip içinde ne olduğunu sorgulamayan adam, gelip bize 'Aşının içinde ne var bilmiyorum, yaptırmam' diyor.
21.06.2021Gündem
Çarpıcı sonuç! Son bir ayda yüzde 60 azaldı
Çarpıcı sonuç! Son bir ayda yüzde 60 azaldıAnkara Şehir Hastanesi Acil Tıp Kliniği İdari ve Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Hakan Oğuztürk, son bir ayda Kovid-19 nedeniyle hastanenin acil servislerine gelen hasta sayısının yaklaşık yüzde 60 oranında azaldığını söyledi.
20.06.2021Gündem
Son dakika... Korkulan oldu! Kabus geri dönüyor: 'Normalleşme' şoku
Son dakika... Korkulan oldu! Kabus geri dönüyor: 'Normalleşme' şokuSon dakika haberine göre, salgın önlemleri yavaş yavaş kaldırılırken vakaların tekrar hızlanarak artması paniğe sebep oldu. Hint varyantı nedeniyle alarma geçen ülkede 'normale geçiş'in askıya alınması gündemde.
29.05.2021Dünya
Son dakika... Resmen çöktü! Olimpiyatlar öncesi korkunç artış...
Son dakika... Resmen çöktü! Olimpiyatlar öncesi korkunç artış...Gelen son dakika haberine göre, Olimpiyatlar'ın başlaması için geri sayım başlamışken, ev sahibi ülke Japonya'da üst üste felaket haberleri geliyor. Sağlık sisteminin alarm verdiği ülkede hastalar, 'kendi hallerine bırakıldı'.
24.05.2021Dünya
Hindistan mutasyonu Danimarka'ya sıçradı
Hindistan mutasyonu Danimarka'ya sıçradıYeni tip koronavirüsün (Kovid-19) iki kez mutasyon geçirdiği için "çift mutant" olarak bilinen Hindistan varyantı Danimarka'da da görüldü.
23.05.2021Dünya
Kırşehir'de bir apartman Kovid-19 nedeniyle karantinaya alındı
Kırşehir'de bir apartman Kovid-19 nedeniyle karantinaya alındıKırşehir'de 4 katlı bir apartman, bina sakinlerine yapılan test sonucu 'mutant virüs'e rastlanılması ve çok sayıda temaslı nedeniyle karantinaya alındı.
16.05.2021Haberler
Mutant virüs paniği! Apartman karantinaya alındı
Mutant virüs paniği! Apartman karantinaya alındıKırşehir'de 4 katlı bir apartman, bina sakinlerine yapılan test sonucu 'mutant virüs'e rastlanılması ve çok sayıda temaslı nedeniyle karantinaya alındı.
16.05.2021Gündem
Son dakika... Kırşehir'de bir apartman karantinaya alındı!
Son dakika... Kırşehir'de bir apartman karantinaya alındı!Kırşehir'de, koronavirüs tedbirleri kapsamında bir apartmanda karantina uygulaması başlatıldı. İkamet eden bazı kişilerin testlerinde mutant Kovid-19 virüsü tespit edildiği belirtildi.
16.05.2021Gündem
Son dakika! İngiliz mutantı çocukları vuruyor! Kalp yetmezliği
Son dakika! İngiliz mutantı çocukları vuruyor! Kalp yetmezliğiİngiliz mutant türü virüsün Türkiye’de yayılmaya başlamasıyla birlikte çocuklarda da koronavirüs daha sık görülmeye başladı. Uzmanlar, hastaneye yatan çocuk sayısında artışların olduğunu söylerken Çocuk Kalp Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Tayyar Sarıoğlu, koronavirüsün çocuklarda kalp hastalıklarına neden olduğu uyarısında bulundu.
13.05.2021Gündem
Uzman isimden Türkiye mutantı açıklaması! 'İçlerinde en ölümcül olan...'
Uzman isimden Türkiye mutantı açıklaması! 'İçlerinde en ölümcül olan...'Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Farmakoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Ahmet İnal, "Zaman içerisinde mutantlara yeni mutantlar da eklenebilir. Belki Türkiye mutantı da bulunabilir. O zaman da, 'Türkiye mutantında şu özellikle var' denilebilir. Ancak henüz onu bulmuş değiliz" dedi. İçlerinde en ölümcül olan Güney Afrika virüsü olduğunu dile getiren İnal 'Güney Afrika virüsüne karşı dikkat edilmesi gerekiyor" dedi.
11.05.2021Gündem
Bilim Kurulu üyesi Tezer'den flaş bayram uyarısı!
Bilim Kurulu üyesi Tezer'den flaş bayram uyarısı!Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Hasan Tezer, Ramazan Bayramı'nda komşu ve akraba ziyaretlerine karşı uyarıda bulandu. Prof. Dr. Tezer, "Bu bayram temaslardan kaçınacağız. 'Az sayıda ziyaretçi olabilir' demiyorum; hiç ziyaretçi olmayacak " dedi.
11.05.2021Gündem
Son dakika: Prof. Dr. Ceyhan'dan çok önemli açıklama! 'Azalmada hızlanma bekliyoruz'
Son dakika: Prof. Dr. Ceyhan'dan çok önemli açıklama! 'Azalmada hızlanma bekliyoruz'Gelen son dakika haberine göre; Hacettepe Üniversitesi (HÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, önümüzdeki haftadan itibaren Kovid-19 tedbirleri kapsamında uygulanan kısıtlamanın etkisinin görülmeye başlanacağını belirterek, "Azalmada hızlanma bekliyoruz. 5 binin altına da inilebilir." dedi. Salgının yayılmasına en büyük riski oluşturan üç yerin olduğunu dikkat çeken Ceyhan; "Ev ortamı, toplu taşıma araçları ve iş yerleri. Bunları da mümkün olduğu kadar kademelendirmeliyiz'' ifadelerini kullandı.
10.05.2021Gündem
Güney Afrika'da koronavirüsün Hindistan'da çıkan türüne rastlandı
Güney Afrika'da koronavirüsün Hindistan'da çıkan türüne rastlandıGüney Afrika Cumhuriyeti'nde 4 kişide yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Hindistan'da ortaya çıkan türü tespit edildi.
9.05.2021Dünya
Rize’de tam kapanmada köyler doldu! Uyarı geldi
Rize’de tam kapanmada köyler doldu! Uyarı geldiRize’de, 'tam kapanma' dönemini, köy ve yaylalarda geçirenler için uyarı yapıldı. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayşegül Çopur Çiçek, “Köydeyiz, açık havada bir şey olmaz diyerek iç içe bulunmayalım. Sıkı tedbirleri uygulamazsak süreç uzar” dedi.
6.05.2021Gündem
Sosyal medyadan duyurdular! 'Bizimle temas kuran herkes test yaptırsın'
Sosyal medyadan duyurdular! 'Bizimle temas kuran herkes test yaptırsın'Kastamonu Cide ilçesinde 2 arkadaşta İngiltere varyantlı koronavirüs tesbit edildi. Temaslı 30 kişi evlerinde karantinaya alındı. Durumuyla alakalı açıklamada bulunan Erkan Çakmak, "Arkadaşım Yusuf ile birlikte sağlık durumumuz gün geçtikçe daha kötüye gidiyor. Kimse bu salgın 'bana uğramaz' demesin ve lütfen önlemini alsın" dedi.
4.05.2021Gündem
Hindistan felaketi yaşıyor! Vaka sayısı 20 milyonu geçti
Hindistan felaketi yaşıyor! Vaka sayısı 20 milyonu geçtiYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından en fazla etkilenen ülkelerden Hindistan'da toplam vaka sayısı 20 milyonu aştı.
4.05.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüsCoronavirüsvirüscoronamutant

Mutant ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.