Nazmi Arıkan

Nazmi Arıkan

Son dakika Nazmi Arıkan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Nazmi Arıkan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Nazmi Arıkan haber sayfamızda...

Nazmi Arıkan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 107 nazmi arıkan haberi bulunmuştur.
166 puanla Boğaziçi'ne! Bir başka programda fark 2 milyon
166 puanla Boğaziçi'ne! Bir başka programda fark 2 milyon Üniversitelerde bu yıl birçok programda taban puanlar ve başarı sıraları arasında uçurum oluştu. Boğaziçi’nde 511 taban puanla öğrenci alan fizik programına,166 puanla 34 yaş üstü kadın aday yerleşti. Bir başka programda fark 2 milyon oldu.
22.08.2023 Gündem
1.7 milyon öğrenci açık öğretimde: Liselerden kaçış sürüyor
1.7 milyon öğrenci açık öğretimde: Liselerden kaçış sürüyor Türkiye’de ilk ve ortaöğretimde toplam 19 milyon 155 bin 571 öğrenci var. Bu öğrencilerin 1 milyon 738 bin 198’si yani yüzde 9’u açık öğretimde okuyor. Eğitim kademelerine göre bakıldığında ortaokulda 171 bin 943, lisede de 1 milyon 566 bin 255 öğrenci var.
13.08.2023 Eğitim
Deprem korkusu tercihleri değiştirdi
Deprem korkusu tercihleri değiştirdi Üniversite tercihlerinde son 4 güne girilirken adaylar listelerine son şekli vermeye çalışıyor.
5.08.2023 Gündem
AYT Kimya’da 1 soru için iptal talep edildi
AYT Kimya’da 1 soru için iptal talep edildi Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) önceki gün düzenlenen Alan Yeterlilik Testleri’nde (AYT) yer alan 1 soruyla ilgili eğitimcilerden itiraz geldi. Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Eğitim Kurumları, soruların iptali için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’ne (ÖSYM) başvuruda bulundu.
20.06.2023 Eğitim
Türkçe, tarih,  biyoloji zordu!
Türkçe, tarih, biyoloji zordu! YKS maratonu, dünkü oturumlarla tamamlandı. Bilginin yanı sıra yorum yeteneğini ölçen soruların yer aldığı sınavda, Matematik ve Fizik kolaydı. Sayısal alanda Geometri, Kimya ve Biyoloji ayırt edici olarak öne çıkarken sözel alanda Türkçe ve Tarih soruları adayların beklediğinden zor geldi.
19.06.2023 Eğitim
Sözel sorular sayısaldan zordu
Sözel sorular sayısaldan zordu YKS’nin ilk oturumu olan TYT’de, Matematik dahil tüm testler genel olarak kolaydı. Her testte 1-2 soru zor denilebilecek düzeydeydi. Cevap seçeneklerinde güçlü çeldiricilerin yer aldığı Türkçe’nin sınavın belirleyicisi olacağı tahmin ediliyor.
18.06.2023 Gündem
LGS’de sorular zorlamadı
LGS’de sorular zorlamadı Yaklaşık 1.2 milyon öğrencinin katıldığı LGS’de sorular kolay ve orta zorluktaydı. O nedenle şampiyonların sayısının artması ve asıl yarışın yerleştirmelerde yaşanması bekleniyor. Her yıl öğrencileri adeta ağlatan Matematik bu yıl yüzleri güldürdü. Türkçe ve Din en zoruydu.
5.06.2023 Eğitim
Not bıraktı, intihar etti! İşlediği 2 cinayet Türkiye'yi şoke etmişti
Not bıraktı, intihar etti! İşlediği 2 cinayet Türkiye'yi şoke etmişti Çanakkel'nin Gelibolu ilçesinde eğitimci Nazmi Arıkan (69) ile şoförü Şerif Eker'in (46) öldürülmesiyle ilgili iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Ufuk Akçekaya (49), kaldığı İzmir 2 No'lu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndaki tek kişilik odada kendini asarak yaşamına son verdi.
10.04.2023 Gündem
Giresun'daki vahşette yeni gelişme! Sıla'nın katiline bir ceza daha verildi
Giresun'daki vahşette yeni gelişme! Sıla'nın katiline bir ceza daha verildi Giresun'da, eski nişanlısı Sıla Şentürk'ü boğazını keserek öldüren ve tutuklu yargılandığı davada, ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılan Hüseyin Can Gökçek ile ilgili yeni gelişme yaşandı.
22.02.2023 Gündem
Eğitimci Nazmi Arıkan cinayetinin sanığı: Öldürdüysem; neden üzerinde DNA'm çıkmadı
Eğitimci Nazmi Arıkan cinayetinin sanığı: Öldürdüysem; neden üzerinde DNA'm çıkmadı Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde eğitimci Nazmi Arıkan (69) ile şoförü Şerif Eker'in (46) öldürülmesine ilişkin davada tutuklu yargılanan Ufuk Akçekaya (49), “Nazmi Arıkan'ı öldürdüysem; neden üzerinde DNA'm çıkmadı? Olay yerinde 5 parmak izi var. Peçetede başka bir kişinin izi var" dedi.
20.02.2023 Gündem
Nazmi Arıkan cinayeti davasının ilk duruşması görüldü
Nazmi Arıkan cinayeti davasının ilk duruşması görüldü Çanakkale'nin Gelibolu ilçesine bağlı Karainebeyli köyünde eğitimci Nazmi Arıkan ile şoförü Şerif Eker'i öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan sanığın yargılandığı davanın ilk duruşması Çanakkale 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü.
16.01.2023 Gündem
Efsanevi 'canavar' yeniden gündemde! Bu sefer kilometrelerce ötede görüntülendi
Efsanevi 'canavar' yeniden gündemde! Bu sefer kilometrelerce ötede görüntülendi İskoçya'nın Loch Ness Gölü'nde defalarca görüldüğü iddia edilen ve tarih öncesine ait bir canlı olduğu düşünülen canavara ilişkin söylentilerin ardı arkası kesilmiyor. 'Nessie' olarak adlandırılan efsanevi canlıya ilişkin son iddialar ise duyanları şaşkına çevirecek cinsten.
7.01.2023 Dünya
Karşıdan karşıya geçerken şüpheli ölüm! Olayın arkasında Rusya mı var?
Karşıdan karşıya geçerken şüpheli ölüm! Olayın arkasında Rusya mı var? Yaklaşık bir yıldır süren Rusya-Ukrayna savaşının başından beri çok sayıda Rus oligark ve eski siyasetçi şüpheli ölümlerle hayatını kaybetti. Bu ölümlere geçtiğimiz 5 Ocak'ta bir yenisi daha eklendi. Dağıstan Cumhuriyeti’nin eski başbakanı Magomed Abdulayev, şüpheli bir trafik kazası sonucunda hayatını kaybetti.
7.01.2023 Dünya
6 yaşındaki çocuk okulda öğretmenini vurdu! Kan donduran olayın perde arkası
6 yaşındaki çocuk okulda öğretmenini vurdu! Kan donduran olayın perde arkası ABD'nin Virginia eyaletinde 6 yaşındaki bir çocuk okula getirdiği silahla öğretmeni Aby Zwerner'i (25) vurdu. Olayın kaza olmadığını belirten yetkililer çocuğun silaha nasıl eriştiğini araştırıyor. Yoksa genç öğretmen bir ihmalin kurbanı mı? İşte korkunç olayın perde arkası detayları.
7.01.2023 Dünya
Borç parayla tetikçi! Nazmi Arıkan ve Şerif Eker cinayetinde yeni detaylar
Borç parayla tetikçi! Nazmi Arıkan ve Şerif Eker cinayetinde yeni detaylar Çanakkale'nin Gelibolu ilçesine bağlı Karainebeyli köyünde eğitimci Nazmi Arıkan (69) ile şoförü Şerif Eker'in (46) öldürülmesiyle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.
7.01.2023 Gündem
YKS yerleştirme sonuçları açıklandı: Kontenjanların  yüzde 99’u doldu
YKS yerleştirme sonuçları açıklandı: Kontenjanların yüzde 99’u doldu Üniversitelerde kontenjanların yüzde 99’u doldu. Tercih yapma hakkı olan 2.9 milyon adayın 773 bini tercih yapmadı. Geriye kalan 2.1 milyon adaydan 851 bini üniversiteye yerleşti. Aralarında tıp, hukuk gibi gözde programların olduğu 17 bin kontenjan boş kaldı. Yerleştirmelerde okul türlerine göre yüzde 86 ile fen liseleri en başarılı lise oldu. İlginin azaldığı tıp, diş hekimliği, eczacılık gibi programların puanları düştü. Yoğun ilgi gören bilgisayar mühendisliği, yazılım gibi programların ise puanları yükseldi
16.08.2022 Eğitim
Tercih kaygısı hata yaptırıyor
Tercih kaygısı hata yaptırıyor Tercih listesi hazırlarken en doğru teknik nedir, farklı puan türlerinden bölümler tercih edilebilir mi, meslek seçimi yaparken adaylar kendilerine hangi soruları sormalı? Doğru tercih için öncelikle doğru bilgilere sahip olmak gerekiyor. Eğitim Uzmanı Cihan Yeşilyurt, tercihte hata yapmamaları için adaylara önemli tüyolar verdi.
4.08.2022 Eğitim
Tercih aralığını çok geniş tutun
Tercih aralığını çok geniş tutun Üniversiteye girişte bu yıl baraj kaldırıldı. Puanı hesaplanan yaklaşık 2.9 milyon aday tercih yapma hakkına sahip. Ancak üniversitelerde 1 milyon civarı kontenjan bulunuyor. Sınava katılanların yaklaşık 3’te 1’i üniversiteye girecek, 2’si hayallerini erteleyecek. O nedenle adayların başarı sırasını dikkate alarak geniş aralıkta tercih yapmalarında yarar var.
27.07.2022 Eğitim
Bağcılar'da bulunan ceset kayıp Pınar'a ait çıktı
Bağcılar'da bulunan ceset kayıp Pınar'a ait çıktı Bağcılar'da ağaçlık alanda bulunan cesedin kayıp olarak aranan Pınar Damar'a ait olduğu ortaya çıktı.
20.07.2022 Gündem
Eğitimci Arıkan ve şoförünün katil zanlısının ifadesi ortaya çıktı: Bana komplo kuruldu
Eğitimci Arıkan ve şoförünün katil zanlısının ifadesi ortaya çıktı: Bana komplo kuruldu Çanakkale'nin Gelibolu ilçesine bağlı Karainebeyli köyünde eğitimci Nazmi Arıkan (69) ile şoförü Şerif Eker'in (46) öldürülmesi ile ilgili gözaltına alınan ve sevk edildiği adliyede tutuklanan Tokatspor Kulübü Başkanı Ufuk Akçekaya'nın ifadesi ortaya çıktı.
18.07.2022 Gündem
Nazmi Arıkan cinayetinde flaş gelişme! Ortaya çıkan detaylar şoke etti...
Nazmi Arıkan cinayetinde flaş gelişme! Ortaya çıkan detaylar şoke etti... Çanakkale'nin Gelibolu ilçesine bağlı Karainebeyli köyünde eğitimci Nazmi Arıkan (69) ile şoförü Şerif Eker'in (46) öldürülmesiyle ilgili ortaya çıkan detaylar dehşete düşürdü. Öte yandan gözaltına alınan Tokatspor Kulübü Başkanı Ufuk Akçekaya, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece 'planlayarak kasten adam öldürme' suçundan tutuklandı.
17.07.2022 Gündem
Tatilciler dönüş yolunda! İşte trafikte son durum
Tatilciler dönüş yolunda! İşte trafikte son durum Kurban Bayramı tatilini şehir dışında geçiren ve tatilin son gününde dönüşe geçenlerin yollarda oluşturduğu yoğunluk devam ediyor. Ulaşımda 43 ilin geçiş güzergahı "kilit kavşak" Kırıkkale'de helikopterle havadan trafik denetimi yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Özellikle sürücülerimize bu son günde yine emniyet kemeri takmalarını buradan uyarıyoruz. Hız limitlerine uymalarını istiyoruz. Araç sürerken kesinlikle cep telefonu kullanmamaları, dikkatlerini dağıtmamaları gerektiğini ifade etmeye çalışıyoruz. Özellikle tır şoförlerine ve kamyon şoförlerine yol kenarlarında hemen şeritlerin yanında araç parkı yapıyorlar. Bu ölümcül bir hatadır" dedi.
17.07.2022 Gündem
Eğitimci Nazmi Arıkan cinayetinde yeni gelişme! Ayak izlerinden bulundu
Eğitimci Nazmi Arıkan cinayetinde yeni gelişme! Ayak izlerinden bulundu Çanakkale'nin Gelibolu ilçesine bağlı Karainebeyli köyünde eğitimci Nazmi Arıkan (69) ile şoförü Şerif Eker'in (46) öldürülmesi ile ilgili gözaltına alınan Tokatspor Kulubü Başkanı Ufuk Akçekaya'nın sorgusunun ardından adliyeye sevk edilirken yeni detaylar da ortaya çıkıyor.
17.07.2022 Gündem
Kraliçe'den tartışma yaratacak sözler! 'Çok şükür gelmiyor'
Kraliçe'den tartışma yaratacak sözler! 'Çok şükür gelmiyor' Meghan Markle ve Prens Harry'nin saraydan ayrılmalarının üzerinden 2 yıldan fazla süre geçse de sular durulmuyor. Çiftin ayrılıklarından sonra gerçekleşen bütün özel kraliyet buluşmaları tüm dünyada gündem olmaya devam ediyor. Son olarak ortaya çıkan bazı detaylar ise yine çok konuşulacak.
16.07.2022 Cadde
Katil zanlısı 2.5 saat burada gizlenmiş! Nazmi Arıkan cinayetinin perde arkası
Katil zanlısı 2.5 saat burada gizlenmiş! Nazmi Arıkan cinayetinin perde arkası Eğitimci Nazmi Arıkan ile şoförü Şerif Eker'in öldürülmesiyle ilgilişi yeni detaylar ortaya çıktı. Peki eğitim camiasını derinden sarsan cinayetin perde arkasında neler var?
16.07.2022 Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Nazmi Arıkan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.