Nevada

Nevada

Son dakika Nevada haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Nevada gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Nevada haber sayfamızda...

Nevada

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 777 nevada haberi bulunmuştur.
ABD'de tehlikeli sinyaller! Tarihi kuraklık oranları...
ABD'de tehlikeli sinyaller! Tarihi kuraklık oranları...ABD'nin batı eyaletlerindeki sıcaklık göstergeleri normalin üzerinde seyrederken, bölgenin yaklaşık 4'te 3'ünün tarihteki en şiddetli kuraklıkla karşı karşıya olduğu bildirildi.
9.06.2021Dünya
Tek başına ülke yönetiyor
Tek başına ülke yönetiyorDünya üzerinde hiçbir devlet tanımasa da kendilerine bir ulus kurup, kendi bayrak ve dillerini oluşturan pek çok küçük ulus bulunuyor. Kendi başlarına adeta kendi devletlerini kuran bu insanlar şaşkınlık yaratıyor. İşte onlardan biri daha; Molossia
9.06.2021Tatil
Son dakika... ABD alarma geçti! Uzmanlardan art arda uyarılar geliyor
Son dakika... ABD alarma geçti! Uzmanlardan art arda uyarılar geliyorSon dakika haberine göre, ABD tarihinin en ciddi iklim sorunlarından birisi yetkilileri harekete geçirdi. Uzmanlardan peş peşe uyarı ve açıklamalar geliyor...
1.06.2021Dünya
Çölün ortasında bir eğlence vahası Las Vegas
Çölün ortasında bir eğlence vahası Las VegasLas Vegas, Amerika Birleşik Devletleri'nde eğlence dünyasının kalbinin attığı en önemli merkezlerden biri olma özelliği taşıyor. Casinoları, otelleri ve lüks mağazalarıyla Las Vegas, çölün ortasında apayrı bir dünya. Bundan yarım yüzyıl öncesine kadar çölde küçük bir kasaba olan Las Vegas, birkaç on yıl içinde dünyanın sayılı eğlence merkezlerinden biri oldu. Nevada eyaleti sınırları içinde bulunan Las Vegas, Hollywood'a olan yakınlığı sayesinde pek çok film çekimine de ev sahipliği yapmıştır.
15.05.2021Tatil
Dünyanın en gizemli yeri 51. Bölge
Dünyanın en gizemli yeri 51. BölgeMülkiyeti Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri'ne ait olan Nevada Çölü'ndeki 51. Bölge, dünyanın en gizemli ve en tartışmalı yeri olmaya devam ediyor. Haritalarda dahi görüntülenemeyen 51. Bölge'ye dair çok sayıda şehir efsanesi bulunuyor. Bunlardan elbette en ilgi çekici olanı 51. Bölge'de uzaylıların tutulduğuna dair olan efsane.
12.05.2021Tatil
Tüketiciler hayvanlara saygılı kozmetik üretimi istiyor
Tüketiciler hayvanlara saygılı kozmetik üretimi istiyorKozmetik markalarının hayvanlar üzerinde uyguladığı işkenceye dikkat çeken Save Ralph adlı kısa film, son günlerde sosyal medyanın en çok konuşulan konularından biri haline geldi.
10.05.2021Vitrin
“Burning Man” bu yıl da yok
“Burning Man” bu yıl da yokABD’nin Nevada eyaletinde bir çölde her yıl düzenlenen dünyanın en büyük müzik festivallerinden “Burning Man”, koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl da yapılamayacak.
29.04.2021Kültür Sanat
Oscar'da ödüller sahiplerini buldu! En iyi film...
Oscar'da ödüller sahiplerini buldu! En iyi film...Oscar Ödülleri olarak da bilinen ve sinema dünyasının en prestijli ödüllerinden olan 93. Akademi Ödülleri sahiplerini buldu. Oscar'da en iyi film ödülünü "Nomadland" kazandı. "Nomandland" filminin yönetmeni Chloé Zhao ise en iyi yönetmen ödülüne layık görüldü.
26.04.2021Kültür Sanat
Afganistan'dan çekileceklerini açıklamışlardı! Bombardıman uçakları havalandı
Afganistan'dan çekileceklerini açıklamışlardı! Bombardıman uçakları havalandıABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), ABD askerlerinin Afganistan'dan çekilme sürecinde bölgede güvenliği sağlamak üzere iki B-52 bombardıman uçağının Katar'ın El Udeyd Hava Üssü'ne vardığını açıkladı.
24.04.2021Dünya
4/3/21 tarihini kaçırmak istemeyen yüzlerce kişi evlenme başvurusu yaptı
4/3/21 tarihini kaçırmak istemeyen yüzlerce kişi evlenme başvurusu yaptıABD'nin Nevada eyaletinde yüzlerce çift, 4/3/21 tarihinde evlenebilmek için başvuru yaptı.
4.04.2021Dünya
Çare devlet destekli ‘milli proje’ üretimi
Çare devlet destekli ‘milli proje’ üretimiBüyümeden büyük devlet olunmayacağını, bunun da doğru üretimle sağlanabileceğinin altını çizen Cem Zafer, “Üretim için üç şeyin bir araya gelmesi gerekiyor: Sermaye artı emek çarpı teknoloji. Ortak aklın mutabık kaldığı teknolojik inovasyon gibi meseleler  VIP muamelesi görmeli.  Bu Türkiye şartlarında ancak devlet desteğiyle yapılabilir” dedi...
31.03.2021Gündem
Türk mutfağı Las Vegas’ta ders oluyor
Türk mutfağı Las Vegas’ta ders oluyorEge İhracatçı Birlikleri (EİB) tarafından yürütülen proje kapsamında ABD’deki Nevada Las Vegas Üniversitesi William F. Harrah Otel Yönetimi Fakültesi ile Türk ürünleri ve mutfağının müfredata dahil edilmesi konusunda iş birliği başlatıldı. EİB bu kapsamda İzmir Ekonomi Üniversitesi ile iş birliği yapacak.
24.03.2021Ekonomi
Son dakika: Kadın dövüşçü, tartıldıktan sonra iki kez yere yığıldı!
Son dakika: Kadın dövüşçü, tartıldıktan sonra iki kez yere yığıldı!Son dakika haberine göre, ABD'nin Vegas kentinde düzenlenecek Karma Dövüş Sanatları (UFC) müsabakası öncesi tartıya çıkan Litvanyalı dövüşçü Yulia Stoliarenko, aniden dengesini yitirerek bayıldı.
20.03.2021Dünya
Türk kuru meyveleri ABD pazarında payını artırıyor
Türk kuru meyveleri ABD pazarında payını artırıyorSon yıllarda tanıtım faaliyetlerine ağırlık verilen ABD pazarında Türk kuru meyvelerinin payı yükselişini sürdürüyor.
17.03.2021Ekonomi
İlk kez görülen fotoğrafları
İlk kez görülen fotoğraflarıABD’li foto muhabiri Eve Arnold’un çektiği ve aralarında daha önce hiç görülmemiş 2 Marilyn Monroe fotoğrafının da yer aldığı 15 fotoğraf kamuoyuna sunuldu.
12.03.2021Dünya
Kovboy Filmleri: Geçmişten Bugüne En Çok Sevilen, En İyi Kovboy Filmleri
Kovboy Filmleri: Geçmişten Bugüne En Çok Sevilen, En İyi Kovboy FilmleriKovboy filmleri arasında hangi seçenekler bulunuyor, kovboy filmleri içerisinde en iyi öneriler nelerdir? Kovboy filmlerinden hangilerinin puanları en yüksektir? Geçmişten bugüne en çok sevilen, en iyi kovboy filmleri hangileridir? İşte, tüm detaylar.
27.01.2021Kültür Sanat
Uçakta iki koltuk bileti alınca karar verdi! Gören şoke oluyor
Uçakta iki koltuk bileti alınca karar verdi! Gören şoke oluyorABD'nin Nevada  eyaletinde yaşayan ve sosyal medya fenomeni olan Avustralyalı 36 yaşındaki Kayla Lavende, 90 kilo verdi. Genç kadın, aşırı kilolarından dolayı uçakta iki koltuk bileti almak zorunda kalınca kilo verme kararı verdiğini açıkladı.
26.01.2021Dünya
Ersu Şaşma 23 yıllık rekoru kırdı
Ersu Şaşma 23 yıllık rekoru kırdıİstanbul'da gerçekleştirilen Salon Olimpik Deneme Yarışları, Türkiye rekorlarına sahne oldu.
24.01.2021Diğer
Erzurum'da 'gizemli yol' şaşırtıyor! Yer çekimi yok...
Erzurum'da 'gizemli yol' şaşırtıyor! Yer çekimi yok...Erzurum'da, Palandöken Dağları'ndaki Abdurrahman Gazi Türbesi'ne çıkan yolda yer alan 200 metrelik 'gizemli yol'a girenler şaşırıyor. 'Dünyada yer çekiminin olmadığı iddia edilen 8 şaşırtıcı yer' arasında gösterilen yolun başında kontağı kapatılan otomobiller, yokuş yukarı çıkıyor. Bunu duyanlar, Türkiye'nin dört bir tarafından Erzurum'a gelip, deneme yapıyor.
9.01.2021Gündem
Bitcoin'de yeni zirve!
Bitcoin'de yeni zirve!Kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin artan kurumsal alımlarla 41,946 doları da aşarak yeni zirveyi gördü.
9.01.2021Uzmanpara
Yer çekiminin olmadığı iddia edilen 'gizemli yol' şaşırtıyor
Yer çekiminin olmadığı iddia edilen 'gizemli yol' şaşırtıyorERZURUM'da, Palandöken Dağları'ndaki Abdurrahman Gazi Türbesi'ne çıkan yolda yer alan 200 metrelik 'gizemli yol'a girenler şaşırıyor. Dünyada yer çekiminin olmadığı iddia edilen 8 şaşırtıcı yerden birisi olarak gösterilen yolun başında kontağı kapatılan otomobiller, kendiliğinden yokuş yukarı çıkıyor. Bunu duyanlar, Türkiye'nin dört bir tarafından Erzurum'a gelip, deneme yapıyor.
9.01.2021Haberler
ABD eyaletleri neler? ABD'de kaç tane eyalet var?
ABD eyaletleri neler? ABD'de kaç tane eyalet var?ABD eyaletleri gündemde merakla araştırılıyor. ABD'de kongra binası basılması sonrasında yaşananlar dünya tarafından takip ediliyor. Olaylar sonrasında ise ABD'de eyaletlerin sayısı ve isimleri merak ediliyor. Peki ABD eyaletleri neler, Amerika'da kaç tane eyalet var?
7.01.2021Gündem
ABD'nin katliamlarını ortaya çıkaran Assange'ın davasında karar günü
ABD'nin katliamlarını ortaya çıkaran Assange'ın davasında karar günüABD güçlerinin, Irak ve Afganistan'da çok sayıda sivili ayrım gözetmeden öldürüp bu katliamları gizlemesi ve mahkumlara işkence etmesi gibi karanlık gerçekleri ortaya çıkaran Julian Assange'ın ABD'ye iade davasında karar açıklanacak.
4.01.2021Dünya
Venezuela'daki son buzul da eriyor
Venezuela'daki son buzul da eriyorGüney Amerika ülkesi Venezuela'da en yüksek ikinci zirve olarak bilinen Humboldt Zirvesindeki son buzul kütlesi küresel ısınma nedeniyle hızla eriyor.
31.12.2020Dünya
İzole tatil üç gün sürdü
İzole tatil üç gün sürdüKim Kardashian (40) ve ailesi, Nevada’daki Tahoe Gölü kenarında bir dağ evi tuttular. Kardashian’ın oğlu Saint’in 5’inci yaşını da geceliği 6 bin dolarlık 17 odalı bu evde kutladılar.
7.12.2020Cadde

Benzer Haber Etiketleri

abdnevadacaliforniaiklim değişikliğiLas Vegas

Nevada ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.