New York Times

New York Times

Son dakika New York Times haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan New York Times gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan New York Times haber sayfamızda...

New York Times

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.150 new york times haberi bulunmuştur.
Nükleer tesise siber saldırı!
Nükleer tesise siber saldırı!İran’ın uranyum zenginleştirdiği nükleer tesisine yapılan saldırının İsrail dış istihbarat servisi ‘Mossad’ tarafından gerçekleştirilen bir siber saldırı olduğu ifade ediliyor.
13.04.2021Dünya
Yeni iOS 14.5 güncellemesiyle kullanıcılara neler sunulacak?
Yeni iOS 14.5 güncellemesiyle kullanıcılara neler sunulacak?iPhone cihazlar için gelecek yeni iOS 14.5 güncellemesi kullanıcılara pek çok yenilik sunacak. Bunun akabinde yeni sürüm ile ilgi kullanıcı dostu bir özellik de devreye sokulacak. Bir süredir Rusya'daki yeni bir kararla bu özelliğin orada sunulmayacağı konuşulsa da dikkat çeken detaylar bulunuyor.
11.04.2021Teknoloji
Son dakika... ABD'de 4. dalga endişesi!
Son dakika... ABD'de 4. dalga endişesi!ABD Başkanı Joe Biden'ın Sağlık Başdanışmanı Anthony Fauci, son haftalarda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının "rahatsız edici derecede yüksek seviyede" olduğunu belirterek, ülkenin yeni bir dalga riski altında olduğunu belirtti.
8.04.2021Dünya
Finansal Krizlerle Dolu Bir On Yıl Dünyayı Nasıl Değiştirdi?
Finansal Krizlerle Dolu Bir On Yıl Dünyayı Nasıl Değiştirdi?VakıfBank Kültür Yayınları, günümüzün saygın ekonomi profesörlerinden, Columbia Üniversitesi Avrupa Enstitüsü Direktörü Adam Tooze’un yazdığı, “Çöküş: Finansal Krizlerle Dolu Bir On Yıl Dünyayı Nasıl Değiştirdi?” adlı kitabı yayımlıyor. Lehman Brothers’ın 600 milyar dolarlık borçla iflasının küresel ekonomide nasıl yüzyılın kâbusuna dönüştüğünü anlatırken, gelecekte kapıyı çalabilecek yeni krizlere karşı nasıl önlemler alınabileceğinin yanıtını arıyor.
Kraliyet operasyonu
Kraliyet operasyonuÜrdün’de eski veliaht prens Hamza bin Hüseyin, ev hapsine alındığını açıkladı. Darbe girişimi olduğu iddia edilen Ürdün’de, “ülkenin istikrarına tehdit oluşturduğu gerekçesiyle” 20 kişinin gözaltına alındığı ifade ediliyor
5.04.2021Dünya
Son dakika... 'Para bombası' patladı! Trump hakkında şoke eden rapor...
Son dakika... 'Para bombası' patladı! Trump hakkında şoke eden rapor...ABD'li New York Times gazetesi, ABD Eski Başkanı Trump hakkında sarsıcı bir haber yayınladı. 2020'de yapılan başkanlık seçiminde Trump destekçilerinin, farkında olmadan milyonlarca dolar "fazla verdikleri" ortaya çıkınca yer yerinden oynadı.
4.04.2021Dünya
Aşı üretim tesislerinde sorun çıktı: 15 milyon doz aşı çöpe gidebilir!
Aşı üretim tesislerinde sorun çıktı: 15 milyon doz aşı çöpe gidebilir!Johnson and Johnson’ın koronavirüs aşısının üretildiği ABD’deki tesislerden birinde, üretimde yapılan bir yanlışlık sebebiyle 15 milyon aşı çöpe gidebilir.
1.04.2021Dünya
ABD'de skandal! 15 milyon doz aşı çöpe gitti
ABD'de skandal! 15 milyon doz aşı çöpe gittiABD'nin Baltimore kentinde, ilaç firması Johnson&Johnson'ın yaklaşık 15 milyon doz yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı, üretim tesisinde bileşenlerinin karıştırılması sonucu çöpe gitti.
1.04.2021Dünya
ABD yönetiminden 2030 yılı için koyulan yeni hedef
ABD yönetiminden 2030 yılı için koyulan yeni hedefUzun bir süredir gündemde olan 30 gigawatt'lık açık deniz rüzgar türbini, Beyaz Saray’dan yapılan yeni yapılan açıklamaya göre 2020 yılına kadar üretmeyi ve kullanmaya başlamayı hedefliyor. The New York Times tarafında da genişçe yer bulan haberde özel izinlerin alındığı ve Biden yönetiminin plan için Long Island ve New Jersey kıyılarındaki sığ su alanı olan New York Körfezi'ni açık deniz rüzgarı oluşturmak için yeni bir öncelik bölgesi olarak belirleyeceğini söyledi.
30.03.2021Teknoloji
New York Times'ta NFT olarak satışa çıkarılan makale 563 bin dolara alıcı buldu
New York Times'ta NFT olarak satışa çıkarılan makale 563 bin dolara alıcı bulduABD’nin önde gelen gazetelerinden New York Times’ta bir makale, benzersiz dijital varlıkların alınıp satıldığı NFT üzerinden 563 bin dolara alıcı buldu.
26.03.2021Dünya
Orhan Pamuk'un yeni romanı Veba Geceleri çıktı
Orhan Pamuk'un yeni romanı Veba Geceleri çıktıOrhan Pamuk’un üzerinde 5 yıldır çalıştığı Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan Veba Geceleri, 1901 yılında 3. Veba Pandemisi döneminde Osmanlı’nın 29. Vilayeti Minger adasında geçiyor. Hem sürükleyici bir siyaset ve aşk romanı hem de Pamuk’un salgın, karantina, devlet ve birey konularını bir masal havasıyla tartıştığı bu tarihi roman, konusuyla yaşadığımız günlere de ışık düşürüyor.
23.03.2021Kültür Sanat
3 trilyon dolarlık altyapı paketi hazırlığı
3 trilyon dolarlık altyapı paketi hazırlığıABD Başkanı Joe Biden'ın ekonomi danışmanlarının, ülke ekonomisini desteklemek amacıyla 3 trilyon dolarlık altyapı ve istihdam paketi hazırladığı bildirildi.
23.03.2021Uzmanpara
Biden'dan dev bir paket daha! Tam 3 trilyon dolar
Biden'dan dev bir paket daha! Tam 3 trilyon dolarABD Başkanı Joe Biden'ın ekonomi danışmanlarının, ülke ekonomisini desteklemek amacıyla 3 trilyon dolarlık altyapı ve istihdam paketi hazırladığı bildirildi. Biden, daha önce yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkileriyle mücadeleye yönelik 1,9 trilyon dolarlık ekonomik destek paketini onaylanmıştı.
23.03.2021Ekonomi
New York Valisi Cuomo, yeni bir taciz iddiasıyla karşı karşıya
New York Valisi Cuomo, yeni bir taciz iddiasıyla karşı karşıyaABD'de, New York Valisi Demokrat Andrew Cuomo, bu kez de yardımcısı Alyssa McGrath tarafından taciz iddiasıyla suçlandı.
20.03.2021Dünya
MomTalks’ta ilham verenler
MomTalks’ta ilham verenlerEbeveyn-uzman buluşma platformu “MomTalks”un fikir annesi Dr. Bahar Eriş, “Annelerin fedakar ve cefakar olduğuna dair romantik söylemler, karşılaştıkları zorlukları anlatmaya ya da aşmaya yetmiyor” diyor.
20.03.2021Cumartesi
Bankada maske takmayı reddeden 65 yaşındaki kadına ters kelepçe
Bankada maske takmayı reddeden 65 yaşındaki kadına ters kelepçeTeksas'ta maske takmayı reddeden bir kadın, memurlarla kısa bir tartışmanın ardından bulunduğu bankadan kelepçelenip zorla çıkarıldı.
17.03.2021Dünya
Son dakika... FETÖ'de 30 milyon dolarlık mektup kavgası! Osman Şimşek dövüp çiftlikten attılar
Son dakika... FETÖ'de 30 milyon dolarlık mektup kavgası! Osman Şimşek dövüp çiftlikten attılarGelen son dakika haberine göre; Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in kara kutusu Cevdet Türkyolu'nun, "30 milyon dolar mal varlığına sahip olduğundan" şikayet edilen bir mektup nedeniyle "molla" lakaplı Osman Şimşek'i darbedip Pensilvanya'daki çiftlikten atması, örgüt içinde krize dönüştü. Olayın örtbas edilmeye çalışılması örgüt tabanında tepkilere neden oldu.
16.03.2021Gündem
New Yorkluların yüzde 50'si Vali Cuomo'nun istifasına karşı
New Yorkluların yüzde 50'si Vali Cuomo'nun istifasına karşıABD'de, New York Valisi Demokrat Andrew Cuomo hakkındaki taciz iddiaları, ülkede siyasi krize dönüşürken, istifa tartışmalarında New Yorklu seçmenler ikiye bölündü.
15.03.2021Dünya
ABD'nin Afganistan'daki asker sayısı 1000 fazla çıktı
ABD'nin Afganistan'daki asker sayısı 1000 fazla çıktıABD'nin Afganistan'daki asker sayısının resmi olarak duyurulandan 1000 fazla olduğu bildirildi.
15.03.2021Dünya
Biden, New York Valisi Cuomo'ya taciz suçlamalarına karşı sessizliğini bozdu
Biden, New York Valisi Cuomo'ya taciz suçlamalarına karşı sessizliğini bozduABD'de New York'un Demokrat valisi Cuomo hakkındaki taciz iddiaları ülkede siyasi bir krize dönüşürken, konuya ilişkin ilk kez konuşan Başkan Joe Biden, soruşturmanın sonucunun beklenmesi gerektiğini söyledi.
15.03.2021Dünya
New York Times Meydanı'nda FETÖ'nün karanlık yüzü için ilan!
New York Times Meydanı'nda FETÖ'nün karanlık yüzü için ilan!New York kentinin en ünlü bölgelerinden biri olan Times Meydanı'nda, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve elebaşı Fetullah Gülen'in karanlık yüzü hakkında ilan yayınlandı.
13.03.2021Dünya
New York Valisi Cuomo hakkında azil soruşturması başlatıldı
New York Valisi Cuomo hakkında azil soruşturması başlatıldıNew York Eyalet Meclisinde, 6 kadının ortaya attığı cinsel taciz iddiaları nedeniyle New York Valisi Andrew Cuomo hakkında azil soruşturması açılmasına karar verildi.
12.03.2021Dünya
Peskov: Kremlin’in internet sitesine yönelik siber saldırılar artıyor
Peskov: Kremlin’in internet sitesine yönelik siber saldırılar artıyorRusya Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, Kremlin’in internet sitesine yönelik siber saldırıların arttığını söyledi.
12.03.2021Dünya
New York Valisi Cuomo'ya, taciz iddiaları nedeniyle istifa baskısı artıyor
New York Valisi Cuomo'ya, taciz iddiaları nedeniyle istifa baskısı artıyorABD'nin New York Eyalet Kongresinin 59 üyesi, hakkında cinsel taciz iddiaları tartışmaları süren Vali Andrew Cuomo'ya istifa çağrısında bulundu.
11.03.2021Dünya
Fenerbahçe - beIN Sports gerginliği New York Times'a manşet oldu
Fenerbahçe - beIN Sports gerginliği New York Times'a manşet olduFenerbahçe'nin yayıncı kuruluşta beIN Sports ile yaşadığı gerginlik ülke sınırlarını aştı. Amerika'nın ünlü yayın organlarından New York Times, yaşanan gerginlikle birlikte Süper Lig'de yayın bedeli ve diğer ekonomik şartlar hakkında uzun bir makale yayınladı.
10.03.2021Fenerbahçe

Benzer Haber Etiketleri

abdNew YorkAndrew CuomoNew York Timestaciz

New York Times ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.