Nikki Haley

Nikki Haley

Son dakika Nikki Haley haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Nikki Haley gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Nikki Haley haber sayfamızda...

Nikki Haley

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 246 nikki haley haberi bulunmuştur.
30 milyar dolarlık kadın geri döndü! ABD'de dengeler değişecek
30 milyar dolarlık kadın geri döndü! ABD'de dengeler değişecekKumarhane kralı ve Cumhuriyetçi Parti'nin (GOP) uzun zaman en ileri gelen kişisi olan Sheldon Adelson'ın dul eşi Cumhuriyetçi Miriam Adelson, 2022 ve sonrasında kendini yeni bir güç olarak konumlandırarak siyasete geri dönüyor. Bir aile dostu Miriam'ı 'tahtın arkasındaki güç' olarak tanımlıyor.
8.11.2021Dünya
Netanyahu'ya 'konutu terk et' ültimatomu
Netanyahu'ya 'konutu terk et' ültimatomuİsrail'in görevdeyken yolsuzluktan yargılanan ilk başbakanına yönelik protestoların başını çeken 'Suç Başbakanı' grubu, 27 Haziran'da dek çıkmazsa Yüksek Mahkeme'ye gideceğine dair Netanyahu'ya rest çekti
18.06.2021Dünya
Biden'ın İsrail'i savunan sözlerine çok sert tepki!
Biden'ın İsrail'i savunan sözlerine çok sert tepki!ABD Başkanı Joe Biden'ın İsrail'in şiddet eylemlerini "meşru müdafaa" olarak nitelendirmesine partisindeki birçok isimden ağır eleştiriler geldi. Özellikle Alexandria Ocasio-Cortez, Marc Pocan ve Jamaal Bowman'ın açıklamaları Biden'a ağır darbe oldu.
13.05.2021Dünya
İkisini de yaktı...
İkisini de yaktı...İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif’in sızdırılan ses kaydında yer alan bazı ifadeler, hem İran hem ABD’de olay yarattı. İranlı ekonomist Said Lilaz’ın Zarif’le yaptığı sohbetin ses kaydının, Londra merkezli “Iran International”da yayımlanmasıyla ortalık karıştı.
28.04.2021Dünya
Son dakika... İhanetler ardı ardına: Trump'ın artık Cumhuriyetçi Partide yeri yok!
Son dakika... İhanetler ardı ardına: Trump'ın artık Cumhuriyetçi Partide yeri yok!ABD'nin eski Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Nikki Haley, Cumhuriyetçi Partinin geleceğinde artık eski ABD Başkanı Donald Trump'ın yerinin olmadığını düşündüğünü belirtti.
12.02.2021Dünya
Trump dönemi siyasi krizle bitiyor
Trump dönemi siyasi krizle bitiyorABD'de utanç verici Kongre işgali, seçimlerde hile tartışmalarının sürdüğü bir atmosferde siyasetin tüm görünümünü Trump aleyhine güçlü biçimde değiştirdi. Temsilciler Meclisi'nde ikinci kez azledilerek ABD tarihine geçen Trump'ın kaderi, Senato'daki oylamada netleşecek.
18.01.2021Dünya
Haley: BM'nin kaderi değişime bağlı
Haley: BM'nin kaderi değişime bağlıABD'nin eski Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Nikki Haley, ABD Başkanı Donald Trump yönetimi başta olmak üzere birçok ülke tarafından eleştirilen BM'nin kaderinin ''zamana ayak uydurup'' değişmesine bağlı olduğunu söyledi.
12.11.2019Dünya
'Trump dizginlenmezse insanlar ölebilir...'
'Trump dizginlenmezse insanlar ölebilir...'Anılarını kaleme aldığı bir kitap çıkarmaya hazırlanan ABD'nin eski Birleşmiş Milletler Büyükelçisi Nikki Haley, iki eski üst düzey yetkiliden ABD Başkanı Donald Trump'ı 'geçiştirme' tavsiyesi aldığını yazdı.
11.11.2019Dünya
ABD'nin yeni BM büyükelçisi görevine başladı
ABD'nin yeni BM büyükelçisi görevine başladıABD'nin yeni Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Kelly Craft, görevine başladı.
12.09.2019Dünya
ABD'nin yeni BM Daimi Temsilcisi belli oldu
ABD'nin yeni BM Daimi Temsilcisi belli olduABD Başkanı Donald Trump'ın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilciliği için aday gösterdiği Kelly Craft'ın (57) Senatodan onay aldığı bildirildi.
31.07.2019Dünya
Trump'ın BM Daimi Temsilcisi adayının ismi onay için Senato'da
Trump'ın BM Daimi Temsilcisi adayının ismi onay için Senato'daABD Başkanı Donald Trump'ın uzun süredir boş bulunan Birleşmiş Milletler (BM) daimi temsilciliğine getirmek istediği Kelly Knight Craft'ın ismi onay için Senato'ya gönderildi.
2.05.2019Dünya
ABD’nin BM Daimi Temsilcisi belli oldu
ABD’nin BM Daimi Temsilcisi belli olduABD Başkanı Donald Trump, ülkesinin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilciliği görevine halihazırda Kanada Büyükelçiliği görevini yürüten Kelly Knight Craft’ı aday gösterdiğini duyurdu.
24.02.2019Dünya
‘Yüzyılın Anlaşması’nın detayları ortaya çıktı!
‘Yüzyılın Anlaşması’nın detayları ortaya çıktı!İsrail kanalı “Reshet 13 TV”, ABD Başkanı Donald Trump’ın, “Yüzyılın Anlaşması” projesi olarak bilinen “Ortadoğu Barış Planı”nı önümüzdeki aylarda açıklayacağını iddia etti ve planla ilgili önemli ayrıntılara yer verdi.
18.01.2019Dünya
Ivanka’nın adaylığı ortalığı karıştırdı
Ivanka’nın adaylığı ortalığı karıştırdıGörevden ayrılacağını duyuran Dünya Bankası Başkanı Jim Yong Kim’un ardından, yeni başkan adaylarından birinin, ABD Başkanı Donald Trump’ın kızı ve danışmanı Ivanka Trump olduğu iddia edildi.
14.01.2019Dünya
BM'de 2018'de 'en fazla kınanan' ülke İsrail oldu!
BM'de 2018'de 'en fazla kınanan' ülke İsrail oldu!İsrail, Filistin'i işgali ve işgal  altındaki Filistin topraklarındaki insan hakları ihlalleri ve yasa dışı yerleşim  birimleri nedeniyle 2018'de de Birleşmiş Milletler'de (BM) "en fazla kınanan"  ülke oldu.
31.12.2018Dünya
Son dakika | Trump ayrılığı resmen duyurdu!
Son dakika | Trump ayrılığı resmen duyurdu!ABD Başkanı Donald Trump, İçişleri Bakanı Ryan Zinke'nin yıl sonunda görevini bırakacağını duyurdu.
15.12.2018Dünya
Açıkça ‘Ben kesmesini iyi bilirim’ diyor
Açıkça ‘Ben kesmesini iyi bilirim’ diyorCumhurbaşkanı Erdoğan, Cemal Kaşıkçı cinayetini işleyen morg görevlisinin ses kayıtlarında açık açık “Ben kesmesini iyi bilirim” dediğini belirterek, “Niye? Çünkü bir morg mensubu...
15.12.2018Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Fırat'ın doğusunu huzura kavuşturmakta kararlıyız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Fırat'ın doğusunu huzura kavuşturmakta kararlıyızİslam İşbirliği Teşkilatına Üye/Gözlemci Devletlerin Anayasa ve Yüksek Mahkemeleri Birinci Yargı Konferansı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Dün akşam Irak'ta atılan adımlara karşı operasyonlarımızı yaptık. Fırat'ın doğusunu huzura kavuşturmakta kararlıyız" açıklamasında bulundu.ABD'ye Münbiç uyarısında bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Münbiç hikayesiyle, oyunlarla kararlığımızı bozmaya çalışıyorlar. Münbiç'i temizlemezseniz oraya da gireceğiz" dedi.
14.12.2018Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Fırat'ın doğusunu huzura kavuşturmakta kararlıyız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Fırat'ın doğusunu huzura kavuşturmakta kararlıyızİslam İşbirliği Teşkilatına Üye/Gözlemci Devletlerin Anayasa ve Yüksek Mahkemeleri Birinci Yargı Konferansı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Dün akşam Irak'ta atılan adımlara karşı operasyonlarımızı yaptık. Fırat'ın doğusunu huzura kavuşturmakta kararlıyız" açıklamasında bulundu.ABD'ye Münbiç uyarısında bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Münbiç hikayesiyle, oyunlarla kararlığımızı bozmaya çalışıyorlar. Münbiç'i temizlemezseniz oraya da gireceğiz" dedi.
14.12.2018Siyaset
Haley: Sorumlu Selman
Haley: Sorumlu SelmanYıl sonunda görevini bırakacak ABD’nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Nikki Haley, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinden, “Suudi hükmetinin başı” olarak nitelendirdiği Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ı sorumlu tuttu.
13.12.2018Dünya
Son dakika | 'Suudi Arabistan ile çalışmaya devam edeceğiz'
Son dakika | 'Suudi Arabistan ile çalışmaya devam edeceğiz'ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ''Suudi Arabistan ile önemli bir ortaklığımız var ve bu ortaklık Başkan Trump'ın ilk iki  yılında ABD'nin güvenliğine hizmet etti. Suudi Arabistan ile çalışma ve  Amerika'yı güvenli kılma niyetindeyiz.'' dedi.
12.12.2018Dünya
Son dakika... ABD'den Kaşıkçı çıkışı!
Son dakika... ABD'den Kaşıkçı çıkışı!ABD'nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Nikki Haley, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinden, "Suudi hükümetinin başı" olarak nitelendirdiği Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ı sorumlu tuttu.
12.12.2018Dünya
"ABD Pakistan'a bir dolar bile vermemeli"
"ABD Pakistan'a bir dolar bile vermemeli"ABD'nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Nikki Haley, "ABD, Pakistan'a kendine çekidüzen verene kadar bir dolar bile vermemeli" dedi.
11.12.2018Dünya
ABD’nin Hamas tasarısına ‘ret!’
ABD’nin Hamas tasarısına ‘ret!’ABD’nin, Hamas’ın kınanmasını isteyen ve iki devletli çözümden bahsetmeyen karar tasarısı Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu’nda reddedildi...
8.12.2018Dünya
Son dakika... Trump adayını resmen açıkladı!
Son dakika... Trump adayını resmen açıkladı!ABD Başkanı, beklendiği gibi Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Heather Nauert'i BM temsilciliğine aday gösterdi.
7.12.2018Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Nikki Haley ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.