Notre Dame De Paris

Notre Dame De Paris

Son dakika Notre Dame de Paris haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Notre Dame de Paris gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Notre Dame de Paris haber sayfamızda...

Notre Dame De Paris

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 173 notre dame de paris haberi bulunmuştur.
Notre Dame'ın çan kulesi aslına uygun restore edilecek
Notre Dame'ın çan kulesi aslına uygun restore edilecekParis'in en önemli simgelerinden biri olan Notre Dame Katedrali'nde 15 Nisan meydana gelen yangının ardından restorasyon çalışmalarına devam ediyor. Yangından tamamen çöken çatısının yeniden inşasına Ağustos ayında başlanmıştı. Çan kulesinin yeni bir şekilde inşa edilmesi tartışmaları da alınan kararla sona erdi. Buna göre Notre Dame Katedrali aslına uygun biçimde restore edilecek.
15.07.2020Tatil
Garou 29 Şubat'ta İstanbul'da
Garou 29 Şubat'ta İstanbul'daÜlkemizde de çok geniş bir hayran kitlesine sahip; romantik, karizmatik, tutku dolu ve büyüleyici Kanadalı şarkıcı ve oyuncu Garou, kariyerinin 20. yılını kutladığı turnesi "Garou - 20 years" kapsamında, geçtiğimiz yıl ilk kez İstanbul'la buluşmuş ve hafızlardan çıkmayacak bir performansa imza atmıştı.
24.02.2020Kültür Sanat
‘PERİ MASALI GİBİ BİR HAYATIM  OLDU’
‘PERİ MASALI GİBİ BİR HAYATIM OLDU’Sanat hayatının 20’nci yılı kutlayan Garou, “Kendimi şanslı hissediyorum. Peri masalı gibi bir hayatım oldu” dedi
26.01.2020Cadde
Garou İstanbul'a geliyor
Garou İstanbul'a geliyorÜlkemizde de çok geniş bir hayran kitlesine sahip; romantik, karizmatik, tutku dolu ve büyüleyici Kanadalı şarkıcı ve oyuncu Garou, kariyerinin 20. yılını kutladığı turnesi "Garou - 20 years" kapsamında, geçtiğimiz yıl ilk kez İstanbul'la buluşmuş ve hafızlardan çıkmayacak bir performansa imza atmıştı.
Notre Dame'da restorasyon başladı
Notre Dame'da restorasyon başladı15 Nisan 2019'da geçirdiği yangınla çatısı çöken ve büyük zarar gören Paris'in simge yapısı Notre Dame'da restorasyon için iskeleler kuruldu. Uzun bir süre restorasyon çalışmalarının devam edeceği Notre Dame Katedrali turistlerin ilgisini çekmeye devam ediyor.
20.08.2019Tatil
Notre Dame’ın Kamburu üç kentte sahnede
Notre Dame’ın Kamburu üç kentte sahnedeVictor Hugo’nun “Notre-Dame de Paris” adlı eserinden “Notre Dame’ın Kamburu Müzikali” olarak Türkçeleştirilen oyun Antalya, Muğla ve İstanbul’da sahnelenecek.
30.06.2019Gündem
Paris'in simgesi Notre Dame
Paris'in simgesi Notre Dame15 Nisan akşamı başlayan yangında büyük tahribat gören Notre Dame Katedrali, Paris'in en önemli sembollerinden. Şarkılara, romanlara, tablolara konu olan bu tarihi yapı, aynı zamanda Paris'in sıfır noktası olarak da kabul ediliyor.
16.04.2019Tatil
İnsanlığın ortak mirası Notre Dame yandı
İnsanlığın ortak mirası Notre Dame yandıSadece Paris'in değil tüm insanlığın ortak mirası olan Notre-Dame de Paris Katedrali restorasyon çalışması sırasında çıkan yangından büyük zarar gördü. Dün akşam saatlerinde çıkan yangın sonucunda katedralin bir kulesi çöktü, yapı büyük hasar gördü.
16.04.2019Tatil
Bin yıllık bir tarih: Notre Dame de Paris
Bin yıllık bir tarih: Notre Dame de Paris“Bu kitabın yazarı bundan birkaç yıl önce Notre-Dame’ı ziyaret ettiği, daha doğrusu her yanını karış karış gezdiği sırada, kulelerden birinin karanlık bir köşesinde duvara elle kazınmış şu yazıyı fark etti. AΝΑΓΚΗ”*Bu cümlelerle başlıyordu Victor Hugo, 'Notre-Dame'ın Kamburu' romanına...
17.04.2019Tarih
Notre Dame Katedrali ne zaman yapıldı? Notre Dame Katedrali hakkında bilinmeyenler
Notre Dame Katedrali ne zaman yapıldı? Notre Dame Katedrali hakkında bilinmeyenlerDünyaca ünlü Notre Dame Katedrali dün akşam çıkan yangın ana bina ve çan kulesine ulaşmadan söndürülse de bir bölümün çatısı tamamen çöktü. Notre Dame Katedrali'nde çıkan yangın dünyada büyük yankı uyandırırken yerel saat ile 18:50'de başlayan yangın 8,5 saat sonra 03:20'de söndürüldü. Peki Notre Dame Katedrali nerede? Yapımına ne zaman başlandı?
16.04.2019Gündem
Notre-Dame Katedrali nerede? Notre-Dame Katedrali neden yandı?
Notre-Dame Katedrali nerede? Notre-Dame Katedrali neden yandı?Fransa'nın dünyaca ünlü katedrali Notre-Dame'da yangın çıktı. Peki Notre-Dame Katedrali neden yandı ve Notre-Dame Katedrali nerededir? İşte Notre-Dame Katedrali tarihçesi ve yangınla ilgili son durum...
15.04.2019Gündem
'Fransız örümcek adam' Paris'te gökdelene tırmandı
'Fransız örümcek adam' Paris'te gökdelene tırmandı'Fransız örümcek adam' lakaplı Alain Robert, Paris'te bulunan bir gökdelene 'Notre Dame Katedrali'nin restorasyon çalışması için gereken bağışı toplamak için tırmandı.56 yaşındaki Fransız dağcı ve gökdelen tırmanıcısı Alain Robert, Fransa'nın başkenti Paris'te La Defense adlı iş bölgesindeki 185 metre yüksekliği ile eğik bir yapı olan Engie Tower'a küçük bir çanta dışında herhangi bir gereç kullanmadan tırmandı. Alain Robert'in hiçbir güvenlik önlemi olmadan gerçekleşen tırmanışı 45 dakika sürdü.Yerel medyaya konuşan Robert, "Notre Dame Katedrali'nin restorasyonu için gereken parayı toplamak adına" gökdelene tırmandığını söyledi. Öte yandan konu hakkında açıklama yapan 'Society of Friends of Notre-Dame-de-Paris de Alain Robert'in kendileriyle iletişime geçmediğini, fakat bu tırmanışın gereken parayı toplamada yardımı olabileceğini belirtti.
11.09.2019Haberler
Garou ilk kez İstanbul'da
Garou ilk kez İstanbul'daÜlkemizde de geniş bir hayran kitlesine sahip; romantik, karizmatik, tutku dolu ve büyüleyici Kanadalı şarkıcı ve oyuncu Garou, kariyerinin 20. yılını kutladığı turnesi "Garou - 20 years" kapsamında ilk kez İstanbul'da!
24.09.2018Kültür Sanat
Dünyanın en ünlü yapıları
Dünyanın en ünlü yapılarıDünya tarihine damga vurmuş yapılar günümüzde turistlerin en çok görmek istediği yerler arasında bulunuyor. Üstelik listeye son dönemde de katılan yapılar var. Bu ikonik yapılar çoğunlukla gidilen şehirlerin en önemli ziyaret nedenlerinden biri. İşte dünya tarihine damga vurmuş ikonik yapılar.
16.08.2018Tatil
Garou ilk kez İstanbul'da!
Garou ilk kez İstanbul'da!Kanadalı şarkıcı ve oyuncu Garou, kariyerinin 20. yılını kutladığı turnesi "Garou - 20 years" kapsamında ilk kez İstanbul'da!
26.04.2018Kültür Sanat
Romantizmin sesi Garou ilk kez İstanbul'da
Romantizmin sesi Garou ilk kez İstanbul'daÜlkemizde de geniş bir hayran kitlesine sahip; romantik, karizmatik, tutku dolu ve büyüleyici Kanadalı şarkıcı ve oyuncu Garou, kariyerinin 20. yılını kutladığı turnesi "Garou - 20 years" kapsamında ilk kez İstanbul'da. Biletler yarından itibaren satışta!
26.04.2018Cadde
Müzikale ilgi devam ediyor
Müzikale ilgi devam ediyorVictor Hugo’nun unutulmaz aşk hikayesi, ‘Notre Dame’ın Kamburu’ndan uyarlanan ‘Notre Dame De Paris’ müzikali, Zorlu Performans Sanatları Merkezi Ana Tiyatro’da perde açtı.
19.03.2018Cadde
Bu hafta ne var ne yok?
Bu hafta ne var ne yok?Nil geri döndü! KONSER- Latin dans gecesi “All In One” pazartesi saat 21...
16.03.2018Cumartesi
Müzikale büyük ilgi
Müzikale büyük ilgiVictor Hugo’nun unutulmaz aşk hikayesi ‘Notre Dame’ın Kamburu’ndan uyarlanan, ‘Notre Dame de Paris Müzikali’, Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde geçtiğimiz akşam perde açtı.
10.03.2018Cadde
Bu hafta ne var ne yok?
Bu hafta ne var ne yok?Haftasonu plan yapmadıysanız; konser, tiyatro, sinema gibi aktivite planlarının yer aldığı haftanın etkinlik programına göz atmanızı tavsiye ediyoruz...
9.03.2018Cumartesi
Ghost müzikali, Zorlu PSM’ye geliyor
Ghost müzikali, Zorlu PSM’ye geliyorHollywood’un efsanevi romantik gerilim filmlerinden Ghost’un müzikal uyarlaması Ghost the Musical, 19 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında 21 performans için Zorlu PSM Ana Tiyatro’ya konuk olmaya hazırlanıyor.
Fransızların mabedi Pantheon
Fransızların mabedi PantheonPantheon, Paris'in merkezinde, görkemli mimarisiyle turistlerin olduğu kadar kent sakinlerinin de değer gösterdiği bir yer. Bunda Pantheon'un içinde Fransızların büyük isimlerinin mezarlarının yer alması da önemli bir yer tutuyor. Peki Pantheon'a nasıl gidilir? Tarihi önemi nedir? Detaylar haberde...
1.03.2018Tatil
Notre Dame de Paris müzikali 9 Mart’ta perde açıyor!
Notre Dame de Paris müzikali 9 Mart’ta perde açıyor!Victor Hugo’nun unutulmaz aşk hikâyesi “Notre Dame’ın Kamburu” ndan uyarlanan, Zorlu PSM Ana Tiyatro’da sahnelenecek olan Notre Dame de Paris müzikali, 9 Mart’ta İstanbullu izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor
27.02.2018Kültür Sanat
Notre Dame de Paris müzikaline yoğun ilgi
Notre Dame de Paris müzikaline yoğun ilgiVictor Hugo’nun unutulmaz aşk hikâyesi Notre Dame’ın Kamburu’ndan uyarlanan, Zorlu PSM Ana Tiyatro’da sahnelenecek olan Notre Dame de Paris müzikaline yoğun istek üzerine 5 performans daha eklendi.
31.01.2018Kültür Sanat
Seine nehri taştı, Paris sular altında!
Seine nehri taştı, Paris sular altında!Paris, yoğun yağışın etkisi altında. Etkili olan yağış Paris'i ikiye ayıran Seine Nehri'nde taşkınlara yol açtı. Su seviyesindeki artış Paris'in nehir kıyılarının tamamen suyla dolmasına neden oldu.
29.01.2018Tatil

Benzer Haber Etiketleri

Notre Dame De Paris ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.