Novartis

Novartis

Son dakika Novartis haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Novartis gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Novartis haber sayfamızda...

Novartis

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 264 novartis haberi bulunmuştur.
'Çalışanlarımız en önemli değerimiz'
'Çalışanlarımız en önemli değerimiz' Novartis Türkiye İnsan ve Organizasyon Direktörü Özlem Sökmen en güçlü yanlarının 'Çeşitlilik ve Kapsayıcılık' olduğunu söyledi, "Bu doğrultuda çalışanlarımızın ihtiyaçlarına odaklanarak, güncel trendleri de takip ederek yenilikçi İK uygulamaları geliştiriyor ve hayata geçiriyoruz" dedi
4.04.2024 Advertorial
İş dünyası önemli transferler yaptı
İş dünyası önemli transferler yaptı Türkiye'nin önde gelen şirketleri stratejik birimleri için yönetici pozisyonlara yaptığı atamaları sürdürdü. Farklı şirketlerdeki yeni pozisyonlara transfer olan yöneticiler olduğu gibi, şirket ve grup bünyesi içinde yönetici transferleri de yapıldı.
12.02.2024 Milliyet Executive
Novartis, MorphoSys AG'yi satın aldı
Novartis, MorphoSys AG'yi satın aldı Novartis, MorphoSys AG'yi hisse başına 68 euro veya toplam 2,7 milyar euro nakit karşılığında satın almak için anlaştı. Yapılan anlaşma Novartis'in onkoloji hattını güçlendirecek.
6.02.2024 Uzmanpara
Şirketler lider kadroları güçlendiriyor
Şirketler lider kadroları güçlendiriyor Yeni yılla birlikte Türkiye'nin önde gelen şirketleri yönetici kadrolarını belirlemeyi sürdürüyor. Şirketler hedeflerine yönelik atamalarını devam ettirdi.
8.01.2024 Milliyet Executive
ABD kalbinde terör lobisi!
ABD kalbinde terör lobisi! Terör örgütü PKK/YPG’nin siyasi kolu Demokratik Suriye Meclisi, Washington ve uluslararası kurumlarla ilişkilerini geliştirmek için ABD merkezli halkla ilişkiler firmasıyla 6 aylık lobi sözleşmesi imzaladı.
30.12.2023 Dünya
Bilgi asimetrisi ışığında bir kartelin akıbeti
Bilgi asimetrisi ışığında bir kartelin akıbeti Ticaretin gelişim ve devamlılığının sağlanması ve tüketici taleplerinin karşılanması yanında sağlayıcıların endişelerinin giderilmesi büyük önem arz etmektedir.
4.07.2023 Milliyet Rekabet
İş dünyası önemli transferler yaptı
İş dünyası önemli transferler yaptı Türkiye’nin önde gelen şirketleri mayıs ve haziranda stratejik birimleri için yönetici atamalarını sürdürdü.
9.06.2023 Milliyet Executive
İşte yeni trend
İşte yeni trend 2023, iş dünyasında yeni hedefleri beraberinde getiriyor. Data Expert aracılığıyla Türkiye'nin önde gelen şirketlerine çalışma hayatında ‘tercih edilen şirket’ olmanın kurallarını sorduk. Bunun için sürdürülebilirlik, kapsayıcılık, dayanışma ve yenilikçiliği sahiplenmek şart…
15.12.2022 Milliyet Executive
Novartis, Sandoz'u bünyesinden ayıracak
Novartis, Sandoz'u bünyesinden ayıracak İsviçreli ilaç devi Novartis AG, Sandoz'u bünyesinden ayırarak Avrupa'nın en büyük eş değer ilaç üreticisini ortaya çıkarmayı planlıyor.
25.08.2022 Uzmanpara
İşte Türki̇ye’nin EN ETKİN 50 CHRO’SU
İşte Türki̇ye’nin EN ETKİN 50 CHRO’SU DataExpert iş birliğinde BMI tarafından yürütülen ‘En Etkin 50 CHRO’ araştırması kapsamında, Türkiye’de açıklanan 500 listeleri, borsaya kote şirketler, holdingler ve araştırmaya yapılan başvurular baz alınarak 1.500’ün üzerinde organizasyon belirlendi. Cirosal büyüklüğü, aktif büyüklüğü, çalışan sayısı, organizasyonun sektördeki repütasyonu yönlerinden araştırmaya dahil edilen 1.000’in üzerinde organizasyonun en üst düzey İnsan Kaynakları yöneticisine ulaşıldı. Adaylar belirlenirken, görev süresi 1 yıldan kısa olan ve araştırmada yer almak istemeyen CHRO’lar kapsam dışı bırakıldı. Adaylardan, performans ve iş deneyimlerine ek olarak; pandemi döneminde üstlendikleri sorumluluklar ve geçirdikleri değişimlere ilişkin bilgiler temin edildi. Temin edilen bilgiler, danışma kurulu tarafından analiz edildi. Danışma kurulunun oylama ve değerlendirmeleri sonucunda performanslarıyla dikkat çeken Türkiye’nin En Etkin 50 İK Yöneticisi belirlendi.
5.05.2022 Milliyet Executive
Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin 21'inci günü... İşte dakika dakika yaşananlar!
Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin 21'inci günü... İşte dakika dakika yaşananlar! Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısının üçüncü haftasının sonuna gelindi. Yaşananları anbean aktarıyoruz.
16.03.2022 Dünya
Nadir hastalıklarda erken tanı, doğru tedavi ve düzenli takip oldukça önemli
Nadir hastalıklarda erken tanı, doğru tedavi ve düzenli takip oldukça önemli Tüm dünyada 350 milyon kişinin, yani dünya nüfusunun neredeyse yüzde 5’inin nadir bir hastalığı olduğu tahmin ediliyor. Nadir hastalıkların yarısı çocukluk döneminde görülmeye başlıyor ve çoğunlukla yaşam kalitesini olumsuz yönde etkiliyor. Nadir hastalıklarda farkındalığın artırılması, erken tanı ve etkin tedavi uygulanması, bireylerde oluşması muhtemel sakatlıkların ve yaşamsal tehlikelerin önüne geçmek için kritik önem taşıyor.
28.02.2022 Advertorial
İsviçre hayvan deneylerini yasaklamak için referanduma gidiyor
İsviçre hayvan deneylerini yasaklamak için referanduma gidiyor İsviçre, pazar günü hayvan deneylerinin yasaklanması için referanduma gidiyor. Referandum kabul edilirse İsviçre hayvan deneylerini yasaklayan ilk ülke olacak.
11.02.2022 Dünya
Novartis İlaç ‘Kadın Çalışanlar için Türkiye’nin Harika İş Yeri’ seçildi
Novartis İlaç ‘Kadın Çalışanlar için Türkiye’nin Harika İş Yeri’ seçildi Türkiye’de insan kaynaklarına yaptığı yatırımlar ve öne çıkan Novartis İlaç, Great Place to Work tarafından düzenlenen 2021 yılının Türkiye’nin Kadın için Harika İş Yerleri sıralamasında 250-500 çalışan sayısı olan şirketler kategorisinde “Kadın Çalışanlar için Harika İş Yeri” 1.’lik ödülüne layık görüldü.
5.12.2021 Ekonomi
Kadınlar için en harika iş yerleri
Kadınlar için en harika iş yerleri Dünya çapında 1992 yılından bu yana 100 milyondan fazla çalışanın dahil olduğu Trust Indexİ anketinden elde ettiği derin analizler yardımıyla “Harika Bir İş Yeri” deneyimini neyin oluşturduğunu tanımlamak için kullanan Great Place to Work®, 2021 yılında bin 500’ün üzerinde kadın çalışanı tarafından yapılan değerlendirmeleri analiz ederek Türkiye’de kadınlar için harika iş yerlerini belirledi.
15.11.2021 Ekonomi
Yeni babalara 14 haftalık babalık izni
Yeni babalara 14 haftalık babalık izni Türkiye’de yenilikçi insan kaynakları uygulamaları ve projeleriyle dikkat çeken Novartis, yeni baba olacaklara 14 haftalık babalık izni veriyor. Uygulama kapsamında yeni babalar, bir yıl boyunca istedikleri zaman 14 haftalık bu izni tercih ettikleri gibi planlıyor ve ister toplu olarak ister bölerek ihtiyaçlarına göre kullanabiliyor.
26.07.2021 Ekonomi
Babalık izninde devrim
Babalık izninde devrim Türk iş dünyasında babalık izni artıyor. Kanunen verilen 5-10 günlük süreyi yeterli bulmayan firmalar yeni baba olmuş çalışanlarına 2 haftadan 6 aya kadar ücretli izin veriyor
21.06.2021 Ekonomi
İK yöneticileri CHRO Summit’te buluştu
İK yöneticileri CHRO Summit’te buluştu İş dünyasının önde gelen yöneticileri, Fortune Türkiye & DataExpert iş birliği ve BMI organizasyonuyla düzenlenen CHRO Summit 2021’de bir araya geldi.
3.06.2021 Vitrin
SMA tedavisi: İngiltere dünyanın en pahalı ilacı Zolgensma'yı kullanmaya başladı
SMA tedavisi: İngiltere dünyanın en pahalı ilacı Zolgensma'yı kullanmaya başladı İngiltere'de Ulusal Sağlık Hizmeti (NHS), Novartis Gen Terapileri tarafından üretilen Zolgensma için açıklanmayan oranda bir indirim elde etti. Böylece her yıl onlarca SMA'lı çocuk Zolgensma ile tedavi olabilecek.
1.06.2021 Dünya
Novartis, Pfizer-Biontech aşısının üretimine destek verecek
Novartis, Pfizer-Biontech aşısının üretimine destek verecek İsviçreli ilaç firması Novartis, Alman biyoteknoloji şirketi Biontech ile ABD'li ilaç firması Pfizer tarafından geliştirilen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının üretimine katkıda bulunacağını bildirildi.
29.01.2021 Dünya
Son dakika: Rekabet Kurumu'ndan iki ilaç şirketine dev ceza!
Son dakika: Rekabet Kurumu'ndan iki ilaç şirketine dev ceza! Rekabet Kurumu, anlaşmalı fiyat artışı soruşturmasında Novartis'e 165.4 milyon lira, Roche'e ise 112.9 milyon lira ceza kesti.
22.01.2021 Ekonomi
BioNTech, Almanya’da yeni tesisinde Kovid-19 aşısı için üretim onayı aldı
BioNTech, Almanya’da yeni tesisinde Kovid-19 aşısı için üretim onayı aldı Türk bilim insanı Prof. Dr. Uğur Şahin ve eşi Dr. Özlem Türeci tarafından kurulan Alman biyoteknoloji firması BioNTech’in Almanya’nın Marburg kentindeki tesisinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı için üretim onayı aldığı belirtildi.
15.01.2021 Dünya
Son dakika haberi: Tarih verildi! Yerli oto fabrikasında 5 bin kişiye iş
Son dakika haberi: Tarih verildi! Yerli oto fabrikasında 5 bin kişiye iş Türkiye’nin otomobili TOGG’un fabrikasının inşaatını yapacak olan Yapı Merkezi’nin patronu Başar Arıoğlu, “Ocakta inşaatı başlatıyoruz. Toplam 5 bin kişiye istihdam sağlayacağız” dedi.
29.12.2020 Ekonomi
Türk firmadan dev satın alma
Türk firmadan dev satın alma Genveon İlaç, Novartis’in Gebze’deki 3 milyar ürün ve 50 milyon kutu üretim kapasiteli tesisini satın aldı. Genveon İlaç bu satın alma ile dünyaya ilaç üretmeyi ve 2021 yılı cirosunu 500 milyon TL’ye taşımayı hedefliyor. 300 çalışanı ile 83 ülkeye aktif üretim yapan tesisi satın alan Genveon, ulusal ve uluslararası pazar payını artırmayı hedefliyor.
19.11.2020 Ekonomi
Gebze'deki ilaç tesisi satıldı!
Gebze'deki ilaç tesisi satıldı! İlaç sektörünün önemli oyuncuları arasında yer alan Genveon İlaç, Novartis’in Gebze’deki tesisini satın aldı.
18.11.2020 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Novartis ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.