Nükleer Füze

Nükleer Füze

Son dakika nükleer füze haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan nükleer füze gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan nükleer füze haber sayfamızda...

Nükleer Füze

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.042 nukleer fuze haberi bulunmuştur.
Son dakika: Pentagon harekete geçti! İnceleme başlatıldı
Son dakika: Pentagon harekete geçti! İnceleme başlatıldıGelen son dakika haberine göre; ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), 2022 mali yılı savunma bütçesi hazırlarken, eski yönetim döneminde fon sağlanan veya mevcut fonları artırılan gemi inşa ve düşük tesirli nükleer füze geliştirme programları ile Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) bütçesi ve Pasifik Caydırıcılık İnisiyatifi Fonu dahil birkaç konuda inceleme başlattı.
24.02.2021Dünya
Nükleer tehdit siber saldırıyla birleşti! CNN gizli belgeye ulaştı...
Nükleer tehdit siber saldırıyla birleşti! CNN gizli belgeye ulaştı...ABD'li basın kuruluşu CNN, Birleşmiş Milletler'in Kuzey Kore'yle ilgili gizli belgelerine ulaştı. :Bilgisayar korsanlarının siber saldırılarıyla fonlanan nükleer tehditlere dikkat çeken rapora göre bir an önce önlem alınması gerekiyor. Geçmişteki çabaların yetersiz kalındığının vurgulandığı raporda ismine yer verilmeyen bir ülkenin "olasılık çok yüksek" demesi dünyayı alarma geçirdi...
10.02.2021Dünya
Son Dakika Haberi: Dünya titredi! Nükleer savaş ilk kez...
Son Dakika Haberi: Dünya titredi! Nükleer savaş ilk kez...Pentagon'daki Stratejik Komutanlığı hızla nükleer silahların kullanıldığı bir çatışmadan söz edip açık açık iki ülkenin adını verdi, haber dünya gündemini alt üst etti.
5.02.2021Dünya
Son dakika: ABD Başkanı Biden ile Putin'den kritik görüşme
Son dakika: ABD Başkanı Biden ile Putin'den kritik görüşmeGelen son dakika haberine göre; Dünyanın iki dev ülkesi ABD ve Rusya arasında ABD seçimlerinden sonra ilk sıcak temas sağlandı. ABD Başkanı Joe Biden, göreve gelmesinin ardından ilk kez Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda görüştü. Öte yandan Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, ABD Başkanı Joe Biden'ın, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yaptığı telefon görüşmesinde, Solar Winds siber saldırısı, Rusya'nın ABD askerlerini öldürmesi için Taliban'a para teklif ettiği iddiaları, 2020 seçimlerine Rus müdahalesi, Aleksey Navalnıy konusu ve Rus güvenlik güçlerinin barışçıl protestoculara müdahalesi gibi endişe duyulan konuları dile getirdiğini açıkladı.
26.01.2021Dünya
Son dakika... Putin'in uçağından çaldılar! Dünya şokta, 'Kıyamet Günü...'
Son dakika... Putin'in uçağından çaldılar! Dünya şokta, 'Kıyamet Günü...'Son dakika haberlere göre, Rusya'da bir nükleer savaş sırasında devlet başkanı ve diğer üst düzey yetkilileri korumak için tasarlanan bir 'Kıyamet Günü' uçağı soyuldu. Yolcuların atom patlamalarına karşı korunması için pencereleri olmayan uçaktaki hırsızlık dünya gündemine bomba gibi düştü.
9.12.2020Dünya
Pentagon, yeni nükleer füzelerin 95,8 milyar dolara mal olacağını hesap etti
Pentagon, yeni nükleer füzelerin 95,8 milyar dolara mal olacağını hesap ettiPentagon, karada konuşlu nükleer füzelerden oluşan yeni bir filonun sahaya çıkarılmasının maliyetinin yaklaşık 96 milyar dolar olacağını açıkladı.
20.10.2020Dünya
ABD'den 6 şirkete 'İran ile iş birliği' yaptırımı
ABD'den 6 şirkete 'İran ile iş birliği' yaptırımıABD yönetimi, yaptırım listesindeki İran İslam Cumhuriyeti Gemicilik Şirketi (IRISL) ile iş birliği yaptıkları gerekçesiyle 6 uluslararası firmaya da yaptırım uygulandığını duyurdu.
19.10.2020Ekonomi
ABD'den Kuzey Kore'ye balistik füze geliştirmede materyal tedarik edenlere yaptırım tehdidi
ABD'den Kuzey Kore'ye balistik füze geliştirmede materyal tedarik edenlere yaptırım tehdidiABD Dışişleri Bakanlığı, Kuzey Kore'nin balistik füze geliştirmede ihtiyaç duyduğu materyallerin listesini paylaşarak, tedarik edenlere yaptırım tehdidinde bulundu.
2.09.2020Dünya
Son dakika... Nükleer denizaltı ortaya çıktı, çığlıklar yükseldi!
Son dakika... Nükleer denizaltı ortaya çıktı, çığlıklar yükseldi!İngiltere'de Kraliyet Donanmasına ait bir denizaltı, yüzlerce yolcusu olan bir feribota çarpmasına ramak kala fark edildi.
16.07.2020Dünya
NATO, Rusya tehdidine karşı kabiliyetlerini geliştirme kararı aldı
NATO, Rusya tehdidine karşı kabiliyetlerini geliştirme kararı aldıNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg,"NATO Savunma Bakanları Rusya'dan kaynaklanan sınamalara karşı siyasi ve askeri unsurlar içeren dengeli bir paket üzerinde anlaştı. Bu çerçevede hava ve füze savunmamızı, geleneksel kabiliyetlerimizi geliştirmeye, istihbarat ve tatbikatlarımızı uyarlamaya karar verdik." dedi.
17.06.2020Dünya
Xian H-20 nedir, ne anlama geliyor?
Xian H-20 nedir, ne anlama geliyor? Corona virüsün ortaya çıkışı ve dünyaya yayılması konusunda ABD ve Çin arasında gerilimn tırmanmaya devam ederken Çin tarafından gizlice yürütülen çalışmalar neticesinde süpersonik bombardıman uçağını yıl sonunda piyasaya sürmesi bekleniyor. Peki Xian H-20 nedir ne anlama geliyor?
5.05.2020Gündem
Son dakika: Dünya savaşının kıyısından dönüldü! Dört ülkenin jetleri etrafını sardı
Son dakika: Dünya savaşının kıyısından dönüldü! Dört ülkenin jetleri etrafını sardıSon dakika haberlere göre, 12 adet nükleer füze yüklenebilen stratejik bombardıman uçakları Tu-160'lar havalandı, kısa süre sonra dört ülkenin jetleri etrafını sardı.
30.04.2020Dünya
Son dakika | BM, Kuzey Kore'nin müzakereleri bitirmesinden endişeli
Son dakika | BM, Kuzey Kore'nin müzakereleri bitirmesinden endişeliSon dakika haberine göre; Birleşmiş Milletler (BM), Kuzey Kore'nin nükleer füze testleri konusunda moratoryumun sona erdiği açıklamasından derin endişe duyulduğunu bildirdi.
1.01.2020Dünya
Son dakika | Kim Jong-un'dan dünyayı şoke eden tehdit: Yakında şahitlik edecekler
Son dakika | Kim Jong-un'dan dünyayı şoke eden tehdit: Yakında şahitlik edeceklerSon dakika haberine göre; Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, dünyayı titreten açıklamalarda bulundu. ABD'yi nükleer müzakereler konusunda kendilerini oyalamakla suçlayan Kim Jong-un, dünyanın yakın gelecekte ülkesinin geliştirdiği yeni stratejik silahlara şahitlik edeceğini belirtti.

Birleşmiş Milletler (BM), Kuzey Kore'nin nükleer füze testleri konusunda moratoryumun sona erdiği açıklamasından derin endişe duyulduğunu bildirdi.
1.01.2020Gündem
Putin'in nükleer fırlatma mekanizması bulunan çantası görüntülendi
Putin'in nükleer fırlatma mekanizması bulunan çantası görüntülendiRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in nükleer füze fırlatma düğmesi bulunan nükleer çantası ilk kez bir televizyon kanalında görüntülendi.
9.12.2019Haberler
Putin'in yanından ayırmadığı çantanın gizemi çözüldü!
Putin'in yanından ayırmadığı çantanın gizemi çözüldü!Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in nükleer füze fırlatma düğmesi bulunan nükleer çantası ilk kez bir televizyon kanalında görüntülendi.
9.12.2019Galeri
ABD istedi, Çin radara girdi
ABD istedi, Çin radara girdiÇin ile yoğun ticari ilişkiler yürüten Avrupalı müttefikler Pekin yönetiminin NATO'nun odak noktasına yerleşmesini istemese de, Washington'ın etkisi tarihte ilk kez Çin'i gündeme getirdi.
6.12.2019Dünya
Çevre eylemleri İngiltere'de hayatı durdurdu
Çevre eylemleri İngiltere'de hayatı durdurduExtinction Rebellion-Yokoluş İsyanı adlı grubun üyeleri, başkent Londra'da yolları kapattı, bazı köprüleri işgal etti. Polis onlarca göstericiyi gözaltına aldı.
7.10.2019Dünya
Yokoluş İsyanı, 2 hafta sürecek iklim eylemlerine başladı
Yokoluş İsyanı, 2 hafta sürecek iklim eylemlerine başladıAlmanya ve İngiltere'de çevre aktivistleri, iklim politikalarını protesto etmek üzere bazı caddeleri araç trafiğine kapattı.
7.10.2019Dünya
Son dakika... Rusya'dan ABD'ye nükleer bombardıman uçaklarıyla gözdağı
Son dakika... Rusya'dan ABD'ye nükleer bombardıman uçaklarıyla gözdağıSavunma Bakanlığı, nükleer silah taşıma kapasitesine sahip iki TU-160 jetinin Alaska üzerinde uçtuğunu duyurdu.
16.08.2019Dünya
Trump: Yeni nükleer füze anlaşmasına Rusya'nın yanı sıra Çin de dahil olmalı
Trump: Yeni nükleer füze anlaşmasına Rusya'nın yanı sıra Çin de dahil olmalıTarihi anlaşma INF'den çekilen ABD lideri, üç ülkenin uzlaşıya varmasının dünya için müthiş bir şey olacağını savundu. Rusya ile temas kurduklarını belirten Trump, nükleer silahlanma yarışının nasıl engelleneceği sorusuna "Onlar bazı nükleer silahlarını yok etsin, biz de yok edelim" yanıtını verdi.
3.08.2019Dünya
9 Nisan 2019 Türkiye Ve Dünya Gündemi (Öğle Bülteni)
9 Nisan 2019 Türkiye Ve Dünya Gündemi (Öğle Bülteni)9 Nisan 2019 Türkiye Ve Dünya Gündemi
11.09.2019Haberler
Son dakika: Rusya'dan ABD'ye açık tehdit! 'Cevap vereceğiz'
Son dakika: Rusya'dan ABD'ye açık tehdit! 'Cevap vereceğiz'Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, “ABD, yasaklanmış bölgelere nükleer füze yerleştirirse, cevap vereceğiz” dedi.
7.03.2019Dünya
Abe'den Trump'a kayıp Japon vatandaşları talebi
Abe'den Trump'a kayıp Japon vatandaşları talebiJaponya Başbakanı Şinzo Abe'nin gelecek hafta Vietnam'da  yapılacak 2. ABD-Kuzey Kore Zirvesi'nde Kuzey Kore'nin kaçırdığı iddia edilen  Japon vatandaşları sorununun da gündeme getirilmesi için ABD Başkanı Trump'tan  talepte bulunduğu bildirildi.
20.02.2019Dünya
Trump'tan 'görüşmeler iyi gidiyor' Tweet'i!
Trump'tan 'görüşmeler iyi gidiyor' Tweet'i!ABD Başkanı Donald Trump, Afganistan'da Taliban ile  süren barış görüşmeleri hakkında, "18 yıllık savaşın ardından yapılan görüşmeler iyi gidiyor. Afgan halkı barış istiyor. Yakında görüşmelerin ne kadar başarılı  olduğunu göreceğiz." ifadelerini kullandı.
30.01.2019Dünya

Benzer Haber Etiketleri

ABDRusyanükleer füzekuzey koredonald trump

Nükleer Füze ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.