Ödev

Ödev

Son dakika ödev haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ödev gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ödev haber sayfamızda...

Ödev

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.030 odev haberi bulunmuştur.
Ödev Eş Anlamlısı Nedir? Ödev Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler
Ödev Eş Anlamlısı Nedir? Ödev Kelimesinin Eş Enlamı Olan SözcüklerÖdev kelimesi, hem gerçek hem de yan anlamında kullanılır. 16. yüzyılın ilk çeyreğinde literatüre giren bu kelime, öğretmenlerin ders konularını daha iyi kavramaları için öğrencilere verdiği ev çalışmalarıdır. Bireyin yerine getirmek zorunda olduğu yükümlülükler de ödev olarak nitelendirilir. Ödev eş anlamlısı nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
13.05.2021Eğitim
Ödevlerini yapmayan çocuğa nasıl davranılmalı?
Ödevlerini yapmayan çocuğa nasıl davranılmalı?Okulda eğlenmek ve arkadaşlarla vakit geçirmek çok güzel ama iş derslere ve ev ödevlerine gelince çocuğunuz çok sıkılıyor.
6.05.2021Ebeveyn
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den yeni anayasa açıklaması! 100 maddelik öneri hazır
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den yeni anayasa açıklaması! 100 maddelik öneri hazırGelen son dakika haberine göre; Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Yeni anayasa çalışmalarıyla ilgili net mesajlar veren Bahçeli, '100 maddelik yeni anayasa adıyla yeni anayasa önerimizin hazırlık aşaması tamamlanmıştır. İlk sözümüz yerine getirilmiştir. Ön çalışma şu anda elimizdedir.' ifadelerine yer verdi.
4.05.2021Siyaset
Ben bir öğretmenim şiiri - Derya Akgün
Ben bir öğretmenim şiiri - Derya AkgünGelecek nesillere yön veren, onları şekillendiren öğretmenler toplum tarafından büyük saygı görmektedir. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu baş öğretmen Mustafa Kemal Atatürk'te "Öğretmenler; Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır" demiştir.
3.05.2021Şiirler
Ö İle Başlayan Kelimeler Nelerdir? Ö Harfiyle Başlayan En Çok Kullanılan Kelimeler
Ö İle Başlayan Kelimeler Nelerdir? Ö Harfiyle Başlayan En Çok Kullanılan KelimelerKelime oyunları tüm oyun severler tarafından sevilerek oynanan oyunların başında gelmektedir. Bu bağlamda kelime oyunlarında başarılı olmak isteyen oyuncular bir takım araştırmalar içerisine girmişlerdir. Bunlardan bir tanesi de kelimelerin hangi harf ile başlamalarıdır. Peki alfabemizde bulunan Ö harfi ile başlayan kelimeler nelerdir? Bu kelimelerden hangileri daha çok kullanılmaktadır? İşte, Ö harfi ile başlayan kelimeler ile kelime sayıları.
1.05.2021Eğitim
Ekrandan ders anlatmak yetmiyor
Ekrandan ders anlatmak yetmiyorÇevrimiçi eğitim, ilk günlerde cazip gelse de zamanla öğrenciler ekran önünde olmaktan sıkıldılar. Uzmanların bu sorunun çözümü için bir dizi önerisi var: - Öğrencilerin derslere katılımlarını motive edecek sürprizler hazırlayın - İlgilerini çekecek materyaller kullanın - Çevrimiçi ortamda da olsa onların hem öğretmenleriyle hem de arkadaşlarıyla buluşmaları için etkinlikler düzenleyin.
28.04.2021Eğitim
Ödevi Kim Buldu? Ev Ödevi İlk Ne Zaman İcat Edilmiştir?
Ödevi Kim Buldu? Ev Ödevi İlk Ne Zaman İcat Edilmiştir?Okul çağına gelen her çocuk ev ödevi ile tanışmaktadır. Öğrencilerin okulda gördüğü konuları pekiştirmeleri ve unutmamaları için öğretmenler tarafından ev ödevi verilmektedir. Ödevi kim buldu? Ev ödevi ilk ne zaman icat edilmiştir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
27.04.2021Eğitim
Son dakika: Bakan Selçuk'tan yüz yüze sınavlar için flaş açıklama
Son dakika: Bakan Selçuk'tan yüz yüze sınavlar için flaş açıklamaMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, lise öğrencilerinin sınavlarına ilişkin, "Ben 'Her şeyi boş verin.' diyerek hoş görülmekten yana mı olmalıyım? Salgın var, olağanüstü bir durum var, bir, iki, üç sınav değil, bir sınav olsun bakış açısındayım. Tamamen boş verdiğimizde canlı dersler kapandığında ya da sınavlar olmadığında çocukların yüzde 90 civarı her şeyi bırakıyor." dedi.
20.04.2021Gündem
Polis haftası mesajları için en yeni en farklı seçenekler 2021! Polis Haftası sözleri ve şiirleri...
Polis haftası mesajları için en yeni en farklı seçenekler 2021! Polis Haftası sözleri ve şiirleri...Polis Haftası ne zaman sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. İlk olarak 10 Nisan 1845 yılında temelleri atılan Polis Teşkilatı'nın bu yıl 176. yıl dönümü kutlanacak. Polis Haftası içerisinde ailesinden veya arkadaş çevresinde bu mesleği gönül veren polis arkadaşları, evlatları, kardeşleri için en güzel Polis Haftası mesajları bu yüce mesleğe görev verenlerin özel gününü kutluyor. Peki Polis Haftası ne zaman? İşte Polis Haftasına özel en güzel mesajlar, sözler ve şiirler...
10.04.2021Gündem
‘Doğa’m Evimde’ uygulaması ödül aldı
‘Doğa’m Evimde’ uygulaması ödül aldıİTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji “Doğa’m Evimde” uygulamasıyla CIO Update Dergisi tarafından 12 yıldır düzenlenen etkinlikte CIO Ödülleri’ne layık görüldü.
7.04.2021Eğitim
Çocuğa ödev yapma sorumluluğu nasıl verilir?
Çocuğa ödev yapma sorumluluğu nasıl verilir? Çocukların ödev yapmasını sağlamak ailelerin en önemli problemlerinden biri. Uzmanlar, çocuğa ödev sorumluluğu verilmesi gerektiğini belirterek ödev yapmaya zorlamak yerine ödev saatinin birlikte planlanmasını tavsiye ediyor. Uzmanlara göre, çocuğa ödevin öğrenmenin pekiştirme aşaması olduğunu anlatmak gerekiyor.
20.04.2021Aile
İştiha Ne Demek? Tdk'ya Göre İştiha Kelimesi Ne Anlama Gelir?
İştiha Ne Demek? Tdk'ya Göre İştiha Kelimesi Ne Anlama Gelir?Gün içerisinde pek çok ke karşılaştığımız kelimeler bulunmakta ve bu kelimelerden birisi de iştiha kelimesi olmaktadır. Sosyal medya platformları ya da farklı mecralarda karşısına iştiha kelimesi çıkan kişiler bu kelimenin anlamını merak etmektedir. TDK sözlüğünde iştiha kelimesinin anlamı için farklı araştırmalar yapılmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.
3.04.2021Eğitim
Bakan Dönmez, Türkiye'nin hidrojen stratejisini oluşturacaklarını açıkladı
Bakan Dönmez, Türkiye'nin hidrojen stratejisini oluşturacaklarını açıkladıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 2021 yılı içinde, sektör temsilcileri ve vatandaşın görüşlerini alarak Türkiye'nin hidrojen stratejisini oluşturacaklarını bildirdi.
2.04.2021Ekonomi
Son dakika: Bakan Koca Türkiye'nin başarısını dünyaya anlattı! '45 günde tamamladık'
Son dakika: Bakan Koca Türkiye'nin başarısını dünyaya anlattı! '45 günde tamamladık'Gelen son dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, DSÖ Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus ile Dünya Sağlık Örgütü'nün medya brifingine konuştu. Koca, "Türkiye olarak yaklaşık 1 milyon 100 bin sağlık çalışanımızın aşılanmasını 45 gün gibi kısa bir süre içinde tamamladık." açıklamasında bulundu. Koca, "Önümüzdeki ağustos, eylül gibi, yaz dönemi ilk aşımızın biteceğine, başarıyla sonuçlanacağına inanıyorum." bilgisini paylaştı. Öte yandan DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus, Türkiye'nin 2021'in Uluslararası Sağlık Çalışanları Yılı olmasının "güçlü bir kahramanı" olduğunu söyledi.
2.04.2021Gündem
Özellerde ücret mücadelesi
Özellerde ücret mücadelesiÖzel okullarda, gelecek yıl için kayıt yenileme döneminin başlamasıyla birlikte yüzde 20’ye varan ücret artışına veliler isyan etti. Özel okullar “ÜFE-TÜFE oranında yapsaydık yüzde 25’lere kadar zam olurdu, ortalama yüzde 10-15 zam yaptık” diyerek kendini savunuyor. Uzaktan eğitim sürecindeki ücretler için iade davalarıyla da uğraşan kurumlar, “Bu süreçte teknik alt yapıyı geliştirdik, personelin maaşını yatırdık. 1000 okulun kapandığı sektör büyük zorluk içinde” diyerek, velilerden anlayış bekliyor.
19.03.2021Eğitim
İstismara ‘dur’ diyor
İstismara ‘dur’ diyorBuca’da, Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği ile yapılan protokol kapsamında, etkinlikler gerçekleştirilecek
19.03.2021Ege
Ödev olarak incelediği solucan gübresinin üreticisi oldu
Ödev olarak incelediği solucan gübresinin üreticisi olduŞanlıurfa'nın Siverek ilçesinde katıldığı dış ticaret uzmanlığı eğitiminde ödev olarak araştırdığı solucan gübresi üretimine başlayan kadın girişimci, 200 bin olan solucan sayısını 6 milyona, aylık üretimini ise 1,5 tona çıkardı.
18.03.2021Haberler
Ödev olarak başladı işin patronu oldu! Dev artış...
Ödev olarak başladı işin patronu oldu! Dev artış...Harran Üniversitesinde yüksek lisans öğrencisi olan Serbar Koncak (27), bir arkadaşının tavsiyesi üzerine Diyarbakır'da katıldığı dış ticaret uzmanlığı eğitiminde, ödev olarak solucan gübresi üretimi, pazarlama ve ihracı üzerine çalışma yürüttü.
18.03.2021Ekonomi
Sen şampiyon ola-cak-sın!
Sen şampiyon ola-cak-sın!Spor Toto 1. Lig’de Süper Lig yolunda emin adımlarla ilerleyen Altay, Giresun, Tuzlaspor galibiyetlerinin ardından Balıkesirspor engelini de geçti. 3’te 3 yapan siyah beyazları değerlendiren yazarlarımız, “Artık daha fazla kenetlenme zamanı. Geri sayım başladı. Bu sezon hedeflediklerine ulaşacaklar” dedi
17.03.2021Ege
Bakan Koca'dan sağlık çalışanları için flaş çağrı
Bakan Koca'dan sağlık çalışanları için flaş çağrıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık çalışanları için "dijital mektup" çağrısında bulundu. Bakan Koca, Twitter hesabından, Lütfen Platformu'nun yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde büyük özveriyle hizmet veren sağlık çalışanları için "Destan Yazanlara Mektup Yazalım" sloganıyla düzenlediği dijital mektup kampanyasının linkini paylaştı.
14.03.2021Gündem
Vazife Eş Anlamlısı Nedir? Vazife Kelimesinin Eş Anlamı Olan Sözcükler
Vazife Eş Anlamlısı Nedir? Vazife Kelimesinin Eş Anlamı Olan SözcüklerTürkçemizde her kelimenin bir eş anlamı bulunmaktadır. Dilimize yabancı kelimelerden geçmiş pek çok kelime vardır. Bu kelimelerin eş anlamları sıklıkla araştırılmaktadır. Vazife kelimesinin eş anlamı sıklıkla araştırılmaktadır. Peki, vazife eş anlamlısı nedir? Vazife kelimesinin eş anlamı olan sözcükler nelerdir? İşte vazife kelimesinin eş anlamı.
Miniklerin öğrenci öğretmenleri
Miniklerin öğrenci öğretmenleriİzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) öğrencileri, dezavantajlı bölgelerdeki çocukların eğitimine ve sosyal gelişimine destek olmak amacıyla harekete geçti.
3.03.2021Ege
Turnitin Nedir, Ne İşe Yarar? Turnitin Programı Nasıl Kullanılır?
Turnitin Nedir, Ne İşe Yarar? Turnitin Programı Nasıl Kullanılır?Turnitin; son dönemde oldukça popüler olan bir kopya kontrol aracıdır. Özellikle ödev ve raporların kopya olup olmadığının anlaşılması için kullanılan Turnitin programı, bir nevi intihal testidir. Peki, herkesin kullanmak istediği Turnitin nedir, ne işe yarar? Turnitin programı nasıl kullanılır? İşte Turnitin programı hakkında bilinmesi gereken her şey.
25.02.2021Eğitim
Ankara Üniversitesi'nden yüz yüze eğitim açıklaması
Ankara Üniversitesi'nden yüz yüze eğitim açıklamasıAnkara Üniversitesi, "Yeni Koronavirüs Salgınında Eğitim-Öğretim Süreçleri" senato kararını duyurdu.
19.02.2021Eğitim
Son dakika... İstanbul Üniversitesi'nden yüz yüze eğitim açıklaması
Son dakika... İstanbul Üniversitesi'nden yüz yüze eğitim açıklamasıSağlık Bakanlığı Bilim Kurulu'nun tavsiye kararları ile Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı'nın açıklamaları kapsamında üniversitelerdeki eğitime ilişkin son dakika gelişmesi yaşandı. 2020-2021 eğitim öğretim yılı bahar dönemi için bazı üniversitelerde hibrit (karma) eğitim modeli kararı alındığı bildirildi. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, 15 Mart'ta bazı sınıflar için uygulamalı derslerde yüz yüze eğitime başlanacağını açıkladı.
18.02.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

egeson dakika haberlerödevson dakika habereğitim

Ödev ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.