Öğretim Elemanı

Öğretim Elemanı

Son dakika öğretim elemanı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan öğretim elemanı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan öğretim elemanı haber sayfamızda...

Öğretim Elemanı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 823 öğretim elemanı haberi bulunmuştur.
Üniversitelerin karnesi açıklandı
Üniversitelerin karnesi açıklandıYÖK, üniversitelerin 2020 yılı karnelerini açıkladı. Salgının etkisiyle değişim programlarında öğretim elemanı ve öğrenci sayısında düşüşler olsa da Ar-Ge projelerinden atıf alan yayın sayısına kadar birçok göstergede yükseliş yaşandı
26.11.2021Eğitim
Gençlerden hayat kurtarıcı projeler
Gençlerden hayat kurtarıcı projelerYaşar Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü öğrencileri, çocuklardan yetişkinlere, sahil güvenlik için devriye teknesinden insansız kurtarma aracına kadar pek çok proje geliştirdi
17.11.2021Ege
71 akademik personel alınacak
71 akademik personel alınacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre 71 akademik personel alınacak.
16.11.2021Ekonomi
YÖK Başkanı Özvar: Uzmanlaşmış meslek yüksekokulları gündeme gelecek
YÖK Başkanı Özvar: Uzmanlaşmış meslek yüksekokulları gündeme gelecekYükseköğretim Kurulu Başkanı Erol Özvar, meslek yüksekokullarında çok sayıda program yerine bir program üzerinde uzmanlaşmış meslek yüksekokullarının önemli işler göreceğini belirtti. Özvar, "Üniversite-sanayi iş birliğinde bilhassa ekonominin ihtiyaç duyduğu ara eleman ihtiyacının karşılanmasında fevkalade roller oynayacağını düşünüyoruz. Bu sebeple uzmanlaşmış meslek yüksekokullarının açılması gündeme gelecektir" dedi.
11.11.2021Gündem
54 akademik personel alınacak
54 akademik personel alınacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Hacettepe Üniversitesi 54 akademik personel alacak.
4.11.2021Ekonomi
Kamunun 4 milyon 834 bin çalışanı var
Kamunun 4 milyon 834 bin çalışanı varKamuda, memur, sözleşmeli personel ve işçi statülerinden olmak üzere toplam 4 milyon 834 bin 208 personel istihdam ediliyor.
2.11.2021Ekonomi
44 öğretim elemanı alınacak
44 öğretim elemanı alınacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre 44 öğretim elemanı alınacak.
18.10.2021Ekonomi
YÖK Başkanı Özvar: Büyük verinin kullanımını öne alacağız
YÖK Başkanı Özvar: Büyük verinin kullanımını öne alacağızYeni akademik yılı açılış töreninde konuşan Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, "Türk yükseköğretim sistemi, bugün küresel iddia taşıyan üniversiteleri ve aynı zamanda üstün nitelikli bilim insanlarını içinde barındıran bir konuma ulaşmıştır. Yükseköğretim Kurulu olarak, yeni dönemde çağın en önemli gücü olan bilginin ve hızla değişen teknolojinin temelini oluşturan büyük verinin kullanımını öne alacağız" dedi.
5.10.2021Gündem
Öğretim elemanı alınacak
Öğretim elemanı alınacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre öğretim elemanı alınacak.
2.10.2021Ekonomi
YÖK Başkanı Özvar: Öğretim elemanı profilini yakından takip edeceğiz
YÖK Başkanı Özvar: Öğretim elemanı profilini yakından takip edeceğizYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, "Bundan sonra geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de gerek devlet gerek vakıf üniversitelerinin istihdam ettiği öğretim elemanı profilini yakından takip edeceğimizi sizlere ifade etmek isterim" dedi.
30.09.2021Gündem
Öğrencilere aşı kartı ile haftada 2 kez PCR testi zorunluluğu!
Öğrencilere aşı kartı ile haftada 2 kez PCR testi zorunluluğu!Gümüşhane Üniversitesi’nde yüz yüze eğitimde öğrencilerin HES kodu sorgulanacak, aşı kartı ile aşı olmayanlardan haftada 2 kez PCR testi istenecek. İl Pandemi Kurul Üyesi Doç. Dr. Nilgün Ulutaşdemir, “Bunlar eksik olan öğrenciler kesiklikle kampüs içerisine alınmayacak” dedi.
29.09.2021Gündem
Akademik yıl açılışı Külliye’de yapılacak
Akademik yıl açılışı Külliye’de yapılacakYaklaşık 1,5 yılın ardından yüz yüze eğitime başlayan üniversitelerin 2021-2022 Akademik Yılı Açılış Töreni’nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 5 Ekim Salı günü yapılması planlanıyor.
29.09.2021Eğitim
2021-2022 Akademik Yılı'nın açılışı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki törenle yapılacak
2021-2022 Akademik Yılı'nın açılışı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki törenle yapılacakYaklaşık 1,5 yılın ardından yüz yüze eğitime başlayan üniversitelerin 2021-2022 Akademik Yılı Açılış Töreni'nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 5 Ekim Salı yapılması planlanıyor.
28.09.2021Siyaset
34 Öğretim ve Araştırma Görevlisi alınacak
34 Öğretim ve Araştırma Görevlisi alınacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Ankara Üniversitesi, Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi alımı için ilana çıktı.
27.09.2021Ekonomi
101 öğretim elemanı alınacak
101 öğretim elemanı alınacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre 101 öğretim elemanı alınacak.
22.09.2021Ekonomi
MEB ve YÖK eğitimde iş birliği yapacak
MEB ve YÖK eğitimde iş birliği yapacakMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Yükseköğretim Kurulu (YÖK) arasında Öğretmenlik Meslek Bilgisi Tezsiz Yüksek Lisans Programı’nın içeriğinin geliştirilmesi başta olmak üzere pek çok konuyu içeren eğitimde iş birliği protokolü imzalandı.
22.09.2021Eğitim
Balıkesir Üniversitesi'ne öğretim elemanı alınacak
Balıkesir Üniversitesi'ne öğretim elemanı alınacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Balıkesir Üniversitesi 18 öğretim elemanı alacak.
17.09.2021Ekonomi
Üniversitelerde dikkat çeken istihdam mesajı! YÖK Başkanı duyurdu
Üniversitelerde dikkat çeken istihdam mesajı! YÖK Başkanı duyurduYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, YÖK'ün yeni dönem vizyonuna işaret ederek, "Türkiye'de, Anadolu'da pek çok üniversitemizin birer başarı hikayesinin olabileceğine inanıyorum. Yeni dönemimiz, bu başarı hikayesinin inşa edilmesiyle geçecektir." dedi. Özvar ayrıca, "(İstihdam odaklı üniversiteler) Yeni dönemde üniversiteleri değerlendirirken, üniversitelerin ulusal ve uluslararası rekabette gücünün artırılması konusunda alınacak tedbirleri belirlerken dikkate alacağımız parametrelerden biri olacak" ifadelerine yer verdi.
10.09.2021Gündem
YÖK Başkanı Özvar, üniversitelerde yüz yüze eğitimin detaylarını açıkladı
YÖK Başkanı Özvar, üniversitelerde yüz yüze eğitimin detaylarını açıkladıYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, 1,5 yıl öncesinde olduğu gibi 2021-2022 eğitim öğretim döneminde üniversitelerde yüz yüze eğitime geçileceğini, kampüslerde Kovid-19 ile ilgili sürecin dijital sistemlerle yakından izleneceğini bildirdi.
8.09.2021Gündem
Boğaziçi Üniversitesi Rektörü'nden 'soruşturma' talimatı
Boğaziçi Üniversitesi Rektörü'nden 'soruşturma' talimatıBoğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci İnci, bugüne kadar şahsıyla ilgili olarak öğrencilere açılan tüm disiplin soruşturmalarının iptal edilmesi talimatını ilgili birimlere ileteceğini açıkladı.
24.08.2021Gündem
10 öğretim elemanı alınacak
10 öğretim elemanı alınacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Balıkesir Üniversitesi 10 öğretim elemanı alacak.
13.08.2021Ekonomi
67 öğretim elemanı alınacak
67 öğretim elemanı alınacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre İstanbul Teknik Üniversitesi, 67 araştırma-öğretim görevlisi istihdam edecek.
11.08.2021Ekonomi
Üniversitelere de karne veriliyor
Üniversitelere de karne veriliyorBirçok kuruluş, üniversiteleri farklı kriterlere göre inceleyip karne veriyor. Dünyadaki tanınırlığı, öğrenci memnuniyeti, mezunlarının iş hayatındaki başarıları, Ar-Ge harcamaları gibi tercihte yol gösterecek bilgilerin yer aldığı kaynakları iyi inceleyin
11.08.2021Eğitim
ALANYA HEP’LE geleceği yakala!
ALANYA HEP’LE geleceği yakala!Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi (Alanya HEP), iş sektörlerinin ihtiyacına dönük meslek etiğine bağlı, yaratıcı, donanımlı, dinamik bireyler yetiştiriyor. 100 bin yabancı nüfuslu Alanya’nın kent merkezinde bulunan kampusuyla uluslararası düzeyde verdiği eğitimle öne çıkıyor.
10.08.2021Advertorial
TÜİK ‘bağlı’ değil, ‘ilişkili’ kurum oldu
TÜİK ‘bağlı’ değil, ‘ilişkili’ kurum olduTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Hazine ve Maliye Bakanlığı’na bağlı kurum yerine, “ilişkili kurum” haline getirildi
1.07.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Öğretim Elemanı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.