Öğretmenlik Meslek Kanunu'

Öğretmenlik Meslek Kanunu'

Son dakika Öğretmenlik Meslek Kanunu' haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Öğretmenlik Meslek Kanunu' gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Öğretmenlik Meslek Kanunu' haber sayfamızda...

Öğretmenlik Meslek Kanunu'

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 194 öğretmenlik meslek kanunu' haberi bulunmuştur.
Bakan Özer, 'Eğitimin Dönüştürülmesi Ön Zirvesi’ne' katılmak üzere Paris’te
Bakan Özer, 'Eğitimin Dönüştürülmesi Ön Zirvesi’ne' katılmak üzere Paris’te"Eğitimin Dönüştürülmesi Ön Zirvesine katılmak amacıyla Paris'e giden Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, programı dahilinde ilk olarak OECD Genel Sekreteri Mathias Cormann ile görüştü.
28.06.2022Gündem
Milli Eğitim Bakanı Özer'den önemli açıklamalar
Milli Eğitim Bakanı Özer'den önemli açıklamalarMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer merak edilenleri CNN Türk'te Hafta Sonu programında Hakan Çelik'te yanıtlıyor. Yaz okulları ne zaman başlayacak, dersler nasıl işlenecek? Öğretmenlik Meslek Kanunu beklentileri karşıladı mı? Geleceğe yönelik eğitim politikaları ve projeler neler? Yüz yüze eğitimde salgınla ilgili hangi projeler hayata geçti? Eğitim mecralarında şiddeti önlemek için neler yapılacak?
25.06.2022Haberler
Milli Eğitim Bakanı Özer öğretmen atamaları için tarih verdi: Yüzde 50'sini İstanbul'da yapacağız
Milli Eğitim Bakanı Özer öğretmen atamaları için tarih verdi: Yüzde 50'sini İstanbul'da yapacağızMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer merak edilenleri CNN Türk'te Hafta Sonu programında Hakan Çelik'e yanıtladı. Yaz okulları ne zaman başlayacak, dersler nasıl işlenecek? Öğretmenlik Meslek Kanunu beklentileri karşıladı mı? Geleceğe yönelik eğitim politikaları ve projeler neler? Yüz yüze eğitimde salgınla ilgili hangi projeler hayata geçti? Öğretmen atamalarıyla ilgili güzel haberi de duyuran Bakan Özer önemli mesjalar verdi.
25.06.2022Gündem
Bakan Özer: Öğretmenlerimizin eğitimi için 292 milyon bütçe ayırdık
Bakan Özer: Öğretmenlerimizin eğitimi için 292 milyon bütçe ayırdıkSosyal Bilimler Liseleri yöneticileri ile bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Son 20 yıl, eğitimde erişim sorununun çözüldüğü bir dönemdir. Eğitimde kitleselleşme ve evrenselleşme döneminin yaşandığı dönem son 20 yıldır. 2021 yılında öğretmenlerin eğitimiyle ilgili 8.9 milyonluk bütçe kullanırken bu sene ayırmış olduğumuz bütçe 292 milyon. Kullanın, yeter ki isteyin” dedi.
23.06.2022Gündem
Bakan Özer, uzman öğretmenlik ve başöğretmenlikle ilgili başvuru tarihini açıkladı
Bakan Özer, uzman öğretmenlik ve başöğretmenlikle ilgili başvuru tarihini açıkladıUzman öğretmenlik ve başöğretmenlikle ilgili Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer kritik tarihleri açıkladı.
13.05.2022Gündem
Unvan için yılda bir sınav olacak​​​​​
Unvan için yılda bir sınav olacak​​​​​MEB’in Öğretmenlik Meslek Kanunu kapsamında hazırladığı, dün Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelikle, öğretmenlikte kariyer basamakları netleşti. Buna göre, uzman ve başöğretmen unvanları için öngörülen yazılı sınavlar, yılda bir defa olacak.
13.05.2022Eğitim
Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yönetmeliği nedir? 2022 Öğretmenlik kariyer basamakları kanunu
Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yönetmeliği nedir? 2022 Öğretmenlik kariyer basamakları kanunuÖğretmenlik kariyer basamakları yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlandı. Öğretmenler ise arayışa koyuldu. 2022 öğretmenlik kariyer basamakları yönetmeliği nedir sorusu yoğun ilgi görüyor. İşte Aday Öğretmenlik ve Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yönetmeliği hakkında bilinmesi gerekenler...
12.05.2022Gündem
Uzman ve başöğretmenlik sınavlarına ilişkin takvim yarın ilan edilecek
Uzman ve başöğretmenlik sınavlarına ilişkin takvim yarın ilan edilecekMillî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, İstanbul'da katıldığı Tarih, Kültür ve Medeniyet Bilinci Semineri'nin açılış konuşmasında Aday Öğretmenlik ve Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yönetmeliği'nin Resmî Gazete'de yayımlanmasına ilişkin süreci değerlendirdi.
12.05.2022Gündem
Başöğretmenlik Resmi Gazete'de! Yeni yönetmelikte neler değişti?
Başöğretmenlik Resmi Gazete'de! Yeni yönetmelikte neler değişti?Öğretmenlik Meslek Kanunu doğrultusunda hazırlanan Aday Öğretmenlik ve Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yönetmeliği'ne göre öğretmenlerin uzman öğretmen ve başöğretmen unvanları için öngörülen yazılı sınavlar, yılda bir defa yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığınca Öğretmenlik Meslek Kanunu'na dayanılarak hazırlanan "Aday Öğretmenlik ve Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yönetmeliği" Resmi Gazete yayımlandı.
12.05.2022Gündem
3600 EK GÖSTERGE son dakika haberleri: 3600 ek gösterge kimleri kapsıyor, ne zaman çıkıyor?
3600 EK GÖSTERGE son dakika haberleri: 3600 ek gösterge kimleri kapsıyor, ne zaman çıkıyor?Birçok meslek grubunu yakından ilgilendiren 3600 ek gösterge düzenlemesi için sona gelindi! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları ardından Bakan Vedat Bilgin'de 3600 ek göstergeye dair son durumu paylaşmıştı. Öğretmen, polis, hemşire, gibi meslek gruplarını kapsayan 3600 ek gösterge nedir, çıktı mı?
5.05.2022Ekonomi
Bakan Özer, İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı için Kilis'te
Bakan Özer, İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı için Kilis'teMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı’na katılmak üzere Kilis'e geldi.
21.04.2022Siyaset
Bakan Özer: Öğretmenlik meslek kanunu yönetmeliği son aşamada
Bakan Özer: Öğretmenlik meslek kanunu yönetmeliği son aşamadaMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, iftar programında öğretmenlerle bir araya geldi.
20.04.2022Haberler
Bakan Özer: Öğretmenlik meslek kanunu yönetmeliği son aşamada
Bakan Özer: Öğretmenlik meslek kanunu yönetmeliği son aşamadaMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, iftar programında öğretmenlerle bir araya geldi. Özer, "Öğretmenlere has bir kanunun hazırlanması bize nasip oldu. 14 Şubat 2022 tarihinde 7354 sayılı Öğretmenlik Meslek Kanunu yürürlüğe girdi. İlk defa öğretmenlerle ilgili bir kariyer sistemi oluşturuldu. Yönetmelik çalışmalarıyla ilgili hazırlıklar da son aşamaya geldi." ifadelerini kullandı.
20.04.2022Siyaset
‘60 yıllık hayali gerçekleştirdik’
‘60 yıllık hayali gerçekleştirdik’Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun eğitim alanındaki en önemli reformlardan biri olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Öğretmenlerimizin 60 yıllık hayalini gerçeğe dönüştürdük" dedi.
8.04.2022Siyaset
Kurmaylardan Erdoğan'a rapor: Anketlere olumlu yansıdı
Kurmaylardan Erdoğan'a rapor: Anketlere olumlu yansıdıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan AK Parti MKYK toplantısında, Rusya-Ukrayna Savaşı masaya yatırıldı.
8.04.2022Siyaset
Son dakika: Erdoğan'dan Öğretmenlik Meslek Yüksek Kanunu açıklaması: 60 yıllık hayali gerçekleştirdik
Son dakika: Erdoğan'dan Öğretmenlik Meslek Yüksek Kanunu açıklaması: 60 yıllık hayali gerçekleştirdikGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Öğretmenler ve Eğitim Yöneticileri ile İftar Programı'nda konuştu Öğretmen başına düşen öğrenci sayısında OECD ortalamasının yakalandığının bilgisini paylaşan Erdoğan Öğretmenlik Meslek Yüksek Kanunu'na değinerek, "Öğretmenlerimizin 60 yıllık hayalini gerçeğe dönüştürdük. Öğretmenlerimize önemli avantajlar getiren bu düzenlemenin hayırlı olmasını diliyorurum." dedi.
7.04.2022Siyaset
Bakan Özer: Kız çocuklarımızın okullaşma oranı erkekleri geçti
Bakan Özer: Kız çocuklarımızın okullaşma oranı erkekleri geçtiMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "İlk defa kız çocuklarımızın okullaşma oranı, 2014 yılından itibaren erkekleri geçti. Türkiye son 20 yılda, kız çocuklarının eğitime erişimi kolaylaştı" dedi.
24.03.2022Siyaset
Bakan Özer: Kız çocuklarımızın okullaşma oranı erkekleri geçti
Bakan Özer: Kız çocuklarımızın okullaşma oranı erkekleri geçtiMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "İlk defa kız çocuklarımızın okullaşma oranı, 2014 yılından itibaren erkekleri geçti. Türkiye son 20 yılda, kız çocuklarının eğitime erişimi kolaylaştı" dedi.
24.03.2022Gündem
Bakanlar Soylu ve Özer, okulda deprem tatbikatında
Bakanlar Soylu ve Özer, okulda deprem tatbikatındaİçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 81 ildeki 57 bin 108 okulda, 14 milyon öğrenci, 1 milyon öğretmenin katılım sağladığı deprem tatbikatının Ankara bölümüne katıldı. Soylu, 2022'yi tatbikat yılı ilan ettiklerini, toplam 54 bin 302 tatbikat gerçekleştireceklerini söyledi.
4.03.2022Siyaset
Aday öğretmenlik taslağı! MEB’E 4 bin 151 görüş iletildi
Aday öğretmenlik taslağı! MEB’E 4 bin 151 görüş iletildiMilli Eğitim Bakanlığına “Aday Öğretmenlik ve Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yönetmeliği Taslağı”na ilişkin olarak 4 bin 151 görüş ve öneri iletildi.
25.02.2022Gündem
Yüz yüze eğitimde 180 günün kitabı yazıldı
Yüz yüze eğitimde 180 günün kitabı yazıldıMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yüz yüze eğitime dönüş sürecindeki 180 günde hayata geçirilen 50'nin üzerinde eğitim projesi ve politikasına ilişkin hazırladıkları 120 sayfalık kitabı, "meb.gov.tr" internet adresinden kamuoyuyla paylaştıklarını duyurdu.
21.02.2022Eğitim
Yüz yüze eğitime geçiş sürecindeki projeler kitaplaştırıldı
Yüz yüze eğitime geçiş sürecindeki projeler kitaplaştırıldıMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yüz yüze eğitime dönüş sürecindeki 180 günde hayata geçirilen 50'nin üzerinde eğitim projesi ve politikasına ilişkin hazırladıkları 120 sayfalık kitabı bakanlığın sitesinden paylaştıklarını duyurdu.
20.02.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan talimatı verdi! Su fiyatında yüzde 7 indirim...
Cumhurbaşkanı Erdoğan talimatı verdi! Su fiyatında yüzde 7 indirim...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşma yaptı. Belediye başkanlarına çağrıda bulunan Erdoğan, 'En az KDV indirimi kadar şartları uygun olanlar bu oranda indirim yaparak enflasyonla mücadelemize katkıda bulunmalıdır. Birçok belediyemiz açıkladı, yüzde 7 indirim yapacağız suda dediler.' açıklamasını yaptı. Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun "Karşıma çık" çağrısına “Biz Kılıçdaroğlu ile doğrudan ya da dolaylı olarak milletin huzurunda 10 defa karşı karşıya geldik, 10’unda da kendisini sandığa gömdük.” sözleriyle cevap verdi.
17.02.2022Haberler
Bakan Özer: Yönetmeliği görüşe açtık
Bakan Özer: Yönetmeliği görüşe açtıkMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, çeşitli temaslarda bulunmak üzere gittiği Gaziantep’te, Valiliği ziyaret etti; İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı’na katıldı.
16.02.2022Gündem
MEB, 81 ile yazı gönderdi! Devamsızlıktan muaf tutulacaklar
MEB, 81 ile yazı gönderdi! Devamsızlıktan muaf tutulacaklarMilli Eğitim Bakanlığınca, Kovid-19 salgınının devam ettiği süre dahilinde, kronik rahatsızlığını sağlık kurulu raporuyla belgelendiren öğrenciler ile özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciler, velilerinin yazılı talebi dikkate alınarak okula devamsızlıkla ilgili hükümlerden muaf tutulacak.
15.02.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Öğretmenlik Meslek Kanunu' ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.