Olta

Olta

Son dakika olta haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan olta gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan olta haber sayfamızda...

Olta

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.034 olta haberi bulunmuştur.
Somon balığı üretiminde Norveç’e rakip oldu
Somon balığı üretiminde Norveç’e rakip olduErzurum'un Oltu ilçesindeki Ayvalı Baraj Gölü’nde alabalık ve somon balığı üretiminde ikinci sezon üretimine başladılar. Ayvalı Baraj gölünde bu sene kafes balıkçılığı üretimi yapan işletme kafes sayısını artırılarak Norveç’e rakip oldular.
30.11.2021Ekonomi
Uzun Tekerlemeler – En Uzun Zor ve Diksiyon Tekerleme Örnekleri
Uzun Tekerlemeler – En Uzun Zor ve Diksiyon Tekerleme ÖrnekleriUzun, kısa, kolay, komik ve zorlayıcı halleri ile eğlendiren tekerlemeler “ağızda yuvarlanan söz, saçma sapan söz, eş sesli kelimelerle kurulu konuşma" anlamına gelir. Ölçülü ve kafiyeli olan tekerlemeler çocukların dil ve konuşma gelişimine katkıda bulunurken diksiyon için de ayrıca yararlıdır. Masal ve çocuk oyunlarının başında, aralarında ya da sonunda yer alırlar. Gerçek hayatla bağdaşmayan tekerlemelerin amacı şaşırtıcı etki oluşturmak ve hoş vakit geçirilmesine yardımcı olmaktır. Zor, uzun, diksiyon tekerleme örnekleri için “Uzun Tekerlemeler” içeriğimizden faydalanabilirsiniz.
25.11.2021Eğlence
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
25.11.2021Oyun
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022Eğitim öğretim hayatında edebiyat dersleri öğrencilerin aldığı derslerden birisidir. Özellikle lise 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı dersleri alırlar. Üniversite giriş sınavı YKS oturumları TYT-AYT gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin karşısına çıkan alanlardan bir tanesidir. Ders kitapları her yıl MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 10. sınıf edebiyat ders kitabında öğrencilerin kendini geliştirebileceği çeşitli etkinliklerin yanı sıra cevaplayabilecekleri bilgi verici sorular da bulunmaktadır. 2021-2022 yılında 10. sınıf edebiyat ders kitabı Biryay Yayınları cevap anahtarını merak ediyorsanız "10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları" içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.11.2021Eğitim
Tıbbi atıklar denize sürükleniyor
Tıbbi atıklar denize sürükleniyorZonguldak'ta 2009 yılında yeni katı atık depolama tesisi yapılması ile çöp dökümüne kapatılan alanda oluşan 'çöp dağı', yıllar geçmesine rağmen kaldırılmadı. TEMA Zonguldak Temsilcisi Berran Aydan, dalgaların çöp dağının altını oyarak evsel ve tıbbi atıkların denize karışmasına neden olduğunu, Karadeniz'in yıllardır bu şekilde kirlendiğini söyledi.
16.11.2021Gündem
Galata Köprüsü'nde sis altında balık tuttular
Galata Köprüsü'nde sis altında balık tuttularİstanbul'da akşam saatlerinde de sis etkili oldu. Sis nedeniyle görüş mesafesi düşerken, Galata Köprüsü'ndeki olta balıkçıları kafa feneri ile balık tuttu.
6.11.2021Haberler
Ne sis ne yaz ne kış... Onları hiçbir şey durduramıyor!
Ne sis ne yaz ne kış... Onları hiçbir şey durduramıyor!İstanbul'da akşam saatlerinde de sis etkili oldu. Sis nedeniyle görüş mesafesi düşerken, Galata Köprüsü'ndeki olta balıkçıları kafa feneri ile balık tuttu.
6.11.2021Gündem
Olta balıkçıları, balon balığından şikayetçi
Olta balıkçıları, balon balığından şikayetçiKızıldeniz'den gelerek Akdeniz'deki balık ve balıkçılara zarar veren balon balığından olta balıkçıları da şikayetçi. Tekneyle açılarak balık avlamak isteyen olta balıkçıları, 60 santimetrelik 3.5 kilo ağırlığında balon balığı avladı. Balon balığını gören diğer balık türleri kaçtığı için olta balıkçıları avdan eli boş dönüyor.
2.11.2021Haberler
Sportif balıkçılığın ekonomiye katkısının artırılması hedefleniyor
Sportif balıkçılığın ekonomiye katkısının artırılması hedefleniyorTarım ve Orman Bakanlığı, gelecek yıl sportif balıkçılığın geliştirilerek milli ekonomiye sağlanan katkının yükseltilmesini hedefliyor.
30.10.2021Ekonomi
Kılıçtan sonra çipura sürprizi
Kılıçtan sonra çipura sürpriziİstanbul Boğazı’nda 50 yıldır görülmeyen kılıç balığının balıkçı ağlarına takılmasının ardından Karadeniz’in boğaz girişi yakınlarında 200 çipura balıkçı ağlarına takıldı...
28.10.2021Gündem
Oksijeni azalan derede balıklar su yüzeyine çıktı
Oksijeni azalan derede balıklar su yüzeyine çıktıAntalya'nın Manavgat ilçesi Kızılağaç Turizm Bölgesi'nden geçen Nifrit Deresi'nde sudaki oksijen miktarının azalması sonucu balık ve yengeçler yüzeye çıktı. Derenin kötü koku yaydığını belirten amatör balıkçıların ihbarı ile bölgeye gelen yetkililer, sudan numune aldı.
20.10.2021Gündem
Göl Kamışı Nedir, Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?
Göl Kamışı Nedir, Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?Balık tutmak günümüzde sıklıkla yapılan etkinliklerden biridir. Özellikle eğlenmek, vakit geçirmek açısından oldukça tercih edilmektedir. Balık tutarken de bazı kamışlar kullanılır ve göl kamışı bunlardan biri olmakla birlikte ne olduğu ne işe yaradığı konusu da merak edilir. Göl kamışı nedir, ne işe yarar? Nasıl kullanılır tüm detayları ile derledik.
20.10.2021Eğitim
Bu yıl ikincisi düzenlendi! 7 ton dağıtıldı
Bu yıl ikincisi düzenlendi! 7 ton dağıtıldıMersin'de, Akdeniz Belediyesi tarafından bu yıl 2'ncisi düzenlenen 'Karaduvar Balık Festivali'ne yoğun katılım oldu. Festivalde 7 ton balık dağıtıldı.
9.10.2021Gündem
Sazlıktan havalanan kuşlar mazide kaldı
Sazlıktan havalanan kuşlar mazide kaldı200 tür kuş ve sayısız bitki türüyle cennetten bir parça olan Seyfe, gölü besleyen su kaynaklarının kesilmesi ve tarımda kullanmak amacıyla yer altı sularının alınmasıyla hızla çölleşiyor...
8.10.2021Gündem
Zoka yuttu imdadına ünlü cerrah yetişti
Zoka yuttu imdadına ünlü cerrah yetiştiİstanbul, Emirgan’da denize atılan lüfer iğnesini yutan martı, ünlü kalp cerrahı Prof. Dr. Bingür Sönmez’in müdahalesiyle sağlığına kavuştu. Martı gagasındaki iğnenin çıkarılması sonrasında yeniden özgürlüğe uçtu
8.10.2021Gündem
Dostlarımız yalnız değil!
Dostlarımız yalnız değil!Karşıyaka Belediyesi, misina ve olta iğnesini yutarak hayatını kaybeden Roma’nın ismini Alaybey’deki parka verdi. Didim Belediyesi de teknolojik cihazların bulunduğu ameliyathane açtı
5.10.2021Ege
Bursa’da devrilen bottan göle düşen 3 amatör balıkçı ölümden döndü
Bursa’da devrilen bottan göle düşen 3 amatör balıkçı ölümden döndüBursa'da, balık tutmak için botla İznik Gölü'ne açılan 3 amatör balıkçı, bot devrilince suya düştü. Ters dönen botun üzerine çıkan balıkçılar, kürek çekerek kıyıya ulaştı.
3.10.2021Haberler
Kürek çekerek kıyıya ulaştılar! Korku dolu anlar
Kürek çekerek kıyıya ulaştılar! Korku dolu anlarBursa'da, balık tutmak için botla İznik Gölü'ne açılan 3 amatör balıkçı, bot devrilince suya düştü. Ters dönen botun üzerine çıkan balıkçılar, kürek çekerek kıyıya ulaştı.
3.10.2021Gündem
Kanalizasyon suları, baraj göletine akıyor
Kanalizasyon suları, baraj göletine akıyorKonya'nın Halkapınar ilçesinde, kanalizasyon suları, 400 hektarlık alanın sulanmasını sağlayan İvriz Baraj Göleti’ne akıyor. Halkapınar Amatör Olta Balıkçılığı ve Su Hayatı Koruma Derneği Başkanı Mustafa Erdaş, ''2 yıl önce CİMER'e, KOSKİ ve DSİ'yi şikayette bulunduk; ama 2 yıldır herhangi bir iyileştirmede bulunulmadı'' dedi.
24.09.2021Gündem
Kanalizasyon suları, baraj göletine akıyor
Kanalizasyon suları, baraj göletine akıyorKonya'nın Halkapınar ilçesinde, kanalizasyon suları, 400 hektarlık alanın sulanmasını sağlayan İvriz Baraj Göleti’ne akıyor. Halkapınar Amatör Olta Balıkçılığı ve Su Hayatı Koruma Derneği Başkanı Mustafa Erdaş, ''2 yıl önce CİMER'e, KOSKİ ve DSİ'yi şikayette bulunduk; ama 2 yıldır herhangi bir iyileştirmede bulunulmadı'' dedi.
24.09.2021Gündem
Sargoz Balığı Nedir? Nerelerde Yaşar Ve Kısaca Özellikleri Nelerdir?
Sargoz Balığı Nedir? Nerelerde Yaşar Ve Kısaca Özellikleri Nelerdir?Olta balıkçılığı yapmaktan hoşlanan ve boş zamanlarını buna ayıran insanlar yakalanması kolay olan balıkları avlamak istemektedirler. Ancak bazı balıkları yakalamak hiç de kolay olmamaktadır. Bu balıklardan biri de sargoz balığı olarak ifade edilmektedir. Denizlerin kurnaz canlısı olarak bilinen bu balıkları avlamak oldukça zor olmaktadır. Peki, sargoz balığı nedir? Nerelerde yaşar ve kısaca özellikleri nelerdir? İşte, sargoz balığı hakkında öğrenilmesi gereken bilgileri derledik.
23.09.2021Evcil Hayvan
İspari Balığı (İsparoz) Nedir? Nerelerde Yaşar Ve Kısaca Özellikleri Nelerdir?
İspari Balığı (İsparoz) Nedir? Nerelerde Yaşar Ve Kısaca Özellikleri Nelerdir?Olta balıkçılığı pek çok insan tarafından tercih edilen zevkli aktiviteler arasında yer almaktadır. Olta avcılığında avcıların dikkat ettiği en önemli nokta üreme zamanlarını bilerek bu zamanlarda avlanma yapmamak olmaktadır. İspari balığı da olta avcılığı yapan balıkçıların avladıkları balıklar arasında yer almaktadır. Peki, ispari balığı nedir? Nerelerde yaşar ve kısaca özellikleri nelerdir? İşte, ispari balığı hakkında merak edilen detaylar.
23.09.2021Evcil Hayvan
Minekop (Karakulak) Balığı Nedir? Nerelerde Yaşar Ve Kısaca Özellikleri Nelerdir?
Minekop (Karakulak) Balığı Nedir? Nerelerde Yaşar Ve Kısaca Özellikleri Nelerdir?Olta avcılığı insanların yapmaktan hoşlandıkları aktiviteler arasında yer almaktadır. Balık beslemek kadar balık avlamak da insanların edindiği hobilerden biri olarak değerlendirilmektedir. Olta avcılığı yapan insanlar tarafından yakalanan balıklardan biri de minekop (karakulak) balığı olmaktadır. Peki, minekop balığı nedir? Nerelerde yaşar ve kısaca özellikleri nelerdir? İşte, minekop (karakulak) balığının sahip olduğu özellikler hakkında bilgi edinmek isteyenler için gerekli olan hususlar.
23.09.2021Evcil Hayvan
Eşkina Balığı Nedir? Nerelerde Yaşar Ve Kısaca Özellikleri Nelerdir?
Eşkina Balığı Nedir? Nerelerde Yaşar Ve Kısaca Özellikleri Nelerdir?Eşkina balığı, nadir avlanan balık türleri arasında yer alır. Bu balık türünün başında bulunan taşların, böbrek hastalarına iyi geldiği bilinir. Bu nedenle de balığın kafasından çıkarılan taşlar, balıkçılar tarafından satışa sunuluyor. Böbrek taşını düşürmeyi hızlandırması ile bilinen Eşkina balığı taşının tanesi 3 TL'den satılıyor. Eşkina balığı nedir tüm detayları ile sizler için derledik.
22.09.2021Evcil Hayvan
Zargana Balığı (Sargan) Nedir? Nerelerde Yaşar Ve Kısaca Özellikleri Nelerdir?
Zargana Balığı (Sargan) Nedir? Nerelerde Yaşar Ve Kısaca Özellikleri Nelerdir?Zargana balığı, belondiae ailesine ait olan ve uzun bir balık türüdür. Zargana balığının boyu ise, genellikle 60 – 70 santimetre arasında değişir. İstisnai durumlarda ise, 1,5 metreye kadar çıkabilir. Zargana balığı yaklaşık olarak, 15 – 20 yıl kadar yaşayabilir. Zargana balığı (sargan) nedir sizler için derledik.
22.09.2021Evcil Hayvan

Benzer Haber Etiketleri

Olta ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.