Ömer Tuğrul İnançer

Ömer Tuğrul İnançer

Son dakika Ömer Tuğrul İnançer haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ömer Tuğrul İnançer gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ömer Tuğrul İnançer haber sayfamızda...

Ömer Tuğrul İnançer

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 38 ömer tuğrul inançer haberi bulunmuştur.
Son dakika... İlber Ortaylı çok konuşulan görüntüyü açıkladı: Öpme değil!
Son dakika... İlber Ortaylı çok konuşulan görüntüyü açıkladı: Öpme değil!Türk sanat tarihinin önemli isimlerinden, Topkapı Sarayı’nın eski müdürü ve bir başka ünlü tarihçi İlber Ortaylı’nın tabiri ile ‘Topkapı nâzırı’ Filiz Çağman hayatını kaybetti. Ünlü tarihçinin acı kaybı ile sarsılan Ortaylı, görev değişimi sırasında Çağman’ın eteğini öpmüştü. O fotoğrafın Çağman’ın vefatıyla yeniden gündeme gelmesiyle Ortaylı hem o günü, hem de etek öpmenin anlamını anlattı...
14.01.2021Gündem
Mevleviler ‘stajyer  postnişin’e tepkili
Mevleviler ‘stajyer postnişin’e tepkiliKültür ve Turizm Bakanlığı’nın, İstanbul Devlet Türk Müziği Araştırma ve Uygulama Topluluğuna alınacağını duyurduğu 19 stajyer sanatçı adayı için yayınlanan ilan Mevlevilerin tepkisine neden olurken, tartışma yarattı.
28.07.2020Gündem
Prof. Dr. Emin Işık, son yolculuğuna uğurlandı
Prof. Dr. Emin Işık, son yolculuğuna uğurlandıİstanbul'da 83 yaşında hayatını kaybeden ilahiyatçı ve yazar Prof. Dr. Emin Işık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.
2.08.2019Siyaset
"Amerika Cerrahi Dergahı Şeyhi" Bayraktaroğlu için cenaze töreni
"Amerika Cerrahi Dergahı Şeyhi" Bayraktaroğlu için cenaze töreniABD'de 92 yaşında hayatını kaybeden Bayraktaroğlu'nun cenazesi, New  York'taki Cerrahi Dergahı'nın bahçesine defnedildi.
19.02.2018Gündem
"Amerika Cerrahi Dergahı Şeyhi" Bayraktaroğlu için cenaze töreni
"Amerika Cerrahi Dergahı Şeyhi" Bayraktaroğlu için cenaze töreniABD'de 92 yaşında hayatını kaybeden Bayraktaroğlu'nun cenazesi, New  York'taki Cerrahi Dergahı'nın bahçesine defnedildi.
19.02.2018Gündem
Fatih Camii’nde  hanedan cenazesi
Fatih Camii’nde hanedan cenazesiFransa’nın başkenti Paris’te 87 yaşında vefat eden 2. Abdülhamid’in kızı Fatma Naime’nin torunu Bülent Osman için dün İstanbul Fatih Camii’nde ikindi vakti cenaze töreni düzenlendi.
14.02.2017Siyaset
2.  Abdülhamit'in torunu son yolculuğuna uğurlanacak
2.  Abdülhamit'in torunu son yolculuğuna uğurlanacakFransa'da vefat eden 2. Abdülhamit'in torunlarından Bülent Osman, 14 Şubat'ta son yolculuğuna uğurlanacak
12.02.2017Gündem
Görevden alınan  2 kişi geri döndü
Görevden alınan 2 kişi geri döndüTBMM Başkanlığı, Prof. Dr. Ömer Tuğrul İnançer’in, Meclis’te düzenlenen konferansta sarf ettiği, “İnkilaplar... İnkilap ne demek biliyor musunuz? Köpekleştirme demektir” sözlerine ilişkin başlattığı soruşturmayı tamamladı.
25.12.2014Gündem
Kadınlar çalışmasın demişti ama...
Kadınlar çalışmasın demişti ama...Kadınların çalışmaması gerektiği üzere konuşmaları nedeniyle tepki toplayan Ömer Tuğrul İnançer’in kızının bir GSM şirketinin kurumsal iletişim direktörlüğüne atandığı öğrenildi.
23.12.2014Gündem
Kılıçdaroğlu ile tokalaşmadı
Kılıçdaroğlu ile tokalaşmadıTörene ilk gelen Kılıçdaroğlu oldu. Sonra Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu salona geldi.
17.12.2014Siyaset
CHP'li kadınlardan Milli Eğitim Şurasına tepki
CHP'li kadınlardan Milli Eğitim Şurasına tepkiCHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, Osmanlıca dersleriyle meselenin Osmanlı kültürünü öğrenmek, araştırmak değil, Arap harflerini okullara sokarak Harf Devrimi'ne karşı darbe yapmak olduğunu öne sürdü...
9.12.2014Siyaset
Skandal konuşmada fatura iki kişiye çıktı
Skandal konuşmada fatura iki kişiye çıktıTBMM Başkanlığı İdari Teşkilatı, Ömer Tuğrul İnançer’in, Meclis’teki açıklamalarıyla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulduğunu, ayrıca TBMM Genel Sekreter Yardımcısı Haydar Çiftçi ile İnsan Kaynakları Başkanı Liman Peker’in görevlerinden uzaklaştırıldığını bildirdi.
8.12.2014Gündem
RTÜK'den pole dansına 'striptiz' yorumu!
RTÜK'den pole dansına 'striptiz' yorumu!'Yetenek Sizsiniz' yarışmasında dansçı sevinç Gürmen'in yere sabit bir boru ile 'pole dans' yapması RTÜK'ün dikkatini çekti. Bu dansın striptiz kulüblerindeki seksi boru dansı olduğuna kanaat getiren RTÜK'ün 5 üyesi, genel ahlaka aykırılık maddesinin ihlalinden dolayı yarışmanın yayınlandığı Star TV'ye para cezesı verilmesini istedi. Muhalif üyelerin 'Pole dansı ile striptizi karıştırmayalım' uyarıları etkili olmadı. RTÜK, dün yaptığı üst kurul toplantısında bir başka karara daha imza attı. Ömer Tuğrul İnançer'in TRT'de sarf ettiği 'Eş yoktur, eşitlik yoktur. Ben karımla, çocuğumla eşit değilim. Eşim değil, zevcem olur' sözleri de kurulda tartışıldı.Uzman raporları cezaya gerek olmadığını belirtirken, RTÜK'ün 4 üyesi yayına ceza verilmesi yönünde görüş bildirdi. Ancak diğer 5 üyenin muhalefeti ile cezaya gerek duyulmadı.
11.09.2019Televizyon
RTÜK pole dansını 'striptiz' sandı
RTÜK pole dansını 'striptiz' sandı'Yetenek Sizsiniz' yarışmasında dansçı sevinç Gürmen'in yere sabit bir boru ile 'pole dans' yapması RTÜK'ün dikkatini çekti...
1.11.2013Gündem
İnançer’e  RTÜK vizesi
İnançer’e RTÜK vizesiTRT Türk’te yayınlanan programında hamile kadınlar için söylediği sözlerle büyük tepki toplayan Ömer Tuğrul İnançer için Radyo Televizyon Üst Kurulu rapor hazırladı. Raporda “yer yer felsefi derinliği bulunan yaklaşımlar” ifadesi kullanıldı
31.10.2013Siyaset
‘Hamile’ açıklaması Arınç’a soruldu
‘Hamile’ açıklaması Arınç’a sorulduCHP’li Bihlun Tamaylıgil, TRT’deki Ramazan Sevinci Programı’nda “Hamileliği, davul çalarak ilan etmek bizim terbiyemize aykırıdır. Böyle bir karınla sokakta gezilmez.” diyen Ömer Tuğrul İnançer’i Meclis’e taşıdı.
23.09.2013Siyaset
Çalışan kadın yuva dağıtıyor!
Çalışan kadın yuva dağıtıyor!‘Hamile kadınların sokakta gezmesi estetik değil’ diyerek tepki çeken Ömer Tuğrul İnançer’in çalışan kadınlarla ilgili, ‘Kocasına muhtaç değil ama elin adamının patronunun hizmetinde olmayı haysiyetine uygun buluyor’ sözleri yeni bir tartışma başlattı
21.09.2013Gündem
'Eş değil zevce'
'Eş değil zevce'Ramazan ayında TRT'de sarf ettiği, "Hamile kadınların sokakta gezmesi estetik değil, doğru da değil" sözleri ile yoğun tepki toplayan Ömer Tuğrul İnançer, Cuma akşamı yeniden TRT'ye konuk edildi.
21.09.2013Gündem
TRT, Kanal D'yi bu sözlerle eleştirdi
TRT, Kanal D'yi bu sözlerle eleştirdiÖmer Faruk İnançer'in TRT'nin Ramazan Sevinci programında hamilelik hakkında söylediği sözler büyük tepki çekmişti. 'Hamilelerin sokakta gezmesi terbiyesizliktir' diyen İnançer'in Kanal D'de yayınlanan sahur programına katılması ise TRT'nin tepkisine neden oldu.
11.09.2019Televizyon
TRT, Kanal D'yi bu sözlerle eleştirdi
TRT, Kanal D'yi bu sözlerle eleştirdiÖmer Faruk İnançer'in TRT'nin Ramazan Sevinci programında hamilelik hakkında söylediği sözler büyük tepki çekmişti. 'Hamilelerin sokakta gezmesi terbiyesizliktir' diyen İnançer'in Kanal D'de yayınlanan sahur programına katılması ise TRT'nin tepkisine neden oldu.
31.07.2013Gündem
CHP'li Nazlıaka'dan Başbakan'ı kızdıracak sözler
CHP'li Nazlıaka'dan Başbakan'ı kızdıracak sözlerCHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Başbakan’ın bir eğitime ihtiyacı olduğunu iddia ederek, “Sayın Başbakan ‘benim bedenim benim kararımdır diyen feministir’ diyor ya sanıyorum kendisi feminist ile teröristi karıştırıyor. Sanıyorum kendisinin feminizmin ne olduğunu öğrenme konusunda bir rehabilitasyona ihtiyacı var” dedi.
31.07.2013Siyaset
‘Hamile lafı ifade özgürlüğü’
‘Hamile lafı ifade özgürlüğü’Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Ömer Tuğrul İnançer’in TRT-1’de sarfettiği, kamuoyunda büyük tepki yaratan, “Hamilelerin sokağa çıkması terbiyesizliktir” şeklindeki sözlerini “ifade özgürlüğü” kapsamında değerlendirdi. Üst Kurul, TRT’ye herhangi bir cezai müeyyide uygulanmasına gerek olmadığına karar verdi.
30.07.2013Gündem
Skandal sözlere ceza yok!
Skandal sözlere ceza yok!RTÜK (Radyo ve Televizyon Üst Kurulu), TRT'de yayımlanan "Ramazan Sevinci" programında konuşan tasavvuf düşünürü, avukat Ömer Tuğrul İnançer’in, tartışma yaratan “Hamilelerin sokağa çıkması terbiyesizlik” sözlerinin "ifade özgürlüğü kapsamında ele alınması gerektiği" belirtildi. Kurul, CHP kontenjanından seçilen üyeler Ali Öztunç ve Süleyman Demirkan'ın itirazına rağmen TRT'ye ceza vermedi.
30.07.2013Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Ömer Tuğrul İnançer ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.