Omurilik Felci

Omurilik Felci

Son dakika omurilik felci haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan omurilik felci gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan omurilik felci haber sayfamızda...

Omurilik Felci

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 132 omurilik felci haberi bulunmuştur.
31 yaşında ölmek için başvurdu! Şaşırtan karar
31 yaşında ölmek için başvurdu! Şaşırtan kararTıbbi yardımla ölme talebine yanıt gelen 31 yaşındaki genç kadının bir anda hayatı değişti. Yaşadıkları kamuoyuna mâl olunca bu kez karar değişti.
6.06.2022Dünya
Ünlü isimlerden Wings for Life Word Run’a destek
Ünlü isimlerden Wings for Life Word Run’a destekOmurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlamak ve bu konuda farkındalık yaratmak için tüm dünyada aynı anda koşulan Wings for Life World Run 2022’a ünlü isimler de destek veriyor. İzmir’deki Kültürpark’tan start alan organizasyonda Müge Boz, Caner Erdeniz, Pelin Altan, Anıl Altan, Onur Büyüktopçu, Cemre Gümeli, Müjde Uzman, Ayşe Tolga gibi birçok ünlü omurilik felçlilerine destek olmak için ‘koşamayanlar için koşuyor’.
8.05.2022Diğer
İzmir, 'İyilik' için koşuyor
İzmir, 'İyilik' için koşuyorİzmir, omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlamak ve bu konuda farkındalık yaratmak amacıyla 2 kıta ve 7 ülkede aynı anda başlayacak Wings For Life World Run 2022 koşusuna yarın 5'inci kez ev sahipliği yapacak.
8.05.2022Diğer
Hazal Nehir: Herkesi ‘koşamayanlar için koşmaya’ bekliyoruz
Hazal Nehir: Herkesi ‘koşamayanlar için koşmaya’ bekliyoruzOmurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlamak ve bu konuda farkındalık yaratmak için 8 Mayıs Pazar günü tüm dünyada aynı anda koşulacak Wings for Life World Run 2022’ye Türkiye’de yine İzmir ev sahipliği yapacak.
6.05.2022Diğer
İzmir yine koşamayanlar için koşacak
İzmir yine koşamayanlar için koşacakOmurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlamak ve bu konuda farkındalık yaratmak için 8 Mayıs Pazar günü tüm dünyada aynı anda koşulacak Wings for Life World Run 2022'ye Türkiye'de yine İzmir ev sahipliği yapacak. İzmir'de 8 bin kişi ile sınırlanan koşunun kayıtları dolarken, 2 yıl aradan sonra 2 kıta ve 7 ülkede gerçekleşecek organizasyonda yüzbinlerce kişi koşamayanlar için koşacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin desteği ve Ford Türkiye ana sponsorluğunda düzenlenen organizasyon dünyada ve Türkiye'de 7'nci kez, İzmir'de ise 5'inci kez gerçekleşecek.
6.05.2022Diğer
Hazal Nehir Wings for Life'da koşamayanlar için koşacak
Hazal Nehir Wings for Life'da koşamayanlar için koşacakParkur sporunda Türkiye'yi uluslararası arenada başarılı bir şekilde temsil eden Red Bull sporcusu Hazal Nehir, dünyanın en büyük iyilik koşularından biri olarak kabul edilen Wings for Life World Run'da 'koşamayanlar için koşacak'.
27.04.2022Diğer
Wings for Life World Run’da yakalama aracını Ali Türkkan ile Dario Costa kullanacak
Wings for Life World Run’da yakalama aracını Ali Türkkan ile Dario Costa kullanacakOmurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlamak ve bu konuda farkındalık yaratmak için tüm dünyada aynı anda koşulacak. Wings for Life World Run’da yakalama aracını kullanacak isimler Red Bull sporcuları Ali Türkkan ile Dario Costa olacak.
22.04.2022Diğer
Omurilik felçlileri için online maraton
Omurilik felçlileri için online maratonOmurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlamak ve bu konuda farkındalık yaratmak için tüm dünyada aynı anda koşulan Wings for Life World Run’a katılamayanlar App Run uygulamasıyla dilediği yerde ‘koşamayanlar için koşacak’.
19.04.2022Vitrin
Hande Baladın'dan anlamlı hareket! ‘koşamayanlar için koşacak’
Hande Baladın'dan anlamlı hareket! ‘koşamayanlar için koşacak’Türkiye’nin yetiştirdiği en yetenekli voleybolculardan olan Red Bull sporcusu Hande Baladın, dünyanın en büyük iyilik koşularından biri olarak kabul edilen Wings for Life World Run’da ‘koşamayanlar için koşacak’.
13.04.2022Voleybol
App Run sayesinde Wings for Life World Run’da koşabilirsiniz
App Run sayesinde Wings for Life World Run’da koşabilirsinizOmurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlamak amacıyla tüm dünyada aynı anda koşulacak Wings for Life World Run 2022 için geri sayı sürüyor. 8 Mayıs Pazar günü saat 14:00’te İzmir’in ev sahipliğinde yapılacak Wings for Life World Run'a gidemeyen katılımcılar, mobil uygulama aracılığıyla diledikleri yerde ‘koşamayanlar için koşacak’.
12.04.2022Diğer
Wings for Life World Run'da heyecan dorukta
Wings for Life World Run'da heyecan doruktaOmurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlamak ve bu konuda farkındalık yaratmak için tüm dünyada aynı anda koşulacak Wings for Life World Run’a bir ay kaldı. İki kıta, yedi ülkede düzenlenecek Wings for Life World Run’da omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlamak için yüz binlerce kişi ‘koşamayanlar için koşacak’.
8.04.2022Diğer
Şehit polisin mezarındaki plaketler duygulandırdı
Şehit polisin mezarındaki plaketler duygulandırdıAdana'da Türk Polis Teşkilatı’nın 177’nci yılı dolayısıyla şehitlikte yapılan arma programında şehit polis memuru Murat Savaş Kale’nin mezarına bırakılan ‘yılın en kral babasına’ ve ‘aşkların en güzeline’ yazılı plaketler, görenleri duygulandırdı.
8.04.2022Gündem
Toprak Razgatlıoğlu Wings for Life’da koşamayanlar için koşacak
Toprak Razgatlıoğlu Wings for Life’da koşamayanlar için koşacakSon Dünya Superbike Şampiyonası şampiyonu Red Bull sporcusu Toprak Razgatlıoğlu, dünyanın en büyük iyilik koşularından biri olarak kabul edilen Wings for Life World Run’da ‘koşamayanlar için koşacak’.
31.03.2022Motor Sporları
Binlerce kişi omurilik felçlileri için koşmaya hazırlanıyor
Binlerce kişi omurilik felçlileri için koşmaya hazırlanıyorDünyanın en büyük iyilik koşularından biri olarak kabul edilen Wings for Life World Run bu kez 8 Mayıs Pazar günü saat 14.00’te gerçekleştirilecek. Tüm dünyada aynı anda düzenlenecek Wings for Life World Run ile yüz binlerce kişi omurilik felcinin nihai tedavisine katkıda bulunmak adına ‘koşamayanlar için koşacak’. İki kıta, yedi ülkede düzenlenecek etkinliğin Türkiye ayağı ise İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile bir kez daha İzmir’de yapılacak. Omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlamak için koşulacak organizasyonla ilgili detaylar, katılım bilgisi ve kayıt bilgileri www.kosamayanlaricinkos.com adresinde.
18.03.2022 Diğer
İzmir, Wings for Life World Run'a 5. kez ev sahipliği yapacak
İzmir, Wings for Life World Run'a 5. kez ev sahipliği yapacakOmurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlamak ve bu konuda farkındalık yaratmak için dünya genelinde sekiz farklı şehirde aynı anda koşulacak Wings for Life World Run’ın Türkiye ayağı, 8 Mayıs'ta İzmir’de düzenlenecek. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ‘‘Bu yıl da etkinliğe yoğun bir katılım olmasını ve etkinlik sonunda önemli bir bağış toplanmasını tüm kalbimle umut ediyorum. Bu koşunun içinde yardımlaşma var, dayanışma var, vicdan ve insanlık var, emek var, bilim var. Herkesi bir kez daha bizimle koşmaya davet ediyoruz’’ derken, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Başkanı Semra Çetinkaya da omurilik felçlilerine destek olmak için herkesi İzmir'e davet etti.
18.02.2022Diğer
Wings for Life World Run için geri sayım başladı
Wings for Life World Run için geri sayım başladıOmurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlamak ve bu konuda farkındalık yaratmak için tüm dünyada aynı anda koşulacak Wings for Life World Run 2022 için geri sayım başladı. 8 Mayıs Pazar günü saat 14.00’te gerçekleştirilecek Wings for Life World Run kapsamında dünyanın dört bir yanından yüz binlerce kişi ‘koşamayanlar için koşacak’. Etkinliğin Türkiye ayağı ise İzmir’de gerçekleştirilecek.
21.01.2022Diğer
Wings for Life World Run kayıtları devam ediyor
Wings for Life World Run kayıtları devam ediyorOmurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlamak ve bu konuda farkındalık yaratmak için tüm dünyada aynı anda koşulacak Wings for Life World Run 2022 için kayıtlar devam ediyor. 8 Mayıs Pazar günü saat 14.00’te gerçekleştirilecek ‘Koşamayanlar için koş’ulacak etkinlikle binlerce kişi omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlamak için adım atacak.
29.12.2021Diğer
Göbeğinde çıkan sivilce tekerlekli sandalyeye mahkum etti
Göbeğinde çıkan sivilce tekerlekli sandalyeye mahkum ettiOrdu'nun Ünye ilçesinde Muhammet Dikici'nin (30), 2 yıl önce göbeğinde çıkan sivilceyi sıkması sonucu yara olan bölgedeki enfeksiyon, kan yoluyla sinir sistemine bulaştı. Hareketleri kısıtlanan ve yürüme zorluğu çeken Dikici, omurilik felci sonrası tekerlekli sandalyeye mahkum oldu. Sağlığında engellilerin yaşadığı sorunları göremediğini söyleyen Dikici, "Her birey engelli adayıdır. Lütfen engelimize engel olmayın” dedi.
3.12.2021Haberler
Göbeğinde çıkan sivilce  tekerlekli sandalyeye mahkum etti
Göbeğinde çıkan sivilce tekerlekli sandalyeye mahkum ettiOrdu'nun Ünye ilçesinde Muhammet Dikici'nin (30), 2 yıl önce göbeğinde çıkan sivilceyi sıkması sonucu yara olan bölgedeki enfeksiyon, kan yoluyla sinir sistemine bulaştı. Hareketleri kısıtlanan ve yürüme zorluğu çeken Dikici, omurilik felci sonrası tekerlekli sandalyeye mahkum oldu. Sağlığında engellilerin yaşadığı sorunları göremediğini söyleyen Dikici, "Her birey engelli adayıdır. Lütfen engelimize engel olmayın” dedi.
3.12.2021Gündem
2 bin TL'si yangında kül oldu!
2 bin TL'si yangında kül oldu!Antalya’da, iki katlı evin üst katında çıkan yangında, Yıldız ailesinin elektrik faturalarını ödeyebilmek için biriktirdiği 2 bin TL de yandı. Omurilik felci geçiren Kamuran Yıldız (52), “Dışarıdan evin yandığını izledik, elimizden hiçbir şey gelmedi" dedi.
2.11.2021Gündem
Onlara hiçbir şey ‘engel’ olamıyor
Onlara hiçbir şey ‘engel’ olamıyorEngeller onları durduramıyor. Yaşama coşkusu ve azmiyle her türlü engeli aşıp, insanlara neler yapabileceklerini topluma en güzel şekilde anlatıyorlar...
5.09.2021Gündem
Motosiklet kazasında felç oldu, snowboardla hayata tutundu
Motosiklet kazasında felç oldu, snowboardla hayata tutunduHollanda'da geçirdiği trafik kazası sonrası omurilik felci olan Nazım Erarslan (41), hastalık sonrası dönüş yaptığı memleketi Kayseri’de snowboard yaparak hayata tutundu. Erarslan, “Snowboardla kendimi biraz daha geliştirirsem paraşütlü snowboard denemek istiyorum” dedi.
16.04.2021Diğer
Parapleji Nedir,belirtileri Nelerdir? Parapleji Tedavisi Nasıl Yapılır?
Parapleji Nedir,belirtileri Nelerdir? Parapleji Tedavisi Nasıl Yapılır?Parapleji; omurilik felci şeklinde de bilinen, insan vücudunun belden aşağı olan bölümünün tutmamasına verilen isimdir. Her iki bacağı, mide ve bel bölümünü kapsayan yerlerde his kaybına neden olan bir hastalıktır. Peki, parapleji nedir? Parapleji belirtileri nelerdir? Parapleji tedavisi nasıl yapılır? İşte detaylar.
5.03.2021Sağlık
Vefakar evlat!
Vefakar evlat!Geçirdiği trafik kazasında felç olan, cihazlarla tekrar ayağa kalkan Elif, bir an önce iyileşerek, kendisini evlat edinen anne ve babasına bakmak istiyor
5.12.2020Ege
Evlatlık olduğunu öğrendi tüm hayatı geçirdiği kaza sonrası değişti!
Evlatlık olduğunu öğrendi tüm hayatı geçirdiği kaza sonrası değişti!Çanakkale’de, evlatlık olduğunu öğrendikten sonra geçirdiği trafik kazasında omurilik felci olan Elif Kalfa (22), 2 yıldır Bursa'da gördüğü fizik tedavi sayesinde önce oturmaya, ardından da cihazlar yardımıyla yürümeye başladı. Anne ve babasının yaşlarının çok ilerlediğini belirten Kalfa, iyileşip onlara bakmak istediğini söyledi.
2.12.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Omurilik Felci ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.