Organik Tarım

Organik Tarım

Son dakika organik tarım haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan organik tarım gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan organik tarım haber sayfamızda...

Organik Tarım

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.774 organik tarım haberi bulunmuştur.
Portakal bahçeleri içinde  turizm
Portakal bahçeleri içinde turizmFinike’yle özdeşleşen portakal bahçeleri içinde kurulu doğal yaşam köyü TurkuazKöy’ün hikayesini kurucusu Celal Bülbül anlatıyor.
22.05.2022Pazar
‘Süper meyve’ aronya Kırklareli’nde yetişecek
‘Süper meyve’ aronya Kırklareli’nde yetişecekAnavatanı Kuzey Amerika olan ve süper meyve olarak bilinen aronya, artık Kırklareli’nde de yetiştirilecek.
26.04.2022Kırklareli
Nif Çayı kırmızı aktı; çifti tedirgin oldu
Nif Çayı kırmızı aktı; çifti tedirgin olduManisa’da Nif Çayı'nın suyunun kırmızıya dönmesi, çiftçileri tedirgin etti. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü yetkilileri, sudan numune alarak inceleme başlattı.
23.04.2022Gündem
Nif Çayı kırmızı aktı; çifti tedirgin oldu
Nif Çayı kırmızı aktı; çifti tedirgin olduManisa’da Nif Çayı'nın suyunun kırmızıya dönmesi, çiftçileri tedirgin etti. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü yetkilileri, sudan numune alarak inceleme başlattı.
23.04.2022Gündem
Girişimcilik Ve İş Kurma Fikirleri Nelerdir? Yeni İş Fikirleri Örnekleri
Girişimcilik Ve İş Kurma Fikirleri Nelerdir? Yeni İş Fikirleri ÖrnekleriBelli bir sermaye ile kâr elde etmek ya da kamuya hizmet sağlamak amacıyla yeni bir iş kurmaya girişimcilik denir. Sermayenin miktarına, işin tanımına ve hedef kitlesine göre birçok girişimcilik türü mevcuttur. Kurum içi girişimcilik halihazırda kurulu olan bir şirketin çatısı altında gerçekleşir. Sadece bir kişinin kurduğu işlere ise bağımsız girişimcilik denir. Girişimcilik ve iş kurma fikirleri nelerdir detayları ile derledik.
5.04.2022Eğitim
Avrupa kapısı açıldı
Avrupa kapısı açıldıAvrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’na sunulan Erasmus+Gençlik Programı Eurodesk Temas Noktası Akreditasyonu kapsamında Karesi Belediyesi Eurodesk Temas Noktası olmaya hak kazandı.
29.03.2022Ege
Hem maliyeti düşük hem kârlı! Bu sektöre girmek için işini bırakan var
Hem maliyeti düşük hem kârlı! Bu sektöre girmek için işini bırakan varSon yıllarda adından sıkça söz ettiren ve bir anda popüler olan, uğruna pek çok kişinin işini bıraktığı solucan gübresi, üreticilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Doğru adımlar atılırsa verim alınabileceğini söyleyen üreticiler ise bu işin büyük bir emek istediği görüşünde.
22.03.2022Ekonomi
Küresel Isıma Nedir, Neden Olur? Küresel Isınma Nasıl Önlenebilir?
Küresel Isıma Nedir, Neden Olur? Küresel Isınma Nasıl Önlenebilir?Atmosferde sera gazının birikmesiyle oluşan iklim değişikliğine ve bunun yıkıcı etkilerine küresel ısınma denir. Şu an, çağımızın en büyük çevre krizlerinden biri olarak gösterilen küresel ısınmayı önlemeye yönelik birçok somut adım atılmıştır. Küresel ısınma nedir, neden olur ve nasıl önlenir tüm detayları ile derledik.
23.02.2022Eğitim
Kars İlçesi Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada
Kars İlçesi Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf BulmacadaDoğu Anadolu Bölgesinde yer alan Kars, 1924 yılında il oldu. Ağrı ve Erzurum ile sınır komşusu olan Kars'ta, kışlar soğuk ve kar yağışlı, yazlar sıcak ve kurak geçer. Şiş Kebap ve Ekşili Eti meşhur olan şehrin nüfusu yaklaşık 286 bindir. Kars Kalesi ve Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi, şehrin yıl içinde en fazla turist çeken tarihi yerleri arasında yer almaktadır. Kars ilçesi bulmaca cevabı nedir detayları ile derledik.
16.02.2022Eğitim
İklim değişikliği tarımı ve gıdayı tehdit ediyor
İklim değişikliği tarımı ve gıdayı tehdit ediyorTürkiye iklim değişikliğinden en çok etkilenmesi beklenen bölgelerden birinde yer alıyor. Eğer küresel ısınma sınırlanamaz ve tersine çevrilmezse bizim de içinde yer aldığımız Akdeniz havzasında biyolojik çeşitlilik kaybolmaya başlayacak; tarımsal verim azalacak; turizm gelirleri düşecek; ekonomiler zayıflayacak. Olumsuz etkiler görülmeye başlandı bile.
25.01.2022Ekonomi
8 milyarı doyurmak için sürdürülebilir tarım
8 milyarı doyurmak için sürdürülebilir tarımDünyada 1800’lerin başında yaklaşık 1 milyar kişi yaşıyordu. Dünya nüfusu1960’lara girildiğinde 3 milyara ulaştı. Bugün ise 7.9 milyar kişinin yaşadığı tahmin ediliyor. Son 200 yılda 8 katına ulaşan bir nüfus artışı akla hemen beslenme kaynaklarını getiriyor.
18.01.2022Ekonomi
Bağımsızlık Köyü’nde tarımla rehabilitasyon
Bağımsızlık Köyü’nde tarımla rehabilitasyonMadde bağımlıları, Kemerburgaz’da hayata geçirilen Bağımsızlık Köyü’nde park, bahçe ve koruların bakımı, organik tarım, seramik, yemek ve drama gibi çeşitli konularda eğitim alıyor.
15.01.2022Gündem
İzlanda Hakkında Bilgiler; İzlanda Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
İzlanda Hakkında Bilgiler; İzlanda Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıAvrupa'nın en kuzeyinde bulunan İzlanda, bir ada ülkesidir. İsveç, Danimarka, Norveç ve Finlandiya ile birlikte İskandinav ülkeleri arasında yer alır. Refah düzeyi en yüksek ülkelerden biri olan İzlanda, Avrupa Birliğine üye olmayan dört Avrupa ülkesinden biridir. İzlanda'ya dair en güncel bilgileri sizin için derledik.
6.01.2022Dünya
Simge Sağın'ın konserlerden kazandığı parayı nereye yatıracağı belli oldu
Simge Sağın'ın konserlerden kazandığı parayı nereye yatıracağı belli olduŞarkılarıyla müzikseverlerin kalbinde ayrı bir yeri olan Simge, yılbaşında rakiplerine fark atmayı hedefliyor. 2022‘ye rakiplerini geride bırakacak olan ve iki mekânda sahne alarak girecek olan Simge yeni yılı İstanbul’da karşılayacak.
19.12.2021Cadde
‘Sözümüzü tutacağız’
‘Sözümüzü tutacağız’Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, Ege’de de zarara yol açan orman yangınlarına vurgu yaptı: Gelişmiş ülkelerin aylarca söndüremediği yangını söndürdük. Bu işler gönül meselesi...
13.12.2021Ege
Bakan Pakdemirli: Birçok gelişmiş ülkenin aylarca söndüremediği yangını söndürdük
Bakan Pakdemirli: Birçok gelişmiş ülkenin aylarca söndüremediği yangını söndürdükTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Birçok gelişmiş ülkenin aylarca söndüremediği yangını söndürdük. Mesele uçak meselesi olsaydı ABD, Rusya gibi ülkeler 4-5 günde bu yangınları söndürürdü. Bu işler adet meselesi değil gönül meselesi” dedi.
11.12.2021Siyaset
Tarım Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Tarım Faaliyetleri Nelerdir?
Tarım Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Tarım Faaliyetleri Nelerdir?Dilimizde çok sık kullanılan bazı kelimelerin anlamları sıkça internetten araştırılıyor. Ülkemizde tarım kelimesini hemen hemen her gün duyuyoruz. Bu nedenle bu kelime pek çok kişi tarafından bilinse de kelime anlamı sıkça araştırılıyor. Uzun yıllardır dilimizde yer alan tarım kelimesi ne demek, TDK sözlük anlamı nedir sizler için derledik.
1.12.2021Sözlük
Sloven gastronomisini tanıtacak
Sloven gastronomisini tanıtacakYaklaşık 2 bin 500 dönüm alan üzerine kurulu çiftliğinde yer alan organik tarım ürünlerini Sloven lezzetler ile bir araya getiren Oluş Molu, Kayseri’deki Sunolus Vineyard Boutique Hotel’de gerçekleştireceği etkinlikle Sloven gastronomisini tanıtacak.
26.11.2021Cadde
‘Seferihisar’ı izleyin’
‘Seferihisar’ı izleyin’İzmir Medya Platformu üyesi gazeteciler; Seferihisar’ı ziyaret etti, Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’le toplantıda bir araya geldi. Yetişkin, Seferihisar’ın tarım ve turizm üzerine yükseleceğini vurguladı, “İzmir’in yeni cazibe merkezi burası olacak” dedi.
15.11.2021Ege
Akıllı tarım güçlü üretici
Akıllı tarım güçlü üreticiSanayi 4.0 gibi artık Tarım 4.0 da gündemde, hatta geç bile kaldı. Bir taraftan parçalı tarım arazilerinin toplulaştırılması çalışmaları hızlanırken, akıllı tarımın da bu hızla gelişmesi önemli. Üreticiler, yeni teknolojileri, makineleri kullandıkça uzun vadede hem iş gücünden, hem de maliyetlerden tasarruf edebiliyor. Bu kapsamda örnek olan birkaç çalışmayı derledik.
12.11.2021Ekonomi
Çiftçilere bu yıl için ödenecek tarımsal destekler belirlendi
Çiftçilere bu yıl için ödenecek tarımsal destekler belirlendiÇiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) dahil olan çiftçilere bu yıl için ödenecek tarımsal destekler belli oldu. Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeli kapsamında buğday, arpa, çavdar, yulaf ve tritikale için dekar başına 22 lirası mazot, 20 lirası gübre olmak üzere 42 lira destek sağlanacak.
11.11.2021Ekonomi
Beyaz yakalı çiftçiler
Beyaz yakalı çiftçilerDünyada yerelde üretim ve tüketim bilinci giderek artıyor. Hem kaynakların verimli kullanımı, hem de canlı sağlığı açısından ciddi faydalar sağlanan bu sistemler devletler tarafından da daha çok destekleniyor. Bu kapsamda Türkiye’de de üretim bilinci yerli ve organik olarak yeniden şekilleniyor. Maliyetler, küçük üreticileri zorlarken; bu alanda işletmesini kurup büyüyen, beyaz yakalılar dikkat çekiyor.
11.11.2021Ekonomi
Organik ürün bilinci çoçuk yaşta verilmeli
Organik ürün bilinci çoçuk yaşta verilmeliEge Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Birol Celep, Türkiye’de organik üretimin yaygınlaşması için en önemli faktörün organik tarım desteklemelerinin artırılması ve zamanında açıklanması olduğunu dile getirdi.
8.11.2021Ege
Solucan gübresi patates ve buğdayda rekolteyi artırdı
Solucan gübresi patates ve buğdayda rekolteyi artırdıSivas Cumhuriyet Üniversitesi Tarım Uygulama ve Araştırma Merkezince yapılan çalışma sonucu, solucan gübresi kullanılan alanlarda patates ve buğdayda verim ve kalite artışı yaşandı.
6.11.2021Ekonomi
Bal ormanına taş ocağı için bilirkişi raporu: Ekolojik denge yok olur
Bal ormanına taş ocağı için bilirkişi raporu: Ekolojik denge yok olurRize'nin organik tarım havzası Hemşin ilçesinde, AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti ilçe başkanları ile 12 köy ve mahalle muhtarının imzaladığı ortak bildiriyle karşı çıktığı Levent köyünde 99 hektarlık alanda planlanan taş ocağı için açılan ‘iptal’ davasında hazırlanan bilirkişi raporu mahkemeye ulaştı. Raporda, taş ocağı projesinin ekolojik dengenin tahribine, bozulmasına ve yok olmasına neden olacağına yer verildi. Nesli tükenme tehlikesi altındaki kırmızı benekli alabalık, su samuru ve su kertenkelesinin yaşadığı dere ile bal ormanlarını kapsayan Hemşin Vadisi için hazırlanan taş ocağı raporu yöre halkını sevindirdi.
6.11.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Organik Tarım ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.