Organik Tarım

Organik Tarım

Son dakika organik tarım haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan organik tarım gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan organik tarım haber sayfamızda...

Organik Tarım

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.601 organik tarim haberi bulunmuştur.
Taşyünü Nedir, Nerelerde Kullanılır? Taşyünü Yalıtım Ve Mantoloma Nasıl Yapılır?
Taşyünü Nedir, Nerelerde Kullanılır? Taşyünü Yalıtım Ve Mantoloma Nasıl Yapılır?Diğer adı kayayünü olarak bilinen taşyünü, volkanik kayaçlardan elde edilen bir yalıtım malzemesi olarak bilinir ve bu şekilde kullanılır. Volkanik kayaçların yaklaşık olarak 1600 derece ya da daha üstünde bir ısıya maruz bırakılması sonucu eritilmesi ile birlikte elyaf haline gelerek elde edilir. Bu malzemenin elde edilmiş olduğu volkanik kayaçlar, mineral düzeyi açısından oldukça zengin inorganik taşlar olarak bilinir. Bu sebepten dolayı çoğunlukla doğal yalıtım malzemesi olarak tercih edilir. Isı ya da ses yalıtımı gibi çeşitli işlemler esnasında kullanılır. Aynı zamanda organik tarımda toprakların yerine kullanıldığı da bilinen bir gerçektir. İşte, merak edilen tüm detaylar.
7.04.2021Eğitim
Organik Tarım Nedir, Neden Ortaya Çıkmıştır? Organik Tarım Nasıl Yapılır?
Organik Tarım Nedir, Neden Ortaya Çıkmıştır? Organik Tarım Nasıl Yapılır?Kimyasal gübrenin yerine yeşil gübreleme ile yapılan tarım, organik tarım olarak nitelendirilmektedir. Hem Türkiye'de hem de Avrupa genelinde yaygın olan bu tarım yöntemi, ekolojik tarım adıyla da biliniyor. Organik Tarım nedir, neden ortaya çıkmıştır? Organik tarım nasıl yapılır? Merak edilen tüm soruları detaylı bir şekilde derledik.
5.04.2021Eğitim
‘İlk denetim tüketiciden’
‘İlk denetim tüketiciden’Tarım ve Orman Bakanlığı’nın internet sitesinde organik tarım esaslarını kontrol eden ve bu sertifikaları sağlayan yetkili kuruluşlar yer alıyor. Kuruluşların çalışma sistemlerini kendilerinden dinledik. Uzmanlar, ‘konunun en önemli takipçilerinden biri de tüketiciler olmalı’ derken, bakanlığın il ve ilçe müdürlüklerindeki ‘organik tarım timleri’ de sorumluluk bölgelerinde kontrol ve güveni sağlıyor.
23.03.2021Ekonomi
Tada, görüntüye değil sertifikasına bakın!
Tada, görüntüye değil sertifikasına bakın!Organik üretim konvansiyonel üretime göre daha maliyetli ve pazarlama alanı dar. Bu yüzden pahalı. Ancak Avrupa’ya göre Türkiye’de organik ürün daha uygun fiyatlı. Bir ürünün organik olup olmadığını anlamanın tek yolu sertifika. Görüntüsüne kokusuna aldanmamak; ‘doğal’, ‘köy ürünü’, ‘hakiki’ gibi sıfatlara kanmamak lazım.
22.03.2021Ekonomi
75 bin çiftçi 213 organik ürün
75 bin çiftçi 213 organik ürünTürkiye organik üretim payını 2023’e kadar yüzde 3’e çıkarmaya çalışırken, destekleme ve teşvik sistemleri de gelişmeye devam ediyor. 75 bine yakın üretici organik üretim yapıyor, pazar büyüyor. Ancak ‘organik’ arkasına sığınan ‘fırsatçılar’ gıda fiyatlarının yükseldiği dönemde yeniden devreye girdi. Hem organikte güven algısı sarsılırken, hem de tüketici ödediği değerde ürüne ulaşamadı
21.03.2021Ekonomi
Leonardit Nedir, Ne İşe Yarar? Leonardit Nerelerde Bulunur?
Leonardit Nedir, Ne İşe Yarar? Leonardit Nerelerde Bulunur?Leonardit bir mineraloit türüdür. Alkali çözeltiler içerisinde kolay bir şekilde çözünebilmektedir. Siyah ya da kahverengi renklerde bulunabilir. Oldukça parlak ve camsı bir yapısı bulunmaktadır. Leonardit nedir, ne işe yarar? Leonardit nerelerde bulunur? İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.
17.03.2021Eğitim
‘Doğal hayat enerji veriyor’
‘Doğal hayat enerji veriyor’Gözde Gündüzlü, önceki gün organik tarım ve hayvancılığıyla ünlü Kocaeli-Kerpe’ye gitti.
17.03.2021Cadde
Tarım Nedir? Tarım Faaliyetlerinin Başlamasıyla Hayatımızda Neler Değişmiştir?
Tarım Nedir? Tarım Faaliyetlerinin Başlamasıyla Hayatımızda Neler Değişmiştir? Tarım son zamanların en önemli konuları arasındadır. Herkesin merak ettiği konular arasında olan tarım nedir? Tarımsal faaliyetlerin hayatımızdaki önemi nedir? Son günlerde büyük önem kazanan tarımsal faaliyetlerin başlaması, hayatımıza girişi nasıl olmuş, hayatımızda neler değişmiştir? Tarım nedir? Tarım faaliyetlerinin başlamasıyla hayatımızda neler değişmiştir? Konu hakkındaki tüm merak edilenleri detaylı olarak sizler için derledik.
2.03.2021Eğitim
Hollanda'nın Türkiye'ye yatırımlarını 'yakında üretim' trendi artıracak
Hollanda'nın Türkiye'ye yatırımlarını 'yakında üretim' trendi artıracakHollanda ve Türkiye Ticaret Odası Derneği (CNNT) Başkan Yardımcısı Peter Wolters, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının sağlam, dayanıklı ve kısa tedarik zincirlerinin gerekliliğini artırdığını belirterek, "Özellikle yakında üretim (nearshoring), Türkiye ve Hollanda arasındaki ekonomik ilişkilerin gelişiminde yeni bir teşvik oluşturacak. 2021'de insan kaynağı noktasında Türk yetenekleri ile Hollandalı girişimcilerin yakın olması bekleniyor." dedi.
27.02.2021Ekonomi
Şanlıurfa’da güzel  şeyler oluyor
Şanlıurfa’da güzel şeyler oluyorŞanlıurfa, pandemi sürecini üreterek geçirmiş; Şanlıurfa mutfağına yönelik kitap, son aşamasına getirilmiş; Cevahir Han’ın kurucusu Cevahir Asuman Yazmacı’nın öncülüğünde hayata geçirilen yeni projeler de var
20.02.2021Cumartesi
'Tohum, fide ve baharat satan esnafımız da hafta sonu açık olmalı'
'Tohum, fide ve baharat satan esnafımız da hafta sonu açık olmalı'Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, tohum ekme zamanının geldiğini belirterek, "Tohum, fide ve baharat satan esnafımız da hafta sonu açık olmalı." ifadelerini kullandı.
16.02.2021Ekonomi
Murat Kurşun çiftlikten kazandı, orkestrasıyla paylaştı
Murat Kurşun çiftlikten kazandı, orkestrasıyla paylaştıŞarkıcı Murat Kurşun, Balıkesir'de çiftlikte kazandığı parayı çalışamayan orkestra arkadaşlarıyla paylaştı.
29.01.2021Cadde
İTB’nin 2020 işlem hacmi 22 milyar lira
İTB’nin 2020 işlem hacmi 22 milyar liraİzmir Ticaret Borsası (İTB) yılın ilk meclis toplantısında, kuraklık ve organik tarıma verilen destekleri değerlendirdi.
29.01.2021Ege
Tarımla doğayı koruyor
Tarımla doğayı koruyorKara Oklar Ekolojik Çiftliği’nin kurucusu Meltem İzgören, Atatürk’ün, “Köylülerin çalışmaları için örnek alacakları, modern uygulamalı tarım merkezleri kurmak gereklidir” sözünden ilham aldı ve Demirci’de organik üretimde model olan tesisin temellerini attı
25.01.2021Ege
İzmir’de yetiştiriyor İstanbul’da satıyor
İzmir’de yetiştiriyor İstanbul’da satıyorİZMİR Menemen’in kırsal Emiralem Mahallesi’nde 11 yıldır organik tarımla uğraşan Halil Halaç (56), yetiştirdiği mevsimlik meyve ve sebzeleri İstanbul’da satıyor.
19.01.2021Ege
İklim krizine karşı AKILLI TARIM
İklim krizine karşı AKILLI TARIMEgeli ihracatçılar, 11-17 Ocak Tarım Haftası’nda iklim krizine dikkat çekti.
15.01.2021Ege
Şehir hayatından sıkılıp köyde tarım ve hayvancılık yapmaya başladılar
Şehir hayatından sıkılıp köyde tarım ve hayvancılık yapmaya başladılarAnkara'da yaşarken, önce doğada sağlıklı bir hayat sürmeye karar veren mühendis Gözde (33) ve şehir planlamacısı Burak Alsan (34) çifti, 4 yıl önce yerleştikleri İzmit'in Fethiye köyünde organik tarım ve hayvancılık yapıyor.
7.01.2021Tatil
Aile mirasından marka yarattı
Aile mirasından marka yarattı1954 yılında Çanakkale’nin Kemallı Köyü’nde başlayan zeytinyağı serüvenini bugün ailenin 4’üncü kuşak temsilcisi Mimar Elif Yeniev, “Elbeten” adıyla sürdürüyor.
29.12.2020Ege
Tarım arazileri dijital ortamda kiralanabilecek
Tarım arazileri dijital ortamda kiralanabilecekTarım ve Orman Bakanlığının atıl tarım arazilerini üretime kazandırmak için hayata geçirdiği yeni uygulamayla hem atıl tarım arazileri üretime kazandırılacak hem de arazi sahibi gelir elde edecek.
27.12.2020Ekonomi
Tarım arazileri dijital ortamda kiralanabilecek
Tarım arazileri dijital ortamda kiralanabilecekTarım ve Orman Bakanlığının atıl tarım arazilerini üretime kazandırmak için hayata geçirdiği yeni uygulamayla hem atıl tarım arazileri üretime kazandırılacak hem de arazi sahibi gelir elde edecek.
26.12.2020Ekonomi
Karikatür yarışması bu yıl sınırları aşıyor
Karikatür yarışması bu yıl sınırları aşıyorDenizli Büyükşehir Belediyesi 3 yıldır ulusal çapta gerçekleştirdiği karikatür yarışmasını bu sene uluslararası düzeye taşıyor.
25.12.2020Ege
En gözde yeni yıl armağanı: Sağlık
En gözde yeni yıl armağanı: SağlıkSalgın yeni yıl hediyelerini değiştirdi. Mandalinadan zeytinyağına, tarhanaya kadar birçok doğal ürünün yer aldığı paketler revaçta. Kolonya, maske, sabun gibi hijyen ürünlerinin bulunduğu paketler de ilgi görüyor
18.12.2020Ekonomi
Terra Madre’ye dijital tanıtım
Terra Madre’ye dijital tanıtımDünyanın en büyük gıda hareketi Slow Food önderliğinde iki yılda bir İtalya’nın Torino kentinde gerçekleşen, 2022 yılında ise “Terra Madre Anadolu” ismiyle İzmir’de düzenlenecek dev etkinlik, Türkiye’nin ilk sanal fuar platformu olan “Digital İzmir Fair” kapsamında tanıtıldı...
14.12.2020Ege
İstanbul'da bu yıl 51 bin esnaf iş yeri açtı
İstanbul'da bu yıl 51 bin esnaf iş yeri açtıPandemi döneminde sayısı artırılan esnaf destek paketleriyle, İstanbul’da 2020 yılı Ocak- Aralık döneminde yeni esnaf sayısında rekor kırıldı, kadın girişimcilerin de sayısı arttı. İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin (İSTESOB) Başkanı Faik Yılmaz, “Devletimiz esnaf ve sanatkara destek verdiği sürece bu yeni iş yerleri açılacak, çoğalacak" dedi.
9.12.2020Uzmanpara
Bordo Bulamacı Nedir? Bordo Bulamacının Bitkilere Faydaları Nelerdir?
Bordo Bulamacı Nedir? Bordo Bulamacının Bitkilere Faydaları Nelerdir?19. yüzyıldan bu yana kullanılmakta olan bordo bulamacı ismini Fransa'nın Bordeaux şehrinden almaktadır. Çünkü bu ilaç ilk olarak burada icat edilmiştir. Tarım ile uğraşan kişilerin sıklıkla çaba gösterdiği şeylerden birisi de bitkilerde görülen hastalıklardır. Bu hastalıklar ile mücadele etme şekillerinden birisi de bordo bulamacı olmaktadır. Bordo bulamacı nedir ve bitkilere ne gibi faydalar sağlamaktadır merak edilen tüm detayları derledik.
9.12.2020Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

izmiregetarımNedirorganik tarım

Organik Tarım ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.