Orta Afrika

Orta Afrika

Son dakika orta afrika haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan orta afrika gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan orta afrika haber sayfamızda...

Orta Afrika

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.359 orta afrika haberi bulunmuştur.
Süveyş Kanalı'nda yaşanan sıkıntı, lojistikte Libya'yı öne çıkarabilir
Süveyş Kanalı'nda yaşanan sıkıntı, lojistikte Libya'yı öne çıkarabilirDış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Libya İş Konseyi Başkanı Murtaza Karanfil, Süveyş Kanalı'nda yaşanan sıkıntının, Türkiye'nin Afrika'ya ihracatı konusunda Libya'nın önemini bir kez daha ortaya çıkardığını belirterek, "Libya'da kurulacak lojistik üs sayesinde Afrika'nın direkt ortasına giriş sağlayacağız." ifadesini kullandı.
30.03.2021Ekonomi
Ülkenin eski Cumhurbaşkanı, isyancıların lideri oldu
Ülkenin eski Cumhurbaşkanı, isyancıların lideri olduOrta Afrika Cumhuriyeti'nde devrik lider François Bozize'nin Değişim için Vatanseverler Koalisyonu (CPC) adlı isyancı koalisyonunun başına geçtiği bildirildi.
22.03.2021Dünya
Ekvator Ginesi'nin Bata şehrinde 4 büyük patlama gerçekleşti
Ekvator Ginesi'nin Bata şehrinde 4 büyük patlama gerçekleştiOrta Afrika ülkesi Ekvator Ginesi'nin en büyük şehirlerinden Bata'da 4 büyük patlama meydana geldi.
7.03.2021Haberler
Son dakika... Ekvator Ginesi'nin Bata şehrinde 4 büyük patlama!
Son dakika... Ekvator Ginesi'nin Bata şehrinde 4 büyük patlama!Orta Afrika ülkesi Ekvator Ginesi'nin en büyük şehirlerinden Bata'da 4 büyük patlama meydana geldi. Orta Afrika ülkesi Ekvator Ginesi'nin en büyük şehirlerinden Bata'da dün askeri kışlada meydana gelen 4 büyük patlamada 17 kişinin öldüğü 420 kişinin yaralandığı bildirildi.
8.03.2021Dünya
Ebola Virüsü Nedir? Ebola Hastalığının Belirtileri Nelerdir?
Ebola Virüsü Nedir? Ebola Hastalığının Belirtileri Nelerdir?Dünya üzerinde yaşayan pek çok virüslerin varlığı söz konusudur. Ancak son dönemlerde adından en fazla bahsettiren virüslerden biri olarak Ebola virüsü karşımıza çıkmaktadır. Bu virüsün adından bu kadar çok bahsettirir olması Ebola virüsü nedir? Ebola hastalığının belirtileri nelerdir şeklindeki soruların gündeme gelmesine yol açmaktadır. Sizin için bu soruların cevaplarını derledik.
6.03.2021Sağlık
240 Nerenin Telefon Kodu? +240 Hangi Ülkeye Ait?
240 Nerenin Telefon Kodu? +240 Hangi Ülkeye Ait?Her ülkenin kendine ait bir alan kodu bulunur. Bu koda bağlı olarak ülke ile iletişime geçilmektedir. Tabii dünyada birbirinden değişik ülkeler olduğu için bu ülkelerin de kendine özgü kodları bulunmaktadır. Peki, 240 nerenin telefon kodu? +240 hangi ülkeye ait? İşte bu konu hakkında bilinmesi gerekenler.
22.04.2020Telefon Kodu
235 Nerenin Telefon Kodu? +235 Hangi Ülkeye Ait?
235 Nerenin Telefon Kodu? +235 Hangi Ülkeye Ait?235 telefon kodu, Orta Afrika'da bulunan ve denize kıyısı bulunmayan bir kara ülkesi olan Çad'a aittir. Bu doğrultuda 325 telefon kodunun hangi ülkeye ait olduğunu öğrenebilir ve telefon aramalarınızı sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Sizin için 235 nerenin telefon kodu? +235 Hangi ülkeye ait detaylarıyla derledik.
22.04.2020Telefon Kodu
236 Nerenin Telefon Kodu? +236 Hangi Ülkeye Ait?
236 Nerenin Telefon Kodu? +236 Hangi Ülkeye Ait?Dünyada birçok ülke bulunmaktadır. Bu ülkelerin hepsi birbirinden farklı ülke kodlarına sahiptir. Bazı ülke kodları ülkemizdeki bazı illerin alan kodu da olabilir. 236 numaralı kodda bunlardan birisidir. Peki 236 nerenin telefon kodu? +236 hangi ülkeye ait? İşte merak edilen soruların cevapları.
21.04.2020Telefon Kodu
Afrika Haritası (Fiziki & Siyasi): Afrika Kıtasında Olan Ülkeler, Akarsular, Göller, Akarsular, Göller Nelerdir?
Afrika Haritası (Fiziki & Siyasi): Afrika Kıtasında Olan Ülkeler, Akarsular, Göller, Akarsular, Göller Nelerdir?Cezayir, Afrika kıtasının yüz ölçümü bakımından en büyük ülkesidir. Afrika'nın nüfus sayısı ve yoğunluğu en fazla olan ülkesi ise Nijerya'dır. Toplam 9 ülkeden geçen Nil Nehri, hem Afrika'nın hem de dünyanın en büyük nehridir. Afrika'nın temel geçim kaynakları arasında tarım, ormancılık ve madencilik ilk sıralarda yer alır. Sizin için Afrika kıtasındaki ülkeleri, akarsuları ve gölleri derledik.
14.09.2020Haritalar
Bitki Örtüsü Haritası: Dünya'da Bitki Örtülerinin Dağılışı
Bitki Örtüsü Haritası: Dünya'da Bitki Örtülerinin DağılışıYağışlar ve nem bitki örtüsünün dağılışını belirleyen temel faktörlerdir. Toprağın yapısı da bitkilerin oluşumunda önemli bir rol oynar. Dünyada kutup iklimi haricinde bütün iklim tiplerinin kendine özgü bir bitki örtüsü vardır. Bazı ülkelerde ve bölgelerde birden fazla bitki örtüsü görülebilir. Sizin için dünyadaki bitki örtülerinin dağılışını ve özelliklerini derledik.
13.09.2020Haritalar
Çadlı muhalif lider Dillo’nun evine yapılan baskında 5 yakını öldürüldü
Çadlı muhalif lider Dillo’nun evine yapılan baskında 5 yakını öldürüldüOrta Afrika ülkesi Çad’da, muhalif lider ve cumhurbaşkanı adayı Yaya Dillo, cumhurbaşkanlığı muhafızlarına bağlı güvenlik güçlerinin başkent Encemine’deki evine düzenlediği baskında annesi ve oğluyla birlikte 5 yakınını öldürdüğünü bildirdi.
28.02.2021Dünya
Battaniyeye  talep arttı...
Battaniyeye talep arttı...Uşak Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikalar, battaniyeye yoğun talebi karşılamak için üretim kapasitesini artırdı.
26.02.2021Ege
Battaniyenin üretim merkezi Uşak'ta taleplere yetişilemiyor
Battaniyenin üretim merkezi Uşak'ta taleplere yetişilemiyorTürkiye'nin battaniye üretim merkezi olan Uşak'taki fabrikalarda kış nedeniyle büyük hareketlilik yaşanıyor. Türkiye'de battaniye üretim kapasitesinin yüzde 95'ini karşılayan Uşak'taki tüm firmalar, salgın nedeniyle evde kalınması ve kış nedeniyle talep edilen battaniye ihtiyacını karşılayabilmek için üretim kapasitelerini artırdı.
24.02.2021Ekonomi
Air Côte d'Ivoire, ilk Airbus A320neo uçağını teslim aldı
Air Côte d'Ivoire, ilk Airbus A320neo uçağını teslim aldıFildişi Sahili'nin Abidjan merkezli ulusal havayolu şirketi Air Côte d'Ivoire, ilk A320neo uçağını teslim alarak Batı Afrika bölgesinde bu modelin ilk operatörü oldu.
23.02.2021Uzmanpara
Orta Afrika Cumhuriyeti'nde ordu, isyancılara karşı ilerleyişini sürdürüyor
Orta Afrika Cumhuriyeti'nde ordu, isyancılara karşı ilerleyişini sürdürüyorYaklaşık yüzde 80'i silahlı gruplarca kontrol edilen Orta Afrika Cumhuriyeti’nde (OAC), ordu isyancıların kontrolündeki Bouar, Boali, Bossembele ve Yaloke şehirlerinin ardından Kamerun sınırındaki Cantonnier’ı da geri alarak ilerleyişini sürdürüyor.
11.02.2021Dünya
'Türkiye'nin sanayi üssü'nden 158 ülkeye ihracat
'Türkiye'nin sanayi üssü'nden 158 ülkeye ihracatOtomotiv ve tekstil başta olmak üzere birçok alanda önemli üretimin yapıldığı Bursa'dan 2021'in ilk ayında 158 ülke, serbest bölge ve özerk bölgeye ürün gönderildi.
8.02.2021Uzmanpara
Ugandalı LRA komutanı Ongwen savaş suçundan mahkum oldu
Ugandalı LRA komutanı Ongwen savaş suçundan mahkum olduTanrı'nın Direniş Ordusu adlı ayrılıkçı örgütün liderlerinden biri olan isim, Uluslararası Ceza Mahkemesi tarafından çatışmalardan kaçan sivillerin tutulduğu kamplarda işlenen suçlardan bizzat sorumlu tutuldu. Mahkumiyet verilen suçlar arasında cinayet, işkence, köleleştirme, yağmalama, tecavüz, zorla hamile bırakma ve çocukları silah altına alma var.
4.02.2021Dünya
Orta Afrika Cumhuriyeti'nde BM’in silah ambargosu protesto edildi
Orta Afrika Cumhuriyeti'nde BM’in silah ambargosu protesto edildiOrta Afrika Cumhuriyeti’nin (OAC) başkenti Bangui’de toplanan binlerce kişi Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK) uyguladığı silah ambargosunu protesto etti.
22.01.2021Dünya
Türk battaniyesine Avrupa ilgisi
Türk battaniyesine Avrupa ilgisiUşak'ın en önemli endüstri ürünü battaniyeye, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde Avrupa ülkelerinin ilgisi arttı.
18.01.2021Ekonomi
11. My French Film Festival ekranlara geliyor
11. My French Film Festival ekranlara geliyorBu yıl 11.’si düzenlenecek olan ve Fransızca filmler dünyasının önde gelen festivallerinden ‘My French Film Festival’in tüm seçkisi beIN Connect'te sinemaseverlerle buluşturuyor.
15.01.2021Kültür Sanat
Uzayda marka ülke Türkiye
Uzayda marka ülke TürkiyeTürkiye’nin aktif uydu sayısı, başarılı şekilde fırlatılan Türksat 5A’nın 4 ay sonra yörüngeye oturmasıyla 7’ye yükselecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan uzay ve uydu teknolojileri alanında Türkiye’yi marka haline getirmekte kararlı olduklarını açıkladı
9.01.2021Ekonomi
Son Dakika Haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan dünyaya ilan etti: 30 yıl boyunca garanti!
Son Dakika Haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan dünyaya ilan etti: 30 yıl boyunca garanti!Gelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bu sabah uzaya fırlatılan TÜRKSAT 5A uydumuzla doğu yörüngesindeki uzay haklarımızı 30 yıl boyunca garanti altına alıyoruz. Yaklaşık 4 ay sonra yörüngesine yerleşecek olan uydumuzun ülkemize ve tüm dostlarımıza hayırlı hizmetlere vesile olacağına inanıyorum." dedi.
8.01.2021Siyaset
Orta Afrika Cumhuriyeti'nde Touadera cumhurbaşkanı seçildi
Orta Afrika Cumhuriyeti'nde Touadera cumhurbaşkanı seçildiOrta Afrika Cumhuriyeti'nde Faustin Archange Touadera cumhurbaşkanı seçildi.
4.01.2021Dünya
Son dakika haberi: Ebolayı keşfeden uzmandan korkutan uyarı! Gelecek pandemiler daha kötü olacak
Son dakika haberi: Ebolayı keşfeden uzmandan korkutan uyarı! Gelecek pandemiler daha kötü olacak1970'lerin ortalarında Orta Afrika'da ortaya çıkan Ebola salgınının keşfedilmesine yardımcı olan Mikrobiyolog Profesör Jean-Jacques Muyembe Tamfum insanlığın bilinmeyen sayıda yeni virüsle karşı karşıya olduğu ve tüm dünyanın buna hazırlıklı olması gerektiğini belirtti.
3.01.2021Dünya
Çevre hareketinin öncü isimlerindendi
Çevre hareketinin öncü isimlerindendiSigara karşıtlığı, çevre savunuculuğu ve gezgin kimliğiyle tüm Türkiye’nin yakından tanıdığı Prof. Dr. Orhan Kural, koronavirüse yenildi. Kural’ın kaybı büyük üzüntüye neden oldu
24.12.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Orta Afrika Cumhuriyetison haberlerBMEkvator Ginesibata

Orta Afrika ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.