Nüfusu

Nüfusu

Son dakika nüfusu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan nüfusu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan nüfusu haber sayfamızda...

Nüfusu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 9.655 nüfusu haberi bulunmuştur.
Karadeniz'de sel suları evleri sarıyor! En kritik saatler
Karadeniz'de sel suları evleri sarıyor! En kritik saatlerAFAD ile Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından kırmızı kod uyarısı yapılan Kastamonu, Bartın, Sinop ve Zonguldak'ta şiddetli yağış etkili oluyor. Çay ve derelerin taştığı bölgede, binaların giriş katlarını su basarken, bölge halkı da üst katlara çıkmaları konusunda uyarıldı. Öte yandan tahliyelerle ilgili de dikkat çeken bir görüntü paylaşıldı. 5 Bakan sel bölgesine gitti. İşte peş peşe gelen kritik açıklamalar...
27.06.2022Gündem
Diyar Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Diyarın Eş Anlamlısı Olan Sözcükler
Diyar Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Diyarın Eş Anlamlısı Olan SözcüklerArapçada dar kelimesi ev ve ülke anlamına gelir. Bu sözcüğün çoğulu olan diyar, ülkeler demektir. 15. yüzyıldan itibaren, tek bir şehir ya da ülke için de diyar kelimesi kullanılmıştır. Örneğin Diyar-ı Rum, Anadolu manasına gelir. İslam ülkelerinin dışında kalan yerler, diyar-ı küfür olarak tanımlanır. Diyar kelimesiyle eş anlamlı olan sözcükleri ayrıntıları ile derledik.
Suudi Arabistan’ın Türkiye’ye uyguladığı seyahat yasağı kalktı, oto kiralama firmalarına yoğun talep var
Suudi Arabistan’ın Türkiye’ye uyguladığı seyahat yasağı kalktı, oto kiralama firmalarına yoğun talep varSuudi Arabistan’ın Türkiye’ye uyguladığı Korona virüs kaynaklı seyahat yasağını kaldırmasının ardından Trabzon’da faaliyet gösteren turizm tesisleri ve oto kiralama firmalarına yoğun talep yaşanıyor.
25.06.2022Ekonomi
AB'den Ukrayna ve Moldova için flaş üyelik kararı
AB'den Ukrayna ve Moldova için flaş üyelik kararıAvrupa Birliği (AB) liderleri, Ukrayna ve Moldova'ya “aday ülke statüsü” verilmesi üzerinde anlaştı. Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy bu hamleye dair, "Tarihi bir karar" değerlendirmesinde bulundu.
23.06.2022Dünya
Ukrayna AB'ye katılabilir mi, Rusya buna nasıl tepki verir?
Ukrayna AB'ye katılabilir mi, Rusya buna nasıl tepki verir?AB liderlerinin 23 ve 24 Haziran'da bir araya geleceği zirvede, Ukrayna'ya resmen Avrupa Birliği (AB) adaylık statüsü verilmesi yönünde karar alması bekleniyor. Ukrayna lideri Zelenskiy ise Rusya'nın bu karara tepki olarak askeri saldırıları artırabileceği konusunda uyardı.
23.06.2022Dünya
Dünya Nüfusu 2022: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus Sıralaması
Dünya Nüfusu 2022: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus SıralamasıDünya üzerinde yaşayan insan sayısı anlamına gelen dünya nüfusu her geçen gün artış gösteriyor. Bu artışlar yıldan yıla ölüm, doğum ve göçlere göre farklılık gösterebiliyor. Dünya üzerinde bu artış bazı ülkelerde daha fazla artış gösteriyor. Ülkelere göre dünya nüfus sıralamasında Çin başı çekerken ikinci sırada Hindistan ve üçüncü sırada Amerika Birleşik Devletleri (ABD) yer alıyor. Kadın ve erkek doğum, ölüm oranları da ülke içerisinde farklılıklar gösteriyor. Dünyada kaç insan var? Ülkelere göre güncel dünya nüfus sıralaması ve tablosu ile ilgili detaylı bilgilere “Dünya Nüfusu 2022” içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
23.06.2022Dünya
Eleştirileri görmezden gelerek ilçenin ilk ve tek kadın muhtarı oldu
Eleştirileri görmezden gelerek ilçenin ilk ve tek kadın muhtarı olduEskişehir’de kendisine yönelik eleştirileri görmezden gelerek muhtarlığa aday olan ve kazanarak ilçedeki ilk ve tek kadın muhtar olan Sevim Topçu, ikinci dönemi için hazırlanıyor.
23.06.2022Haberler
"Tarımsal hasılada Türkiye Avrupa’da birinci, dünyada ilk 10 sıradadır”
"Tarımsal hasılada Türkiye Avrupa’da birinci, dünyada ilk 10 sıradadır”İstanbul'da Türk gıda üreticilerinin Arap yatırımcılarla buluştuğu 8. Türk-Arap Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarı açıldı. Açılışta konuşan Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider, “Tarımsal hasılada Türkiye Avrupa’da birinci, dünyada ilk 10 sıradadır. Sözleşmeli üretim başlayacak, sözleşmeli hayvancılık başlayacak. Yani alacak olanın ve satacak olanın kendini tam hukuki bir güvende hissettiği düzene gireceğiz” dedi.
22.06.2022Ekonomi
Türkiye Nüfusu 2022: İllere Göre Türkiye’nin Nüfus Sıralaması
Türkiye Nüfusu 2022: İllere Göre Türkiye’nin Nüfus SıralamasıNüfus belirli bir bölge veya ülkede yaşayan insanların oluşturduğu sayıyı ifade etmektedir. Türkiye nüfusu her yıl giderek artış göstermektedir. İllere göre Türkiye nüfusu farklıdır. Ancak kırsal alandan şehre başlayan göçlerle kentleşme oranı giderek artmıştır. Ülkemizin nüfusunun en önemli özelliklerinden birisi de gençlerin fazla olmasıdır. Türkiye’nin en kalabalık şehri 2021 yılında yüzde İstanbul olurken ikinci sırada ise Ankara yer almıştır. İllere göre Türkiye’nin nüfus sıralaması için “Türkiye Nüfusu 2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
22.06.2022Ekonomi
İhracat başladı geri dönüş arttı
İhracat başladı geri dönüş arttıTSK’nın Suriye’nin kuzeyinde kontrol altına aldığı bölgelerde artık kalkınma ve yatırım dönemi başladı. İstihdamın artması ve üretime geçilmesi ile gönüllü dönüş artıyor.
22.06.2022Gündem
İzmir ve Çeşme’ye  Deniz Müzesi çağrısı
İzmir ve Çeşme’ye Deniz Müzesi çağrısı Çeşme’de yaşayan, Güney Deniz Saha Komutanlığı Genel Sekreterliği ve son olarak İstanbul Beşiktaş Deniz Müzesi komutanlığı görevinde bulunan deniz tarihçisi ve küratör Ali Rıza İşipek, bir liman kenti olan İzmir’e ve Türkiye’de denizciliğin başlangıcı olarak kabul edilen Çeşme’ye birer Denizcilik Müzesi kurulması gerektiği çağrısında bulundu.
21.06.2022Ege
Tavuk Cinsleri ve Özellikleri Nelerdir? Tavuk Çeşitleri ve İsimleri
Tavuk Cinsleri ve Özellikleri Nelerdir? Tavuk Çeşitleri ve İsimleriİnsanlara etleri ve yumurtaları ile besin kaynağı olan tavuklar evcilleştirilebilir bir kuş alt türüdür. Genellikle çiftliklerde yetiştirilirler. Türkiye’de de tavuk yetiştiriciliği oldukça popülerdir. 24 milyar nüfusu ile dünyada en çok bulunan kuş türü olmasına rağmen tavuklar uçamazlar ve yumurta ile çoğalırlar. Tavukların özellikleri cinslerine göre farklılık gösterir. Değişik coğrafyalarda evrimleşmesi sonucu farklı çeşitleri ortaya çıkmıştır. Tavuk cinsleri ve özellikleri nelerdir? Tavuk Çeşitleri ve İsimleri içeriğimizden detaylıca öğrenebilirsiniz.
21.06.2022Evcil Hayvan
Kedi İsimleri ve Anlamları 2022: En Güzel Türkçe, Yabancı, Yaratıcı, Mitolojik Erkek ve Dişi Kedi İsimleri
Kedi İsimleri ve Anlamları 2022: En Güzel Türkçe, Yabancı, Yaratıcı, Mitolojik Erkek ve Dişi Kedi İsimleriKediler sevimli ve sevecen halleri kendisine hayran bırakır. İnsanlarla dost olan kedilerin kendilerine has özellikleri vardır. Kedilerin 70’ten fazla ırkı bulunur. Dünyada en çok sahiplenen evcil hayvandır ve bu sayı her geçen gün artmaktadır. Yeni kedi sahiplenen pek çok kişi kedisine isim vermek ister. Sahipler kedi isimleri konusu üzerine derin bir araştırma sürecine girerler. Ancak isim seçme konusunda kararsızlık yaşarlar. Erkek ve dişi kediler için birbirinden ayrı yabancı, Türkçe, mitolojik ve yaratıcı kedi isimleri bulunur. Ancak her geçen gün yeni kedi isimleri popüler olmaktadır. En güzel erkek ve dişi kedi isimleri için Kedi İsimleri 2022 içeriğimize göz atabilirsiniz.
21.06.2022Evcil Hayvan
Güvenli bölgelerde kalkınma seferberliği
Güvenli bölgelerde kalkınma seferberliğiİçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin kuzeyinde, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı ve Bahar Kalkanı harekâtlarıyla terörden arındırıp, bugüne kadar 507 bin 292 Suriyeli’nin gönüllü olarak dönüş yaptığı güvenli bölgelerdeki son durumu beraberindeki basın mensuplarıyla birlikte yerinde inceledi.
21.06.2022Gündem
Turizm cennetinde  şifa dağıtacak
Turizm cennetinde şifa dağıtacakMedicana Sağlık Grubu, İzmir’in ardından bölgedeki ikinci sağlık merkezini Çeşme’de hayata geçirecek
20.06.2022Ege
Bakan Soylu: 506 bin Suriyeli, güvenli hale getirilen bölgelere geri döndü
Bakan Soylu: 506 bin Suriyeli, güvenli hale getirilen bölgelere geri döndüİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'nin sınır ötesi askeri harekatlarla terörden arındırarak güvenli hale getirdiği bölgelere 506 bin Suriyelinin gönüllü olarak geri döndüğünü, şu anda güvenli bölgeler için yeni bir proje başlatıldığını söyledi.
18.06.2022Siyaset
Cuma Namazı Kaç Rekat? Cuma Namazı Nasıl Kılınır? Diyanet Cuma Namazı Kılınışı, Okunan Dualar ve Sureler
Cuma Namazı Kaç Rekat? Cuma Namazı Nasıl Kılınır? Diyanet Cuma Namazı Kılınışı, Okunan Dualar ve Surelerİslam alemine Cuma namazı farz kılınmıştır. Kur'an-ı Kerim'de cuma namazı ile ilgili ayetler yer almaktadır. Cuma günü diğer namazlardan farklı olarak cemaatle birlikte kılınması şarttır. Kılınışı yaklaşık 50 dakika süren cuma namazı hoca eşliğinde camilerde kılınır. Öğle namazı vaktinde kılınan cuma namazının farzı 2 rekattır. Ayrıca farzdan önce dört rekat, farzdan sonra dört rekat olmak üzere sekiz rekat da sünneti vardır. Cuma namazı ile bağdaştırılan zuhr-i ahir ise son öğle namazıdır. Nüfus ve şehirleşmenin artmasıyla tek bir kentte ve camide kılınmasının mümkün olmaması, birden fazla camide cuma namazının kılınması zorunluluğunun ortaya çıkması ile gündeme gelmiş bir namazdır. Cuma namazı kaç rekat, nasıl kılınır? Diyanet cuma namazı kılınışı ve okunan dualar ile ilgili detaylara içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
18.06.2022Dini Bilgiler
Ev sahiplerinin kira artışı oyunu: 1000 lira zam yaptılar!
Ev sahiplerinin kira artışı oyunu: 1000 lira zam yaptılar!Konut kiralarında 1 Temmuz 2023’e kadar uygulanacak olan yüzde 25 kira artış sınırına takılmak istemeyen bazı ev sahiplerinin sözleşme oyununu ortaya çıktı.
17.06.2022Ekonomi
Bakan Yanık Roma’da yaşlanma ile ilgili ülke beyanını sundu
Bakan Yanık Roma’da yaşlanma ile ilgili ülke beyanını sunduAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Roma’daki BM Avrupa Ekonomik Komisyonu Yaşlanma Konferansı'nda yaş dostu yaşam alanlarını oluşturmaya yönelik pratiklerin Türkiye’de hız kazandığını belirleterek, “Son 20 yıl içerisinde özellikle engelsiz tasarım ve yaş dostu çevreye yönelik farkındalık artış göstermiştir. Özellikle son 5 yıl içerisinde ise ulaşım, barınma, çevre, kentleşme, bilgi ve iletişim teknolojilerine ilişkin ulusal üst düzey politika belgeleri yaşlılık bağlamında da ele alınmaktadır” dedi.
16.06.2022Siyaset
Bakan Muş: Bu yıl ihracat hedefimiz 250 milyar dolar
Bakan Muş: Bu yıl ihracat hedefimiz 250 milyar dolarEkonomik İşbirliği Teşkilatı'nın 25'inci yıl dönümü kapsamında D-8 Teşkilatı ve TOBB iş birliğinde D-8 Yatırım Forumu gerçekleşti. Programda konuşan Ticaret Bakanı Mehmet Muş "Türkiye olarak geçen sene 225 milyar dolarlık mal ihracatı gerçekleştirdik. Bu yılki hedefimiz ise 250 milyar dolar ve üstü. Bu hedef doğrultusunda emin adımlarla yürüyoruz" dedi.
16.06.2022Ekonomi
Venezuela ile tarım alanında 3 iş birliği anlaşması
Venezuela ile tarım alanında 3 iş birliği anlaşmasıTarım ve Orman Bakanlığı, Türkiye’nin 23,4 milyon hektar işlenen tarım arazisi varlığı ve tarımsal üretimi sayesinde 85 milyon Türkiye vatandaşını, 5 milyon geçici koruma statüsündeki sığınmacıyı ve hedeflenen en az 50 milyon turistin ihtiyacını rahatlıkla karşılayabilecek durumda olduğunu açıkladı.
15.06.2022Ekonomi
Kilis Valisi: Suriyeli sayısı, kent nüfusunun yüzde 38,47'sine karşılık geliyor
Kilis Valisi: Suriyeli sayısı, kent nüfusunun yüzde 38,47'sine karşılık geliyorKilis Valisi Recep Soytürk, kentte Suriyeli sayısının Türk nüfusunu geçtiği yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirterek, "Kilis ilinde yaşayan Suriyeli sayısı, Kilis'te toplam kişi sayısının yüzde 38,47'sine karşılık gelmektedir" dedi.
12.06.2022Haberler
Kilis Valisi: Suriyeli sayısı, kent nüfusunun yüzde 38,47'sine karşılık geliyor
Kilis Valisi: Suriyeli sayısı, kent nüfusunun yüzde 38,47'sine karşılık geliyorKilis Valisi Recep Soytürk, kentte Suriyeli sayısının Türk nüfusunu geçtiği yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirterek, "Kilis ilinde yaşayan Suriyeli sayısı, Kilis'te toplam kişi sayısının yüzde 38,47'sine karşılık gelmektedir" dedi.
12.06.2022Gündem
Bcg Aşısı Nedir, Ne İçin Yapılır? Bcg (Verem) Aşısı Ne Zaman Yapılmalıdır?
Bcg Aşısı Nedir, Ne İçin Yapılır? Bcg (Verem) Aşısı Ne Zaman Yapılmalıdır?Ortaçağ'ın en büyük hastalıklarından birisi olan ve pek çok bölgede nüfusu ciddi şekilde düşüren pandemik hastalıkların başında gelen verem, günümüzde çoktan tedavisi bulunmuş ve aşısı ile korunabileceğimiz bir hastalık haline gelmiştir. Hem çocukluk hem de yetişkinlik döneminde uygulanabilen BCG aşısı sayesinde, doğrudan akciğerleri hedef alan bu hastalığın önlenmesi mümkündür. Verem aşısı olan BCG hakkında ayrıntıları derledik.
11.06.2022Eğitim
Bakan Nebati'den enflasyonla mücadele mesajı
Bakan Nebati'den enflasyonla mücadele mesajıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, dünyanın ortak sorunu olan enflasyonun kendileri için birinci mücadele alanı olduğunu belirterek, "Ekonomideki büyük başarı tüm dünyanın dikkatini çekiyor. 2008’de kriz teğet geçti. 2020 yılı herkesi şaşırttı, 2021’de öyle oldu. Özellikle aramızdaki bir kısım insanı da şaşırttı. 2022’de öyle olacak inşallah.” dedi.
11.06.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Nüfusu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.