Östrojen

Östrojen

Son dakika östrojen haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan östrojen gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan östrojen haber sayfamızda...

Östrojen

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.149 östrojen haberi bulunmuştur.
İngiltere’de risk altındaki kadınlara devletten ilaç tavsiyesi: Meme kanserini önleyici tedavi
İngiltere’de risk altındaki kadınlara devletten ilaç tavsiyesi: Meme kanserini önleyici tedavi“Anastrozol” adlı ilaç, normalde meme kanserinin tedavisinde kullanılıyor. İngiltere ise meme kanserine yakalanma riski olan kadınlara bu hapı tavsiye edecek. Söz konusu hap kansere yakalanma riskini yarıya düşürüyor.
9.11.2023Dünya
Beyin, hamilelikle anneliğe hazırlıyor
Beyin, hamilelikle anneliğe hazırlıyorBilim insanları, hamilelik sırasında anneliğe hazırlamak için beynin kendisini yeniden yapılandırdığını, ebeveynlik davranışının doğum öncesi başladığını belirledi.
17.10.2023Dünya
Yanlış beslenme meme kanserini ilk sıraya çıkardı! Görülme yaşı 40’ın altına indi
Yanlış beslenme meme kanserini ilk sıraya çıkardı! Görülme yaşı 40’ın altına indiSağlık Bakanı Koca, meme kanserinin tüm kanser türleri arasında birinci sıraya yükseldiğini söyledi. Yanlış beslenme ve kilonun artışı tetiklediğini söyleyen uzmanlar, meme kanseri görülme yaşının 40’ın altına düştüğünü bildirdi.
13.10.2023Gündem
Erken ergenlik tehlikesi: Çilek ve ahududu tüketirken dikkat
Erken ergenlik tehlikesi: Çilek ve ahududu tüketirken dikkatSon yıllarda kız çocukları arasında erken ergenliğin daha sık görüldüğünü söyleyen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Çocuk Endokrinoloji Uzmanı Doç. Dr. Elif Sağsak, maruz kalınan endokrin bozucuların giderek artmasının bu durumun nedenlerinden biri olduğuna dikkat çekti.
12.10.2023Gündem
Her 5 kadından 1’inde görülüyor! Miyomlar çocuk sahibi olmayı önleyebiliyor
Her 5 kadından 1’inde görülüyor! Miyomlar çocuk sahibi olmayı önleyebiliyorNe kadar iyi huylu tümörler olsalar da miyom dokusu içinde 1000’de 1 olasılıkla kanser dokusu bulunabildiğini söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Cihan Kaya, “Ayrıca rahmin iç duvarında yerleşmiş olan miyomlar embriyonun gelişmesine engel olarak çocuk sahibi olmayı önleyebiliyor” dedi.
Hormon tedavisi kanser sebebi! İşte menopoz hakkında doğru sanılan 10 hatalı bilgi
Hormon tedavisi kanser sebebi! İşte menopoz hakkında doğru sanılan 10 hatalı bilgiÜlkemizde kadınların ortalama 47-49 yaşları arasında menopoza girdiğini söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Şafak Yılmaz Baran, menopozla ilgili toplumda doğru sanılan hatalı bilgilerin kadınların menopoz dönemini sağlıklı ve mutlu yaşamalarını önleyebileceğine dikkat çekti.
Cahildim ‘zehrin’ rengine kandım!
Cahildim ‘zehrin’ rengine kandım!Türkiye’den Avrupa’ya ihraç edilen bazı ürünlerde yüksek oranda renklendirici kullanılması ve toz içeceklerde kullanım limitinin sekiz kat üzerinde sentetik renklendirici tespit edilmesini değerlendiren uzmanlar, renklendirici içeren paketli gıdaları sıklıkla tüketen çocukların, hormonal hastalık riskiyle karşı karşıya kalabileceğine dikkat çekiyor.
3.10.2023Gündem
Genç-yaşlı dinlemiyor! Kansere 'dur' demek elimizde mi? 2 uzman listeyi sıraladı
Genç-yaşlı dinlemiyor! Kansere 'dur' demek elimizde mi? 2 uzman listeyi sıraladıKanser hastalığı hemen her yaşta ortaya çıkabilirken, yapılan yeni bir araştırmaya göre dünya genelinde 50 yaş altı vaka sayısında 'son 30 yılda keskin bir yükseliş' görülüyor. Akıllarda ise tek bir soru var: Kansere 'dur' demek elimizde mi? Kanserden koruyan besinler hangileri? Prof. Dr. Yavuz Yörükoğlu ve Dr. Ender Saraç’a sorduk.
10.09.2023Genel Sağlık
Yüzde 43’ü hissediyor! Metalik tat hormonlarınız hakkına uyarı veriyor olabilir
Yüzde 43’ü hissediyor! Metalik tat hormonlarınız hakkına uyarı veriyor olabilirAğızda metalik tat menopoza giren kadınlar başta olmak üzere birçok kadının hissettiği bir durum. Dalgalanan hormon seviyeleri ve vücut dengesinin değişmesi en çok tat ve koku duyularını etkiliyor. Bu durumu yaşayanların ise en büyük yarımcısı 'çinko'!
15.08.2023Genel Sağlık
Regl dönemini kabusa çeviren besinlerin listesi! Yerken bir kez daha düşünün
Regl dönemini kabusa çeviren besinlerin listesi! Yerken bir kez daha düşününKadınlarda regl döneminin zor bir süreç olduğunu ve bu döneminde bazı yiyeceklerden uzak durulması gerektiğini söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Soner Pul, regl günlerinde kaçınılması gereken besinler hakkında bilgi verdi.
Doğumu kontrol altına almak için kullanılıyor: Akıllardaki o soru: Zararı var mı?
Doğumu kontrol altına almak için kullanılıyor: Akıllardaki o soru: Zararı var mı?Gebelikten korunmanın birçok yöntemleri bulunuyor. Aslında hepsi kullanılmakla birlikte bazı kadınların bünyesine uygun olmayan yöntemler karşımıza çıkabiliyor. Gebeliği önleyen tüm yöntemlerin ortalama % 1’lik kısmı için mutlaka risk taşımaktadır.
Ertesi Gün Hapını Sonradan Değil Önceden Kullanırsanız Bu Durumu Yaşayabilirsiniz
Ertesi Gün Hapını Sonradan Değil Önceden Kullanırsanız Bu Durumu YaşayabilirsinizErtesi gün hapı, korunmasız ilişkiye girdikten sonra kullanılan gebelik önleyici bir ilaçtır. İlişkiye girdikten sonra 72 saat içerisinde alınması gerekir. Ertesi gün hapı hakkında merak edilenleri ayrıntıları ile derledik.
21.07.2023Kadın
SİROZ NEDİR? Siroz belirtileri ve tedavisi nedir? İşte siroz hastalığı nedenleri...
SİROZ NEDİR? Siroz belirtileri ve tedavisi nedir? İşte siroz hastalığı nedenleri...Siroz hastalığı ile ilgili detaylar merak ediliyor. Oyuncu Ufuk Özkan'ın, üçüncü derece siroz olduğu gündeme geldi. Ünlü oyuncunun siroz olması sonrasında siroz hatalığı beliritleri ve tedavisi araştırılıyor. Peki siroz hastalığı nedir? İşte siroz belirtileri ve nedenleri...
13.07.2023Bilgi Rehberi
Ezber bozan kolesterol-zeytinyağı gerçeği! Prof. Dr. Yörükoğlu: Yağlanmayı bitiren 3 yöntem var
Ezber bozan kolesterol-zeytinyağı gerçeği! Prof. Dr. Yörükoğlu: Yağlanmayı bitiren 3 yöntem varVücudumuzun enerji kaynağı olan yağlar kontrol edilemediğinde tam anlamıyla başımıza bela olabiliyor. Kolesterol, zeytinyağı ve vücut kitle indeksiyle ilgili ezber bozan bilgiler veren Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Yavuz Yörükoğlu'na göre ise vücudumuzdaki zararlı yağlardan 3 basit yönteme başvurarak kurtulmamız mümkün.
21.03.2023Gündem
Erken menopoz, prematür menopoz, yumurtalık yetmezliği
Erken menopoz, prematür menopoz, yumurtalık yetmezliğiBu kavramlar arasındaki farklar, ciddi bir kafa karışıklığı yaratmakta. Bu durumu çok sık gözlemlediğimden, aralarındaki farkı kısa bir yazıyla özetlemek istedim.
20.01.2023Cadde
Menopoz mu? Östrojen baskınlığı mı?
Menopoz mu? Östrojen baskınlığı mı?Kadınlar 40 yaşını geçtikten sonra başlarına gelen her değişikliği östrojen azalması olarak yorumlar...
13.01.2023Cadde
Homeopati nedir?
Homeopati nedir?‘Homeopati tedavilere nasıl destek oluyor?’ sorusunu, çoğu zaman bundan şifa bulan hastalar bile kolay cevaplayamaz ve şöyle derler; “Bizim tanıdığın 10-15 yıldır geçmeyen, gitmediği yer kalmamış bir derdi vardı, onu iyileştirmişsiniz, bize de fayda eder mi?”Homeopati özünde bir enerji, frekans, bilgi tedavisidir...
23.12.2022Cadde
Meme kanserinde erken teşhis  hayat kurtarıyor
Meme kanserinde erken teşhis hayat kurtarıyorDoç. Dr. Aykas, 20 yaşından büyük kadınlara üç yılda bir, 40 yaşından sonra ise her yıl meme muayenesi ve mamografi önerisinde bulundu
25.11.2022Ege
İlk Menopoza Girdiğinde Yaşadıklarını Anlatan Dünyaca Ünlü İsimler
İlk Menopoza Girdiğinde Yaşadıklarını Anlatan Dünyaca Ünlü İsimlerMenopoz her kadının yaşadığı biyolojik ve doğal bir süreçtir. Adet döngülerinin bitişini işaret eden bu döngü her kadın için aynı olmaz. Menopoz bazı kadınlarda daha erken yıllarda ortaya çıkarken kimisinde de daha geç yıllarda görülüyor. Üç döneme ayrılan menopoz Premenopoz, Menepoz ve Postmenopoz şeklindedir. Belirtiler ve semptomlar her kadında değişiklik gösterebilir. Menopoz dönemi boyunca kadınlar sıcak basması, vajinal kuruluk ve enerji düşüklüğü gibi fiziksel belirtilerin yanı sıra duygusal olarak da etkiler görülebilir.
Homeopati, erken menopoz, infertilite ve çevresel toksinler
Homeopati, erken menopoz, infertilite ve çevresel toksinlerGeçtiğimiz hafta Dünya Homeopati Kongresi İstanbul’da yapıldı.
16.09.2022Cadde
Yüzünüzdeki minik kelebekler baharın değil lupusun belirtisi
Yüzünüzdeki minik kelebekler baharın değil lupusun belirtisiBir sabah uyandığınızda yüzünüzde küçük kelebeklere benzer kızarıklıklar görürseniz dikkat! Eklem ağrılarıyla kendini gösteren bu hastalığının yalnızca cilde değil tüm vücuda etki ettiğini vurgulayan İç Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Ayşegül Navdar, lupus hastalığıyla ilgili bilinmesi gerekenleri anlattı.
10.09.2022Genel Sağlık
Meme kanserinde beslenme şekli hastalığı yavaşlatıyor
Meme kanserinde beslenme şekli hastalığı yavaşlatıyorMeme kanseriyle mücadelede doğru beslenmenin olumlu, yanlış beslenmenin ise olumsuz yönde etkisi olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Bülent Çitgez, “Yoğun tuz tüketimi, salamura besinler, işlenmiş gıdalar, kızartılmış et tüketimi önerilmiyor. Meyve ve sebzeler zengin vitamin ve mineral içeriği bakımından meme kanseriyle mücadelede tüketilmesi gereken yiyeceklerin başında geliyor. Kanser hastalarında doğru beslenme hastalığı yavaşlatabiliyor" dedi.
Menopozda kırışıklıklara doğal çözümler
Menopozda kırışıklıklara doğal çözümlerRuhumuz çok genç olsa da yıllar ilerledikçe cildimizde ve bağ dokumuzda gevşeme yani bir elastikiyet kaybı başlar.
12.08.2022Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Östrojen ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.