Ösym Başkanı Halis Aygün

Ösym Başkanı Halis Aygün

Son dakika ÖSYM Başkanı Halis Aygün haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ÖSYM Başkanı Halis Aygün gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ÖSYM Başkanı Halis Aygün haber sayfamızda...

Ösym Başkanı Halis Aygün

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 166 ösym başkanı halis aygün haberi bulunmuştur.
Son dakika... ÖSYM sınav takvimi belli oldu!
Son dakika... ÖSYM sınav takvimi belli oldu!Gelen bir son dakika haberine göre, ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, ÖSYM'nin 2022 yılı sınav takvimini açıkladı. Buna göre 2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), 18-19 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek.
13.12.2021Gündem
Son dakika... YKS ek yerleştirme sonuçları açıklandı!
Son dakika... YKS ek yerleştirme sonuçları açıklandı!Gelen bir son dakika haberine göre, ÖLÇME, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı Halis Aygün, 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ek yerleştirme sonuçlarının açıklandığını duyurdu.
1.10.2021Gündem
ÖSYM Başkanı Halis Aygün: Tüm oturumlar başarıyla tamamlandı
ÖSYM Başkanı Halis Aygün: Tüm oturumlar başarıyla tamamlandıGelen bir son dakika haberine göre, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) tüm oturumlarının başarıyla tamamlandığını bildirdi.
27.06.2021Gündem
Son dakika... ÖSYM Başkanı açıkladı! ALES sonuç açıklanma tarihi değişti
Son dakika... ÖSYM Başkanı açıkladı! ALES sonuç açıklanma tarihi değiştiGelen bir son dakika haberine göre, ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, adayların lisansüstü başvurularını yapabilmelerine imkan tanımak için, daha önce takvimde 16 Eylül olarak ilan ettikleri Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2020-ALES/1) sonuç açıklama tarihinin 7 Eylül olarak güncellendiğini bildirdi.
13.07.2020Gündem
Son dakika haberleri: ÖSYM sınav tarihleri yeniden düzenlendi! ÖSYM Başkanı Halis Aygün açıkladı
Son dakika haberleri: ÖSYM sınav tarihleri yeniden düzenlendi! ÖSYM Başkanı Halis Aygün açıkladıÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, tüm sınav tarihlerinin gözden geçirildiğini ve yeniden düzenlendiğini söyledi.
27.03.2020Gündem
Son dakika! ÖSYM, sağlık personeli yerleştirme sonuçlarını açıkladı
Son dakika! ÖSYM, sağlık personeli yerleştirme sonuçlarını açıkladıÖSYM 10 bin sağlık personelinin KPSS yerleştirme sonuçlarının açıklandığını duyurdu.
29.03.2022Gündem
YKS’de HES kodu şartı düzeltildi
YKS’de HES kodu şartı düzeltildiKovid-19’a ilişkin bazı kısıtlamaların gevşetilmesiyle HES kodu uygulaması kaldırıldı. Ancak üniversite öğrencilerinin girdiği Yükseköğretim Kurumları Sınavı başvuruları içinHES kodu talebi dün de devam ediyordu.
6.03.2022Eğitim
EKPSS sonuçları açıklandı
EKPSS sonuçları açıklandıÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (2022-EKPSS) sonuçlarının açıklandığını duyurdu.
17.02.2022Gündem
Son dakika: Üniversite sınavına girecek öğrenciler dikkat! Baraj puanı kalktı
Son dakika: Üniversite sınavına girecek öğrenciler dikkat! Baraj puanı kalktıSon dakika haberine göre; Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı'ndan (YKS) itibaren ön lisans ve lisans programlarını tercihte 150 ve 180 olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Alan Yeterlilik Testleri (AYT) baraj puanları uygulamasının kaldırıldığını açıkladı.2022 YKS başvuruları başladı.
12.02.2022Gündem
MSÜ’ye başvurular başladı
MSÜ’ye başvurular başladıMilli Savunma Üniversitesi'nde eğitim almak isteyen adayların katılacağı Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı’na (MSÜ) başvurular dün başladı.
14.01.2022Eğitim
ÖSYM açıkladı: Sağlık Bakanlığı tercih sonuçları sorgulama ekranı! Branş dağılımı nasıl olacak?
ÖSYM açıkladı: Sağlık Bakanlığı tercih sonuçları sorgulama ekranı! Branş dağılımı nasıl olacak?Sağlık Bakanlığı personel alımı sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. Prof Dr Halis Aygün sonuçların açıklanacağını duyurmuştu. Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı yerleştirme sonuçları az önce erişime açıldı. Peki, branş dağılımı nasıl olacak?
27.12.2021Gündem
Sağlık Bakanlığı personel alımı tercih kılavuzu TIKLA, 20 bin branş dağılımı nedir? Sağlık Bakanlığı atama başvurusu nasıl yapılır?
Sağlık Bakanlığı personel alımı tercih kılavuzu TIKLA, 20 bin branş dağılımı nedir? Sağlık Bakanlığı atama başvurusu nasıl yapılır?Sağlık Bakanlığı personel alımı son dakika gelişmeleri gündemde bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, personel alımı ile ilgili önemli açıklamlar yaptı. Dün ise ÖSYM Başkanı Prof.Dr.Halis Aygün, atama başvuru kılavuzuyla ilgili açıklama paylaştı. Peki 2021 Sağlık Bakanlığı personel alımı tercih kılavuzu yayımlandı mı, başvurular nasıl yapılır? 20 bin atama branş dağılımı nedir?
16.12.2021Gündem
Son dakika... Sözleşmeli personel alımında tarihler belli oldu
Son dakika... Sözleşmeli personel alımında tarihler belli olduSağlık Bakanlığı'nın sözleşmeli personel alımı için tercih tarihleri belli oldu. Son dakika açıklaması ÖSYM Başkanı Halis Aygün'den geldi.
16.12.2021Gündem
2022 ÖSYM sınav takvimini açıkladı! DGS-MSÜ-KPSS-ALES sınav başvuruları ne zaman alınacak?
2022 ÖSYM sınav takvimini açıkladı! DGS-MSÜ-KPSS-ALES sınav başvuruları ne zaman alınacak?2022 ÖSYM sınav takvimi açıklandı. ÖSYM tarafından yıl içerisinde gerçekleştirilecek olan sınavlara katılacak olan binlerce aday sınavların bu yıl hangi tarihlerde gerçekleştirileceği ve başvuruların alınacağı tarihler hakkında araştırmalara başladı. ÖSYM'nin gerçekleştirdiği sınavlar arasında YKS-KPSS-DGS ve ALES gibi binlerce adayın katıldığı sınavlar yer alıyor.
15.12.2021Eğitim
Son dakika! ÖSYM, YKS ek yerleştirme sonuçlarını açıkladı
Son dakika! ÖSYM, YKS ek yerleştirme sonuçlarını açıkladıÖSYM Başkanı Halis Aygün, "14-18 Ekim 2021 tarihlerinde tercihlerini aldığımız 2021-YKS İkinci Ek Yerleştirme sonuçları https://sonuc.osym.gov.tr adresimizden açıklanmıştır.Sonuçlar adaylarımıza ve ailelerine hayırlı olsun. Adaylarımıza üniversite eğitimlerinde başarılar dilerim." dedi.
22.10.2021Gündem
Ek yerleştirmede tercih günü
Ek yerleştirmede tercih günüÜniversitelerdeki boş kontenjanlar için bu yıl ilk kez uygulanan İkinci Ek Yerleştirme’de tercih işlemleri, bugün başlıyor.
14.10.2021Eğitim
YKS 2.ek tercihler ne zaman (yerleştirme) 2021? 3.ek tercih kılavuzu açıklandı mı, YKS 140 puan tercihleri hangi tarihte yapılacak?
YKS 2.ek tercihler ne zaman (yerleştirme) 2021? 3.ek tercih kılavuzu açıklandı mı, YKS 140 puan tercihleri hangi tarihte yapılacak?YKS 2.ek tercihler üniversite sınavına giren adayların gündeminde yer alıyor. YKS ek tercih sonuçlarının açıklanması ve devamında üniversite kayıt tarihlerinin 7 Ekim tarihinde bitmesiyle beraber YKS 2.ek tercih tarihleri beklenmeye başladı. Peki YKS 2.ek tercihler ne zaman 2021, 140 puan tercihleri hangi tarihte?
13.10.2021Gündem
Son dakika! YKS ikinci ek yerleştirmede tercih işlemleri yarın başlıyor
Son dakika! YKS ikinci ek yerleştirmede tercih işlemleri yarın başlıyorGelen son dakika haberine göre; ÖSYM Başkanı Halis Aygün, 2021-YKS ikinci yerleştirmede tercih işlemlerinin yarın başlayacağını duyurdu.
13.10.2021Gündem
Son dakika... ÖSYM başkanı duyurdu! 2021-ALES/2 sonuçları açıklandı
Son dakika... ÖSYM başkanı duyurdu! 2021-ALES/2 sonuçları açıklandıÖlçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca, 2021 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2021-ALES/2) sonuçlarının açıklandığı bildirildi.
12.10.2021Gündem
Son dakika... KPSS branş bazında sıralama güncellendi!
Son dakika... KPSS branş bazında sıralama güncellendi!ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, KPSS branş bazında sıralama güncellendi ve ÖSYM sıralamaların erişime açıldığını duyurdu. Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın sonuçlarına göre belirlenen sıralamalar ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden erişime açıldı.
27.09.2021Gündem
10 soruda birinci Ek Yerleştirme
10 soruda birinci Ek YerleştirmeMerkezi yerleştirmede bir programa yerleşemeyen üniversite adayları için yeni bir şans anlamına gelen Ek Yerleştirme için tercihler alınmaya başlandı. Üniversitelerde 250 bin civarı boş kontenjan var. Bu yıl barajı aşamayanlar için ikinci Ek Yerleştirme de yapılacak.
21.09.2021 Eğitim
Son dakika... YKS ek yerleştirme tercihleri başladı!
Son dakika... YKS ek yerleştirme tercihleri başladı!Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), 2021-2022 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemlerinin başladığını duyurdu.
20.09.2021Gündem
YKS ek tercih tarihleri belirlendi! YKS ek tercihler ne zaman başlıyor, kaç gün sürecek?
YKS ek tercih tarihleri belirlendi! YKS ek tercihler ne zaman başlıyor, kaç gün sürecek?ÖSYM'den son dakika duyuru geldi. YKS ek tercih işlemlerinin tarihleri belirlendi. Üniversite adayları YKS ek tercih ne zaman başlıyor aramasına geçti. İşte 2021 YKS ek tercih tarihleri...
17.09.2021Gündem
Son dakika! KPSS sonuçları açıklandı
Son dakika! KPSS sonuçları açıklandıMerakla beklenen 2021 KPSS sonuçları açıklandı. ÖSYM Başkanı Halis Aygün, "2021-Kamu Personel Seçme Sınavı sınav sonuçları açıklanmıştır. Adaylarımız sonuçlarını https://sonuc.osym.gov.tr sayfamızdan öğrenebilirler." dedi.
16.09.2021Gündem
Tıp ve hukuk puanlarında sert düşüş
Tıp ve hukuk puanlarında sert düşüşÖSYM, üniversite tercih sonuçlarını dün açıkladı. Adayların yüzde 85’i bir yükseköğretim programını kazanırken ilk üç tercihinden birine yerleşenlerin oranı yüzde 52 oldu. Yaklaşık 1 milyon kontenjandan 195 bini boş kalırken, gözde programlardan tıp ve hukukta taban puanlar düştü. Hiçbir yeri kazanamayanlar için ek yerleştirmelerde şans devam ediyor.
1.09.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Ösym Başkanı Halis Aygün ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.