Otomotiv Sanayi

Otomotiv Sanayi

Son dakika otomotiv sanayi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan otomotiv sanayi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan otomotiv sanayi haber sayfamızda...

Otomotiv Sanayi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.582 otomotiv sanayi haberi bulunmuştur.
İşte Togg'un merakla beklenen yeni modeli! Dünya sahnesine çıktı
İşte Togg'un merakla beklenen yeni modeli! Dünya sahnesine çıktı Türkiye’nin mobilite alanında hizmet veren küresel teknoloji markası Togg, 2019 yılında ön gösterimini yaptığı doğuştan elektrikli ikinci akıllı cihazının güncel halini T10F ismiyle dünyanın en büyük teknoloji fuarı CES 2024’te dünya kamuoyuyla paylaştı. T10F'nin özellikleri de belli oldu.
10.01.2024 Ekonomi
Bakan Kacır: Macaristan ile 6 milyar dolarlık ticaret hedefini yakalayacağız
Bakan Kacır: Macaristan ile 6 milyar dolarlık ticaret hedefini yakalayacağız Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fatih Kacır, "Türk savunma sanayi 2023 yılı itibariyle 6 milyar dolar ihracat düzeyini yakalıyor. Hızla 10 milyar dolar ihracata koşuyor olacağız. Bu kapsamda önemli dostlarımızdan biri olan Macaristan'la da özellikle savunma alanında gerçekleştireceğimiz iş birliği, liderlerimizin koyduğu 6 milyar dolarlık yıllık ticaret hacmini yakalamamıza vesile olacak" dedi.
26.11.2023 Ekonomi
Başsavcılık harekete geçti! Dilan-Engin Polat çiftinin şirketleri için flaş karar
Başsavcılık harekete geçti! Dilan-Engin Polat çiftinin şirketleri için flaş karar Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Dilan Polat ile Engin Polat çiftinin şirketlerine kayyum atandı.
15.11.2023 Gündem
Polat çiftinin şüpheli gezileri ortaya çıktı! İşte suç kayıtları
Polat çiftinin şüpheli gezileri ortaya çıktı! İşte suç kayıtları CNN Türk İstanbul Haber Müdürü Nihat Uludağ, Dilan Polat soruşturmasına ilişkin son gelişmeleri aktardı.
13.11.2023 Haberler
Son dakika: Dilan Polat için 'koğuş' kararı! Cezaevine gidenler dikkat çekti
Son dakika: Dilan Polat için 'koğuş' kararı! Cezaevine gidenler dikkat çekti CNN Türk İstanbul Haber Müdürü Nihat Uludağ, Dilan Polat soruşturmasına ilişkin son gelişmeleri aktardı. Öte yandan Dilan Polat'ın hapishane günlerine ilişkin de yeni detaylar ortaya çıktı.
13.11.2023 Gündem
Mali soruları geçiştirdi
Mali soruları geçiştirdi Yasa dışı bahis, kara para aklama, vergi kaçakçılığı, suç işlemek amacıyla örgüt kurma suçlarından tutuklanan Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin saatler süren toplam 74 sayfalık emniyet ifadesi ortaya çıktı.
10.11.2023 Gündem
Dilan Polat'tan Whatsapp savunması! 'Vücudumun fotoğrafları olması sebebiyle endişe ettim'
Dilan Polat'tan Whatsapp savunması! 'Vücudumun fotoğrafları olması sebebiyle endişe ettim' İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma kapsamında, tutuklanan Dilan Polat ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.
8.11.2023 Gündem
Dilan Polat’ın avukatı Vahit Kaya'dan açıklama
Dilan Polat’ın avukatı Vahit Kaya'dan açıklama Dilan Polat ve Engin Polat’a ait 15 adres için arama kararı verildi. Polis ekiplerince adreslerde arama yapılıyor. Polat'ın avukatı, "Personel telefonuna el koymaya çalışıyorlar, yüzlerce çalışanın telefonuna el konulmaz" dedi.
26.10.2023 Haberler
Dilan Polat ve eşine ait 15 şirket hakkında flaş gelişme!
Dilan Polat ve eşine ait 15 şirket hakkında flaş gelişme! Dilan Polat ve eşi Engin Polat'a ait şirketlerde arama yapılıyor. Çift hakkında gözaltı kararı olmadığı belirtildi.
26.10.2023 Haberler
Polat ailesinin avukatından ilk açıklama! Çalışanların telefonlarına el konulacak
Polat ailesinin avukatından ilk açıklama! Çalışanların telefonlarına el konulacak Dilan Polat ve Engin Polat’a ait 15 adres için arama kararı verildi. Polis ekiplerince adreslerde arama yapılıyor. Polat'ın avukatından ise açıklama geldi. Avukat Vahit Kaya, "Personel telefonuna el koymaya çalışıyorlar, yüzlerce çalışanın telefonuna el konulmaz" dedi.
26.10.2023 Gündem
Son dakika: Dilan Polat soruşturmasıyla ilgili yeni açıklama
Son dakika: Dilan Polat soruşturmasıyla ilgili yeni açıklama Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığından Dilan Polat ve Engin Polat soruşturması hakkında basın açıklaması yapıldı.
22.10.2023 Gündem
Dilan Polat'a 4 ayrı suçtan soruşturma! Şirketler tek tek sıralandı
Dilan Polat'a 4 ayrı suçtan soruşturma! Şirketler tek tek sıralandı Yayınladığı sosyal medya içerikleri ve 'Vergi kaçırma' iddialarıyla tanınan Dilan Polat ve eşi Engin Polat hakkındaki soruşturmada dikkat çeken detaylar ortaya çıktı.
15.10.2023 Gündem
Otomobil üretiminde dikkat çeken artış
Otomobil üretiminde dikkat çeken artış Yılın ilk 7 aylık döneminde toplam otomotiv üretiminde dikkat çeken bir artış yaşandı. Buna göre, yılın ilk 7 aylık döneminde otomotiv üretimi geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 18 artarak 870 bin 600 adet olarak gerçekleşti.
14.08.2023 Ekonomi
LEOPARD 2’lerde ASELSAN sistemleri! Sözleşme imzalandı
LEOPARD 2’lerde ASELSAN sistemleri! Sözleşme imzalandı ASELSAN ile BMC Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında Tanklara İlave Yetenek Kazandırılması Leopard 2A4 (TİYK-Leopard 2A4) Projesi Alt Sistemler Sözleşmesi imzalandı.
11.05.2023 Gündem
Enerji piyasasının geleceği için demografi ve coğrafyaya bakın!
Enerji piyasasının geleceği için demografi ve coğrafyaya bakın! Avusturya’nın eski Dışişleri Bakanı Karin Kneissl, aynı zamanda enerji alanında uzman bir isim. Avusturya’da Rus karşıtlığı artınca hedef tahtasına koyulan Kneissl, ülkesini terk etmek zorunda kalmasının ardından, bugün Rusya’daki Moskova Ulusal Araştırma Üniversitesi’nde ders veriyor.
26.04.2023 Milliyet Enerji
Otomotiv üretimi ilk çeyrekte yüzde 21 arttı
Otomotiv üretimi ilk çeyrekte yüzde 21 arttı Türkiye’de toplam otomotiv üretimi geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 21 artarak 366 bin 597 adet olarak gerçekleşti.
17.04.2023 Ekonomi
Üretim tam gaz
Üretim tam gaz Otomotiv sanayi, bu yılın ilk çeyreğini olumlu bir havada kapattı. Nitekim bu dönemde üretimini yüzde 21 artırırken, kapasite kullanımı da yüzde 74 seviyelerine yükseldi.
17.04.2023 Otomobil
Ocak-Şubat döneminde otomotiv üretimi yüzde 14, ihracat yüzde 8 arttı
Ocak-Şubat döneminde otomotiv üretimi yüzde 14, ihracat yüzde 8 arttı Yılın iki aylık döneminde otomotiv üretiminde yüzde 14, ihracatta yüzde 8, pazarda ise yüzde 51’lik artış sağlandı.
13.03.2023 Ekonomi
Depremzedeler için prefabrik ev katkısı
Depremzedeler için prefabrik ev katkısı Toyota Otomotiv Sanayi depremin ilk gününden itibaren ilgili kamu ve sivil toplum kuruluşları ile yakın iş birliği içerisinde bölgedeki acil ihtiyaçları karşılamak için çalıştığını duyurdu. Yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:
20.02.2023 Ekonomi
Otomotivcilerin yardım yarışı
Otomotivcilerin yardım yarışı Uzmanlarca “asrın felaketi” olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremin ardından, etkilenen illere yönelik hem Türkiye’den ve hem de dünyadan yardım seferberliği başlatılırken, neredeyse tüm otomotiv firmaları buna kayıtsız kalmadı.
13.02.2023 Ekonomi
7 yatırıma proje bazlı destek
7 yatırıma proje bazlı destek Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sakarya, Düzce, Kocaeli, Bursa, Gaziantep ve Ankara’da 6’sı yeni, 1’i ilave olmak üzere toplam 7 yatırıma proje bazlı destek verecek. Toplam tutarı yaklaşık 26 milyar lira olan yatırımlarda 4 bin 691 kişi istihdam edilecek. Söz konusu yatırımlar cari açığın azaltılmasına her yıl 1,4 milyar dolarlık katkı verecek.
15.01.2023 Ekonomi
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, toplam 26 milyar liralık 7 yatırıma proje bazlı destek verecek
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, toplam 26 milyar liralık 7 yatırıma proje bazlı destek verecek Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sakarya, Düzce, Kocaeli, Bursa, Gaziantep ve Ankara'da 6’sı yeni, 1’i ilave olmak üzere toplam 7 yatırıma proje bazlı destek verecek. Toplam tutarı, yaklaşık 26 milyar lira olan yatırımlar, 4 bin 691 kişiye ekmek kapısı olacak. Bu yatırımlar, cari açığın azaltılmasına her yıl 1,4 milyar dolarlık katkı verecek.
14.01.2023 Ekonomi
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'ten transfer ve Gomis açıklaması
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'ten transfer ve Gomis açıklaması Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, sponsorluk anlaşması imza töreninde yaptığı açıklamada transfer çalışmaları ile ilgili konuştu.
28.12.2022 Galatasaray

Benzer Haber Etiketleri

Otomotiv Sanayi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.