Otosan

Otosan

Son dakika Otosan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Otosan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Otosan haber sayfamızda...

Otosan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.634 otosan haberi bulunmuştur.
Liderlerin 2024 ajandası
Liderlerin 2024 ajandasıTürkiye'nin önde gelen firmalarının insan kaynakları, teknoloji, finans ve pazarlama liderlerine Data Expert aracılığıyla 2024'te öne çıkmasını bekledikleri en önemli trendleri sorduk.
Enflasyon muhasebesi 'aktifi kârlı' olana yarar
Enflasyon muhasebesi 'aktifi kârlı' olana yararEnflasyon muhasebesi ile birlikte aktifleri (varlıkları) ve aktif kârlılığı güçlü şirketler daha fazla ön plana çıkacak. Varlık büyüklükleri ve aktif kârlılıklarına göre borsa şirketlerini inceledik…
‘Holokost utancı Avrupa’yı  esir almış’
‘Holokost utancı Avrupa’yı esir almış’Türkiye’nin Gazze’de akan kanı durdurmak için seferber olduğunu ancak, batılı ülkelerin sesinin çıkmadığını söyleyen Erdoğan, “Avrupası’ndan Amerikası’na kadar en ufak tepki gelmiyor. Holokost utancı Avrupalı liderleri esir almış durumda” dedi.
21.11.2023Gündem
Erdoğan'dan İsrail tepkisi: Unutturulmasına izin vermeyeceğiz
Erdoğan'dan İsrail tepkisi: Unutturulmasına izin vermeyeceğizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan "İsrail'in nükleer silahları meselesinin unutulmasına ve unutturulmasına Türkiye olarak izin vermeyeceğiz." dedi.
20.11.2023Gündem
Yeni yaklaşım temkinli adım
Yeni yaklaşım temkinli adımPara politikasında adımlar sıkılaştıkça şirketlerin yaklaşımları da değişiyor. Şimdi adımlar daha temkinli atılacak. Kredi kullanımı azalırken özel sektör tahvilleri devrede. Her şirket kendi özkaynağına yönelirken maliyetleri düşürecek...
‘Anahtar ülke konumuna geldik’
‘Anahtar ülke konumuna geldik’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “En büyük başarımız şimdiye kadar ülkemizi sıcak çatışmaların tarafı yapmamak ve istikrarsızlık ateşinin ülkemize sirayet etmesine izin vermemek olmuştur. Tam tersine uyguladığımız dengeli, ilkeli ve soğukkanlı politikalarla Türkiyeyi krizlerin çözümünde anahtar ülke konumuna getirdik” dedi.
5.11.2023Gündem
Erdoğan: Avrupa'nın batarya üretim üssü olmakta kararlıyız
Erdoğan: Avrupa'nın batarya üretim üssü olmakta kararlıyız'Ford Otosan Yeniköy Fabrikası Açılış Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "En geç 2030 yılında Avrupa'nın batarya üretim üssü konumuna gelmekte kararlıyız" ifadelerini kullandı.
4.11.2023Haberler
Erdoğan: Avrupa'nın batarya üretim üssü olmakta kararlıyız
Erdoğan: Avrupa'nın batarya üretim üssü olmakta kararlıyız'Ford Otosan Yeniköy Fabrikası Açılış Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "En geç 2030 yılında Avrupa'nın batarya üretim üssü konumuna gelmekte kararlıyız" ifadelerini kullandı.
4.11.2023Gündem
İşte Türkiye'nin En Etkin 50 CHRO'su
İşte Türkiye'nin En Etkin 50 CHRO'suDünyada farklı kuşaklar birbiri ardına çalışma hayatına katılırken ve teknoloji adeta ışık hızıyla ilerlerken İnsan Kaynakları Direktörleri'nin, yani CHRO'ların (Chief Human Resources Officer) omzundaki yük giderek artıyor. Yeniden şekillenen iş yaşamında CHRO'lar belki de kariyerlerinin en ciddi sınavlarından geçiyor.
Şirketler için enflasyon döneminde 2 önemli gösterge
Şirketler için enflasyon döneminde 2 önemli göstergeEnflasyonun arttığı dönemlerde şirketler için FAVÖK marjı ve özvarlık kârlılığı daha fazla öne çıkar. Bu yazıda borsadaki şirketlerden yola çıkarak iki kavram üzerinde duracağız...
Bölgesel değil, yaygın park modeli
Bölgesel değil, yaygın park modeliŞehir içi ulaşımda fosil yakıtlı araçların yerine elektrikli otobüsler ile bisiklet ve skuter gibi bireysel araçların yaygınlaştırılması için ön çalışma, bu yıl tamamlanacak.
19.06.2023Gündem
'Büyüme şirketleri' için yatırım dönemi
'Büyüme şirketleri' için yatırım dönemiSeçimlerin sonuçlanmasıyla gözler ekonomiye döndü. İlk gelen veri büyümeyle ilgili. Deprem felaketinin de yaşandığı yılın ilk çeyreğinde Türkiye yüzde 4 büyüdü. 'Büyüme şirketleri', yatırımcılar için bir alternatif.
Liderlik kadroları
Liderlik kadrolarıTürkiye'nin önde gelen şirketleri stratejik birimleri için yönetici atamalarını sürdürdü.
Yüksek belirsizlikte birikimleri korumak
Yüksek belirsizlikte birikimleri korumakPiyasalar seçim öncesi beklemeye geçerken, yurt dışı gelişmeleri de takip ediyor. Peki, yatırımcılar karar alma noktasında nelere dikkat edecek? Hangi enstrümanlar öne çıkacak?
İş dünyası önemli transferler yaptı
İş dünyası önemli transferler yaptıMax Speur- Sabancı Holding / Dijital Grup BaşkanıKüresel büyüme stratejisinde ‘yeni ekonomi’yi odağına alan Sabancı Holding, organizasyon yapısında da bu yönde bir değişikliğe gitti...
Teknolojide yetenek havuzu büyük, görünüm pozitif...
Teknolojide yetenek havuzu büyük, görünüm pozitif...DataExpert ve Milliyet Executive iş birliğinde BMI organizasyonuyla Teknoloji Liderleri Zirvesi düzenlendi. Teknoloji liderlerinin bir araya geldiği zirvede, Türkiye’nin teknoloji alanında büyük bir yetenek havuzuna sahip olduğu belirtildi.
Değişken piyasalarda doğru hamleler yapmak
Değişken piyasalarda doğru hamleler yapmakKüresel bazda yaşanan gelişmeler önümüzdeki döneme ilişkin karamsar bir tablo çizerken, deprem sonrası yaklaşan seçim, Türkiye’de ana gündemi oluşturuyor. Peki değişken koşullar içerisinde doğru yatırım hamleleri neler?
Teknolojide yetenek havuzuna sahibiz
Teknolojide yetenek havuzuna sahibizDataExpert ve Milliyet Executive iş birliğinde BMI organizasyonuyla Teknoloji Liderleri Zirvesi düzenlendi. Teknoloji liderlerinin bir araya geldiği zirvede, Türkiye’nin teknoloji alanında büyük bir yetenek havuzuna sahip olduğu belirtildi.
22.03.2023Ekonomi
Türkı̇ye'nı̇n 50 en etkin CFO'su
Türkı̇ye'nı̇n 50 en etkin CFO'suTüm dünyada belirsizliklerin arttığı bir dönemde CFO'lar (Chief Financial Officer - Mali İşler Başkanı) finans yönetimiyle ilgili, belki de kariyerlerinin en ciddi sınavlarından geçiyor. Dünyada enflasyon başta olmak üzere makroekonomik belirsizliklerin üzerine Türkiye'de CFO'lar doğal afetler, seçim takvimi ve finansa erişim gibi çok önemli konuları da dikkate almak durumunda.
İşte Türkiye'nin En Etkin 50 CFO'su
İşte Türkiye'nin En Etkin 50 CFO'suTüm dünyada belirsizliklerin arttığı bir dönemde CFO’lar (Chief Financial Officer - Mali İşler Başkanı) finans yönetimiyle ilgili, belki de kariyerlerinin en ciddi sınavlarından geçiyor. Dünyada enflasyon başta olmak üzere makroekonomik belirsizliklerin üzerine Türkiye'de CFO'lar doğal afetler, seçim takvimi ve finansa erişim gibi çok önemli konuları da dikkate almak durumunda.
İşte Türkiye’nin En Etkin 50 Teknoloji Lideri
İşte Türkiye’nin En Etkin 50 Teknoloji LideriTeknoloji hayatın her alanında alışageldik işleyişi altüst edip ilerlerken gözler her zamankinden fazla teknoloji liderlerinin üzerinde...
Ford Avrupa’ya Gölcük dopingi
Ford Avrupa’ya Gölcük dopingiFord, ticari araç üssü Ford Otosan’ın üretim gücüyle 2022’de Avrupa’nın ticari araç satış lideri oldu.
16.01.2023Ekonomi
Çevreci filoya 100 e-motosiklet
Çevreci filoya 100 e-motosikletFord Otosan’ın son nokta teslimatına hizmet eden, çevreci ve yenilikçi araç üretme amacıyla hayata geçirdiği tam elektrikli iki ve üç tekerlekli motosikletleri Rakun, ticari filoları büyütüyor. Rakun, Türkiye’nin online indirim marketi BiSU ile yaptığı iş birliği kapsamında 100 aracını şirkete teslim etti. Böylece BiSU, elektrikli araçların toplam filo içerisindeki payını yüzde 25 seviyesine çıkardı.
18.12.2022Ekonomi
Yatırım ve ticarette işbirliğine ödül yağdı
Yatırım ve ticarette işbirliğine ödül yağdıTürkiye ve Amerika arasındaki yatırım ve ticaret hacmini artırmaya katkı sağlayan şirketler ödüllendirildi. AmCham Türkiye Başkanı Tankut Turnaoğlu, “28 milyar dolarlık ticaret hacmini 100 milyar dolara ulaştırma hedefine katkı vereceğiz” dedi.
14.12.2022Ekonomi
Büyük şirket küçük startup
Büyük şirket küçük startupÜlkemizde sermaye sahibi büyük şirketlerin startup ekosistemine olan ilgisinin bir an önce artması şart...

Benzer Haber Etiketleri

Otosan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.