Oxford Üniversitesi

Oxford Üniversitesi

Son dakika Oxford Üniversitesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Oxford Üniversitesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Oxford Üniversitesi haber sayfamızda...

Oxford Üniversitesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.207 oxford universitesi haberi bulunmuştur.
Leonardo Da Vinci'nin yaşayan 14 akrabası bulundu
Leonardo Da Vinci'nin yaşayan 14 akrabası bulunduAraştırmacılar, Rönesans dönemine damga vuran İtalyan sanatçı Leonardo Da Vinci'nin yaşayan 14 erkek akrabasını bulduklarını söyledi.
8.07.2021Dünya
Sahte aşı skandalı! 2 bin 500 kişiye tuzlu su enjekte ettiler
Sahte aşı skandalı! 2 bin 500 kişiye tuzlu su enjekte ettilerKovid-19 pandemisinden en çok etkilenen ülkelerden biri olan Hindistan'da sahte aşı skandalı patlak verdi. Aralarında doktorların da bulunduğu 14 kişi tutuklandı.
6.07.2021Dünya
Aldatırken yakalanan bakan terk edildi!
Aldatırken yakalanan bakan terk edildi!İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, kendisi gibi evli olan üst düzey danışmanıyla öpüşürken kameraya yakalandı! 15 yıllık evli, 3 çocuk babası bakanın eşi evi terk etti
26.06.2021Dünya
Tarihin en eski köpekbalığı saldırısı tespit edildi
Tarihin en eski köpekbalığı saldırısı tespit edildiUzmanlar saldırganın kaplan köpekbalığı veya büyük beyaz köpekbalığı olduğunu düşünüyor.
24.06.2021Dünya
NUN Yaz Kamplarında Yerinizi Alın!
NUN Yaz Kamplarında Yerinizi Alın!NUN Okullarının bu yıl üçüncüsünü düzenlediği, öğrencilere ilgi alanları doğrultusunda lisans derslerini şimdiden deneyimleme ve farklı alanları tanıma şansı sunan Dijital Yaz Okulu, çok yakında yeniden başlıyor!
23.06.2021Advertorial
Son dakika... Herkesi izliyorlar! İngiltere'de aşı skandalı patladı...
Son dakika... Herkesi izliyorlar! İngiltere'de aşı skandalı patladı...Gelen son dakika haberine göre, İngiliz basınında aşı olanların cep telefonları vasıtasıyla izlendiği iddiaları gündemde bomba etkisi yarattı. Hükümet kaynakları ortamı sakinleştirmeye çalışırken, kişisel verilerin insanlardan habersiz kullanılması dünyayı şoke etti.
24.05.2021Dünya
Filipinler Çin'in bağışladığı koronavirüs aşılarını geri veriyor
Filipinler Çin'in bağışladığı koronavirüs aşılarını geri veriyorFilipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, Çin'in bağışladığı Sinopharm şirketinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarını geri almasını istedi.
6.05.2021Dünya
Kanada’da AstraZeneca aşısı uygulanan bir kişi hayatını kaybetti
Kanada’da AstraZeneca aşısı uygulanan bir kişi hayatını kaybettiKanada’nın Alberta eyaletinde bir kişi, AstraZeneca aşısı olduktan sonra oluşan kan pıhtısı nedeniyle hayatını kaybetti.
5.05.2021 Dünya
Rüzgar enerjisi projelerinde maliyetler düşüyor
Rüzgar enerjisi projelerinde maliyetler düşüyorDünya genelinde 2015-2020 döneminde, güneş enerjisinde proje finansman maliyetleri 2010-2014 yıllarına göre yüzde 20, rüzgarda ise yüzde 15 azaldı.
19.04.2021Uzmanpara
Basın toplantısı sırasında bir anda yere yığıldı!
Basın toplantısı sırasında bir anda yere yığıldı!Basın mensupları açıklanacak karara odaklanmış bir şekilde bekledi. Basın toplantısı başladıktan kısa süre sonra ise, kimsenin beklemiği bir şey oldu ve Farmakoloji Bölüm Direktörü bir anda yere yığıldı. İşte son dakika haberinin detayları...
15.04.2021Haberler
12 evlilik teklifini reddeden siyasetçi öldü
12 evlilik teklifini reddeden siyasetçi öldüİngiltere’nin ilk kadın başbakanlığına aday gösterilen, 5 kez bakanlık yapan, Sosyal Demokrat Parti’nin kurucularından olan Shirley Williams 90 yaşında hayatını kaybetti. Kadınların siyasete girmeye cesaret edemediği yıllarda politika yapan Shirley Williams, 12 evlilik teklifini reddettikten sonra Oxford Üniversitesi filozofuyla evlenmişti.
14.04.2021Dünya
Karar verildi! O ülke Johnson and Johnson aşısı satın almayacak
Karar verildi! O ülke Johnson and Johnson aşısı satın almayacakAvustralya'da yetkililer, ulusal aşılama programı kapsamında, Amerikan ilaç şirketi Johnson and Johnson'ın geliştirdiği, tek dozluk yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının satın alınmayacağını duyurdu.
13.04.2021Dünya
Kovid-19 aşısı: İngiltere’de sıra 45-49 yaş aralığına geldi
Kovid-19 aşısı: İngiltere’de sıra 45-49 yaş aralığına geldiİngiltere'de 50 yaş ve üzerindekiler ile yüksek risk gruplarında bulunanlara randevuların tamamlanmasının ardından Kovid-19 aşısında sıranın 45-49 yaş aralığına geldiği açıklandı.
13.04.2021Dünya
Avrupa Birliği Johnson and Johnson aşılarını dağıtmaya başladı
Avrupa Birliği Johnson and Johnson aşılarını dağıtmaya başladıAvrupa Birliği (AB) ülkeleri, Amerikan ilaç şirketi Johnson and Johnson tarafından yeni tip koronavirüse (Kovid-19) geliştirilen aşıları teslim almaya başladı.
12.04.2021Dünya
Son dakika... Hollanda, 60 yaş altı için AstraZeneca aşısının kullanımını durdurdu!
Son dakika... Hollanda, 60 yaş altı için AstraZeneca aşısının kullanımını durdurdu!Gelen son dakika haberine göre, Hollanda, Oxford Üniversitesi ile ilaç firması AstraZeneca'nın geliştirdiği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının kullanımını 60 yaşın altındaki kişiler için durdurduğunu açıkladı.
8.04.2021Dünya
EMA: Pıhtılaşma çok nadir bir etki
EMA: Pıhtılaşma çok nadir bir etkiAvrupa İlaç Ajansı (EMA), Oxford-AstraZeneca’nın geliştirdiği Kovid-19 aşısının kan pıhtılaşmasına yol açtığına dair yaptığı incelemenin sonuçlarını dün açıkladı. EMA, aşısı ile nadir görülen bir pıhtılaşma bozukluğu arasında olası bir bağlantı bulduğunu ancak aşının faydalarının hâlâ risklerden daha ağır bastığını söyledi.
8.04.2021Dünya
Pakistan Başbakanı İmran Han’a tepki
Pakistan Başbakanı İmran Han’a tepkiPakistan Başbakanı İmran Han’ın dünya genelinde tecavüz vakalarındaki artıştan kadının giyimini sorumlu tutması tepkilere neden oldu.
8.04.2021Dünya
Son dakika: AstraZeneca aşısıyla ilgili flaş karar!
Son dakika: AstraZeneca aşısıyla ilgili flaş karar!Avrupa İlaç Ajansı, AstraZeneca koronavirüs aşısı ile aşının uygulandığı yetişkinlerde nadir görülen kan pıhtılaşması arasında olası bir bağlantı bulunduğunu duyurdu. Öte yandan, Birleşik Krallık'ta hükümet danışmanları AstraZeneca aşısının 30 yaşın altındakilere verilmemesinin önerilmesine karar verdi.
7.04.2021Dünya
Hollanda'dan flaş karar! Tamamen durdurdu
Hollanda'dan flaş karar! Tamamen durdurduHollanda'nın Oxford Üniversitesi ile ilaç firması AstraZeneca'nın geliştirdiği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının kullanımını tamamen durdurduğu bildirildi.
3.04.2021Dünya
Son dakika... Ortaya çıktı! Dünya bunu konuşuyor...
Son dakika... Ortaya çıktı! Dünya bunu konuşuyor...ABD'ye ait Noaa-20 uydusunun kamerasına takılan görüntü tarihi bir sonuca yol açtı, bilim insanları dünyanın kıyametin eşiğinden döndüğünü söylüyor.
28.03.2021Dünya
Sadakatsiz Selçuk kim, gerçek adı ne? Selçuk rolünü oynayan Tarık Emir Tekin kaç yaşında, nereli?
Sadakatsiz Selçuk kim, gerçek adı ne? Selçuk rolünü oynayan Tarık Emir Tekin kaç yaşında, nereli? Selçuk karakteri sosyal medyanın gündeminde. Sadakatsiz dizisindeki performansıyla dikkatleri çeken genç oyuncu Tarık Emir Tekin babası ve annesi kimdir? Özel hayatı ile sık sık magazin gündemine gelen Tekin, başarılı oyuncu Şevval Sam'ın oğludur. Sadakatsiz dizisindeki Selçuk karakteri ile adını duyurdu. İşte, Tarık Emir Tekin sevgilisi kim?
24.03.2021Cadde
Avrupa ülkelerinden aşıda ‘u dönüşü’
Avrupa ülkelerinden aşıda ‘u dönüşü’Avrupa İlaç Ajansı’nın (EMA) Oxford Üniversitesi ile AstraZeneca şirketinin ürettiği koronavirüs aşısının kanda pıhtılaşmaya yol açtığına dair iddialara yanıt olarak önceki gün aşının güvenli olduğunu duyurmasının ardından, pek çok ülke söz konusu endişe nedeniyle durdurduğu aşılamaya tekrar devam edeceklerini açıkladı.
20.03.2021Dünya
Petrol ne kadar oldu?
Petrol ne kadar oldu?Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda 62,66 dolardan işlem görüyor.
19.03.2021Uzmanpara
DSÖ'den 'AstraZeneca aşısının kullanımına devam edin' çağrısı
DSÖ'den 'AstraZeneca aşısının kullanımına devam edin' çağrısıDünya Sağlık Örgütü Avrupa Direktörü Hans Kluge, bazı ülkelerin askıya aldığı yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı Oxford-AstraZeneca aşısının faydalarının risklerinden fazla olduğunu belirterek, "Hayat kurtarmak için kullanımı devam etmelidir." dedi.
18.03.2021Dünya
Petrol kaç dolar oldu?
Petrol kaç dolar oldu?Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda 67,53 dolardan işlem görüyor.
18.03.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

aşıkoronavirüsingilterekovid-19AstraZeneca

Oxford Üniversitesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.