Özel Okul

Özel Okul

Son dakika Özel Okul haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Özel Okul gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Özel Okul haber sayfamızda...

Özel Okul

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 13.835 özel okul haberi bulunmuştur.
Sınavı kazanana son model araba
Sınavı kazanana son model araba Kurslar ve özel okullar, öğrencilerinin motivasyonunu artırmak için kesenin ağzını açtı. Üniversite sınavlarında dereceye girenlere 1 milyon TL’ye varan para ödüllerinin yanı sıra son model araba, aylık 15 bin TL burs veren de var.
7.04.2024 Eğitim
Seda Bakan: Devir ekonomi devri!
Seda Bakan: Devir ekonomi devri! Ali Erel ile mutlu bir evlilik sürdüren iki çocuk annesi Seda Bakan, önceki akşam ‘Büyük Aşıkların Sonuncusu’ oyununun galasına katıldı. Muhabirlerle bir araya gelen ünlü isim, alışveriş alışkanlıklarından bahsetti.
3.04.2024 Cadde
PPK toplantı özeti yayımlandı
PPK toplantı özeti yayımlandı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Para Politikası Kurulu (PPK) özetinde şubat ayı tüketici enflasyonu artışında ücret ve geriye doğru endeksleme davranışının devam eden yansımalarının hissedildiği hizmet fiyatlarının yanı sıra Ramazan ayına özgü unsurların etkisinin belirgin olduğu gıda fiyatlarının öne çıktığı ifade edildi. Bu dönemde özellikle kırmızı et ve bağlantılı işlenmiş et ürünleri ile çiğ süt referans fiyat artışının yansımalarının izlendiği süt ve süt ürünleri fiyatlarında artış oranının belirgin olduğuna işaret edildi.
28.03.2024 Uzmanpara
Slovenya’ya Türk imzası
Slovenya’ya Türk imzası Akdeniz, Balkanlar ve Orta Avrupa’yı bağlayan Karavanke Tüneli’nde ışık göründü. Cengiz İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Asım Cengiz, inşa ettikleri bu tünelle Slovenya’da ilk kez bir Türk müteahhitin altyapı projesi üstlendiğini söyledi.
21.03.2024 Ekonomi
Mal varlığını açıklayan Turgut Altınok'a Mansur Yavaş'tan yanıt
Mal varlığını açıklayan Turgut Altınok'a Mansur Yavaş'tan yanıt Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, AK Parti adayı Turgut Altınok'un mal varlığını açıklamasıyla ilgili açıklama yaptı.
16.03.2024 Gündem
Özel okullarda MEB’in kitapları zorunlu okutulacak
Özel okullarda MEB’in kitapları zorunlu okutulacak Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB) hazırlanan yeni mevzuat hükmü doğrultusunda, gelecek eğitim öğretim yılından itibaren tüm özel okulların derslerde Bakanlık onaylı ücretsiz ders kitaplarını okutması zorunlu olacak...
8.03.2024 Eğitim
Özel okullar resmi zammı yapamadı
Özel okullar resmi zammı yapamadı Özel okulların gelecek yıl ara sınıflar için öğrenim ücretlerine yapabilecekleri zam oranı yüzde 56,89 olarak belirlendi. Ancak özel okul yöneticeleri KDV oranının yüzde 8’den yüzde 10’a çıkması nedeniyle yapılan zammın yüzde 54.0375’te kaldığını belirtiyorlar.
6.03.2024 Eğitim
Gülçin Santırcıoğlu'ndan 'çocuk' itirafı: Sıfatlarıma 'anne' eklensin istemiyorum!
Gülçin Santırcıoğlu'ndan 'çocuk' itirafı: Sıfatlarıma 'anne' eklensin istemiyorum! İbrahim Utku Başyazıcı ile mutlu bir evlilik sürdüren Gülçin Santırcıoğlu, katıldığı programda annelik hakkındaki düşüncelerini dile getirdi. Açıklamalarıyla gündem olan oyuncu; "Çocuğa hiç ihtiyaç duymadık, duymuyoruz, duymayacağız da" dedi.
5.03.2024 Cadde
Ev kredisinde hesap değişti! Yeni destek mi geliyor?
Ev kredisinde hesap değişti! Yeni destek mi geliyor? Konut kredisinde yükselen faizlerle birlikte piyasada durgun seyir sürüyor. Uzmanlar, ‘Piyasanın hareketlenmesi için yeni bir desteğe ihtiyaç var’ görüşünü dile getiriyor.
16.02.2024 Ekonomi
İstanbul’da “kentsel dönüşüm” için 16 öneri
İstanbul’da “kentsel dönüşüm” için 16 öneri İTO Başkanı Şekib Avdagiç, “Kentsel dönüşüm sürecinde ‘müktesep hakların korunması’ talebi en başta geliyor” ifadesini kullandı.
15.02.2024 Ekonomi
İşe alımda yapay zeka her şeyi değiştiriyor! Meslektaş gibi konuşuyor ücreti bile kendi belirliyor
İşe alımda yapay zeka her şeyi değiştiriyor! Meslektaş gibi konuşuyor ücreti bile kendi belirliyor Yapay zeka işe alımda yüzlerce adayı saniyeler içinde sınıflandırıyor, görüşme ayarlıyor, soru hazırlıyor ve mülakatı yapıp rapor sunuyor. Yapay zeka yazılımcıyla yazılımcı gibi pilotla pilot gibi konuşuyor. Adayın sahip olduğu beceri ve deneyim setini dikkate alarak ücret teklifi sunuyor...
12.02.2024 Milliyet Executive
Özel okulun kitap farkı talebine yargıdan ret
Özel okulun kitap farkı talebine yargıdan ret Antalya'da yaşayan Ayşen Yalman, özel okula giden oğlunun kitap farkı ücretine itiraz ederek, Tüketici Hakem Heyeti'ne yaptığı başvuruda haklı bulundu. Karara itiraz eden özel okul yönetimi, davayı kaybetti. Okulun aradaki farkı kendisine ödeyeceğini söyleyen Yalman, "Okul yönetimlerinin pervasızlıklarına velilerin duruşu açısından bu davanın önemli olduğunu düşünüyorum" dedi.
9.02.2024 Ekonomi
Kayağa koştuk kaplıca daveti geldi
Kayağa koştuk kaplıca daveti geldi Sömestirde Türk kayakseverler Bulgaristan pistlerini doldurdu. Bulgaristan Turizm Bakanı Dinkova, Türk turistleri kaplıca tatiline de beklediklerini, vizeyi kolaylaştıracaklarını söyledi.
3.02.2024 Ekonomi
Özel okullara, Atatürk referanslı kapatma uyarısı
Özel okullara, Atatürk referanslı kapatma uyarısı Türkiye Özel Okullar Derneği’nin (TÖZOK), geleneksel eğitim sempozyumu Antalya’da başladı.
1.02.2024 Eğitim
Avrupa’da anaokulu ücretleri ailenin gelirine göre belirleniyor: Az kazanan az çok kazanan çok ücret ödüyor
Avrupa’da anaokulu ücretleri ailenin gelirine göre belirleniyor: Az kazanan az çok kazanan çok ücret ödüyor Mahalle arasında 25-30 bin TL’ye eğitim veren anaokulları olsa da isim yapan okullarda bu ücretler 200-250 bin TL arasında. Yeni zamlarla 400-500 bin TL’lik ücretler, 800 bin TL’ye ulaşacak gibi. anaokulu fiyatlarını dünyayla kıyasladı.
1.02.2024 Eğitim
Son dakika: ABD Merkez Bankası (Fed) faiz kararını açıkladı
Son dakika: ABD Merkez Bankası (Fed) faiz kararını açıkladı Piyasaların merakla beklediği haber son dakika olarak geldi ve ABD Merkez Bankası(Fed) faiz kararını açıkladı.
1.02.2024 Ekonomi
Bakan Şimşek: Turizmde tüm zamanların en iyi performansını sergiledik
Bakan Şimşek: Turizmde tüm zamanların en iyi performansını sergiledik Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bugün açıklanan turizm rakamlarına ilişkin, "2023 yılında turizmde tüm zamanların en iyi performansını sergiledik" dedi.
31.01.2024 Ekonomi
Bakan Ersoy açıkladı: 2023’te 56.7 milyon ziyaretçi geldi
Bakan Ersoy açıkladı: 2023’te 56.7 milyon ziyaretçi geldi  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 2023 yılı turizm rakamlarını açıkaldı. Bakan Ersoy, "2024 yılında 60 milyon ziyaretçi hedefliyoruz" dedi.
31.01.2024 Ekonomi
Piyasalarda kader günü! Altın, dolar ve borsa yatırımı olanlar dikkat: İşte yeni tahminler
Piyasalarda kader günü! Altın, dolar ve borsa yatırımı olanlar dikkat: İşte yeni tahminler Yeni hafta itibarıyla altın, dolar ve borsadaki hareketli seyir oldukça dikkat çekiyor. Öte yandan piyasalarda gözler bugün Fed faiz kararında olacak. Peki kritik gelişme öncesi piyasalarda tahminler neler? Borsadaki yükselişin nedeni ne? Ekonomist Hikmet Baydar borsa için ‘Bu seviyeyi kırmadan yeni zirveyi konuşmak zor’ dedi. İşte detaylar...
31.01.2024 Ekonomi
Özel okul fiyatları tartışma yarattı! Geri isteme hakkı var
Özel okul fiyatları tartışma yarattı! Geri isteme hakkı var Son dönemde artan özel okul ücretleri kamuoyunda tartışma konusu oldu. Yeni yılın gelmesiyle birlikte özel okullar yeni ücret tarifelerini açıkladı. Tüketici Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu, yıllık 1 milyon TL’yi bulan özel okul ücretlerine karşın velilere önemli uyarılarda bulundu. Ağaoğlu, ‘10 yıl içinde geri isteme hakkı var’ dedi. İşte detaylar...
26.03.2024 Ekonomi
95.5 milyar euro’luk fondan ‘birlikte faydalanalım’ çağrısı
95.5 milyar euro’luk fondan ‘birlikte faydalanalım’ çağrısı Bulgaristan Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Mariya Gabriel, 95.5 milyar euro’luk AB fonu için Türkiye’ye işbirliği çağrısı yaptı.
31.01.2024 Ekonomi
Murat Kurum İstanbul vaatlerini sıraladı
Murat Kurum İstanbul vaatlerini sıraladı AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, "Türkiye Yüzyılı İstanbul Vizyonu" toplantısıyla projelerini tek tek açıkladı.
25.01.2024 Haberler
Murat Kurum İstanbul vaatlerini sıraladı: Silivri'ye metrobüs, 2 yakaya tünel, emekliye destek, gençlere hibe...
Murat Kurum İstanbul vaatlerini sıraladı: Silivri'ye metrobüs, 2 yakaya tünel, emekliye destek, gençlere hibe... AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, "Türkiye Yüzyılı İstanbul Vizyonu" toplantısıyla projelerini tek tek açıkladı.
25.01.2024 Gündem
Tekin: ‘Özel okulları uyardık’
Tekin: ‘Özel okulları uyardık’ Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Ankara’da Sincan Şehit Ahmet Gözütok İlkokulunda düzenlenen karne dağıtım törenlerine katıldı. Tören sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Tekin, özel okullarda yaşanan ücret tartışmalarına da değindi.
20.01.2024 Eğitim
SMA'lı Defne'nin karne heyecanı
SMA'lı Defne'nin karne heyecanı İzmir’de yaşayan Müzekke Susamcıoğlu Anaokulu öğrencisi SMA Tip-2 hastası 4,5 yaşındaki Defne Işıkdere, karne heyecanı yaşadı.
19.01.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Özel Okul ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.