Özel Okul

Özel Okul

Son dakika Özel Okul haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Özel Okul gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Özel Okul haber sayfamızda...

Özel Okul

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 13.204 özel okul haberi bulunmuştur.
Milyonlarca veliyi ilgilendiren 'yemek ücreti' kararı!
Milyonlarca veliyi ilgilendiren 'yemek ücreti' kararı!Pandemi döneminde veliler çocuklarını okullara gönderemedi. Uzaktan eğitime geçildi. Bu süreçte çok sayıda veli özel okullara ödedikleri yemek ücretlerinin iadesini istedi. Konuyla ilgili Tüketici Hakem Heyeti önemli bir karara imza attı.
21.05.2022Ekonomi
Köylerde ‘zil sesi’ yeniden duyulacak
Köylerde ‘zil sesi’ yeniden duyulacakYıllardır kapalı kalan köy okulları, yeniden açılıyor. Yeni düzenlemeyle öğrenci sayısına bakılmaksızın köylerde ilkokul eğitimi verilebilecek, en az 5 çocuk bulunması durumunda ise ana sınıfı açılabilecek.
21.05.2022Gündem
Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yönetmeliği nedir? 2022 Öğretmenlik kariyer basamakları kanunu
Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yönetmeliği nedir? 2022 Öğretmenlik kariyer basamakları kanunuÖğretmenlik kariyer basamakları yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlandı. Öğretmenler ise arayışa koyuldu. 2022 öğretmenlik kariyer basamakları yönetmeliği nedir sorusu yoğun ilgi görüyor. İşte Aday Öğretmenlik ve Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yönetmeliği hakkında bilinmesi gerekenler...
12.05.2022Gündem
Başöğretmenlik Resmi Gazete'de! Yeni yönetmelikte neler değişti?
Başöğretmenlik Resmi Gazete'de! Yeni yönetmelikte neler değişti?Öğretmenlik Meslek Kanunu doğrultusunda hazırlanan Aday Öğretmenlik ve Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yönetmeliği'ne göre öğretmenlerin uzman öğretmen ve başöğretmen unvanları için öngörülen yazılı sınavlar, yılda bir defa yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığınca Öğretmenlik Meslek Kanunu'na dayanılarak hazırlanan "Aday Öğretmenlik ve Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yönetmeliği" Resmi Gazete yayımlandı.
12.05.2022Gündem
3. Uluslararası Model OIC Liseler Zirvesi 6-9 Mayıs’ta
3. Uluslararası Model OIC Liseler Zirvesi 6-9 Mayıs’taİslam İşbirliği Gençlik Forumu (ICYF), Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Beyoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı işbirliği ile üçüncüsü düzenlenecek ve 4 gün sürecek olan 3. Uluslararası Model OIC Liseler Zirvesi, 6-9 Mayıs 2022 tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştirilecek.
29.04.2022Vitrin
'Kabul edilemez' davranış! Tepki çeken hareketlere maruz kalan öğretmen konuştu
'Kabul edilemez' davranış! Tepki çeken hareketlere maruz kalan öğretmen konuştuAnkara’da dün bir özel okulda, ders esnasında öğrencinin öğretmenine yönelik tepki çeken hareketleri sonrasında İl Milli Eğitim Müdürlüğünce soruşturma başlatılmıştı. O hareketlere maruz kalan öğretmen Eyup Sağlık açıklamalarda bulundu.
24.03.2022Gündem
Finlandiya'da Eğitim Sistemi Nasıldır? Özellikleri Nelerdir?
Finlandiya'da Eğitim Sistemi Nasıldır? Özellikleri Nelerdir?Finlandiya'da eğitim sistemi, sıklıkla merak edilen konulardan biridir. Özellikle kullanım anlamı bakımından da yüksek önem taşıyan konular arasındadır. Bu bakımdan Finlandiya'da eğitim sisteminin nasıl olduğunu öğrenebilir ve tüm özellikleri hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Finlandiya'da eğitim sistemi nasıldır? Özellikleri nelerdir tüm detaylarıyla sizler için derledik.
24.03.2022 Eğitim
Bursa gibi 10 şehir olsa ‘Türkiye uçar’
Bursa gibi 10 şehir olsa ‘Türkiye uçar’Sanayi hamlesini endüstri 4.0 ve teknolojiyle buluşturmak için yoğun çaba harcayan, girişim sermayesi tarafında “Bursa Şehir Fonu” adımı atmaya hazırlanan ve ileri seviyede inovasyon merkezi kuran BTSO, planlı hamleler ile Türk ekonomisine örnek olmak istiyor.
22.03.2022Ekonomi
Tatil haberleri peş peşe geldi! Eğitime 'kar' engeli
Tatil haberleri peş peşe geldi! Eğitime 'kar' engeliKar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı il ve ilçelerde eğitim yapılmayacak. İşte o iller...
20.03.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan döviz kuru ve enflasyon açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan döviz kuru ve enflasyon açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşma yaptı. Toplantıda döviz kurundaki, faizlerdeki ve enflasyondaki dalgalanmalarla ilgili Erdoğan, 'Yaşadığımız geçiş sürecinin bedelleridir. Durmuyoruz, yatırımları yaparken özellikle zaman oluyor.' dedi.
17.03.2022Haberler
Yüksekova hayali gerçek oluyor! 55 yıllık eğitimciden alkışlanacak yatırım
Yüksekova hayali gerçek oluyor! 55 yıllık eğitimciden alkışlanacak yatırımBahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı (BUEK) Enver Yücel, uzun yıllar hayalini kurduğu, konumu nedeniyle stratejik öneme sahip Hakkari’nin Yüksekova İlçesinde sahibi olduğu Bahçeşehir Kolejini hizmete açacak. Yücel, “Ülkemizin en uç noktasına bir eğitim kurumumuzu kazandırmak ve buradaki çocuklarımızın eğitim adına bizden istifade edebilmelerini istiyoruz.” dedi.
13.03.2022Eğitim
Son dakika: MEB'den 81 ile yazı gönderildi! Okullarda yeni dönem
Son dakika: MEB'den 81 ile yazı gönderildi! Okullarda yeni dönemGelen son dakika haberine göre; Milli Eğitim Bakanlığı, sosyal etkinliklere, salgının seyrini kontrol altında tutmak için belirlenen kural ve esaslara uygun tedbirler alınarak izin verileceğini açıkladı.
2.03.2022Gündem
Mektep Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Mektebin Eş Anlamlısı Olan Sözcükler
Mektep Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Mektebin Eş Anlamlısı Olan SözcüklerKitap kelimesiyle aynı kökten gelen mektep sözcüğü, Arapça kökenlidir. Mektepli kelimesi ise eski çağlarda öğrenci manasında kullanılırdı. Mekteb-i leyli, yatılı okul; mekteb-i rüşdi ise ortaokul anlamına gelir. Mektep kelimesiyle aynı anlama gelen sözcükler nelerdir sizin için örnek cümlelerle derledik.
Okul Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada
Okul Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf BulmacadaEkol kelimesinden türetilen okul, Fransızca kökenlidir. Ekol, öğreti anlamına gelirken, öğrencilerin eğitim gördükleri kurumlara da okul denir. Okullar derecelerine göre farklı şekillerde isimlendirilir. İlköğretim, lise ve üniversiteler devlet okulu ve özel okul olarak ikiye ayrılır. Okul bulmaca cevabı nedir tüm detayları ile derledik.
12.02.2022Bulmacalar
Son dakika! Bakan Özer'den yüz yüze eğitim açıklaması
Son dakika! Bakan Özer'den yüz yüze eğitim açıklamasıMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Okulları kapatmak çözüm değil. Aynı kararlılıkla yüz yüze eğitim devam edecek. En az iki doz aşı olmuş öğretmen oranımız yüzde 90" dedi.
6.02.2022Gündem
Çocuğunuz için anaokulu seçerken nelere dikkat etmelisiniz?
Çocuğunuz için anaokulu seçerken nelere dikkat etmelisiniz?Okulöncesi eğitimi, önemi ve gerekliliği günden güne daha iyi anlaşılan bir eğitim devresidir. Geçmiş yıllarda okulöncesi döneme atfedilen anlam sadece ilkokula hazırlık ile sınırlıyken, günümüzde bu anlayış önemli ölçüde değişmeye başlamıştır. Ata Koleji Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi, çocuklarını anaokuluna göndermeye karar veren aileler için anaokulu seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında bilgi verdi.
2.02.2022Eğitim
21 Ocak hangi illerde okullar tatil SON DAKİKA? Bugün kar tatili var mı? İşte, okulların tatil olduğu il ve ilçeler...
21 Ocak hangi illerde okullar tatil SON DAKİKA? Bugün kar tatili var mı? İşte, okulların tatil olduğu il ve ilçeler...Bugün okullar tatil mi, hangi illerde okullar tatil edildi? Meteorolojinin de duyurduğu üzere yurt genelinde olumsuz hava koşulları etkisini sürdürüyor. Valilik ve kaymakamlıklardan ise okulların kar tatili edildiğine yönelik haberler art arda geliyor. Milyonlarca öğrenci ise 'bugün okul yok mu, okullar tatil mi?' sorusuna yanıt aramaya başladı.
20.01.2022Gündem
Son dakika: Eğitime kar engeli! Tatil haberleri peş peşe geliyor
Son dakika: Eğitime kar engeli! Tatil haberleri peş peşe geliyorGelen son dakika haberine göre; kar yağışı yurdun büyük bölümünde etkisi göstermeye devam ediyor. İl valiliklerinden ise tatil haberleri peş peşe gelmeye devam ediyor. İşte okulların tatil edildiği il ve ilçeler...
20.01.2022Gündem
Son dakika... Eğitime kar engeli! Bu illerde okullar (20 Ocak Perşembe) tatil
Son dakika... Eğitime kar engeli! Bu illerde okullar (20 Ocak Perşembe) tatilTürkiye'nin büyük bölümünde etkili olan kar yağışı eğitimi de engelledi. Ülke genelinde birçok il ve bazı ilçelerden kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle 20 Ocak perşembe (bugün) günü eğitime ara verildi. İşte, tatil olan iller...
20.01.2022Gündem
Düzce, Malatya, Mersin'de bugün okullar tatil oldu mu? 20 Ocak Mersin, Malatya ve Düzce'de kar tatili açıklaması
Düzce, Malatya, Mersin'de bugün okullar tatil oldu mu? 20 Ocak Mersin, Malatya ve Düzce'de kar tatili açıklamasıKar tatili haberleri öne çıkıyor. Okulların bitmesine sayılı zaman kala, olumsuz hava şartları eğitime engel oluyor. Valiliklerden taşımalı eğitime ara açıklamaları ise gelmeye devam ediyor. Peki, bugün (20 Ocak) Düzce, Malatya, Mersin'de okullar tatil mi, ders var mı?
19.01.2022Gündem
Rize, Şanlıurfa ve Ağrı'da bugün kar tatili var mı? 20 Ocak Perşembe günü Şanlıurfa, Rize ve Ağrı'da okullar tatil mi?
Rize, Şanlıurfa ve Ağrı'da bugün kar tatili var mı? 20 Ocak Perşembe günü Şanlıurfa, Rize ve Ağrı'da okullar tatil mi?İl ve ilçeler kar tatili kararını peş peşe açıklıyor. Yurdun büyük bölümünde etkili olan kar yağışı, eğitime de engel oluyor. Okullar, olumsuz hava koşulları nedeniyle kar tatili yapıyor. 'Rize'de okullar tatil mi, Ağrı ve Şanlıurfa'da bugün okul var mı? soruları gündemde.
19.01.2022Gündem
Bingöl, Bitlis ve Bolu'da bugün (20 Ocak) okullar tatil mi oldu? Valiliklerinden son dakika açıklama geldi...
Bingöl, Bitlis ve Bolu'da bugün (20 Ocak) okullar tatil mi oldu? Valiliklerinden son dakika açıklama geldi...Bugün hangi illerde okullar tatil sorusu ardından valiliklerden açıklamalar art arda geliyor. Ülkenin farklı noktalarında kar yağışı hız kesmeden sürerken Bingöl, Bitlis, Bolu'dan kar tatili haberi geldi. Öğrenciler, 'bugün Bingöl, Bitlis ve Bolu'da okullar tatil mi?' sorusunu yönlendiriyor.
19.01.2022Gündem
Bugün (19 Ocak) Düzce'de okullar tatil mi? Düzce Valiliği'nden açıklama geldi mi?
Bugün (19 Ocak) Düzce'de okullar tatil mi? Düzce Valiliği'nden açıklama geldi mi?Düzce'de bugün okullar tatil mi sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Dün sabah saatlerinden itibaren yurdun büyük bölümünde etkili olmaya başlayan kar yağışlarının akşam saatlerinde etkisini arttırmasının ardından Düzce'de eğitim öğretim gören öğrenciler okullar bugün tatil mi sorusuna yanıt arıyor. Peki Düzce'de 19 Ocak (bugün) okullar tatil mi?
19.01.2022Gündem
Hangi illerde okullar tatil, 19 Ocak okul var mı? Bugün kar tatili olan şehirler...
Hangi illerde okullar tatil, 19 Ocak okul var mı? Bugün kar tatili olan şehirler...Eğitime ara verilen iller, her geçen gün öğrenciler ve velilerin daha çok dikkatini çekiyor. Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları okullarda yüz yüze eğitime engel oluyor. Öğrenciler ise 'okul var mı, bugün okullar tatil mi?' sorularını yöneltiyor.
19.01.2022Gündem
Son dakika... Peş peşe tatil haberleri geldi! Eğitime kar engeli
Son dakika... Peş peşe tatil haberleri geldi! Eğitime kar engeliMeteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarılar sonrası yurdun bazı kesimlerinde yoğun kar yağışı etkili olmaya devam ediyor. Kar yağışının etkisini sürdürdüğü Adıyaman, Bilecik, Kütahya, Kırşehir, Uşak, Adana başta olmak üzere birçok kentten tatil haberleri geldi. İşte, tatil olan iller...
19.01.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Özel Okul ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.