Özgür Arduç

Özgür Arduç

Son dakika Özgür Arduç haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Özgür Arduç gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Özgür Arduç haber sayfamızda...

Özgür Arduç

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 114 ozgur arduc haberi bulunmuştur.
Ceren Özdemir cinayetinin failine, polisleri yaralamasıyla ilgili hapis cezası
Ceren Özdemir cinayetinin failine, polisleri yaralamasıyla ilgili hapis cezasıOrdu'da üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'i bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılan Özgür Arduç'a, yakalandığı sırada polis memurlarını bıçakla yaralamasıyla ilgili davada toplam 15 yıl 9 ay hapis cezası verildi.
28.09.2021Gündem
Ceren Özdemir'in katili, polisleri yaralamasıyla ilgili yedinci kez hakim karşısında
Ceren Özdemir'in katili, polisleri yaralamasıyla ilgili yedinci kez hakim karşısındaOrdu'da üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'i bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Özgür Arduç'un, yakalandığı sırada polis memurlarını bıçakla yaralamasıyla ilgili davanın yedinci duruşması görüldü.
21.09.2021Gündem
Son dakika... Ceren Özdemir'in katili Özgür Arduç'tan çıldırtan sözler
Son dakika... Ceren Özdemir'in katili Özgür Arduç'tan çıldırtan sözlerOrdu'da üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'in (20) öldüren Özgür Arduç'un (36), yakalandığı sırada 2 polis memurunu yaraladığı gerekçesiyle 'kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürmeye teşebbüs' suçundan açılan davanın görülmesine devam edildi. Bir sonraki duruşmada karar verilmesini isteyen Arduç’a mahkeme başkanı, "Biz senden daha çok istiyoruz, karar vermeyi" yanıtı verdi.
6.07.2021Gündem
Kızları katledilen babaların ortak çağrısı: Kadınlarımız ölmesin
Kızları katledilen babaların ortak çağrısı: Kadınlarımız ölmesinBabalar Günü, evlatları katledilen babalar için acıyı yeniden yaşamak demek. Ama onların ortak bir çağrısı var: “Bundan sonra kızlarımız, kadınlarımız ölmesin. Hiçbir kadının ölmediği gün bizim için Babalar Günü.”
20.06.2021Gündem
Özdemir, Kanal D’ye bağlanıp o günü anlattı
Özdemir, Kanal D’ye bağlanıp o günü anlattıOrdu’da cezaevi firarisi Özgür Arduç Ceren Özdemir’i evinin önünde bıçaklayarak katledilmişti. Ordu cezaevinde beş yılda 126 mahkûmun firar ettiği açıklandı.
12.06.2021Gündem
Ceren Özdemir'in annesi: İhmaller olmasaydı benim çocuğum yaşıyor olacaktı
Ceren Özdemir'in annesi: İhmaller olmasaydı benim çocuğum yaşıyor olacaktıOrdu’da cezaevi firarisi Özgür Arduç tarafından evinin önünde bıçaklanarak öldürülen üniversite öğrencisi, balerin Ceren Özdemir'in (20) annesi Güfer Özdemir, Adalet Bakanlığı’nın Anayasa Mahkemesi’ne sunduğu ‘Özgür Arduç'un firarı konusunda ilgili personelin tutumunun yaşam hakkının ihlalini gerektirip gerektirmediği konusunun bilgi ve değerlendirmeler ışığında incelenmelidir’ görüşüyle ilgili konuştu. Özdemir, "İhmallerin incelenmesi gerektiğini biz de düşündüğümüz için Anayasa Mahkemesi’ne başvurduk. Eğer o ihmaller olmasaydı benim çocuğum yaşıyor olacaktı” dedi.
10.06.2021Gündem
Son dakika! 'Yanımda olması için dünyaları verirdim' Onların çocukları yüreğimize kazındı
Son dakika! 'Yanımda olması için dünyaları verirdim' Onların çocukları yüreğimize kazındıGelen bir son dakika haberine göre; Kızları Tüm Türkiye’yi derinden sarsan cinayetlere kurban giden anneler yüreklerinde büyük bir boşluk ve özlem duyuyor.
9.05.2021Pazar
Polislere saldırıdan yargılanan Ceren'in katili: Duruşmaya çıkmak istemiyorum
Polislere saldırıdan yargılanan Ceren'in katili: Duruşmaya çıkmak istemiyorumOrdu’da üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'in (20) katil zanlısı Özgür Arduç'un (36) yakalandığı sırada 2 polis memurunu yaraladığı gerekçesiyle 'Kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürmeye teşebbüs' suçundan açılan davanın görülmesine devam edildi. Arduç, mahkeme başkanının, "Söylemek istediğin bir şey var mı?" sorusuna "Daha uzayacak mı mahkeme? Duruşmaya çıkmak istemiyorum" yanıtını verdiği öğrenildi.
19.01.2021Gündem
Son dakika! Yargıtay'dan Ceren Özdemir davası açıklaması
Son dakika! Yargıtay'dan Ceren Özdemir davası açıklamasıGelen bir son dakika haberine göre; Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'i öldüren Özgür Arduç'a verilen ağırlaştırılmış müebbet hapsini onanmasını istedi.
16.12.2020Gündem
‘Hayallerimi elimden aldı’
‘Hayallerimi elimden aldı’Ordu’nun Altınordu ilçesinde 3 Aralık 2019 günü cezaevi firarisi tarafından öldürülen üniversite öğrencisi Ceren Özdemir tüm Türkiye’yi yasa boğmuştu. Ceren’in katili Özgür Arduç’un 2005 yılında 11 yerinden bıçakladığı Dinçer Akçevre cinayetin birinci yıldönümünde Milliyet’e konuştu.
3.12.2020Gündem
Ceren Özdemir ile Şule Çet'in babalarından Bakan Soylu’ya destek
Ceren Özdemir ile Şule Çet'in babalarından Bakan Soylu’ya destekOrdu'da öldürülen Ceren Özdemir’in babası Yılmaz Özdemir ve Ankara’da şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden Şule Çet'in babası İsmail Çet, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kadına yönelik şiddet olaylarını sert sözlerle eleştirdiği konuşmasındaki, "Kadını vuracağına kendini vur, delikanlısın ya. Neyini tatmin ediyorsun ya, neyini?" sözlerine katıldıklarını söyledi.
25.11.2020Gündem
Erkek şiddetinde kaybettikleri evlatları için fidan diktiler
Erkek şiddetinde kaybettikleri evlatları için fidan diktilerHatay’ın Arsuz ilçesinde erkek şiddeti yüzünden hayatını kaybeden 3 bin 224 kadının anısına fidan dikimi gerçekleştirildi. Etkinliğe cinayete kurban giden kadınların aileleri katıldı. 6 yıl önce boşandığı Fedai Varan (43) tarafından, kızı F.B.V.'nin gözü önünde bıçaklanarak hayatını kaybeden Emine Bulut'un (38) ağabeyi Bekir Bulut, "Kadına şiddetin son bulmasını istiyoruz" diyerek, çağrıda bulundu.
25.11.2020Gündem
Ceren Özdemir’in ailesi, Anayasa Mahkemesi’ne başvurdu
Ceren Özdemir’in ailesi, Anayasa Mahkemesi’ne başvurduOrdu’da üniversite öğrencisi, balerin Ceren Özdemir'i (20) evinin önünde bıçaklayarak öldüren ve ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çaptırılan Özgür Arduç'un (36) cezaevinden firar etmesinde kamu görevlilerinin ihmali olduğu iddiasıyla yürütülen soruşturma sonunda verilen takipsizlik kararını acılı aile, Anayasa Mahkemesi'ne taşıdı. Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuruda bulunan anne Güfer Özdemir, "İhmal olmasaydı benim çocuğum bugün yaşıyor olacaktı" dedi.
3.10.2020Gündem
Ceren Özdemir’in katili: "Mahkemeye gelmekten bıktım"
Ceren Özdemir’in katili: "Mahkemeye gelmekten bıktım" Ordu’da, üniversite öğrencisi Ceren Özdemir’i öldürüp, yakalanacağı sırada da iki polis memurunu yaralayan katil Özgür Arduç, yeniden hakim karşısına çıktı. Katil Arduç, "7 buçuk aydır devam ediyor buraya gelmekten bıktım. Bu mahkemeyi de bitirelim" dedi.
24.09.2020Gündem
Ordu Ceren Özdemir'in adı Köprübaşı Meydanı'nda yaşatılacak
Ordu Ceren Özdemir'in adı Köprübaşı Meydanı'nda yaşatılacakOrdu'da, evinin bulunduğu binanın girişinde bıçaklanarak, öldürülen üniversiteli Ceren Özdemir'in (20) adı, Büyükşehir Belediyesi tarafından kent merkezindeki Köprübaşı Meydanı'na verildi.
20.08.2020Gündem
Son dakika! Ceren Özdemir cinayetinde ihmal soruşturması: Kamu görevlilerine takipsizlik kararı
Son dakika! Ceren Özdemir cinayetinde ihmal soruşturması: Kamu görevlilerine takipsizlik kararıGelen bir son dakika haberine göre; Ordu Cumhuriyet Başsavcılığı, Türkiye’yi sarsan Ceren Özdemir cinayetinde, katil Özgür Arduç’un açık cezaevine alınması, firarı ve yakalanma sürecindeki ihmal iddialarıyla ilgili takipsizlik kararı verdi. DHA’nın edindiği bilgilere göre takipsizlik kararında, olayda kamu görevlilerinin ihmali ve kusurlu davranışı olmadığı sonucuna varıldığı bildirildi. Ceren Özdemir’in ailesi takipsizlik kararına itiraz etti.
5.08.2020Gündem
Ceren'in ailesinden Pınar'ın ailesine taziye telefonu
Ceren'in ailesinden Pınar'ın ailesine taziye telefonuOrdu’da cezaevi firarisi Özgür Arduç tarafından bıçaklanarak öldürülen üniversite öğrencisi balerin Ceren Özdemir'in  babası Yılmaz Özdemir, Muğla'da öldürülen üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in ailesini telefonla arayarak, taziyelerini iletti. Yılmaz Özdemir, "Kanunlarda bir değişiklik yapılmalı ve artık bu işe bir çözüm bulunmalı" dedi.
23.07.2020Gündem
Türkiye'nin kanını donduran cinayette flaş gelişme
Türkiye'nin kanını donduran cinayette flaş gelişmeTürkiye’yi sarsan Ceren Özdemir cinayetinde katil Özgür Arduç, hakkındaki cezanın bozulması için bu kez de Yargıtay’a başvurdu. İstinaf başvurusunun reddedilmesinden sonra, hakkında verilen müebbet hapis cezasına karşı Yargıtay’a temyiz başvurusu yapan Özgür Arduç, mahkemenin verdiği kararın usul ve yasaya aykırı olduğunu ileri sürdü.
22.07.2020Gündem
Son dakika... Ceren Özdemir'in katilinin cezaya itirazı reddedildi!
Son dakika... Ceren Özdemir'in katilinin cezaya itirazı reddedildi!Ordu’da üniversite öğrencisi balerin Ceren Özdemir'i (20) evinin önüne bıçakla öldüren ve 'canavarca hisle kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çaptırılan katil Özgür Arduç (36) hakkında üst mahkemeye yapılan ceza itirazı reddedildi.
9.07.2020Gündem
Ceren'in katili polislere saldırıdan hakim karşısına çıktı!
Ceren'in katili polislere saldırıdan hakim karşısına çıktı!Ordu’da üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'in (20) katil zanlısı Özgür Arduç'un (36) yakalandığı sırada 2 polis memurunu yaraladığı gerekçesiyle 'kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürmeye teşebbüs' suçundan açılan davanın görülmesine devam edildi.
18.06.2020Gündem
19 Nisan 2020 Günü Özeti Milliyet'te
19 Nisan 2020 Günü Özeti Milliyet'te19 Nisan 2020 Günü Özeti Milliyet'te
19.04.2020Haberler
Sosyal medyadaki 'tahliye' iddialarına yalanlama! Emrah Serbes'e corona izni
Sosyal medyadaki 'tahliye' iddialarına yalanlama! Emrah Serbes'e corona izniTBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen infaz düzenlemesinin ardından tahliye edildiği ya da edileceği yönünde paylaşımlar yapılan Ceren Özdemir, Ceren Damar Şenel ve Emine Bulut'un katil zanlılarının suçlarının bu düzenleme kapsamında olmadığı, hüküm giymeleri halinde düzenlemeden yararlanamayacakları belirtildi. 13 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılan senarist Emrah Serbes’in ise 'Covid-19' izni kapsamında izne çıkarıldığı, izin sonrası kalan cezasının infazı için tekrar ceza infaz kurumuna döneceği belirtildi.
19.04.2020Gündem
Son dakika haber: İnfaz yasasından yararlanacak mahkumlar netleşti!
Son dakika haber: İnfaz yasasından yararlanacak mahkumlar netleşti!Kovid-19 salgını nedeniyle cezaevlerini rahatlatmak amacıyla yasalaştırılan infaz indirimi ve denetimli serbestlik düzenlemesinden hangi mahkûmların yararlandığı netleşti.
19.04.2020Gündem
Son dakika... Ceren Özdemir cinayeti davasında yeni gelişme! Maske ve eldiven taktı
Son dakika... Ceren Özdemir cinayeti davasında yeni gelişme! Maske ve eldiven taktıOrdu'da üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'in (20) katil zanlısı Özgür Arduç'un (36) yakalandığı sırada 2 polis memurunu yaraladığı gerekçesiyle 'kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürmeye teşebbüs' suçundan açılan davanın görülmesine devam edildi. Duruşmaya (SEGBİS) aracılığıyla bağlanan Özgür Arduç'un koronavirüs tedbirleri kapsamında maske ve eldiven taktığı görüldü.
31.03.2020Gündem
Son dakika... Dehşete giden yol böyle açılmış!
Son dakika... Dehşete giden yol böyle açılmış!Gelen son dakika haberine göre, Ceren Özdemir’i canice öldüren Özgür Arduç’un Ordu ve Rize’deki iki ayrı kapalı cezaevinde kalırken, usulsüz bir şekilde ve gerçeğe aykırı değerlendirmelerle açık cezaevine geçtiği, bu sayede firar ettiği belirlendi.
11.03.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

ceren özdemirözgür arduçordumahkemecinayet

Özgür Arduç ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.