Öznur Çalık

Öznur Çalık

Adalet ve Kalkınma Partisi Malatya 1 .sıra Adayı.Öznur Çalık1965 yılında Malatya’da doğdu.İlk, orta ve lise eğitimini Malatya’da tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden 1988 yılında mezun oldu.Bir süre eczacı olarak çalıştı. Aile, kadın, çocuk, bebek, sağlık ve sosyal konularda faaliyette bulunan sivil toplum örgütlerinde ve meslek örgütlerinde görev aldıktan sonra AK Parti’nin kuruluşunda yer aldı. AK Parti olağan kongrelerinde 4 kez Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyeliğine seçildi.2007’de yapılan genel seçimde Malatya’dan 23. dönem milletvekili oldu. TBMM’de Sağlık, Aile ve Sosyal İşler Komisyonu ve Avrupa Parlamenterler Forumu (EPF) Yönetimi üyeliklerini yürüttü. Uluslararası pek çok görevde ve konferansta bulunan Çalık, halen AK Parti Halkla İlişkiler Genel Başkan Yardımcılığı ve TBMM Nüfus Kalkınma Grubu Başkanlığı görevlerini yürütüyor. Çalık, evli ve iki çocuk annesi.

Öznur Çalık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 391 oznur calik haberi bulunmuştur.
AK Parti’nin 2023 kadroları seçildi
AK Parti’nin 2023 kadroları seçildiAK Parti’yi 2023 seçimlerine taşıyacak yeni yönetim kadrosu belli oldu. Üye sayısı 50’den 75’e yükseltilen yeni MKYK’da 47 yeni isim yer aldı, 28 mevcut üye yerini korudu, 22 isim ise liste dışı kaldı. Eski Meclis Başkanı Binali Yıldırım parti yönetimine girerken, AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, kurulun yeni üyeleri arasında yer aldı
25.03.2021Siyaset
SON DAKİKA: AK Parti MYK üyeleri ve görevleri açıklandı! AK Parti MKYK listesinde kimler var 2021? MKYK üyesi ne demek, açılımı nedir?
SON DAKİKA: AK Parti MYK üyeleri ve görevleri açıklandı! AK Parti MKYK listesinde kimler var 2021? MKYK üyesi ne demek, açılımı nedir?MYK üyeleri belli oldu. Hemen öncesinde MKYK listesi de açıklanmıştı. MKYK anlamı ve açılımı gündemde araştırılıyor. AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi, Ankara Spor Salonu'nda gerçekleştirildi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, genel başkanvekili sayısının 2'ye çıkarılacağını belirtti. AK Parti'nin MKYK ve MYK üye isimleri ise araştırılan konular arasında yer alıyor. Peki MKYK nedir ve AK Parti MKYK üyeleri kimler? 2021 AK Parti MYK üyeleri kimler, görevleri neler?
24.03.2021Gündem
AK Parti MKYK listesi belli oldu! İşte 75 kişilik listede yer alan isimler...
AK Parti MKYK listesi belli oldu! İşte 75 kişilik listede yer alan isimler...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti'nin 7. Büyük Kongresi öncesi yaptığı açıklamada 75 kişilk MKYK listesi oluşturulduğunu söyledi. Erdoğan'ın açıkladığı 75 kişilik MKYK listesi de belli oldu. Listede dikkat çeken isimler yer aldı.
24.03.2021Haberler
Son dakika... AK Parti MKYK listesi belli oldu! İşte 75 kişilik listede yer alan isimler...
Son dakika... AK Parti MKYK listesi belli oldu! İşte 75 kişilik listede yer alan isimler...Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti'nin 7. Büyük Kongresi öncesi yaptığı açıklamada 75 kişilk MKYK listesi oluşturulduğunu söyledi. Erdoğan'ın açıkladığı 75 kişilik MKYK listesi de belli oldu. Listede dikkat çeken isimler yer aldı.
24.03.2021Siyaset
AK Parti'li Zengin'den Kılıçdaroğlu sözleri: İfade rahatsız edici
AK Parti'li Zengin'den Kılıçdaroğlu sözleri: İfade rahatsız ediciAK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözlerine tepki göstererek, "13 vatandaşımızın şahadetiyle alakalı olarak Sayın Kılıçdaroğlu'nun söylediği ifade fevkalade rahatsız edicidir, üzüntü vericidir. Faillerin ortaya çıkmasını örtmeye yönelik bir tavırdır" dedi.
18.02.2021Siyaset
Son dakika... Bakan Soylu, 'imkansızı başarmanın mutluluğu içindeyim' deyip açıkladı
Son dakika... Bakan Soylu, 'imkansızı başarmanın mutluluğu içindeyim' deyip açıkladıGelen son dakika haberine göre; İçişleri Bakanı Soylu, Ankara'da Afet Eğitim Yılı Bakanlıklar Arası İşbirliği Protokolü İmza Töreni'nde konuştu. "81 ilde Güvenlik Acil Merkezini kurduk" diyen Soylu, "Bir imkansızı başarmanın mutluluğu içindeyim. Birleştirilemez denilen, yazılımlar birleştirildi." dedi.
18.02.2021Gündem
Bakan Soylu anlatmıştı! Öznur Çalık, Pervin Buldan'la yaptığı görüşmeyle ilgili açıklama yaptı
Bakan Soylu anlatmıştı! Öznur Çalık, Pervin Buldan'la yaptığı görüşmeyle ilgili açıklama yaptıGelen bir son dakika haberine göre; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Pervin Buldan ile Öznur Çalık arasındaki görüşmeyi ilk kez TBMM'de Gara Oturumu'nda gündeme getirmişti. AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, terör örgütü PKK tarafından alıkonularak Gara'da şehit edilen Jandarma Personel Astsubay Çavuş Semih Özbey’in annesinin evladından haber almak istemesi üzerine geçmişte HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ile gerçekleştirdiği görüşmeye ilişkin yazılı açıklama yaptı.
17.02.2021Gündem
Akar ve Soylu Meclis’i bilgilendirdi! ‘Gara için beş ay hazırlık yapıldı’
Akar ve Soylu Meclis’i bilgilendirdi! ‘Gara için beş ay hazırlık yapıldı’Milli Savunma Bakanı Akar, Gara operasyonuyla ilgili “Örgütün, Gara’da toplanmaya başladığı istihbar edildi. Son 5 ayda özellikle bu bölgeye yoğunlaştık. Operasyon için gerekli gizlilik önlemleri içinde geniş hazırlık süreci yaşanmış; ayrıntılı çalışmalar icra edilmiştir” dedi.
17.02.2021Gündem
Gara'ya giden milletvekili kim? Bakan Soylu açıkladı
Gara'ya giden milletvekili kim? Bakan Soylu açıkladıSon dakika haberine göre, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile birlikte Meclis'ten ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı.
16.02.2021Gündem
Son dakika! Bakan Soylu'dan HDP'li vekile çok sert tepki: Hiç gülmeyin!
Son dakika! Bakan Soylu'dan HDP'li vekile çok sert tepki: Hiç gülmeyin!Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Pençe Kartal-2 Harekâtı ile ilgili TBMM Genel Kurulu’nu bilgilendirdi. Akar, "Bölgeye uçakla etki etmek neredeyse mümkün değildi. Mağara girişinde sadece göz yaşartıcı gazlar kullanılmıştır." ifadelerini kullandı. İçişleri Bakanı Soylu, Meclis Genel Kurulu'nda konuştu. Bakan Soylu, "PKK, ailelerimize karşı zafer kazanamayacak, ailelerimiz onları yenecek." dedi.
16.02.2021Siyaset
Şehit Astsubay Başçavuş Semih Özbey, son yolculuğuna uğurlandı
Şehit Astsubay Başçavuş Semih Özbey, son yolculuğuna uğurlandıPençe Kartal-2 Harekat bölgesinde yer alan Gara'da terör örgütü PKK tarafından alıkonularak şehit edilen 13 Türk vatandaşından Jandarma Personel Astsubay Başçavuş Semih Özbey, memleketi Malatya'da son yolculuğuna uğurlandı.
14.02.2021Haberler
Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan tarihi törende açıkladı: 2 ülkeden biri Türkiye
Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan tarihi törende açıkladı: 2 ülkeden biri TürkiyeCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'yi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirmek için daha büyük projelere, daha büyük yatırımlara yöneldiklerini belirterek, "Bugün Türkiye, küresel düzeyde yürütülen mega projelerin yarısından fazlasını tek başına gerçekleştiren bir ülkedir" dedi.
6.02.2021Siyaset
AK Parti'li Çalık'tan Kılıçdaroğlu'na Boğaziçi tepkisi
AK Parti'li Çalık'tan Kılıçdaroğlu'na Boğaziçi tepkisiAK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Boğaziçi Üniversitesindeki gösterilere ilişkin açıklamalarına tepki göstererek, "Dağa kaçırılan çocukları için HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binası önünde oturma eylemi yapan annelere dayanışma çağrısında bulunmayan, HDP'ye, PKK'ya 'Bu evlatları serbest bırakın' demeyen bir muhalefet lideri var. Provokatörlere sahip çıkma misyonunuzu bir an önce terk edin." ifadesini kullandı.
3.02.2021Siyaset
AK Parti'li Öznur Çalık'tan Kılıçdaroğlu'na 'militan' sözü tepkisi
AK Parti'li Öznur Çalık'tan Kılıçdaroğlu'na 'militan' sözü tepkisiAK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun vali ve kaymakamlarla ilgili "militan" sözüne ilişkin, "Bu, şirazeden çıkmış, gözü dönmüş vicdani ve ahlaki hiçbir sınırı olmayan, ölçüsüz bir sözdür. Devlet düşmanı, millet düşmanı terör örgütlerinin ve uzantılarının istediği bir sözdür." açıklamasında bulundu.
27.01.2021Siyaset
AK Parti'li Çalık: 'Malatya'da 2 yılda 169 bin dekar arazi sulamaya açıldı'
AK Parti'li Çalık: 'Malatya'da 2 yılda 169 bin dekar arazi sulamaya açıldı'AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya'ya son 2 yılda DSİ tarafından yapılan yatırımlarla 169 bin 740 dekar arazi sulamaya açıldığını bildirdi.
26.01.2021Siyaset
AK Partili Çalık'tan Kılıçdaroğlu'na başörtüsü tepkisi
AK Partili Çalık'tan Kılıçdaroğlu'na başörtüsü tepkisiAK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Başörtüsü yasağını biz kaldırdık" sözlerine tepki gösterdi.
19.01.2021Siyaset
AK Parti'li Çalık'tan Kılıçdaroğlu'nun 'sözde cumhurbaşkanı' ifadesine tepki
AK Parti'li Çalık'tan Kılıçdaroğlu'nun 'sözde cumhurbaşkanı' ifadesine tepkiAK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kullandığı "sözde cumhurbaşkanı" ifadesine tepki göstererek, "Milletimizin oyuyla seçilen, 19 yıldır girdiği her seçimi kazanıp halkın teveccühüne mazhar olan bir lidere 'sözde Cumhurbaşkanı' demek saygısızlıktır, hadsizliktir, ciddi bir hazımsızlık ve mili iradeyi yok saymaktır, iyice zıvanadan çıkmaktır." değerlendirmesinde bulundu.
11.01.2021Siyaset
AK Parti'li Çalık'tan Can Ataklı ve İlker Başbuğ'un açıklamalarına tepki
AK Parti'li Çalık'tan Can Ataklı ve İlker Başbuğ'un açıklamalarına tepkiAK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, eski Genelkurmay Başkanı emekli orgeneral İlker Başbuğ ve gazeteci Can Ataklı'nın açıklamalarına tepki göstererek, "Burunlarının dibindeki 15 Temmuz halk destanını göremeyenler darbe hastalığına tutulmuşlar. Bilsinler ki demokrasi dışı söylemler ülkemize yapılmış en büyük kötülüktür." ifadesini kullandı.
6.01.2021Siyaset
AK Parti'li Çalık'tan Kılıçdaroğlu'na 'şehit ailesine verilen maaş' yanıtı
AK Parti'li Çalık'tan Kılıçdaroğlu'na 'şehit ailesine verilen maaş' yanıtıAK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, terör saldırılarında şehit olanların ailelerine verilen maaş miktarı iddialarına ilişkin, "Şehit polislerimizin ailelerine 6 bin 150 lira, terör mağduru sivillerin ailelerine de bin 467 lira aylık bağlanıyor. " dedi.
23.12.2020Siyaset
AK Partili Çalık: Kılıçdaroğlu'nun 'şehit polis babasına 121 TL aylık bağlandı' ifadesi kesinlikle yalan
AK Partili Çalık: Kılıçdaroğlu'nun 'şehit polis babasına 121 TL aylık bağlandı' ifadesi kesinlikle yalanAK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, "Şehitlerimizin varsa eşine, çocuklarına, annesine, babasına, yani ailesine kamu görevindeki emsalinden az olmamak üzere aylık bağlıyoruz. Şu anda bu aylık tutar en az 6 bin 150 TL'dir. Yani Sayın Kılıçdaroğlu'nun 'şehit polis babasına 121 TL aylık bağlandı' ifadesi kesinlikle yalandır" dedi.
23.12.2020Siyaset
Kılıçdaroğlu: Asgari ücretin 3 bin 100 lira olması lazım
Kılıçdaroğlu: Asgari ücretin 3 bin 100 lira olması lazımCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nde para var ama sıra asgari ücrete gelince para yok. Bize göre asgari ücretin vergisiz 3 bin 100 lira olması lazım. Bunun altında bir asgari ücreti gerçekçi ve doğru bulmuyoruz" dedi.
22.12.2020Siyaset
Meclis’te taciz tartışması
Meclis’te taciz tartışmasıTBMM Genel Kurulu’nda Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın 2021 bütçe görüşmelerinde, “cinsel taciz” tartışması yaşandı.
12.12.2020Gündem
AK Parti'li Çalık'tan CHP'li Çeviköz'ün açıklamalarına tepki
AK Parti'li Çalık'tan CHP'li Çeviköz'ün açıklamalarına tepkiAK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve İstanbul Milletvekili Ünal Çeviköz'ün, "ABD başkanlık seçimini kazanan Joe Biden yönetiminden beklentilerinin, Türkiye'de demokrasiye vurgu yapması" yönündeki sözlerine ilişkin, Atatürk’ün kemiklerini sızlatan bu şahıs haddi ve hududu çoktan aşmıştır." değerlendirmesinde bulundu.
24.11.2020Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malatya'da Toplu Açılış Töreni'nde konuştu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malatya'da Toplu Açılış Töreni'nde konuştuCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Gezi olaylarından itibaren ardı ardına yaşadığımız onca saldırıya rağmen 2023 hedefleri bir yol haritası olarak halen önümüzde duruyor. Son 7 yılda içeriden ve dışarıdan maruz kaldığımız operasyonlar işimizi zorlaştırmış olsa da hedeflere ulaşma irademizi asla yok edemedi." dedi.
25.10.2020Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan toplu açılış töreninde önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan toplu açılış töreninde önemli açıklamalarGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Gezi olaylarından itibaren ardı ardına yaşadığımız onca saldırıya rağmen 2023 hedefleri bir yol haritası olarak halen önümüzde duruyor. Son 7 yılda içeriden ve dışarıdan maruz kaldığımız operasyonlar işimizi zorlaştırmış olsa da hedeflere ulaşma irademizi asla yok edemedi." dedi.
25.10.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

AK PARTİÖznur ÇalıkKemal Kılıçdaroğlumkyksüleyman soylu

Öznur Çalık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.