Para Birimi

Para Birimi

Son dakika para birimi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan para birimi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan para birimi haber sayfamızda...

Para Birimi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.788 para birimi haberi bulunmuştur.
İşte kripto paralarda son durum
İşte kripto paralarda son durumFiyatı rekor seviyelerden düşmeye devam eden Bitcoin, ekim ayından bu yana ilk kez 57 bin doların altına geriledi.
30.11.2021Uzmanpara
Klavyede Olmayan Semboller, Emojiler ve Harfler 2021
Klavyede Olmayan Semboller, Emojiler ve Harfler 2021Günümüzde emojii semboller veya değişik harfler genellikle sosyal medya biyografi bölümünde sıklıkla kullanılan karakterlerdir. Değişik, şekilli kalp veya gülücük emojileri en çok kullanılan sembollerdendir. Bunun yanı sıra oyunlarda özellikle şekilli nickler, ders veya sunumlarda matematik ile ilgili semboller, para birimleri işaretleri en çok tercih edilen karakterler arasında yer alır. Ancak bu sembollerin çoğu klavyede bulunmaz ve klavye üzerinden herhangi bir tuş yöntemi ile de yapılmasına imkan yoktur. Klavyede olmayan semboller, emojiler ve harfler 2021 içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.11.2021Teknoloji
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.11.2021Oyun
ABD'den yeni kripto para kararı
ABD'den yeni kripto para kararıABD'de finans piyasası regülatörlerinden ABD Para Birimi Denetleme Ofisi (OCC), bankaların kripto paraları içeren belirli aktivitelerde bulunmadan önce bağlı bulundukları regülatörden izin istemeleri ve yazılı onay almaları gerektiğini bildirdi.
24.11.2021Uzmanpara
Tanju Özcan: Sığınmacı kardeşlerimiz rahatsız oldularsa Şam’da su daha ucuz
Tanju Özcan: Sığınmacı kardeşlerimiz rahatsız oldularsa Şam’da su daha ucuzBolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, yabancılardan su ücretlerinin dolar kuru üzerinden alınması ve nikah ücretlerinin 100 bin TL olmasıyla ilgili, "Yabancı sığınmacı kardeşlerimiz bundan rahatsız oldular mı? Eğer oldularsa Şam’da su daha ucuz. Nikah ücretleri de Şam’da ucuz" dedi.
23.11.2021Gündem
Bitcoin 'elektrik canavarı' oldu
Bitcoin 'elektrik canavarı' olduKripto para birimi Bitcoin, yıllık tükettiği 120 teravat elektrik ile Türkiye'nin yıllık tüketiminin yüzde 41'i oranında enerji harcıyor.
20.11.2021Uzmanpara
'Kripto paralar ülkeleri istikrarsız kılabilir'
'Kripto paralar ülkeleri istikrarsız kılabilir'Eski Demokrat Parti başkan adayı Hillary Clinton kripto paralara, bunların nihayetinde tüm ülkeleri zayıflatma gücüne sahip olduğunu söyleyerek sert bir eleştiride bulundu.
19.11.2021Uzmanpara
Nakamoto en zengin 15’inci kişi
Nakamoto en zengin 15’inci kişiKripto para birimi Bitcoin’i (BTC) geliştiren Satoshi Nakamoto’nun son artışların ardından dünyanın en zengin 15’inci kişisi olduğu açıklandı.
17.11.2021 Ekonomi
SEC, VanEck'in başvurusunu reddetti
SEC, VanEck'in başvurusunu reddettiABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), varlık yöneticisi VanEck'in spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvurusunu onaylamadı.
13.11.2021Uzmanpara
DTH Nedir, Açılımı Nedir? Döviz Tevdiat Hesabı'nın Özellikleri Nelerdir?
DTH Nedir, Açılımı Nedir? Döviz Tevdiat Hesabı'nın Özellikleri Nelerdir?Yurt içinde ya da yurt dışında yaşayan bireylerin bankalarda açıkları yabancı para cinsinden olan hesaplara DTH yani döviz tevdiat hesabı denilmektedir. Bankacılık sisteminde gelişmeler sayesinde banka müşterileri saniyeler içerisinde DTH hesabı açabilmektedir. DTH aslında normal mevduat hesabı ile aynıdır. Tek farklı TL olarak değil de dolar, Euro ya da pound gibi para birimleri kullanılmasıdır. İşte, DTH hakkında tüm detaylar.
8.11.2021Eğitim
Kripto kraliçesi! Her yerde aranıyor ama...
Kripto kraliçesi! Her yerde aranıyor ama...Sanal para birimi görünümü altında bir saadet zinciri olan ve “tarihin en büyük dolandırıcılıklarından birini” gerçekleştiren OneCoin’in kurucusu Dr. Ruja Ignatova’nın 2017’de ortadan kaybolmadan önce İngiltere’nin başkenti Londra’da gizlice ev aldığı ve değerli eşyalarını bu mülkte sakladığı ortaya çıktı.
7.11.2021Dünya
Taliban'dan döviz için yasak kararı!
Taliban'dan döviz için yasak kararı!Taliban Sözcüsü Zabihullah Mücahid, Afganistan’daki zor ekonomik durum nedeniyle ülke içinde dövizin dolaşımına yasak getirildiği belirtti.
3.11.2021Ekonomi
Türkiye’de kripto para 1 milyar $’a koşuyor
Türkiye’de kripto para 1 milyar $’a koşuyorTürk yatırımcıların bir süre mesafeli yaklaştığı kripto paraya ilgi artarak devam ediyor. Türkiye’deki piyasanın büyüklüğü tahminen 900 milyon dolar. Yatırımcı sayısı ise 4 milyonu aşıyor.
2.11.2021Ekonomi
Sonuç bildirisi yayımlandı! G20 liderleri çalışma sözü verdi
Sonuç bildirisi yayımlandı! G20 liderleri çalışma sözü verdiDünyanın en büyük 20 ekonomisini bir araya getiren G20’nin İtalya’nın ev sahipliğinde Roma’da gerçekleştirilen Liderler Zirvesi’nin sonuç bildirgesinde, küresel sıcaklık artışının sanayileşme öncesine oranla 1,5 derece ile sınırlama hedefine yönelik "etkili ve anlamlı" eylemlerin sürdürülmesi ihtiyacı vurgulandı.
31.10.2021Ekonomi
Yemen riyalinde değer kaybı sürüyor
Yemen riyalinde değer kaybı sürüyorYemen riyalinin döviz karşısındaki değer kaybı, 2015'ten bu yana iç savaşın pençesindeki ülkede yaşam koşullarını daha da kötüleştirirken temel gıda ürünlerine bile ulaşamayanların sayısı artıyor.
27.10.2021Uzmanpara
Mastercard kripto para faaliyetlerini hızlandırıyor
Mastercard kripto para faaliyetlerini hızlandırıyorÖdeme teknolojileri şirketi Mastercard, müşterilerinin tüketicilerin kripto para alıp satmasına, kripto paraya dayalı özel fırsatlar sunmasına ve kripto para banka ve kredi kartlarının düzenlenmesini kolaylaştırmasına olanak tanıyacağını bildirdi.
26.10.2021Uzmanpara
Nijerya'nın dijital para birimi piyasaya sürüldü
Nijerya'nın dijital para birimi piyasaya sürüldüNijerya Merkez Bankası (CBN), kripto para kullanımının yasaklanmasının ardından dijital para birimi "e-Naira"yı piyasaya sürdü.
25.10.2021Uzmanpara
Nijerya, dijital para birimi 'e-Naira'yı yarın piyasaya sürecek
Nijerya, dijital para birimi 'e-Naira'yı yarın piyasaya sürecekNijerya Merkez Bankası (CBN), kripto para kullanımının yasaklanmasının ardından dijital para birimi "e-Naira"yı pazartesi piyasaya süreceğini bildirdi.
24.10.2021Ekonomi
Nijerya dijital para birimini piyasaya sürecek
Nijerya dijital para birimini piyasaya sürecekNijerya Merkez Bankası (CBN), kripto para kullanımının yasaklanmasının ardından dijital para birimi "e-Naira"yı pazartesi piyasaya süreceğini bildirdi.
24.10.2021Uzmanpara
Shiba Inu rekor kırarak zirveye göz dikti
Shiba Inu rekor kırarak zirveye göz diktiKripto paralar arasında son günlerde gösterdiği fiyat hareketleriyle yıldızlaşan coin, Shiba Inu oldu. Piyasada ‘Dogecoin katili’ olarak tabir edilen Shiba Inu, iki günde yüzde 43 oranında prim yaparak en yüksek hacimli 13’üncü kripto para birimi oldu. Aylık bazda fiyat hareketine bakıldığında ise değer kazancı yüzde 450'ye ulaştı. İşte detaylar…
24.10.2021Uzmanpara
Piyasalarda gözler merkez bankalarına çevrildi
Piyasalarda gözler merkez bankalarına çevrildiKüresel pay piyasaları, beklentilerden iyi gelen 3. çeyrek şirket bilançolarıyla alış ağırlıklı bir seyir izlerken, gelecek hafta başta Avrupa ve Japonya merkez bankalarının faiz kararları ile ABD ve Almanya'daki büyüme verileri olmak üzere yoğun veri gündemi takip edilecek.
23.10.2021Uzmanpara
S&P, Türkiye'nin kredi notunu teyit etti
S&P, Türkiye'nin kredi notunu teyit ettiUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's (S&P), Türkiye'nin kredi notu ile not görünümünü teyit etti.
23.10.2021Uzmanpara
Bitcoin’de yeni hedef 90 bin dolar mı?
Bitcoin’de yeni hedef 90 bin dolar mı?Dünyanın en popüler kripto para birimi olan Bitcoin, 66 bin doların üzerine çıktıktan sonra bir miktar geri çekilse de bazı analistler yükselişin sürebileceğini düşünüyor.
23.10.2021Uzmanpara
Bitcoin’de yeni hedef 90 bin dolar olur mu?
Bitcoin’de yeni hedef 90 bin dolar olur mu?Dünyanın en popüler kripto para birimi olan Bitcoin, 66 bin doların üzerine çıktıktan sonra bir miktar geri çekilse de bazı analistler yükselişin sürebileceğini düşünüyor.
23.10.2021Ekonomi
Ethereum rekor seviyeden geri döndü
Ethereum rekor seviyeden geri döndüGeçtiğimiz günlerde 67 bin dolar ile tarihi rekora ulaşan Bitcoin’de kar satışları etkili oluyor. Dün 4 bin dolardan fazla gerileme kaydeden lider coin, bugün ise yön arayışını sürdürüyor. Öte yandan altcoinlerin lideri Ethereum dün tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Peki bugün piyasada son durum ne? İşte detaylar…
22.10.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Para Birimi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.