Paris Anlaşması

Paris Anlaşması

Son dakika paris anlaşması haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan paris anlaşması gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan paris anlaşması haber sayfamızda...

Paris Anlaşması

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.073 paris anlaşması haberi bulunmuştur.
Kâr odaklı iş modeli değişiyor
Kâr odaklı iş modeli değişiyorİş dünyası sürdürülebilirlik adımlarını atarken, yatırımcılar yalnızca kâr odaklı yaklaşımın yetersiz olduğunun farkında. Sürdürülebilirlik adımlarının şirket değerine pozitif etki sağladığı belirtiliyor.
18.01.2022Ekonomi
Daha sağlıklı bir dünya mümkün
Daha sağlıklı bir dünya mümkünSürdürülebilir yaşam uzmanı Dilara Koçak'ın AB destekli "Sürdürülebilir Yaşam Günlüğü 2022" daha temiz bir dünyada daha iyi bir yaşam konusunda önemli ipuçları veriyor
9.01.2022Gündem
Yeşil dönüşüme hazır mısınız?
Yeşil dönüşüme hazır mısınız?Türk iş dünyasına yeşil dönüşüm amacıyla atılan adımları sorduk... Bu adımlar verimlilik artışı, rekabetçilik, istihdam ve katma değer gibi potansiyel avantajları beraberinde getirebilir...
Temiz enerji yarışı
Temiz enerji yarışıDünya bir zamanlar sıkı bir uzay yarışını yaşadı. Önde gelen ülkeler aya ilk ayak basan olmak için milyarlarca dolarlık kaynakları seferber ettiler; bilgi ve teknolojiye büyük yatırımlar yaptılar.
4.01.2022Ekonomi
COP26'da yakalanan ivmenin 2022'de kaybedileceğine dair endişeler artıyor
COP26'da yakalanan ivmenin 2022'de kaybedileceğine dair endişeler artıyor2021, iklim krizi için çok önemli bir yıldı. Ancak şimdi, COP26 Glasgow İklim Zirvesi'nde kaydedilen ilerlemenin önümüzdeki aylarda kaybedilebileceğine dair artan endişeler var.
29.12.2021Dünya
2022’de gözler, enerji mevzuatındaki değişikliklerde olacak
2022’de gözler, enerji mevzuatındaki değişikliklerde olacakÖnümüzdeki dönemde elektrikli otomobillerin şarj istasyonlarına yönelik kritik bir altyapı düzenlemesi yapılacak. Bu çalışmayla, şarjda altyapı tamamlanıyor, evlerden bayilere şarj istasyonları geliyor.
3.01.2022Vitrin
2022’de küresel enerji sahnesinde yaşanacaklar, 2021 yılının bir yansıması olacak
2022’de küresel enerji sahnesinde yaşanacaklar, 2021 yılının bir yansıması olacak2021 yılında dünya ve küresel enerji sektörü önemli bir çıkmazın içine düştü. Önümüzdeki yıl küresel enerji sahnesinde yaşanacaklar, 2021 yılının bir yansıması olacak gibi görünüyor. Bununla birlikte 2022 yılında, bu yıl yüzleştiğimiz enerji sorunlarının çözüm arayışlarına odaklanılacak gibi duruyor.
3.01.2022Vitrin
TBMM'den 2053 çağrısı: Harekete geçme zamanı
TBMM'den 2053 çağrısı: Harekete geçme zamanıTBMM İklim Araştırma Komisyonu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Paris İklim Anlaşması'nın Meclis'te onaylanması ve COP26 zirvesi sürecinde dünyaya ilan ettiği 2053 İklim Nötr Hedefi için tüm toplum kesimlerine çağrı yaparak, "Ulusal İklim Platformu" kurulması önerisinde bulundu.
19.12.2021Gündem
Son dakika... Erdoğan'dan Türkiye Afrika Ortaklık Zirvesi sonrası flaş açıklama: Mutabık kaldık
Son dakika... Erdoğan'dan Türkiye Afrika Ortaklık Zirvesi sonrası flaş açıklama: Mutabık kaldıkCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrika Birliği Dönem Başkanı Kongo Demokratik Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Tshisekedi ve Afrika Birliği Komisyonu Başkanı Mahamat ile ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan yaptığı açıklamada, "Zirvede kabul ettiğimiz bildiri ve ortak eylem planıyla ilişkilerimizi daha da derinleştirecek bir yol haritası üzerinde mutabık kaldık. Bu zirveyle Türkiye-Afrika ilişkilerinde kritik bir eşiği daha aştığımıza inanıyorum." dedi.
18.12.2021Siyaset
MEB müfredatına 'iklim değişikliğini' ekledi
MEB müfredatına 'iklim değişikliğini' eklediMilli Eğitim Bakanlığınca (MEB), ortaokullarda iki kademede seçmeli "çevre eğitimi" dersinin, gelecek yıldan itibaren üç kademede "çevre eğitimi ve iklim değişikliği" adı altında uygulanmasına karar verildi.
18.12.2021Gündem
‘Orman yangınları ve sel iklim yıkımının fragmanı’
‘Orman yangınları ve sel iklim yıkımının fragmanı’TBMM Çevre Komisyonu CHP Sözcüsü Murat Bakan, Meclis Küresel İklim Araştırma Komisyonu raporuna parti olarak düştükleri şehri raporlaştırarak, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na sundu.
17.12.2021Siyaset
Gayrimenkule yeni bir hikâye
Gayrimenkule yeni bir hikâyeTürkiye seneye martta Cannes’da yapılacak prestijli gayrimenkul fuarına çıkarma yapmaya hazırlanıyor. Yabancı yatırımcıların büyük bir dikkatle izlediği MIPIM 2022’de tabiat, teknoloji, tasarım ve toplum odaklı yeni bir hikâye anlatılacak.
16.12.2021Ekonomi
COP22 Antalya bakanlar deklarasyonu yayımlandı
COP22 Antalya bakanlar deklarasyonu yayımlandıAkdeniz'in Kirlenmeye Karşı Korunması Barselona Sözleşmesi'nin 22. Taraf Ülkeler Konferansı (COP22) Antalya Bakanlar Deklarasyonu yayımlandı. Deklarasyonda Akdeniz’in tamamı “Kükürtdioksit Emisyon Kontrol Alanı” ilan edildi. Bu kararla, 2025'e kadar Akdeniz'de seyreden deniz ulaşım araçlarında kullanılan yakıtlardaki kükürt içeriği 5’te 1 seviyesine indirilerek hava kalitesinin yükselmesi sağlanacak.
13.12.2021Gündem
Kulakkaya Yaylası’nda İklim zirvesi
Kulakkaya Yaylası’nda İklim zirvesiBahçeşehir Üniversitesi ev sahipliğinde, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreter Yardımcısı ve BM Eğitim ve Araştırma Enstitüsü Başkanı Nikhil Seth’in katılımıyla Giresun’daki 1700 rakımlı Kulakkaya Yaylası’nda Küresel İklim Zirvesi gerçekleştirildi.
13.12.2021Eğitim
'Yeşil Ekonomi'ye dikkat çekildi
'Yeşil Ekonomi'ye dikkat çekildiBeşinci İstanbul Ekonomi Zirvesi "Yeşil Ekonomi" ana temasıyla gerçekleşti. Zirvenin açılışında konuşan İstanbul Ekonomi Zirvesi İcra Kurulu Başkanı Abdullah Değer “Bugün burada 5. Ekonomi Zirvesi’ni düzenlemekten gurur duyuyorum. Bizim misyonumuz dünyayı kurtarmak değil. Ancak dünya var olduğundan beri yaşanabilecek tüm sıkıntılarla karşılaştık. Son 100 yıldaki endüstriyel ve insanların dünyayı yanlış kullanmasından kaynaklı doğaya çok zarar verdik. Bundan sonraki yüzyılda gelecek nesillere çok daha iyi bir dünya bırakabiliriz. İstanbul Ekonomi Zirvesi’nin, dünyayı kurtarma gibi bir iddiası yok ama, dünyayı kurtarma iddiası olan insanları buluşturma iddiası var” dedi.
12.12.2021Ekonomi
COP26 sonuçları umudu koruyor
COP26 sonuçları umudu koruyorCOP26 sonuçlarının başarılı mı başarısız mı olacağı önümüzdeki bir yıl içinde belli olacak. Ancak bir COP anlaşmasında kömür ve fosil yakıtlardan ilk defa bahsedilmiş olmasının kesinlikle şaşırtıcı ve etkileyici olduğunu düşünüyorum. Bir yönüyle bence bu olağanüstü bir gelişme.
30.11.2021Vitrin
Güçlü kararlar var, ama finansman ihtiyacı karşılanmadı
Güçlü kararlar var, ama finansman ihtiyacı karşılanmadıİklim politikaları uzmanı İzzet Arı, BM 26. İklim Konferansı’nın sonuç metnindeki kararların dönüştürücü ve tutarlı olduğunu belirterek, ilk defa kömür ve fosil yakıtlara atıfta bulunulduğunu hatırlattı. Arı, asıl önemli olanın 2030 yılında yüzde 45’lik emisyon azaltımı hedefi olduğuna dikkat çekerken, Türkiye’nin atması gereken adımları da anlattı.
30.11.2021Vitrin
En önemlisi, Türkiye’nin ulusal katkı beyanını güncellemesi
En önemlisi, Türkiye’nin ulusal katkı beyanını güncellemesiÜmit Şahin, Sabancı Üniversitesi İstanbul Politikalar Merkezi Kıdemli Uzmanı, İklim Çalışmaları KoordinatörüBirleşmiş Milletler (BM) 26...
30.11.2021Vitrin
Beklentiler, COP27’ye ertelenmiş görünüyor
Beklentiler, COP27’ye ertelenmiş görünüyorGezegen için “son umut” olarak görülen COP26 kararlarını başarılı bulanlar da var bulmayanlar da. 2030’da yüzde 45 oranında emisyon azaltımı hedefinin altına tüm ülkelerin imza atması en önemli karar olarak dikkat çekiyor. Ancak genel olarak beklentiler, önümüzdeki sene Mısır’da gerçekleştirilecek COP27’ye ertelenmiş görünüyor.
30.11.2021Vitrin
‘Ülkeler dönüşüme ayak uydurmalı’
‘Ülkeler dönüşüme ayak uydurmalı’Glasgow’da düzenlenen COP26 sona erdi. Uzmanlar, iklim zirvesindeki taahhütlerin takipçisi olunması gerektiğini belirtirken, ülkelerin dönüşüme ayak uydurmak zorunda olduğunu ifade etti.
26.11.2021Ekonomi
Evlere oto için şarj istasyonu
Evlere oto için şarj istasyonuOto şarj altyapısında sona gelindiğini belirten EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, evlere şarj istasyonu kurulacağını, istasyonlar yaygınlaştıkça maliyetin düşeceğini söyledi
26.11.2021Ekonomi
Bakan Ersoy: Turizmde yeni hedef 29 milyon ziyaretçi, 24 milyar dolar gelir
Bakan Ersoy: Turizmde yeni hedef 29 milyon ziyaretçi, 24 milyar dolar gelirKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yıl sonu yeni turizm hedeflerini açıkladı. Türkiye'nin bu yıl ilk defa İspanya'yı geride bıraktığını belirten Bakan Ersoy, '28 milyon ziyaretçi, 22 milyar dolar gelir' hedefinin revize edildiğini, yeni hedefin '29 milyon ziyaretçi, 24 milyar dolar gelir' olduğunu açıkladı.
25.11.2021Siyaset
‘Atmosfer afetleri depremden yıkıcı’
‘Atmosfer afetleri depremden yıkıcı’İklim değişikliğinin en önemli küresel sorunlardan biri olduğuna dikkat çeken Prof. Gönençgil, ‘Atmosfer kaynaklı afetlerden oluşan can ve mal kayıpları depremlerdeki kayıpların üstüne çıktı. Gerekli adımlar acilen atılmalı’ dedi
25.11.2021Gündem
Bakan Dönmez'den kış saati açıklaması
Bakan Dönmez'den kış saati açıklamasıEnerji Bakanı Dönmez, 11.Türkiye Enerji Zirvesi'nde konuştu. Dönmez, "Cumhurbaşkanımız geçtiğimiz hafta dördüncü geminin alımını müjdeledi, dünyada sadece 5 benzeri var, gemimiz önümüzdeki yılın bahar aylarında ülkemize doğru demir alacak." dedi.
22.11.2021Haberler
Son dakika: Bakan Dönmez'den kış saati açıklaması
Son dakika: Bakan Dönmez'den kış saati açıklamasıEnerji Bakanı Dönmez, 11.Türkiye Enerji Zirvesi'nde konuştu. Dönmez, "Cumhurbaşkanımız geçtiğimiz hafta dördüncü geminin alımını müjdeledi, dünyada sadece 5 benzeri var, gemimiz önümüzdeki yılın bahar aylarında ülkemize doğru demir alacak." dedi.
22.11.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Paris Anlaşması ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.