İklim

İklim

Son dakika iklim haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan iklim gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan iklim haber sayfamızda...

İklim

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 9.919 iklim haberi bulunmuştur.
ABD Hazine Bakanı Yellen iş dünyasından destek istedi
ABD Hazine Bakanı Yellen iş dünyasından destek istediABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Amerikan İstihdam Planı olarak adlandırılan altyapı paketindeki yatırımlar ve vergi artışına yönelik tekliflerin kurumların net karlılığını ve küresek rekabet güçlerini artıracağını belirterek, iş dünyasından destek istedi.
18.05.2021Ekonomi
SABO’nun “Time Machine” sergisi Versus Art Project’te
SABO’nun “Time Machine” sergisi Versus Art Project’teVersus Art Project, 3 Haziran - 10 Temmuz tarihleri arasında SABO’nun “Time Machine” sergisine ev sahipliği yapıyor. Geçmiş, şimdi ve gelecek kurgusunda temellenen sergi, sanatçının figürleri üzerinden zamanda bir yolculuğun kapılarını aralıyor.
18.05.2021Kültür Sanat
Fransa'da kısa mesafe uçuşların yasaklanması gündemde
Fransa'da kısa mesafe uçuşların yasaklanması gündemdeHavayolu taşımacılığı son yıllarda pazardaki payını sürekli olarak arttırmakta. Yeni havaalanlarının da açılmasıyla birlikte dünyadaki pek çok kente çok daha hızlı bir biçimde ulaşmak mümkün hale geldi. Öte yandan dünya gündeminde gittikçe daha fazla yer almaya başlayan küresel ısınma ve buna bağlı nedenlerin önlenmesi havayolu taşımacılığı konusunda da kimi ülkelerin harekete geçmesine neden oldu. Bu ülkelerden biri de Fransa. Avrupa'nın en büyük ülkelerinden biri olan Fransa, küresel iklim kriziyle mücadele kapsamında kısa mesafe uçuşları yasaklayıp demiryolu taşımacılığını özendirmeyi tartışıyor.
18.05.2021Tatil
Bakan Kurum: Türkiye, tüm ülkelerden İsrail'in saldırına karşı harekete geçmelerini beklemektedir
Bakan Kurum: Türkiye, tüm ülkelerden İsrail'in saldırına karşı harekete geçmelerini beklemektedirÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bazı ülkelerin dünyanın gözü önünde katledilen Filistinli, Gazzeli çocukların feryadına kayıtsız kaldığını belirterek, "Türkiye, tüm ülkelerden, insanlığa karşı yapılan bu saldırıya sessiz kalmamalarını, acilen harekete geçmelerini beklemektedir" dedi.
18.05.2021Siyaset
Vakıfbank Kültür Yayınları'ndan iki çocuk kitabı birden
Vakıfbank Kültür Yayınları'ndan iki çocuk kitabı birdenVakıfBank Kültür Yayınları’nın (VBKY) yayın yelpazesi çocuk kitapları ile genişliyor. Yayınevinin bu kategorideki ilk iki kitabı olan “Kardan Adam ve Güneş” ile “Papağan ve Tüccar” miniklerle buluşmak için raflarda yerini aldı.
18.05.2021Kültür Sanat
Enerji sektöründe köklü değişim gerekiyor
Enerji sektöründe köklü değişim gerekiyorKüresel enerji sektörünün 2050'de sıfır emisyon hedefine ulaşması için köklü bir dönüşüm geçirmesine ihtiyaç duyulurken, 2030'a kadar güneş ve rüzgarda devreye alınacak kapasitenin 2020'nin dört katı seviyesinde olması gerekiyor.
18.05.2021Uzmanpara
Sıfır emisyon hedefi için enerji sektöründe köklü değişim gerekiyor
Sıfır emisyon hedefi için enerji sektöründe köklü değişim gerekiyorKüresel enerji sektörünün 2050'de sıfır emisyon hedefine ulaşması için köklü bir dönüşüm geçirmesine ihtiyaç duyulurken, 2030'a kadar güneş ve rüzgarda devreye alınacak kapasitenin 2020'nin dört katı seviyesinde olması gerekiyor.
18.05.2021Ekonomi
Dijital müzecilik gençleri kazandı
Dijital müzecilik gençleri kazandıUluslararası Müzeler Günü’nü kutladığımız bugün, Türkiye ve dünyadaki birçok müze ziyarete açıldı. Müze yöneticileri, pandemide yaşanan dijital dönüşümün “yeni normalde” de devam edeceği görüşünde. Sürecin en önemli katkısı ise dijital projelerle buluşan genç sanat izleyicisi oldu
18.05.2021Kültür Sanat
KOBİ’lere enerji verecek fırsat!
KOBİ’lere enerji verecek fırsat!Kamuda enerji tasarruf garantisi sağlayan yatırımları düzenleyen tebliğle gündeme gelen enerji performans sözleşmesini tüm işletmeler yapabiliyor. ESCON Enerji Genel Müdürü Onur Ünlü, kaynak ayırmadan ve risk almadan enerji verimliliği yatırımı yapmanın KOBİ’ler için büyük fırsat olduğunu söyledi.
18.05.2021Kobi
İncir Aşısı Nasıl Yapılır? İncir Ağacı Aşılama Nasıl Olur?
İncir Aşısı Nasıl Yapılır? İncir Ağacı Aşılama Nasıl Olur?Yaz yaklaşırken aşılama işleminin nasıl yapıldığı insanlar tarafından merak edilmektedir. Aşılama işlemi her türlü ağaca yapılabilmektedir. Ancak bu işlemin inceliklerinin öğrenilmesi oldukça önemlidir. İncir aşısı nasıl yapılır? İncir ağacı aşılama nasıl olur? İşte, merak edilen tüm detaylar.
17.05.2021Eğitim
Akıllı şehir nedir? Faydaları nelerdir?
Akıllı şehir nedir? Faydaları nelerdir?Dünyanın neredeyse %50’si şehirlerde yaşıyor. Nüfus artışıyla birlikte iklim değişiklikleri, kaynakların hızlı tükenmesi ve çevre kirliliğindeki artış nedeniyle akıllı şehir kavramı giderek önem kazanıyor. Peki, akıllı şehir nedir?
17.05.2021Emlak
Virüsten korunmak ve sağlıklı bir solunum için 6 önemli kural
Virüsten korunmak ve sağlıklı bir solunum için 6 önemli kuralVirüslerin yol açtığı hastalıklar kimi zaman belirtisiz atlatılabiliyorken, bazen de ateş ve öksürük ile başlayan daha ağır tablolara yol açabiliyor. Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Levent Dalar, üst ve alt solunum yolu hastalıklarına yol açan virüsler hakkında bilgi verdi ve sağlıklı bir solunum sistemine sahip olmanın yollarını anlatı.
17.05.2021Genel Sağlık
Sürdürülebilir finansman ihraçları ilk çeyrekte rekor kırdı
Sürdürülebilir finansman ihraçları ilk çeyrekte rekor kırdıHükümetlerin küresel iklim kriziyle mücadele politikalarını güçlendirmesi ve düşük karbonlu ekonomiye geçiş planlarının hızlanmasının etkisiyle sürdürülebilir finansman ihraçları yılın ilk çeyreğinde rekor kırarak 287 milyar dolara ulaşırken, yeşil tahviller geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 400 büyüme kaydetti.
17.05.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Marmara Denizi'nde müsilaj tehlikesi! 6 aydır yapılmıyor
Son dakika haberi: Marmara Denizi'nde müsilaj tehlikesi! 6 aydır yapılmıyorGelen son dakika haberine göre; Marmara Denizi kıyılarında son günlerde su yüzeyinde gözle görülür etkinliği azalan müsilajın su altında nasıl bir tehdit olmaya devam ettiğini görüntülendi. İşte haberin ayrıntıları...
16.05.2021Gündem
‘Yeşil binalar’  için fırsat doğdu
‘Yeşil binalar’ için fırsat doğduKoronavirüs pandemisi dünyayı hızlı bir dönüşüme iterken, bu kapsamda önemli bir fırsat da ‘yeşil binalar’ için doğdu. Sağlıklı yaşam alanları sunan binalar için sertifika alımı da artıyor
16.05.2021Ekonomi
Temiz enerji için yılda 4.4 trilyon $
Temiz enerji için yılda 4.4 trilyon $İklim değişikliğiyle mücadele kapsamında 2021-2050 arasında yapılması gereken temiz enerji yatırımlarının yıllık bazda 4.4 trilyon dolar olması öngörülüyor.
16.05.2021Ekonomi
Doğu Karadeniz'de yaş çay hasadında geri sayım
Doğu Karadeniz'de yaş çay hasadında geri sayımDoğu Karadeniz’de, 17 Mayıs’ta başlayacak 2021 yılı yaş çay tarımı sezonunda son hazırlıklarını büyük oranda tamamlayan üreticiler, ürünlerinin hasat olgunluğuna ulaşmasını bekliyor. Rize Ticaret Borsası Meclis Başkanı Resul Okumuş, iyi sürgün geldiğini belirterek, “Üretici aileler, bu yıl da bahçelere kendileri girerek, yaklaşık 1 milyar lirayı bulan işçilik ücretinin ceplerinde kalmasını sağlayacak” dedi.
15.05.2021Ekonomi
"Kara elmas" trüf mantarında Türkiye'nin hedefi 1 milyar dolarlık ihracat
"Kara elmas" trüf mantarında Türkiye'nin hedefi 1 milyar dolarlık ihracatOrman Genel Müdürü Bekir Karacabey, Türkiye'nin kilogram fiyatı 100-750 avro arasında değişen trüf mantarı üretimini artırdığını belirterek, "Ekonomistlerin tahminlerine göre trüf mantarı önümüzdeki 10 yıl içinde dünya çapında yıllık 6 milyar dolarlık ticaret hacmine ulaşacak. Kısa vadede Türkiye olarak bu pazardan 1 milyar dolarlık ticaret hacmine ulaşmayı hedefliyoruz." dedi.
15.05.2021Ekonomi
İklim değişikliği ile mücadelede her yıl 4,4 trilyon dolar temiz enerji yatırımı gerekiyor
İklim değişikliği ile mücadelede her yıl 4,4 trilyon dolar temiz enerji yatırımı gerekiyorİklim değişikliğiyle mücadele kapsamında küresel sıcaklık artışının 1,5 santigrat derece ile sınırlandırılması amacıyla 2021-2050 yıllarında yapılması gereken temiz enerji yatırımlarının yıllık bazda 4,4 trilyon dolar olması öngörülüyor.
15.05.2021Ekonomi
‘Hidrojen ihracatçısı olabiliriz’
‘Hidrojen ihracatçısı olabiliriz’Siemens Energy Türkiye Üst Yöneticisi Levent Dinçer, temiz ve düşük karbonlu bir enerji sistemine odaklanacaklarını belirterek, “Türkiye yenilenebilir kaynaklar açısından önemli potansiyele sahip. Gelecekte sanayisini karbonsuzlaştırmada hidrojene ihtiyaç duyacak ülkelere hidrojen ihraç eden ülke olabiliriz” dedi.
15.05.2021Ekonomi
İklim için bireysel çözümler
İklim için bireysel çözümler15 Mayıs Dünya İklim Günü vesilesiyle artık iklim krizi olarak anılan iklim değişikliğine karşı bireysel olarak neler yapabileceğimizi hatırlayalım
15.05.2021Cumartesi
Karasal İklimin Hayvancılık Faaliyetleri Üzerindeki Etkisi Nedir?
Karasal İklimin Hayvancılık Faaliyetleri Üzerindeki Etkisi Nedir?Hayvancılık her zaman çok önemli bir geçim kaynağı olarak bilinmektedir. Hayvancılık yaparken de birçok etken söz konusu olmaktadır. İklimin de hayvancılık faaliyetleri üzerinde bilinen bir etkisi bulunmaktadır. Karasal iklimin hayvancılık faaliyetleri üzerindeki etkisi nedir? Karasal iklimin hayvancılık faaliyetleri üzerinde ne tür bir etkisi olduğunu sizler için derledik.
14.05.2021Eğitim
Karadeniz Bölgesinin İklimi Ve Bitki Örtüsü Nedir?
Karadeniz Bölgesinin İklimi Ve Bitki Örtüsü Nedir?Asya ve Avrupa yakasında toprakları bulunan ülkemizde üç farklı iklim tipi görülür. Bunlar sırasıyla Akdeniz iklimi, Karadeniz iklimi ve Karasal iklimdir. Karadeniz Bölgesi, aynı zamanda en fazla yağmur yağışının görüldüğü yerdir. Ancak bu bölgede, sonbahar ve kış aylarında, kar yağışı çok fazla görülmez. Karadeniz bölgesinin iklimi ve bitki örtüsü nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
14.05.2021Eğitim
Meşhur 'Lapseki kirazı' ay sonuna doğru tezgahlarda yerini alacak
Meşhur 'Lapseki kirazı' ay sonuna doğru tezgahlarda yerini alacakÇanakkale'nin Lapseki ilçesinde yetiştirilen, kendine has rengi ve aromasının yanında iriliği ve uzun raf ömrüyle ilgi gören kirazın erkenci çeşidinin üreticileri hasada hazırlanıyor.
14.05.2021Ekonomi
Çevreci tahvillerin değeri 2,5 milyar doları geçti
Çevreci tahvillerin değeri 2,5 milyar doları geçtiTürkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) Genel Müdürü Ece Börü, Türkiye’de çevreyi iyileştirecek projelere fon sağlayan tahvil ve diğer yatırım araçlarına ilginin arttığını belirterek, "Türkiye’de yaşayan yeşil ve sürdürülebilir tahvillerin toplam değeri 2,5 milyar doları geçti. Sektörümüzün artan sosyal ve yönetişim (ESG) odaklı yaklaşımları ile bu hacmin artacağına inanıyoruz. " dedi.
14.05.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

enerjiiklimtürkiyeson haberlerABD Hazine Bakanı Yellen

İklim ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.