İklim

İklim

Son dakika iklim haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan iklim gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan iklim haber sayfamızda...

İklim

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 9.865 iklim haberi bulunmuştur.
Marmara kirliliği kaldıramaz halde
Marmara kirliliği kaldıramaz haldeMarmara’yı kaplayan müsilaj (deniz salyası) tehlikesine karşı uyaran Prof. Dr. Mustafa Sarı, “30 metre derinliğe kadar her yerde var. Evsel ve endüstriyel atıkların denize bırakılması engellenmeli yoksa sorun büyür” dedi... Dr. Erol Kesici ise “Doğa olayı diyerek geçiştiremeyiz. Denizlerimiz kirli olmasaydı deniz salyası oluşmazdı. Azot, karbon ve fosfor kirliliğine karşı Marmara Denizi kırmızı alarm veriyor” diye konuştu...
7.05.2021Gündem
Rüzgâr gibi büyüyor
Rüzgâr gibi büyüyorYenilenebilir enerji, salgına rağmen büyümesini sürdürüyor. Türkiye’de ilk çeyrekte devreye giren santrallerin yüzde 98’i ‘yenilenebilir’ enerji tarafında...
7.05.2021Ekonomi
Son dakika... BM'nin gaz emisyon raporu açıklandı
Son dakika... BM'nin gaz emisyon raporu açıklandıBirleşmiş Milletler Çevre Programı (UNEP) insan kaynaklı metan gazı emisyonunun 10 yıl içinde yüzde 45 azaltılmasının iklim değişikliğiyle mücadelede kritik derecede önemli olduğunu ve 2045 yılına kadar yaklaşık 0,3 santigrat derecelik küresel sıcaklık artışını önleyeceğini açıkladı.
6.05.2021Dünya
İklim' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'iklim' Yanıtları
İklim' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'iklim' YanıtlarıBulmaca çözerken bir takım kelimeler de takılarak zorlanmak mümkündür. Böyle durumlar ile karşılaşıldığı zaman bulmacaların cevaplarına ulaşmak isteyebilirsiniz. İklim' bulmaca cevabı nedir? Harf harf bulmacada 'İklim' yanıtları nelerdir? Harf harf bulmacada karşınıza çıkacak olan iklim kelimesi ile ilgili olarak üç harfli ve beş harfli kelimelere dair detayları derledik.
6.05.2021Oyun
İngiltere yerel seçimler için sandık başında
İngiltere yerel seçimler için sandık başındaİngiltere'de yaklaşık 48 milyon seçmen, yerel yönetimleri belirlemek için 143 seçim bölgesinde sandık başına gidiyor.
6.05.2021Dünya
Almanya iklim hedefi için yeni bir açıklama yaptı
Almanya iklim hedefi için yeni bir açıklama yaptıİki yıl önce 2030’e kadar yüzde 55 olarak açıklanan karbon emisyonlarının azaltılma hedefi yüzde 65’e yükseltildi
6.05.2021Teknoloji
İklim krizine karşı sıfır emisyon
İklim krizine karşı sıfır emisyonZorlu Holding, Akıllı Hayat 2030 stratejisi doğrultusunda çevresel, sosyal ve yönetişimsel hedeflerini; grup şirketlerinin de sahiplendiği ve ihtiyaçları özelinde yönettiği bir dönemi başlatıyor.
6.05.2021Ekonomi
Dünya Bankası'ndan kritik Türkiye açıklaması: Önemli bir potansiyel bulunabilir
Dünya Bankası'ndan kritik Türkiye açıklaması: Önemli bir potansiyel bulunabilirDünya Bankası, enerji tüketiminin yaklaşık 3'te 1'inin kamu, ticari ve konut yapılarında kullanıldığını belirterek, Türkiye'deki yaklaşık 175 bin kamu binasında enerji verimliliği için önemli bir potansiyel bulunabileceğini bildirdi.
5.05.2021Ekonomi
Sel felaketi binlerce kişiyi yerinden etti
Sel felaketi binlerce kişiyi yerinden ettiSomali'de Şabel Nehri'nin taşması sonucu çok sayıda köy ve kasaba su altında kaldı, binlerce kişi evini terk etti.
5.05.2021Dünya
Kurumlar vergisinde anlaşma yakın
Kurumlar vergisinde anlaşma yakınUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, kurumlar vergisine ilişkin küresel bir anlaşma konusunda bu yıl iyimser olduklarını belirterek, bunun vergi veya ticaret savaşına girme riskinden kaçınmak için acilen gerekli olduğunu ifade etti.
5.05.2021Uzmanpara
Son dakika: YKS’de bu konulardan soru çıkacak! 50 gün kaldı
Son dakika: YKS’de bu konulardan soru çıkacak! 50 gün kaldıGelen bir son dakika haberine göre; Üniversite adaylarının yarışacağı YKS’ye 50 gün kaldı. Uzmanlara göre başarıya ulaşmak için doğru bir programlama yapıp, genel tekrarın ardından bol deneme sınavı çözerek kalan süreyi iyi değerlendirmek gerekiyor. Geçen yıllardaki sınavlar dikkate alındığında ilk basamak olan TYT’de daha çok okuduğunu anlamaya yönelik, AYT’de ise bilgi ağırlıklı soruların çıkacağı tahmin ediliyor. Peki, hangi konular önemli? İşte cevaplar…
5.05.2021Eğitim
Son dakika... ABD'den Venezuela'ya baskı planı!
Son dakika... ABD'den Venezuela'ya baskı planı!ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro üzerindeki baskıyı devam ettirmek üzere bölgedeki ABD ortakları ile çalışacaklarını söyledi.
4.05.2021Dünya
IMF Başkanı Georgieva 'acilen gerekli' diyerek açıkladı
IMF Başkanı Georgieva 'acilen gerekli' diyerek açıkladıUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, kurumlar vergisine ilişkin küresel bir anlaşma konusunda bu yıl iyimser olduklarını belirterek, bunun vergi veya ticaret savaşına girme riskinden kaçınmak için acilen gerekli olduğunu ifade etti.
4.05.2021Ekonomi
Bakan Dönmez'den 'EBRD' açıklaması
Bakan Dönmez'den 'EBRD' açıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'nın (EBRD) Türkiye'de 2009'dan bu yana özel sektör ağırlıklı olmak üzere 13 milyar avrodan fazla yatırıma destek verdiğini belirterek, "Bu tutarın 6 milyar avrodan fazla kısmı sürdürülebilir enerji, enerji ve kaynak verimliliği ile çevre alanlarına ayrıldı." dedi.
4.05.2021Ekonomi
AB'den yenilenebilir enerji desteklerine onay
AB'den yenilenebilir enerji desteklerine onayAvrupa Birliği (AB), Danimarka'nın yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretimine 400 milyon euroluk kamu desteği sağlama planını onayladı.
4.05.2021Uzmanpara
Hedef 2050'ye kadar sıfır atık!
Hedef 2050'ye kadar sıfır atık!Zorlu Holding, dünyadaki paydaş temelli dönüşüme cevap verdiği Akıllı Hayat 2030 stratejisi doğrultusunda benimsediği “sorumlu yatırım holdingi” anlayışıyla; çevresel, sosyal ve yönetişim (ÇSY) alanlarında belirlediği değer yaratacak hedeflerini; grup şirketlerinin de sahiplendiği ve ihtiyaçları özelinde yönettiği bir dönemi başlatıyor.
4.05.2021Vitrin
İngiltere’nin ev sahipliğindeki G7 Dışişleri Bakanları Toplantısı başladı
İngiltere’nin ev sahipliğindeki G7 Dışişleri Bakanları Toplantısı başladıDünyanın sanayileşmiş 7 ülkesi ve Avrupa Birliğini (AB) bir araya getiren dışişleri bakanları düzeyindeki G7 toplantısı, dönem başkanı İngiltere’nin ev sahipliğinde başkent Londra'da başladı.
4.05.2021Dünya
İstanbul EBRD’nin yeşil şehirleri arasına girdi
İstanbul EBRD’nin yeşil şehirleri arasına girdiİstanbul Büyükşehir Belediyesi, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD) yeşil şehirler sürdürülebilirlik programına katıldı.
4.05.2021Ekonomi
Pergola: arabanızı korumak için modern bir çözüm!
Pergola: arabanızı korumak için modern bir çözüm!Pergola, bir bahçeye veya terasa yerleştirilen ve genellikle dikdörtgen şeklinde olan sabit bir dekoratif dış mekan elemanıdır. Evinizde garajınız yoksa özellikle kullanışlıdır. Pergola farklı malzemelerden yapılabilir ve iki veya dört direk ile desteklenen yatay bir çerçeveden oluşur. Peki, arabanızı korumak için bir pergola nasıl seçilir?
3.05.2021Dekorasyon
Pakdemirli alım fiyatlarını açıklamaya başlayacaklarını bildirdi
Pakdemirli alım fiyatlarını açıklamaya başlayacaklarını bildirdiTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bu yıl da yeni hasat sezonuna girerken alım fiyatlarını açıklamaya başlayacaklarını belirterek, "Dünyadaki ve ülkemizdeki piyasaları yakın şekilde takip ederek üreticimizi memnun edecek fiyatları açıklayacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın." dedi.
3.05.2021Ekonomi
Bakır 'altın çağı'nı yaşayacak!
Bakır 'altın çağı'nı yaşayacak!Yeşil enerji dönüşümünün küresel bakır piyasasının gelecekteki büyümesinde temel belirleyici olması beklenirken, talep ve fiyatındaki rekor artışlarla bakırın altın çağını yaşayacağı öngörülüyor.
3.05.2021Uzmanpara
Turfanda üzümün kilosu dalında 30 lira
Turfanda üzümün kilosu dalında 30 liraMersin'in Erdemli ilçesinde turfanda siyah üzüm hasadı başladı. Dalında kilosu 30 liradan satılan üzüm, üreticisinin yüzünü güldürüyor.
3.05.2021Ekonomi
Nem Eş Anlamlısı Nedir? Nem Kelimesinin Eş Anlamı Olan Sözcükler
Nem Eş Anlamlısı Nedir? Nem Kelimesinin Eş Anlamı Olan SözcüklerSıcaklığa bağlı olarak havada oluşan su buharına nem denir. Nem oranı, sıcaklığın yüksek olduğu Akdeniz ikliminde, diğer iklim tiplerine göre daha fazladır. Basınç faktörü de nemin az ya da çok olmasında etkilidir. Dilimize Farsçadan geçmiş olan nem sözcüğü, 17. yüzyıldan beri kullanılmaktadır. Nem eş anlamlısı nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
2.05.2021Eğitim
Son dakika haberi - Bakan Kasapoğlu: Kaos bitmeli
Son dakika haberi - Bakan Kasapoğlu: Kaos bitmeliBakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, kimsenin Süper Lig’in ve kulüplerin marka değerini aşağı çekmeye hakkının olmadığını söyledi..
1.05.2021Futbol
Okulların çevresinde hava kirliliği tehlikesi
Okulların çevresinde hava kirliliği tehlikesiİstanbul’da 4 farklı ilçede okulların etrafında yapılan 1 aylık hava kalitesi ölçüm sonuçlarına göre, okul bölgelerindeki hava kirliliği DSÖ’nün belirlediği sınır değerin 2 kat üzerinde.
1.05.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

iklim değişikliğiLondraİngiltereAlmanyaKristalina Georgieva

İklim ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.