İklim

İklim

Son dakika iklim haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan iklim gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan iklim haber sayfamızda...

İklim

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 19.548 iklim haberi bulunmuştur.
5 yılda 1.3 milyon hayvan kısırlaştırıldı
5 yılda 1.3 milyon hayvan kısırlaştırıldı Kamuoyunun ve siyasetin gündeminde yer alan sahipsiz sokak hayvanları konusunda TBMM Dilekçe Komisyonu’na da yoğun başvuru dikkat çekiyor. Vatandaştan gelen talep ve şikayet içeren başvuruları ilgili bakanlıklar ve kurumlarla paylaşan komisyona gönderilen yanıtlarda güncel çalışmalar ve atılabilecek adımlara ilişkin dikkat çeken tespit ve öneriler yer aldı.
28.05.2024 Gündem
Hindistan ve Bangladeş’i 'Remal' vurdu! 16 kişi hayatını kaybetti
Hindistan ve Bangladeş’i 'Remal' vurdu! 16 kişi hayatını kaybetti Remal Tropikal Kasırgası'nın vurduğu Hindistan ve Bangladeş’te en az 16 kişi hayatını kaybetti. Birçok kişinin mahsur kaldığı öğrenildi.
27.05.2024 Dünya
Bakan Özhaseki'den TOKİ açıklaması! 'Sağlam ve güvenli konutlar üretiyoruz'
Bakan Özhaseki'den TOKİ açıklaması! 'Sağlam ve güvenli konutlar üretiyoruz' Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, yaptığı yazılı açıklama ile TOKİ'nin son 22 yılda yaptığı konut sayılarını açıkladı. Bakan Özhaseki, "Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile son 22 yılda 1 milyon 365 bin 610 sosyal konut ürettik" dedi.
27.05.2024 Gündem
İskandinav mutluluğu diye bir gerçek var! Çocuklar sadece cumartesileri tatlı yiyor
İskandinav mutluluğu diye bir gerçek var! Çocuklar sadece cumartesileri tatlı yiyor İskandinavlar mutluluk tarifleriyle ünlüdür: Lagom ve Hygge gibi. Her ne kadar bu felsefeler Kuzey Avrupa dışında da oldukça popüler olsa da gerçekte iyi bir yaşam için bir fincan sıcak çay ve şömineden biraz daha fazlasına ihtiyacınız var. Sert iklim koşullarına rağmen İskandinavlar oldukça uzun bir yaşam beklentisine sahip ve çoğunlukla sağlıklılar. Peki işin sırrı ne?
27.05.2024 Püf Noktası
'Kurban Bayramı tatili 9 gün olsun' talebi
'Kurban Bayramı tatili 9 gün olsun' talebi Antalya'da turizmciler, Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi Kurban Bayramı'nda da ara günlerin hafta sonu ile birleştirilip, 9 günlük tatil ilan edilmesini istedi. Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Kaan Kaşif Kavaloğlu, "9 günlük bayram tatili beklentimiz var. Eğer haziran ayı başına kadar 9 gün olarak açıklanırsa, iç turizm hareketliliğini daha da artıracaktır" dedi.
27.05.2024 Ekonomi
Yer: Beylikdüzü! Sahili işgal eden lüks siteye vatandaşlardan tepki
Yer: Beylikdüzü! Sahili işgal eden lüks siteye vatandaşlardan tepki Beylikdüzü’nde sahil yolunu işgal eden lüks siteye, vatandaşlar tepki gösterdi. Sitenin işgali nedeniyle sahil şeridine giremeyen vatandaşlar, yetkililerden soruna bir çözüm bulunmasını istedi.
27.05.2024 Gündem
Kadın liderliğinde yeşil mahalleler
Kadın liderliğinde yeşil mahalleler Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women), Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle kurulan Kadınlar için Yeşil İş ve Girişimcilik Merkezi, kadınların iklim değişikliğinin etkilerini azaltmaya ve bu etkilere uyum sağlamaya yönelik çözümler geliştirmelerine olanak tanıyor. Düztepe Çamlık Parkı içerisinde yer alan merkezde kadınlar, bitki ekiyor, budama yapıyor, yağmur hasadından komposta doğa dostu uygulamaları öğreniyor ve hayata geçiriyor.
27.05.2024 Ekonomi
Susuz yetişiyor, litresi 1500 lira
Susuz yetişiyor, litresi 1500 lira Doğal şifa kaynaklarından biri olan ve ilk baharın gelmesiyle birlikte şahlanan adaçayları çiçek açmaya başladı. Burdur’da Lavanta Deresi’ne dikilen adaçaylarının çiçek açmasıyla birlikte tarlalar mora büründü. Litresi 1000 ile 1500 TL arasında satışa sürülen adaçaylarına ise ilgi büyük.
26.05.2024 Ekonomi
Bir Zamanlar Bolluk nostaljisi
Bir Zamanlar Bolluk nostaljisi Fotoğraf, İstanbul’un Haliç kıyısındaki tarihi semti Azapkapı’da 1960’larda çekilmiş. Şu balık bolluğuna bakın...
26.05.2024 Gündem
Dijital çağa atlayan köy
Dijital çağa atlayan köy Trendyol ve UNDP’nin birlikte hayata geçirdikleri “Yarının Köyleri” projesi Adana’nın ardından yoluna İzmir’deki Ulamış köyüyle devam ediyor. Ürün geliştirme, markalaşma ve e-ticaret alanında bir dizi dijital araç ve teknolojiyle donatılan köylerin kapısı dünyaya açılıyor.
25.05.2024 Pazar
Dursun Özbek: Galatasaray bir bütündür!
Dursun Özbek: Galatasaray bir bütündür! Galatasaray'da yeniden başkan seçilen Dursun Özbek, basın mensuplarının sorularını cevapladı.
25.05.2024 Galatasaray
Gıdanın geleceği için arı gibi çalışmak şart
Gıdanın geleceği için arı gibi çalışmak şart İnsan gıdasının üçte biri bal arılarının tozlaşmaya olan katkılarıyla elde ediliyor. Gıdanın teminatı arıların geleceği ise başta tarım ilaçlarının etkileri olmak üzere büyük risk altında. Arıların yaşam alanlarının iyileştirilmesinden şehirlerde arı varlığına destek olunmasına kadar birçok öneri gündemde...
25.05.2024 Ekonomi
Bu yılki gündem ‘rağmen’ olacak
Bu yılki gündem ‘rağmen’ olacak Her yıl araştırma ve pazarlama sektörlerindeki global yeniliklerin dünya ile eş zamanlı paylaşıldığı Araştırmada Yenilikler Konferansı bu yıl 5 Haziran’da DasDas İstanbul’da gerçekleştirilecek.
25.05.2024 Ekonomi
'Orman yangınlarında yapay zeka temelli yazılımlar kullanılmaya başlandı'
'Orman yangınlarında yapay zeka temelli yazılımlar kullanılmaya başlandı' Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, "Orman yangınlarında yapay zeka temelli yazılımlar ve uygulamalar kullanılmaya başlandı. Özellikle akıllı kuleler olmak üzere bu Yangın Karar Destek Sistemleri'ne veri temin eden, bir arada yürüten sistemler bizim orman yangınlarıyla daha etkin bir mücadele yapmamıza yardımcı oluyor" dedi.
24.05.2024 Ekonomi
Meksika’da yürek burkan görüntü: Aşırı sıcaklar yüzünden 147 maymun telef oldu
Meksika’da yürek burkan görüntü: Aşırı sıcaklar yüzünden 147 maymun telef oldu Kuzey Amerika ülkesi Meksika’nın Chiapas ve Tabasco eyaletlerinde 45 dereceyi aşan sıcaklıkların etkisiyle 147 maymun telef oldu.
23.05.2024 Dünya
'Amacımız gastronomi turizminde lider destinasyonlar arasında yer alabilmek'
'Amacımız gastronomi turizminde lider destinasyonlar arasında yer alabilmek' Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) düzenlenen 4. Global Gastro Ekonomi Zirvesi'nde açıklamalarda bulundu.
23.05.2024 Gündem
Bakan Kacır: Refahın dengeli dağıtılması için çaba gösteriyoruz
Bakan Kacır: Refahın dengeli dağıtılması için çaba gösteriyoruz Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Türkiye'nin etki yatırımı hikayesini şekillendirmek ve ileriye taşımak için düzenlenen "EYDK Etki Yatırımı Zirvesi"nde yaptığı konuşmada, "Gelir ve servet dağılımda makasın daralmasına neden olan küresel ekonomik düzen ya da düzensizlik, sosyal maliyetleri beraberinde getiriyor. Sürdürülebilir ve kapsayıcı bir ekonomi modelinin inşası gelecek nesillerimize yaşanabilir bir dünya bırakmak ve tabiattaki bozulmanın daha fazla geri dönülemez düzeye ulaşmasına mani olmak için aciliyet arz ediyor. Refahın yurtta dengeli bir şekilde dağıtılması için çaba gösteriyoruz" dedi.
23.05.2024 Ekonomi
'Yapay zeka çalışma hayatını derinden etkileyecek'
'Yapay zeka çalışma hayatını derinden etkileyecek' Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Yapay zekayla bazı işler kaybedilecek ama bundan daha fazla iş oluşturulmuş olacak. Dolayısıyla çalışma hayatını da derinden etkileyecek bir gelişmeyle karşı karşıya olduğumuzu ifade etmek isterim” dedi.
23.05.2024 Ekonomi
Türkiye Ukrayna’nın yeniden inşası için masada
Türkiye Ukrayna’nın yeniden inşası için masada Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu Almanya’nın Leipzig kentinde düzenlenen Uluslararası Ulaştırma Forumu’nda Zirvesi’nde “Ukrayna Hakkında Özel Bakanlar Yuvarlak Masa Toplantısı’na katıldı ve önemli mesajlar verdi.
23.05.2024 Ekonomi
Teknolojik ağlarla beyin gücü örecek
Teknolojik ağlarla beyin gücü örecek Teknoloji üslerini ve üretim tesislerini gençlere açmaya hazırlanan Sabancı, ‘beyin göçünü beyin gücüne’ dönüştürecek seferberlik başlattı.
23.05.2024 Ekonomi
Yapay zeka çağında sürdürülebilir dönüşüm
Yapay zeka çağında sürdürülebilir dönüşüm Teknoloji Liderleri Zirvesi Türkiye’nin önde gelen teknoloji yöneticilerini bir araya getirdi. “Yapay Zeka Çağında Yeniden İnovasyon” temalı zirveye sürdürülebilir dijital dönüşüm, yapay zeka ve akıllı şehir konuları damga vurdu.
23.05.2024 Ekonomi
Yaz öncesi gündem yine fahiş fiyatlarla girilen plajlar: KIYIDA özgürlüğe sivil destek
Yaz öncesi gündem yine fahiş fiyatlarla girilen plajlar: KIYIDA özgürlüğe sivil destek Çevre Bakanlığı’nın “Denizler Halkındır” projesi ile el attığı kıyılardaki işgale karşı tepkiler, Kıyı Hareketleri Dayanışma Ağı’nı (KIYIDA) doğurdu. KIYIDA çatısı altında buluşan gönüllüler, sahillerin özgürleştirilmesini savunuyor.
23.05.2024 Gündem
Fırat Tanış'tan İklim Tamkan cevabı! 'Ayrılık yaşadık ama mümkün değil'
Fırat Tanış'tan İklim Tamkan cevabı! 'Ayrılık yaşadık ama mümkün değil' Piyanist ve besteci İklim Tamkan, psikolojik şiddete maruz kaldığı gerekçesiyle eski sevgilisi Fırat Tanış hakkında uzaklaştırma kararı aldırmıştı. "Yargının haklılığımı ortaya çıkaracağına ve mağduriyetimi sona erdireceğine inanıyorum" diyen oyuncu, İngiltere dönüşü İstanbul Havalimanı'nda yeni bir açıklama yaptı.
23.05.2024 Cadde
Sarhoş kavgası 'kıyamet günü'nden kurtardı! 30 bin kişi arasından sıyrılan tek survivor
Sarhoş kavgası 'kıyamet günü'nden kurtardı! 30 bin kişi arasından sıyrılan tek survivor Bir sarhoş kavgasına karışmıştı. Bu sayede koca bir adayı yok eden volkanik patlamadan sağ kurtulmayı başaran Ludger Sylbaris'in hayatta kalma hikayesi diğer hikayelere benzemiyordu. 'Kıyamet gününü yaşayan adam' olarak ünlenen Sylbaris, 30 bin kişinin öldüğü felaketten nasıl sağ çıkmayı başardı?
23.05.2024 Yaşam
Aynı anda 500 arı soktu, rüyasında sevince kararını verdi! 'Değeri 500 bin lira'
Aynı anda 500 arı soktu, rüyasında sevince kararını verdi! 'Değeri 500 bin lira' Gördüğü bir rüya sonrası hobi olarak arıcılığa başlayan Nayime Gümüşbaş ve eşi, 15 yıldır bu işi yapıyor. İşleri gereği yıllarca Güneydoğu ve İç Anadolu’nun çeşitli illerinde mesleklerini yaparken hobi olarak da arıcılıkla uğraşan çift, "Kısacası biz nereye arılar oraya" diyor ve arılara nasıl fısıldadıklarını anlatıyor.
23.05.2024 Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

İklim ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.