İklim

İklim

Son dakika iklim haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan iklim gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan iklim haber sayfamızda...

İklim

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 10.988 iklim haberi bulunmuştur.
Bankacılıkta dijital dönüşüm!
Bankacılıkta dijital dönüşüm!Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben 'Finansın Geleceği Zirvesi'nde önemli açıklamalarda bulundu. Akben, "Son yıllarda artan dijital dönüşüm hızında bankacılık alanında çalışmalar yaptık. 2022 Mart ayında Resmi Gazete’de yayımlanan elektronik bankacılık dönüşümüyle söz konusu yönetmelikte gelişen teknolojilere ilişkin yeni kurallar ve ilkeler getirdik." dedi.
28.09.2021Ekonomi
Rüzgar ve güneşten elektrik üretimi ithal kömürle üretimden ucuz hale geldi
Rüzgar ve güneşten elektrik üretimi ithal kömürle üretimden ucuz hale geldiTürkiye'de yeni kurulacak güneş ve rüzgar santrallerinden elektrik üretim maliyetinin, mevcut ithal kömürle çalışan termik santrallerdeki üretim maliyetlerinden çok daha düşük olduğu hesaplandı.
28.09.2021Ekonomi
‘Yurt kapasitesinde açık ara birinciyiz’
‘Yurt kapasitesinde açık ara birinciyiz’Cumhurbaşkanı Erdoğan, yükseköğrenim öğrencilerinin yurt sorunu ile ilgili tartışmaya değinerek “Ülkemiz 1 milyonu aşkın yurt kapasitesiyle açık ara birincidir” diye konuştu. Erdoğan, “Son zamanlarda bazı park, bahçe, bankların üzerinde yatanların bir kısmının öğrencilikle alakası yok. Bunlar Gezi Parkı olayının bir başka versiyonu” dedi.
28.09.2021Siyaset
Türkiye’den iklim anlaşması hamlesi
Türkiye’den iklim anlaşması hamlesiParis İklim Anlaşması küresel ısınmaya karşı şu ana kadar atılan en somut adımdır...
28.09.2021Ekonomi
Almanya’nın geleceği bu iki partinin elinde
Almanya’nın geleceği bu iki partinin elindeAlmanya’da seçim sonuçları FDP ve Yeşiller’in koalisyon için en önemli partiler haline gelmesini sağladı. İki partinin ortak yönü ise gençler arasında en popüler partiler olmaları.
28.09.2021Dünya
Yaptığı kovayla dünya birincisi
Yaptığı kovayla dünya birincisiGeri dönüştürülmüş plastikten yaptığı ‘bokashi kovası’ ile British Council’un yarışmasında dünya birinciliği ödülünü alan mimar Aysel Abasova çalışmalarını ve hedeflerini Milliyet’e anlattı...
28.09.2021Gündem
Son dakika: Öğrenci yurdu tartışması! Erdoğan: Bankta yatanların öğrencilikle alakası yok
Son dakika: Öğrenci yurdu tartışması! Erdoğan: Bankta yatanların öğrencilikle alakası yokSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası flaş açıklamalarda bulundu. Yurt tartışmalarıyla ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bazı park, bahçelerde bankların üzerinde yatanların bir kısmının öğrencilikle alakası yok, güya sözde öğrenci. Bunlar Gezi Parkı'nın bir başka versiyonu." dedi.
28.09.2021Siyaset
Yunanistan Başbakanı Miçotakis'ten kritik Türkiye açıklaması! Geri adım sinyali
Yunanistan Başbakanı Miçotakis'ten kritik Türkiye açıklaması! Geri adım sinyaliGelen son dakika haberine göre; Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Türkiye ile silahlanma yarışı niyetinde olmadığını kaydetti. Miçotakis, 'Açıkça söyleyeceğim, bazı konularda karşılıklı geri adım atılmasını gerektiren anlaşmalar yapılabilir' dedi.
28.09.2021Dünya
Delta’da çöpler toplandı
Delta’da çöpler toplandıUluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu 9. Grup Kulüpleri, 25 Eylül Dünya Temiz Nehirler Günü’nde, İzmir Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile Delta Havzası’nda bir dizi etkinlik gerçekleştirdi.
27.09.2021Ege
Paris İklim Anlaşması neyi amaçlar, nedir? Paris İklim Anlaşmasını Türkiye imzaladı mı?
Paris İklim Anlaşması neyi amaçlar, nedir? Paris İklim Anlaşmasını Türkiye imzaladı mı?Paris Anlaşması olarak da bilinen Paris İklim Anlaşması, iklim değişikliği, sera gazı salınımının önüne geçilmesi gibi çevreye ve doğaya dair önemli kararları içerir. 2016 yılında yürürlüğe giren Paris İklim Anlaşması Türkiye tarafından imzalandı mı, kaç ülke imzaladı?
27.09.2021Gündem
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, İzmit Körfezi'ni havadan denetledi
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, İzmit Körfezi'ni havadan denetlediAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Marmara Denizi'nde yaz aylarında ortaya çıkan müsilajla (deniz salyası) mücadele çalışmalarına ilişkin, "Bütün kurumlarımız çalışmalarına devam edecek. İnşallah Marmara için konuşuyoruz; kalıcı olarak bu sorunun çözülmesi için her türlü tedbir ortaya konulacaktır." dedi.
27.09.2021Siyaset
NATO, Çin'den nükleer silahlar konusunda şeffaflık istiyor
NATO, Çin'den nükleer silahlar konusunda şeffaflık istiyorNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Çin Dışişleri Bakanı Vang Yi ile görüşerek, NATO'nun Çin'i hasım olarak görmediğini ancak nükleer silahlar gibi konularda bu ülkenin uluslararası taahhütlerine uyması ve şeffaflık sağlaması gerektiğini söyledi.
27.09.2021Dünya
AK Parti'li Bostancı: Onlar da 'Seçim 2023'te' diyecek
AK Parti'li Bostancı: Onlar da 'Seçim 2023'te' diyecekAK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, erken seçim tartışmalarıyla ilgili, "2020'de seçim bekliyorlardı, 2021'de geçtiğimiz aylarda seçim bekliyorlardı. Ha bire öteliyorlar. Sonuçta bizim dediğimiz tarihe gelecekler. Öyle anlaşılıyor ki onlar da 'Seçim 2023'te' diyecekler" dedi.
27.09.2021Siyaset
Almanya'da gözler Yeşiller-FDP ikilisinde
Almanya'da gözler Yeşiller-FDP ikilisindeAlmanya'da SPD, yüzde 1,6'lık farkla Hristiyan Birlik'i geride bırakarak seçimi kazandı. İki taraf da hükümeti kurmaya talip, ancak seçenekleri sınırlı: Ya Yeşiller ve FDP ile üçlü koalisyon ya da yine Büyük Koalisyon.
27.09.2021Dünya
Bakan Dönmez'den keşfedilen doğal gaza ilişkin önemli açıklama
Bakan Dönmez'den keşfedilen doğal gaza ilişkin önemli açıklamaEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz’de keşfedilen doğal gaz rezervinin, 2027 yılında en yüksek üretim kapasitesine ulaştığında, Türkiye’nin yıllık iç ihtiyacının yaklaşık üçte birini karşılar hale geleceğini söyledi.
27.09.2021Ekonomi
Onlarca canlının yaşam alanı sazlıklar, Beyşehir Gölü'nü koruma adına kesildi
Onlarca canlının yaşam alanı sazlıklar, Beyşehir Gölü'nü koruma adına kesildiTürkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) bilim danışmanı Dr. Erol Kesici, Türkiye'nin en büyük doğal tatlı su gölü olan Konya ve Isparta ili sınırlarında olan Beyşehir Gölü'nün Taş Köprü mevkisinde, gölü koruma amaçlı önlemler kapsamında onlarca kuş ve canlı türüne ev sahipliği yapan sazlıkların kesildiğini belirterek, "Dünyada sadece Beyşehir'de yaşayan endemik tür Beyşehir kurbağasının yaşam alanını oluşturan yüzlerce dönüm habitat talan edilmiş" dedi.
27.09.2021Gündem
Türkiye’nin en çok yağış alan ilinde kuraklık tehlikesi
Türkiye’nin en çok yağış alan ilinde kuraklık tehlikesiTürkiye’nin yıllık ortalama 2 bin 400 kilogram yağış oranıyla en çok yağış alan ili olan, şiddetli yağmurların ardından meydana gelen sel, heyelan, taşkınlarda can ve mal kayıplarının yaşandığı, altyapı ve üst yapıda hasarların oluştuğu Rize, yağışların etkisini yitirmesiyle bu kez kuraklık tehlikesiyle karşı karşıya kalıyor, içme suyu kaynakları kuruyor. Kentte içme suyu sorununa çözüm için akar yüzey suların biriktirileceği gölet projesi hazırlandı. Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, "Kurak aylarda suyun azlığıyla ilgili sıkıntı yaşıyoruz. Gölet yapmak elzem oldu" dedi.
27.09.2021Haberler
Almanya'yı kıran kırana koalisyon pazarlığı bekliyor
Almanya'yı kıran kırana koalisyon pazarlığı bekliyorAlmanya'da yapılan genel seçimlerin ardından yeni hükümeti kurmak için partiler arasında zorlu koalisyon pazarlığı başlayacak.
27.09.2021Dünya
Türkiye’nin en çok yağış alan ilinde kuraklık tehlikesi
Türkiye’nin en çok yağış alan ilinde kuraklık tehlikesiTürkiye’nin yıllık ortalama 2 bin 400 kilogram yağış oranıyla en çok yağış alan ili olan, şiddetli yağmurların ardından meydana gelen sel, heyelan, taşkınlarda can ve mal kayıplarının yaşandığı, altyapı ve üst yapıda hasarların oluştuğu Rize, yağışların etkisini yitirmesiyle bu kez kuraklık tehlikesiyle karşı karşıya kalıyor, içme suyu kaynakları kuruyor. Kentte içme suyu sorununa çözüm için akar yüzey suların biriktirileceği gölet projesi hazırlandı. Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, "Kurak aylarda suyun azlığıyla ilgili sıkıntı yaşıyoruz. Gölet yapmak elzem oldu" dedi.
27.09.2021Gündem
Bankalar için iklim stres testi geliştirildi
Bankalar için iklim stres testi geliştirildiNew York Fed'den araştırmacıların, bankaların iklimle ilişkili risklerini ölçen bir stres testi geliştirdikleri bildirildi.
27.09.2021Uzmanpara
Son dakika... Almanya'da tarihi sonuçlar! Merkel sonrası hezimet
Son dakika... Almanya'da tarihi sonuçlar! Merkel sonrası hezimetAlmanya'nın tarihi seçiminde sonuçlar netleşiyor. Oyları eriyen Angela Merkel'in partisi gelmiş geçmiş en kötü performansı gösterdi, Sosyal Demokrat Parti (SPD) kılpayı zafere ulaştı.
27.09.2021Dünya
‘İklim krizine karşı kayıtsız kalamayız’
‘İklim krizine karşı kayıtsız kalamayız’Doğal afetlerin sıklığı ve şiddetinin arttığına dikkat çeken Doğa Sigorta CEO’su Nihat Kırmızı, “İklim krizi alarm veriyor, buna kayıtsız kalmadan çok daha büyük felaketlere karşı harekete geçmemiz şart” dedi.
27.09.2021Teknoloji
45 bin kişi sağlık sigortasında Katılım Sağlık’ı tercih etti
45 bin kişi sağlık sigortasında Katılım Sağlık’ı tercih ettiKatılım Emeklilik’in sağlık ürünlerini tek çatı altında toplayan markası Katılım Sağlık, 56 milyon lira prim üretimi ve katılım sigortacılığında yüzde 58’in üzerinde pazar payıyla liderliğini sürdürüyor.
27.09.2021Teknoloji
Genç kadınlar teknoloji dünyasında
Genç kadınlar teknoloji dünyasındaDünya genelinde teknoloji alanındaki iş gücünün çok büyük bir bölümünü erkek çalışanlar oluşturuyor...
27.09.2021Ekonomi
Almanya’da başa baş yarış
Almanya’da başa baş yarışAlmanya’da halk, yeni Federal Meclis’i belirlemek üzere sandıklara giderken, yarış CDU/CSU ile SPD arasında başa baş geçti. Son sandık çıkış anketlerinde SPD, Hristiyan Birlik partilerinin yaklaşık 1.5 puan önünde yer aldı
27.09.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

almanyatürkiyeson dakika haberlerseçimerdoğan

İklim ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.