Park Geun-Hye

Park Geun-Hye

Son dakika Park Geun-hye haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Park Geun-hye gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Park Geun-hye haber sayfamızda...

Park Geun-Hye

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 172 park geun hye haberi bulunmuştur.
Samsung’un varisine 2.5 yıl hapis cezası
Samsung’un varisine 2.5 yıl hapis cezasıGüney Kore Seul Yüksek Mahkemesi, 2015 yılında iki Samsung biriminin tartışmalı birleşmesinde usulsüzlük olduğu gerekçesiyle Samsung Group yönetim Kurulu Başkanı ve varisi olan Lee Jae-Yong’ın 2.5 yıl hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.
19.01.2021Ekonomi
Teknoloji devinin yöneticisine hapis cezası!
Teknoloji devinin yöneticisine hapis cezası!Teknoloji markası Samsung 'un Genel Müdür Yardımcısı Lee Jae-yong'un yolsuzluk iddiaları nedeniyle 2,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
18.01.2021Ekonomi
Güney Kore'nin eski lideri Park'ın hapis cezası 22 yıla indi
Güney Kore'nin eski lideri Park'ın hapis cezası 22 yıla indiGüney Kore Yüksek Mahkemesi, eski Devlet Başkanı Park Geun-hye'ye rüşvet, görevi suistimal ve diğer suçlardan verilen 22 yıl hapis cezasını onadı.
14.01.2021Dünya
Kim yeni yılda kongreyi topluyor
Kim yeni yılda kongreyi topluyorKuzey Kore lideri, Ocak 2021'deki İşçi Partisi toplantısında ülkesinin beş yıllık yeni kalkınma planını hazırlamayı hedefliyor.
20.08.2020Dünya
Güney Kore'de eski lider Park Geun-hye'nin hapis cezasına iptal
Güney Kore'de eski lider Park Geun-hye'nin hapis cezasına iptalYüksek Mahkeme, eski Devlet Başkanı Park'a yönelik rüşvet suçlamalarının ayrı bir davada yeniden görülmesini istedi. Aynı davada yargılanan Samsung'un varisi ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Lee Jae-yong'a yönelik suçlamalar ise genişletildi.
29.08.2019Dünya
Savaşta cinsel istismara uğrayan kadınlar için anma töreni
Savaşta cinsel istismara uğrayan kadınlar için anma töreniİkinci Dünya Savaşı'nda Japon askerlerince istismar edilen Güney Koreli kadınlar yaklaşık 300 kişinin katılımıyla başkent Seul'de anıldı, Japonya'nın törene tepki göstermesi bekleniyor.
14.08.2019Dünya
Güney Kore eski cumhurbaşkanının 25 yıl hapis cezası onandı
Güney Kore eski cumhurbaşkanının 25 yıl hapis cezası onandıRüşvet skandalının patlamasıyla koltuğunu bırakmak zorunda kalan 66 yaşındaki Park Geun-hye, yolsuzluk ve görevi kötüye kullanma suçlarından mahkum oldu.
24.08.2018Dünya
Güney Kore'nin eski Devlet Başkanı Park'a 8 yıl hapis cezası daha
Güney Kore'nin eski Devlet Başkanı Park'a 8 yıl hapis cezası dahaGüney Kore'nin eski Devlet Başkanı Park Geun-hye, devlet fonlarını kötüye kullanmak ve seçim yasalarını ihlal etmekten suçlu bulunarak 8 yıl daha hapis cezasına çarptırıldı.
20.07.2018Dünya
Güney Kore'de 9 bin sanatçının kara listeye alındığı ortaya çıktı
Güney Kore'de 9 bin sanatçının kara listeye alındığı ortaya çıktıEski lider Park'a karşı eleştirel tavır takınan 9 binden fazla sanatçının bulunduğu bir liste, ülkeyi sarstı. Sanatçıların, tarihi feribot kazasına karşı bildiri imzaladığı veya muhalif partileri destekledikleri belirtiliyor.
10.04.2018Dünya
Güney Kore'de eski Devlet Başkanı Lee hakkında dava!
Güney Kore'de eski Devlet Başkanı Lee hakkında dava!Güney Kore'de, rüşvet ve görevini kötüye kullanmak suçlamalarıyla geçen ay tutuklanan eski Devlet Başkanı Lee Myung-bak aleyhinde dava açıldı.
9.04.2018Dünya
Güney Kore’de tarihi karar
Güney Kore’de tarihi kararGüney Kore’de yolsuzluk ve yetkilerini kötüye kullanmaktan suçlu bulunan eski Devlet Başkanı Park Geun-hye’ye 24 yıl hapis cezası verildi...
6.04.2018Dünya
Güney Kore'de eski Devlet Başkanı Park'a 24 yıl hapis cezası
Güney Kore'de eski Devlet Başkanı Park'a 24 yıl hapis cezasıÜlkede görevinden azledilen ilk devlet başkanı olan Park, yolsuzluk ve yetkilerini kötüye kullanmaktan 24 yıl hapse mahkum edildi.
6.04.2018Dünya
Samsung'un Başkan yardımcısı beklenmedik bir şekilde serbest bırakıldı
Samsung'un Başkan yardımcısı beklenmedik bir şekilde serbest bırakıldıGüney Kore temyiz mahkemesinin birkaç suçtan beraat kararı vermesi ve bir ceza hükmünü de askıya almasının ardından Samsung'un Başkan Yardımcısı Lee Jae-yong serbest bırakıldı. Lee için alınan karar ülkede tartışmalara neden oldu. Askıya alınan ceza, ülkenin hukuk sistemi konusunda şüpheler uyandırıyor.
5.02.2018Teknoloji
Samsung'un veliahtı Lee Jae-yong serbest
Samsung'un veliahtı Lee Jae-yong serbestGüney Kore'de mahkeme, teknoloji devi Samsung'un veliahtı Lee Jae-yong'un beş yıllık hapis cezasını kaldırarak serbest bırakılmasına hükmetti.
5.02.2018Dünya
Samsung'un veliahdı hapis cezası için temyize başvurdu
Samsung'un veliahdı hapis cezası için temyize başvurduGüney Kore'de elektronik şirketi Samsung'un veliahdı Lee Jae-yong, hakkında rüşvet suçundan verilen 5 yıl hapis cezasına karşı temyize başvurdu.
28.08.2017Teknoloji
Samsung'un veliahdına 5 yıl hapis cezası
Samsung'un veliahdına 5 yıl hapis cezasıGüney Kore'de, teknoloji şirketi Samsung'un Başkan Yardımcısı ve veliahdı Lee Jae-yong, 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
25.08.2017Teknoloji
Samsung'un veliahdı için 12 yıl hapis talebi
Samsung'un veliahdı için 12 yıl hapis talebiGüney Kore'de, teknoloji şirketi Samsung'un Başkan Yardımcısı ve veliahdı Lee Jae-yong için 12 yıl hapis cezası istendi.
7.08.2017Teknoloji
Kuzey Kore hükümeti: Park idamla cezalandırılacak
Kuzey Kore hükümeti: Park idamla cezalandırılacakKuzey Kore yönetimi, eski Güney Kore Devlet Başkanı Park Geun-hye'nin görevi sırasında Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'a suikast planladığını iddia ederek, Park'ın "idamla cezalandırılacağını" bildirdi.
28.06.2017Dünya
Güney Kore'de skandalın kilit ismi Choi'ye üç yıl hapis
Güney Kore'de skandalın kilit ismi Choi'ye üç yıl hapisÜlke tarihinde görevinden azledilen ilk Devlet Başkanı Park'ın yakın dostu, yolsuzluk davasında ilk mahkumiyetini aldı. Choie'ye kızını başkent Seul'deki ünlü bir üniversiteye kural dışı yerleştirmekten 36 ay hapis cezası verildi.
23.06.2017Dünya
Güney Kore'de yolsuzluk! Kilit ismin kızı serbest
Güney Kore'de yolsuzluk! Kilit ismin kızı serbestGüney Kore'de eski Devlet Başkanı Park Geun-hye'nin koltuğunu kaybetmesine yol açan yolsuzlukskandalının kilit ismi, Choi Soon-sil'in gözaltında tutulan kızı serbest bırakıldı.
3.06.2017Dünya
Seçilir seçilmez ilan etti! Kuzey Kore'ye gitmeye hazırım
Seçilir seçilmez ilan etti! Kuzey Kore'ye gitmeye hazırımGüney Kore'nin yeni lideri Moon, "Ulusal güvenlik krizini çözmek için derhal harekete geçeceğim. Kore yarımadasında barış için her yere gidebilirim. Gerekirse hemen şimdi Washington'a uçabilirim, Pekin'e, Tokyo'ya gidebilirim. Uygun koşullar oluşursa Pyongyang'ı da ziyaret etmeye hazırım" dedi.
10.05.2017Dünya
Kore’ye hükümet karşıtı başkan
Kore’ye hükümet karşıtı başkanPark Geun-hye’nin yolsuzluk skandalı nedeniyle görevinden azledilmesinin ardından düzenlenen erken devlet başkanlığı seçimini, gençliğinde hükümet karşıtı bir öğrenci lideri olan Moon Jae-in kazandı
9.05.2017Dünya
Son dakika... Güney Kore'de sandıklar kapandı! Solcu aday Moon Jae-In önde görünüyor
Son dakika... Güney Kore'de sandıklar kapandı! Solcu aday Moon Jae-In önde görünüyorDevlet Başkanı Park Geun-Hye'nin yolsuzluk nedeniyle görevinden alındığı ülkedeki erken seçimden ilk sonuçlar geldi. Sandık çıkış anketlerine göre, Kuzey Kore ile yakınlaşmayı savunan solcu aday Moon Jae-In Güney Kore'nin yeni lideri olacak.
9.05.2017Dünya
Kore’de başkan adayları rengarenk
Kore’de başkan adayları rengarenkEski Devlet Başkanı Park Geun-hye’in kasım ayında görevden alınmasının ardından siyasi kargaşa içine düşen Güney Kore, 9 Mayıs’ta erken seçime gidiyor. Seul hükümeti, katılım oranını artırmak amacıyla oy verme işlemini de önceki gün başlattı. Erken oy vermeye gitmeyen Güney Koreliler, son şans olarak 9 Mayıs’ta da oylarını verebilecek.
6.05.2017Dünya
Güney Kore'de ilk sandıklar kuruldu
Güney Kore'de ilk sandıklar kurulduAdı rüşvet ve yolsuzluk skandalına karışan Devlet Başkanı Park Geun-hye’nin koltuğundan azledilmesiyle ülke yeni liderini seçiyor. Erken oy verme işlemi bugün ve yarın sürecek, resmi oylama ise 9 Mayıs günü.
4.05.2017Dünya

Benzer Haber Etiketleri

güney korePark Geun-hyesamsungyolsuzlukrüşvet

Park Geun-Hye ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.