Pençe-Şimşek

Pençe-Şimşek

Son dakika Pençe-Şimşek haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Pençe-Şimşek gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Pençe-Şimşek haber sayfamızda...

Pençe-Şimşek

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 146 pence simsek haberi bulunmuştur.
MSB'den son dakika Afganistan açıklaması! Operasyonel görev yok
MSB'den son dakika Afganistan açıklaması! Operasyonel görev yokMilli Savunma Bakanlığı (MSB), son iki ayda yurt içi ve sınır ötesinde terör örgütlerine karşı 10'u büyük, 30'u orta çaplı 40 operasyonun yapıldığını, bu yılın başından itibaren ise 1595 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi. Yapılan açıklamada ayrıca "Göreve devam edilmesi durumunda TSK unsurlarının Afganistan'da muharip görevi olmayacak, meşru müdafaa dışında operasyonel görevde bulunmayacaktır" denildi.
29.07.2021Haberler
MSB'den son dakika Afganistan açıklaması! Operasyonel görev yok
MSB'den son dakika Afganistan açıklaması! Operasyonel görev yokMilli Savunma Bakanlığı (MSB), son iki ayda yurt içi ve sınır ötesinde terör örgütlerine karşı 10'u büyük, 30'u orta çaplı 40 operasyonun yapıldığını, bu yılın başından itibaren ise 1595 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi. Yapılan açıklamada ayrıca "Göreve devam edilmesi durumunda TSK unsurlarının Afganistan'da muharip görevi olmayacak, meşru müdafaa dışında operasyonel görevde bulunmayacaktır" denildi. Hudutlardan kaçak geçişlerin arttığı, hudut birliklerinin rotaları bilmelerine rağmen bilinçli olarak müdahale edilmediği iddialarına da cevap geldi.
29.07.2021Gündem
Son dakika... Terör örgütüne darbe! ATAK helikopterleriyle vuruldular
Son dakika... Terör örgütüne darbe! ATAK helikopterleriyle vuruldularSon dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanlığı, Metina'da tespit edilen 5 PKK'lı teröristin ATAK helikoterleriyle etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
19.07.2021Gündem
MSB: Irak'ın kuzeyinde 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
MSB: Irak'ın kuzeyinde 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı'nca Irak'ın kuzeyindeki Gara ve Metina'da tespit edilen 3 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı.
15.07.2021Gündem
MSB: Irak'ın kuzeyinde 2 PKK'lı etkisiz hale getirildi
MSB: Irak'ın kuzeyinde 2 PKK'lı etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, 'Pençe-Şimşek' operasyonu kapsamında Irak'ın kuzeyinde 2 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
13.07.2021Gündem
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Çelik'ten MKYK sonrası açıklama
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Çelik'ten MKYK sonrası açıklamaGelen son dakika haberine göre; AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. ABD'nin Türkiye'yi 'çocuk asker kullanımına karışan ülkeler' listesine eklemesinin kara propaganda unsuru olduğunu belirten Çelik, "Türkiye hiçbir şekilde 'çocuk asker' denilen, 'çocuk terörist' denilen bir unsur kullanmamıştır, açık ve net bir şekilde de iddia ediyorum ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti dünyada bu konuda sicili en temiz devlettir" dedi.
7.07.2021Siyaset
Pençe Şimşek bölgesinde 2 PKK'lı etkisiz hale getirildi
Pençe Şimşek bölgesinde 2 PKK'lı etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Pençe Şimşek bölgesinde tespit edilen 2 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
5.07.2021Gündem
Son dakika haberi... Kandil'de büyük panik! Talimat geldi: Susun
Son dakika haberi... Kandil'de büyük panik! Talimat geldi: SusunNokta operasyonlarla sözde üst düzey isimlerin etkisiz hale getirilmesiyle terör örgütünde panik başladı. Kandil, yerlerinin tespit edilmemesi için teröristlere "susun" talimatı verdi.
24.06.2021Gündem
MSB paylaştı! Terör örgütüne bir darbe daha vuruldu
MSB paylaştı! Terör örgütüne bir darbe daha vurulduMilli Savunma Bakanlığı, Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Yıldırım ve Pençe-Şimşek operasyonları kapsamında 5 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
16.06.2021Haberler
MSB paylaştı! Terör örgütüne bir darbe daha vuruldu
MSB paylaştı! Terör örgütüne bir darbe daha vurulduMilli Savunma Bakanlığı, Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Yıldırım ve Pençe-Şimşek operasyonları kapsamında 5 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
16.06.2021Gündem
Son dakika! Terör örgütüne bir darbe daha! Öldürüldüler
Son dakika! Terör örgütüne bir darbe daha! ÖldürüldülerMilli Savunma Bakanlığı'nca, Irak'ın kuzeyinde tespit edilen 5 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı.
13.06.2021Gündem
MSB'den flaş açıklama! Mağarada çatışmada vuruldular
MSB'den flaş açıklama! Mağarada çatışmada vuruldularMilli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyinde bir mağarada tespit edilen 3 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. İşte haberin ayrıntıları...
12.06.2021Gündem
Son dakika... MSB duyurdu! 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika... MSB duyurdu! 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyinde tespit edilen 2 PKK'lı teröristin etkisiz hâle getirildiğini açıklandı.
10.06.2021Gündem
MSB'den açıklama! Terör örgütüne peş peşe darbeler
MSB'den açıklama! Terör örgütüne peş peşe darbelerIrak'ın kuzeyi Avaşin bölgesinde 3 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi. Öte yandan, Pençe-Yıldırım operasyonu kapsamında Irak’ın kuzeyinde tespit edilen bir mağarada PKK'lı teröristlere ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.
6.06.2021Haberler
MSB'den açıklama! Terör örgütüne peş peşe darbeler
MSB'den açıklama! Terör örgütüne peş peşe darbelerIrak'ın kuzeyi Avaşin bölgesinde 3 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi. Öte yandan, Pençe-Yıldırım operasyonu kapsamında Irak’ın kuzeyinde tespit edilen bir mağarada PKK'lı teröristlere ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.
6.06.2021Gündem
Son dakika! Bakan Akar 'Yılda 200 bin saat' dedi, rekor kırıldığını açıkladı
Son dakika! Bakan Akar 'Yılda 200 bin saat' dedi, rekor kırıldığını açıkladıMilli Savunma Bakanı Akar, "Türk Deniz Kuvvetleri yılda 200 bin saat seyir yapmak suretiyle bütün zamanların rekorunu kırdı." ifadelerini kullandı. Bakan Hulusi Akar, terörle mücadelenin kararlılıkla devam ettiğini belirterek, "24 Temmuz 2015'ten itibaren teröristlerin 'girilemez' dediği her yere girildi. Buraların hepsi temizlendi. Söz konusu tarihten bugüne kadar 18 bin 140 terörist etkisiz hale getirildi" dedi.
6.06.2021Gündem
Irak'ın kuzeyinde 2 PKK'lı etkisiz hale getirildi
Irak'ın kuzeyinde 2 PKK'lı etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Pençe-Şimşek operasyonu bölgesinde 2 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
4.06.2021Gündem
Son dakika: AK Parti'den müzisyenlere destek açıklaması: Daha fazlası için gayret ediyoruz
Son dakika: AK Parti'den müzisyenlere destek açıklaması: Daha fazlası için gayret ediyoruzSon dakika haberine göre, AK Parti MKYK toplantısına ilişkin Sözcü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. Sözcü Çelik, "Müzisyen arkadaşlarımıza seslerini duyduğumuzu söylemek isterim. Müzik susmasın sloganı ile destekler müzisyen arkadaşlarımıza ulaştırılıyor. Daha fazlası için gayret ediyoruz" ifadelerini kullandı. Çelik Marmara'yı etkisi altına alan 'deniz salyası'na ilişkin de bilgiler paylaştı. İşte detaylar...
3.06.2021Siyaset
Metina'da 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
Metina'da 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Metina bölgesinde 3 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
2.06.2021Gündem
Milli Güvenlik Kurulu toplantısı başladı
Milli Güvenlik Kurulu toplantısı başladıGelen son dakika haberine göre; MGK, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.
2.06.2021Gündem
MGK yarın toplanacak
MGK yarın toplanacakMilli Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yarın toplanacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki toplantıda, Irak'ın kuzeyinde yürütülen Pençe operasyonları ile Ege, Kıbrıs ve Doğu Akdeniz'deki gelişmeler başta olmak üzere stratejik bölgesel ve ulusal güvenlik konularının ele alınması bekleniyor
1.06.2021Gündem
Son dakika... MSB duyurdu! 1 Ocak’tan itibaren 1162 terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika... MSB duyurdu! 1 Ocak’tan itibaren 1162 terörist etkisiz hale getirildiGelen bir son dakika haberine göre, Milli Savunma Bakanlığı (MSB), 1 Ocak'tan itibaren yurt içi ve sınır ötesinde 43'ü büyük ve 138'i orta çaplı olmak üzere 181 operasyon icra edildiğini, 225'i mayıs ayında olmak üzere bugüne kadar 1162 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
30.05.2021Gündem
MİT, Mehmetçiğe saldırı hazırlığındaki 4 teröristi etkisiz hale getirdi
MİT, Mehmetçiğe saldırı hazırlığındaki 4 teröristi etkisiz hale getirdiMilli İstihbarat Teşkilatının (MİT) Irak'ın kuzeyinde gerçekleştirdiği operasyonda, Pençe-Şimşek operasyonunu yürüten askerlere saldırı hazırlığındaki gri listede aranan PKK'lı Selahattin Dede ile 3 terörist etkisiz hale getirildi.
29.05.2021Gündem
Son dakika... MSB duyurdu! 11 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika... MSB duyurdu! 11 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildiGelen son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Şimşek Operasyonu’nda 10, Pençe-Yıldırım bölgesinde 1 olmak üzere toplam 11 PKK’lı teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
27.05.2021Gündem
Avaşin-Basyan bölgesinde 4 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
Avaşin-Basyan bölgesinde 4 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildiMSB, "Irak kuzeyindeki Avaşin-Basyan’da tespit edilen 4 PKK’lı terörist daha hava harekâtıyla etkisiz hâle getirildi." açıklamasında bulundu.
25.05.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Milli Savunma Bakanlığıoperasyonson dakika haberlermetinapençe şimşek

Pençe-Şimşek ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.