Plastik Atık

Plastik Atık

Son dakika plastik atık haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan plastik atık gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan plastik atık haber sayfamızda...

Plastik Atık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.004 plastik atık haberi bulunmuştur.
Vatandaşlara file ve  kese kağıdı dağıttı
Vatandaşlara file ve kese kağıdı dağıttıIlıca Otogar yanında her pazartesi ve cuma günü açılan Tarla’dan Sofra’ya Üretici Pazarı’nı ziyaret ederek, plastik atık tüketimini azaltmak amacıyla vatandaşlara file ve kese kağıdı dağıtan Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, üreticilere hayırlı bir sezon diledi.
27.06.2022Ege
'Birkaç yıl içinde hızlı bir büyümeye katkıda bulunacak'
'Birkaç yıl içinde hızlı bir büyümeye katkıda bulunacak'Hem Türkiye'de hem de dünya çapında farklı alanlardaki endüstrilere rekabetçi dijital teknolojiler sağladıklarını söyleyen Honeywell Türkiye, İsrail & Orta Asya Başkanı Uygar Doyuran, "Türkiye'nin genel merkez olarak yer aldığı yapımızda, bölgemizdeki güçlü ekibimizle Orta Asya bölgesine hizmet vermek gerçekten gurur verici. Yeni altyapı projelerinin hayata geçirilmesi, bu bölgede önümüzdeki birkaç yıl içinde hızlı bir büyümeye katkıda bulunacak" dedi.
27.06.2022Vitrin
Plastik atıklardan çocuk parkı yaptılar
Plastik atıklardan çocuk parkı yaptılarPlastik atıklarınızı geri dönüşüme atarak, çocukları oyun parkına kavuşturabilirsiniz
22.06.2022Advertorial
Bir yılda 247 ton plastik atık önlendi
Bir yılda 247 ton plastik atık önlendiPlastik atıklarla mücadele konularında çalışmaları bulunan Migros bir yılda 247 ton plastik atığın önüne geçtiğini açıkladı.
2.06.2022Vitrin
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan nargile ve elektronik sigara için dikkat çeken açıklama
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan nargile ve elektronik sigara için dikkat çeken açıklamaCumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen "31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü Etkinliği"nde konuştu. Erdoğan, elektronik sigara ve nargile için yeni adımların atılacağını söyledi. Erdoğan'ın, Fenerbahçe'nin genç oyuncusu Arda Güler ile diyaloğu da dikkat çekti.
31.05.2022Siyaset
Tüketicilerin plastik ayak izi siliniyor
Tüketicilerin plastik ayak izi siliniyorMigros ve OMO, yeni plastik üretiminin önüne geçen ve plastik atık miktarını azaltmayı hedefleyen Yeniden Dolum Ünitesi için bir araya geldi.
13.05.2022Kobi
Sarı felaket kapıyı çaldı
Sarı felaket kapıyı çaldıAdalar açıklarında ve Beşiktaş sahilinde küçük müsilaj kümeleri görüldü. Marmara Denizi’nin yeniden müsilaj kusmaya başladığını söyleyen uzmanlar tedirgin...
26.04.2022Gündem
Çevre Bakanlığı atıkları izliyor
Çevre Bakanlığı atıkları izliyorÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç’ın, son 3 yılda ithal edilen plastik atık miktarına ilişkin soru önergesini yanıtladı.
25.04.2022Gündem
Mikroplastik kirlilik yükünden endişeliyiz
Mikroplastik kirlilik yükünden endişeliyizHollanda'daki bilim insanlarının insan kanında mikroplastik saptadıklarını duyurması endişeleri de beraberinde getirdi.
3.04.2022Gündem
İnsan kanında ilk kez mikroplastik bulundu
İnsan kanında ilk kez mikroplastik bulunduBilim insanları ilk kez insan kanında mikroplastik parçacıklar buldu. İnsanların neredeyse yüzde 80'inde bulunan parçacıklar vücutta dolaşıp organlara yerleşebiliyor.
26.03.2022Dünya
Havadan görüntülendi! Fabrikada korkutan yangın
Havadan görüntülendi! Fabrikada korkutan yangınSakarya’nın Söğütlü ilçesinde bulunan Organize Sanayi Bölgesi içerisindeki ambalaj, plastik atık geri dönüşüm fabrikasında çıkan yangın yaklaşık 2 saatlik çalışmaların ardından kontrol altına alındı. 16 araç ve 36 personelin müdahale ettiği yangında soğutma çalışmaları sürüyor.
21.02.2022Haberler
Havadan görüntülendi! Fabrikada korkutan yangın
Havadan görüntülendi! Fabrikada korkutan yangınSakarya’nın Söğütlü ilçesinde bulunan Organize Sanayi Bölgesi içerisindeki ambalaj, plastik atık geri dönüşüm fabrikasında çıkan yangın yaklaşık 2 saatlik çalışmaların ardından kontrol altına alındı. 16 araç ve 36 personelin müdahale ettiği yangında soğutma çalışmaları sürüyor.
21.02.2022Gündem
İstanbul Boğazı'nda plastik atık topladılar, sahilde sergilediler
İstanbul Boğazı'nda plastik atık topladılar, sahilde sergiledilerİstanbul Boğazı, Bebek Sahili'nde bir grup çevreci farkındalık oluşturmak için plastik atık topladı.
20.02.2022Gündem
Denizdeki plastiği yutmayan kalmadı
Denizdeki plastiği yutmayan kalmadıDenizlerdeki plastik kirliliğinin ürkütücü boyutlara ulaştığına dikkat çeken uzmanlar, foklardan kaplumbağalara ve balıklara kadar çok sayıda deniz canlısının aşırı oranda plastik yuttuğunu vurguluyor.
10.02.2022Gündem
Plastik okyanusu!
Plastik okyanusu!Dünya Doğayı Koruma Vakfı'na (WWF) göre, her yıl 19 ila 23 milyon ton plastik atık su yollarına akıyor.
9.02.2022Dünya
Plastik atık yutan iki fil daha öldü
Plastik atık yutan iki fil daha öldüSri Lanka’nın başkenti Kolombo’nun doğusunda yer alan Ampara köyünde çöplerin açık bir araziye boşaltılması, bir kez daha faciaya yol açtı.
14.01.2022Dünya
İstanbul Çevre Dostu Şehirler Ödülü Malaga'ya
İstanbul Çevre Dostu Şehirler Ödülü Malaga'yaAntalya'nın Serik ilçesi Belek turizm bölgesinde düzenlenen Akdeniz'in Kirlenmeye Karşı Korunması Sözleşmesi'nin 22'nci Taraflar Konferansı (COP 22) kapsamında 2020-2021 İstanbul Çevre Dostu Şehirler Ödül Töreni düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, COP 22'ye taraf Akdeniz'e kıyı ülkelerin temsilcileri katıldı. 2020-2021 İstanbul Çevre Dostu Şehirler Ödülü, İspanya'nın Malaga şehrine verildi. Ödül Emine Erdoğan tarafından Malaga Belediye Başkan Yardımcısı Gemma del Coral Parra'ya takdim edildi.
9.12.2021Gündem
Ferko’da Sevincy imzası
Ferko’da Sevincy imzasıÇağdaş sanatın önde gelen genç kuşak temsilcilerinden Sevincy’nin iklim krizi üzerine yaptığı eser, koleksiyonerlerin dikkatini çekiyor.
27.11.2021Cadde
Geri dönüşüm atağı! Türkiye 2'ye alıp 5'e satıyor
Geri dönüşüm atağı! Türkiye 2'ye alıp 5'e satıyorTürkiye, yıllık 1,1 milyon ton hurda plastiği geri dönüştürürken, bu sayede 1 milyar doları aşkın plastik ham madde ithalatının önüne geçiliyor. Geri Dönüşüm ve Kazanımcılar Derneği Eren, Türkiye'nin 2 birime aldığı plastik atığı dönüştürüp 5 birime sattığını kaydederek, "Türkiye'nin ithal ettiği hurda plastiğin tonu 400 dolar. Ama orijinal ham maddenin fiyatı 2 bin dolar. 400 dolara getirdiğimiz malzemeyi dönüştürüp 1.000 dolara satıyoruz. Biz bu malzemeyi getirmezsek 2 bin dolarlık orijinal madde alınacak. 1.600 dolar ülkemizde kalıyor." diye konuştu.
29.11.2021Ekonomi
Çevreci mobilya için strateji kurmak şart
Çevreci mobilya için strateji kurmak şartSektörlerde ortak bir hareket sürüyor: Doğa dostu, sürdürülebilir yatırımlar... Geri dönüşüm oranının az olduğu mobilya sektöründe geri dönüşüm ve hammaddelerin yeniden kullanımı için çalışmalar yapılması planlanıyor
9.11.2021Ekonomi
Bangladeş'te yüzlerce nehir kirlilik tehlikesiyle karşı karşıya
Bangladeş'te yüzlerce nehir kirlilik tehlikesiyle karşı karşıyaBangladeş’te kirlilik ve zehirle avlanma nedeniyle yüzlerce nehir ve nehir deltası zarar görüyor.
26.09.2021Dünya
Çekçekçiler dert  ‘çekmeye’ başladı
Çekçekçiler dert ‘çekmeye’ başladıBelediye ve valilik kararlarıyla çevre kirliliğine sebep oldukları gerekçesiyle haklarında idari işlem yapılan çekçekçiler, mültecilerin yarı ücrete çalıştırılmaları nedeniyle işlerinin sekteye uğramasından şikâyetçi...
21.09.2021Gündem
Plastik şişeler kamyonetten düştü, sürücü yola devam etti
Plastik şişeler kamyonetten düştü, sürücü yola devam ettiDiyarbakır'da, üzerinde atıkların olduğu, seyir halindeki kamyonetten plastik şişeler, yola düştü. Sürücünün fark etmesine rağmen yoluna devam etmesi, yoldan geçen diğer sürücülerin tepkisini çekti.
11.09.2021Haberler
Plastik şişeler kamyonetten düştü, sürücü yola devam etti
Plastik şişeler kamyonetten düştü, sürücü yola devam ettiDiyarbakır'da, üzerinde atıkların olduğu, seyir halindeki kamyonetten plastik şişeler, yola düştü. Sürücünün fark etmesine rağmen yoluna devam etmesi, yoldan geçen diğer sürücülerin tepkisini çekti.
11.09.2021Gündem
Roma'da Tiber Nehri'nde binlerce ölü balık
Roma'da Tiber Nehri'nde binlerce ölü balıkİtalya'nın başkenti Roma'nın içinden geçen Tiber Nehri'nde binlerce balığın ölmesi ve kıyılara vuran ölü balıkların günlerdir temizlenmemesi endişe yarattı. Balık ölümlerine şehrin kirliliğinin yol açtığı iddiaları da, gelecek ay yapılacak belediye seçimleri öncesinde kentin müzminleşen kirlilik sorununu yeniden tartışmaya açtı.
4.09.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Plastik Atık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.