Geri Dönüşüm

Geri Dönüşüm

Son dakika geri dönüşüm haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan geri dönüşüm gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan geri dönüşüm haber sayfamızda...

Geri Dönüşüm

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.788 geri donusum haberi bulunmuştur.
Osmaniye'de fabrikada yangın
Osmaniye'de fabrikada yangınOsmaniye'de geri dönüşüm fabrikasında çıkan yangın kontrol altına alınmaya çalışılıyor.
20.10.2021Haberler
Son dakika! Osmaniye'de fabrikada yangın
Son dakika! Osmaniye'de fabrikada yangınGelen son dakika haberine göre; Osmaniye'nin Toprakkale ilçesinde faaliyet gösteren geri dönüşüm fabrikasında çıkan yangın yaklaşık 5 saatte kontrol altına alındı.
20.10.2021Gündem
Hamza Hamzaoğlu: İşimiz zorlaştı ama ümidimizi kaybetmedik
Hamza Hamzaoğlu: İşimiz zorlaştı ama ümidimizi kaybetmedikÇaykur Rizespor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, “İşimiz çok daha zorlaştı ama biz ümidimizi kaybetmedik. Çünkü geldiğimiz günden bu yana takımda çok olumlu gelişimler, değişimler görüyoruz” dedi.
19.10.2021Rizespor
Emine Erdoğan: Aydınlık geleceğe en önemli katkıdır
Emine Erdoğan: Aydınlık geleceğe en önemli katkıdırCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, kadınların dünya genelinde desteklenmesinin aydınlık geleceğe en önemli katkı olduğunu belirterek, "Geleceğin, kadın gücüyle imar edileceğine yürekten inanıyorum." dedi.
18.10.2021Gündem
Düğün salonundaki cinayette gözaltı sayısı 2'ye yükseldi
Düğün salonundaki cinayette gözaltı sayısı 2'ye yükseldiİzmir’de aralarında arazi anlaşmazlığı nedeniyle husumet bulunan iki aile arasında düğün salonunda çıkan ve 1 kişinin yaşamını yitirdiği kavgayla ilgili gözaltına alınanların sayısı 2'ye çıktı.
17.10.2021Gündem
Resmen yayımlandı! Lisans belgeleri iptal edilecek
Resmen yayımlandı! Lisans belgeleri iptal edilecekÇevre ve Şehircilik Bakanlığı, geri dönüşüm tesislerinde, işletmeci tarafından "kasten" yangın çıkarıldığının tespit edilmesi durumunda tesisin çevre izin ve lisans belgelerini iptal edecek.
16.10.2021Gündem
Bakan Karaismailoğlu kılavuz kaptanlarla bir araya geldi
Bakan Karaismailoğlu kılavuz kaptanlarla bir araya geldiUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Temel hedefimiz; üç tarafı denizlerle çevrili olan ülkemizin 'denizci ülke' kimliğini öne çıkarmaktır. Denizlerimizi 'mavi vatan' olarak görüyor, vatanımızın geliştirilip savunulmasını öncelikli hedef kabul ediyoruz." dedi.
15.10.2021Ekonomi
DTS Merkezi, binasına kavuşuyor
DTS Merkezi, binasına kavuşuyorTürkiye’de alanında ilk ve tek olan Uşak Üniversitesi Deri, Tekstil ve Seramik (DTS) Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi binasının temel atma töreni, Orman ve Su İşleri eski Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun katılımıyla gerçekleşti.
15.10.2021Ege
Avcılar'da geri dönüşüm tesisinde yangın
Avcılar'da geri dönüşüm tesisinde yangınİstanbul Avcılar'da Firuzköy'de bir geri dönüşüm tesisinde yangın çıktı. Yangına çok sayıda itfaiye ekibi müdahale ediyor.
14.10.2021Haberler
Avcılar'da geri dönüşüm tesisinde yangın
Avcılar'da geri dönüşüm tesisinde yangınİstanbul Avcılar'da bulunan geri dönüşüm tesisinde çıkan yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile söndürüldü.
14.10.2021Gündem
İşin püf noktası ceza ve kurallar
İşin püf noktası ceza ve kurallarDünya çapında atıkların yönetilmesi konusunda pek çok uygulama var. Atıkların vatandaşlarca ayrıştırılması ve geri dönüşüm süreci zahmetli olsa da, pek çok ülke sıkı kurallar, cezalar ve teknoloji yatırımlarıyla soruna çözüm bulmuş
14.10.2021Gündem
Meyve sineğiyle biyolojik savaş
Meyve sineğiyle biyolojik savaşSosyal gastronomi şefi Ebru Baybara Demir’in Diyarbakır’dan başlattığı Topraktan Toprağa Biyobozunur Atık Projesi’ne Adana da katıldı. Atıksız Şehir Adana Projesi aynı zamanda Akdeniz Meyve Sineğine karşı biyolojik mücadele veriyor.
11.10.2021Gündem
Yer: İstanbul! Alev alev yanan binadan çıkmadı
Yer: İstanbul! Alev alev yanan binadan çıkmadıİstanbul Bağcılar'da 6 katlı binanın çatı katında yangın çıktı. Çatı katı alev alev yanarken aklı dengesi yerinde olmadığı belirtilen kadın 5. katta oturduğu daireden tüm ısrarlara rağmen aşağı inmedi. İtfiaye ekipleri kısa sürede yangını söndürdü, çatı katında ise büyük çapta hasar oluştu.
10.10.2021Gündem
Antalya'da geri dönüşüm deposunda korkutan yangın!
Antalya'da geri dönüşüm deposunda korkutan yangın!Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde belediyeye ait şirket tarafından işletilen geri dönüşüm deposunda yangın çıktı. Ekiplerin 1 saatlik müdahalesiyle söndürülen yangında, 1 iş makinesi ve toplanan geri dönüşüm malzemeleri yandı.
10.10.2021Gündem
‘Kemal kardeşiniz garibanın yanında’
‘Kemal kardeşiniz garibanın yanında’CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul’daki temasları sırasında İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile birlikte Ümraniye’de atık kâğıt toplayarak geçimini sağlayan geri dönüşüm işçilerini ziyaret etti. Çankaya Belediyesi’nin bu alanda yürüttüğü çalışmanın Türkiye genelinde CHP’li tüm belediyelere yaygınlaştırılacağını söyleyen Kılıçdaroğlu işçilere, “Hepiniz çalışacaksınız, hepiniz kazanacaksınız, kimse de gelip müdahale etmeyecek size” diye seslendi.
10.10.2021Siyaset
KOSGEB destek mekanizmalarını 'yeşil kalkınmaya' uyarlayacak
KOSGEB destek mekanizmalarını 'yeşil kalkınmaya' uyarlayacakKüçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanı Hasan Basri Kurt, emisyonun azaltılmasıyla ilgili bilinç oluşturmak için firmalara yerinde ve ücretsiz "enerji verimliliği danışmanlığı" desteği vereceklerini bildirdi.
9.10.2021Ekonomi
Daha ne kadar dert ‘çek’elim?
Daha ne kadar dert ‘çek’elim?İstanbul’da ‘çekçekçiler’ diye bilinen kâğıt toplayıcıları, yapılan operasyonlar nedeniyle iş bıraktı. Bakanlık, ruhsatsız yerlere denetim yapıldığını açıkladı. Valilik de, baskınların haksız kazanç ve kaçak göçmen işçilere yönelik olduğunu duyurdu.
9.10.2021Gündem
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2021-2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
7.10.2021Eğitim
'Cami Planlama ve Tasarım Kılavuzu'nun tanıtımı yapıldı
'Cami Planlama ve Tasarım Kılavuzu'nun tanıtımı yapıldıDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, uzun bir çalışmanın sonucunda 'Cami Planlama ve Tasarım Kılavuzu' hazırladıklarını belirterek, "Bu kılavuz; camilerin planlanması, projelendirilmesi, inşası, ibadete açıldıktan sonra kullanımı, bakım-onarımı ve yönetilmesi aşamalarını kapsayacak şekilde hazırlandı ve ilgili kurumlarla iş birliği halinde ülkemizde cami yapımı konusunun belirli standartlara kavuşturulmasını hedeflemektedir" dedi.
7.10.2021Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TBMM açılışında 'Kürt sorunu' açıklaması
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TBMM açılışında 'Kürt sorunu' açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki özel oturumunda konuşma yaptı. Erdoğan, 'Terör örgütleri dahil her kesim tarafından istismar edilen, 'Kürt sorunu' denilen meseleyi, hak ve özgürlüklerden kalkınmaya kadar tüm boyutlarıyla çözdük' dedi.
1.10.2021Siyaset
'Siyah altın' olarak biliniyor! Evde beslemeye başladılar...
'Siyah altın' olarak biliniyor! Evde beslemeye başladılar...Pandemi sürecinde saksıda, bahçede bitki yetiştirenlerin verimliliği fazla olduğu için tercih ettiği, 'siyah altın' olarak bilinen solucan gübresine ilgi arttı. Sebze ve meyve kabuklarını çöpe atmak yerine geri dönüşümünü sağlayıp organik gübre oluşturmak isteyenler, evde solucan beslemeye başladı. Antalya?da da bir firma içerisinde bin solucanın olduğu, evlerde çöp olarak atılan sebze, meyve ve yumurta kabukları, çay ve kahve posası gibi atıklardan solucan gübresi üreten kutu geliştirdi
1.10.2021Haberler
Ekmek ve su korkusu
Ekmek ve su korkusuKonda’nın gerçekleştirdiği ‘Türkiye’de İklim Değişikliği Algısı’ araştırmasına göre, toplum iklimdeki değişimle birlikte gıdaya erişememekten ve susuzluktan korkuyor.
30.09.2021Gündem
İki kurum, ortak proje üretecek
İki kurum, ortak proje üretecekBodrum Belediyesi ile Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit), geri dönüşüm, atık yönetimi, deniz temizliği, daha yeşil ve sürdürülebilir bir turizm kentine yönelik ortak çalışmalar yürütecek.
29.09.2021Ege
Karadeniz Ticaret ve Kalkınma Bankası, bölge ülkeleri arasındaki iş birliğini geliştirmeyi hedefliyor
Karadeniz Ticaret ve Kalkınma Bankası, bölge ülkeleri arasındaki iş birliğini geliştirmeyi hedefliyorKaradeniz Ticaret ve Kalkınma Bankası (BSTDB) Başkanı Dmitry Pankin, bankanın finansman sağlayarak desteklediği farklı projelerle, bölge ülkeleri arasındaki işbirliğini geliştirmeyi hedeflediğini bildirdi.
29.09.2021Ekonomi
Yaptığı kovayla dünya birincisi
Yaptığı kovayla dünya birincisiGeri dönüştürülmüş plastikten yaptığı ‘bokashi kovası’ ile British Council’un yarışmasında dünya birinciliği ödülünü alan mimar Aysel Abasova çalışmalarını ve hedeflerini Milliyet’e anlattı...
28.09.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

yangınosmaniyefabrikaİzmirege

Geri Dönüşüm ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.