Politikası

Politikası

Son dakika politikası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan politikası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan politikası haber sayfamızda...

Politikası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 17.162 politikası haberi bulunmuştur.
Reeskont Oranı Nedir, Nasıl Hesaplnır? Reeskont Yükselirse Ne Olur?
Reeskont Oranı Nedir, Nasıl Hesaplnır? Reeskont Yükselirse Ne Olur?Reeskont, iskonto anlamına gelen bir kelimedir. Aynı zamanda pek çok kişi, reeskontun nerede ve nasıl uygulanacağını bilmek ister. Bankacılık piyasasında sıkça kullanılan terimler içinde yer alan bu terim ise, önemli bir araç olarak bilinir. Kendine özgü bir kullanım hesaplama ve hedefi şekli bulunur. Reeskont oranı nedir, nasıl hesaplanır sizler için derledik.
30.06.2022Eğitim
İlhan Tanacı’nın kurduğu Madame Coco, mağazalaşmaya ve istihdam yaratmaya devam ediyor!
İlhan Tanacı’nın kurduğu Madame Coco, mağazalaşmaya ve istihdam yaratmaya devam ediyor!2011 yılında kurulan Madame Coco, müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarını yıllardır hız kesmeden sürdürmektedir. Zarafetin, inceliğin ve kalitenin bir araya getirildiği ev tekstili ürünlerinde Fransız country tarzının öncüsü haline gelen Madame Coco, Türkiye ve 17 farklı ülkede aynı yüksek standartlarda, müşterileri ile etkileşimini sürdürmektedir. Marka Elçileri programı sayesinde kadınların iş hayatına katılımını destekleyen İlhan Tanacı’nın kurmuş olduğu dünyaca ünlü markası, her geçen gün şube sayısını arttırarak istihdama da büyük bir katkı sağlamaktadır.
30.06.2022Advertorial
PPK toplantı özeti yayımlandı
PPK toplantı özeti yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) toplantı özetinde para politikasında sürdürülebilir fiyat istikrarı hedefi doğrultusunda finansal istikrara yönelik riskleri de gözeten liralaşma odaklı bir yaklaşımın sergilenmeye devam edileceği belirtildi.
30.06.2022Uzmanpara
Euro Bölgesi için büyüme tahminlerini düşürdü
Euro Bölgesi için büyüme tahminlerini düşürdüUBS, Euro Bölgesi ekonomisi için 2022 ve 2023 yıllarını kapsayan GSYH büyüme tahminlerini düşürdü.
30.06.2022Uzmanpara
ECB faiz artırımlarına ekim ayında devam edebilir
ECB faiz artırımlarına ekim ayında devam edebilirAvrupa Merkez Bankası'nın (ECB) temmuz ayı Yönetim Konseyi toplantısında politika faizinde 25 baz puan artırım yapacağını tamamen fiyatlayan piyasa, faiz artırımlarının eylül ve ekim aylarında devam etmesini bekliyor.
30.06.2022Uzmanpara
‘Ülke çıkarıyla bağdaşmayan bir taviz’
‘Ülke çıkarıyla bağdaşmayan bir taviz’İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Meclis grubu toplantısında gündemi değerlendirdi. Akşener özetle şunları söyledi:
30.06.2022Siyaset
ASGARİ ÜCRET AÇIKLANDI MI, ne kadar oldu? Yeni asgari ücret zammı için kritik gün
ASGARİ ÜCRET AÇIKLANDI MI, ne kadar oldu? Yeni asgari ücret zammı için kritik günMilyonlarca çalışanın gözü asgari ücret zammında. Asgari ücrete ara zam yapılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada 'Hiçbir çalışanımızın ve emeklimizin hayat pahalılığının altında ezilmesine müsaade etmemektir.' dedi. Peki, asgari ücret toplantısı ne zaman, saat kaçta? Asgari ücret ne zaman belli olacak?
29.06.2022Ekonomi
Zam oranı netleşiyor! Asgari ücrette ne kadar artış yapılacak?
Zam oranı netleşiyor! Asgari ücrette ne kadar artış yapılacak?İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2022'nin ikinci altı ayında asgari ücrete yapılacak artışı belirlemek üzere toplandı. Peki asgari ücret yüzde kaç artacak? Kararı NATO zirvesi sonrası Erdoğan açıklayacak. İşte asgari ücretle ilgili son gelişmeler...
29.06.2022Ekonomi
2022 YKS Konuları: 2022 TYT-AYT Konuları ve Soru Dağılımı
2022 YKS Konuları: 2022 TYT-AYT Konuları ve Soru DağılımıYKS ÖSYM tarafından uygulanan üniversite giriş sınavıdır. Lise mezunu veya lise son sınıf öğrencileri lisans eğitimi almak için bu sınava girebilir. YKS toplamda 3 oturumdan oluşur. Her yıl milyonlarca öğrencinin girdiği YKS’nin 1. Oturumu TYT’dir. TYT sınavına giren öğrenciler AYT ve YDT’ye girme hakkına sahip olurlar. AYT sınavı alan bilgisi ölçerken, YDT ise yabancı dil eğitimi almak isteyen öğrenciler içindir. TYT ve AYT konuları arasında matematik, Türkçe, geometri, fizik, kimya, biyoloji, coğrafya, tarih, felsefe ve din kültürü yer almaktadır. YDT sınavına Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dillerinden herhangi biri tercih edilerek girilir. 2022 TYT, AYT VE YDT konuları ve soru dağılımı için “2022 YKS Konuları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
29.06.2022Eğitim
TYT Konuları 2022: TYT Matematik, Türkçe, Biyoloji, Fizik, Coğrafya, Kimya, Tarih Konuları ve Dağılımı
TYT Konuları 2022: TYT Matematik, Türkçe, Biyoloji, Fizik, Coğrafya, Kimya, Tarih Konuları ve DağılımıTYT, üniversite giriş sınavı olan YKS’nin ilk oturumdur. Her yıl binlerce öğrenci üniversiteye girmek için bu sınava tabi tutulur. 2. oturum AYT ve 3. YDT sınavlarına hak kazanmak isteyen öğrencilerin bu sınava girmesi zorunludur. Aksi taktirde diğer oturum sınavlarına giremezler. Lisan eğitimi almak isteyen öğrencilerin girdiği TYT konuları arasında matematik, Türkçe, biyoloji, fizik, coğrafya, kimya, tarih, din kültürü ve felsefe yer almaktadır. ÖSYM tarafından uygulanan TYT’de toplamda 120 soru bulunur ve sınava giren öğrencilerin toplam süresi ise 135 dakikadır. 2022 yılında TYT konuları hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız içeriğimize göz atabilirsiniz.
29.06.2022Eğitim
Çipras'tan Atina'ya Türkiye eleştirisi: Endişeliyim!
Çipras'tan Atina'ya Türkiye eleştirisi: Endişeliyim!Yunanistan'ın eski Başbakanı Aleksis Çipras Atina'nın Ankara politikasını bir kez daha eleştirdi. Yunanistan'ın 3. ülkelerin satranç masasındaki piyona dönüştüğünü savunan Çipras, Ankara ile iletişim kanallarının kapalı olmasından endişe ettiğini söyledi.
29.06.2022Haberler
AYT Konuları 2022: AYT Matematik, Edebiyat, Fizik, Biyoloji, Kimya, Tarih, Coğrafya Konuları
AYT Konuları 2022: AYT Matematik, Edebiyat, Fizik, Biyoloji, Kimya, Tarih, Coğrafya KonularıAYT lisans eğitimi almak isteyen lise son sınıf veya lise mezunu kişilerin girdiği sınavdır. YKS’nin 2. Oturumu olan AYT sınavına girmek için öncelikle TYT sınavına girmek şarttır. AYT sınavı öğrencilerin kendi alanlarında sahip olduğu başarıyı ölçmektedir. Toplamda 160 soru bulunur ve öğrencilerin toplam süresi 180 dakikadır. YKS’nın 2. Oturumu olan AYT konuları arasında matematik, edebiyat, fizik, biyoloji, kimya, tarih, coğrafya, felsefe, geometri ve din yer almaktadır. 180 sınav barajını geçen öğrenciler 4 yıllık lisans tercihi yapmaya hak kazanırlar. 2022 AYT konularını merak ediyorsanız konu ile ilgili detaylı bilgiye içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
29.06.2022Eğitim
Çipras'tan Atina'ya Türkiye eleştirisi: Endişeliyim!
Çipras'tan Atina'ya Türkiye eleştirisi: Endişeliyim!Yunanistan'ın eski Başbakanı Aleksis Çipras Atina'nın Ankara politikasını bir kez daha eleştirdi. Yunanistan'ın 3. ülkelerin satranç masasındaki piyona dönüştüğünü savunan Çipras, Ankara ile iletişim kanallarının kapalı olmasından endişe ettiğini söyledi.
29.06.2022Dünya
Merkez Bankası faiz kararı toplantısı ne zaman? 2022 Temmuz Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanır?
Merkez Bankası faiz kararı toplantısı ne zaman? 2022 Temmuz Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanır?Merkez Bankası faiz kararı toplantısı için meraklı arayış başladı. 2022 Temmuz ayı Merkez Bankası faiz kararı toplantısı ne zaman? Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, toplantı tarihlerini duyurdu. En son yapılan toplantıda politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 14'te sabit bıraktı. Yeni toplantı hakkında bilgi almak isteyenler için 2022 Temmuz ayı Merkez Bankası faiz kararı toplantı tarihini haberimize ekledik.
29.06.2022Ekonomi
'Küresel ekonomi 2023'te yavaşlayacak'
'Küresel ekonomi 2023'te yavaşlayacak'Wells Fargo bugün yayınladığı raporda uygulanan agresif para politikası sıkılaştırmalarının ve azalan tüketici satın alma gücünün ekonomik aktivite üzerinde yaratacağı baskıdan kaynaklı olarak küresel ekonomik büyümenin 2023 yılında keskin yavaşlama göstereceğini tahmin etti.
29.06.2022Uzmanpara
Dolandırılmamak için 3 şarta dikkat!
Dolandırılmamak için 3 şarta dikkat!En çok kullanılan internet dolandırıcılığı yöntemleri arasında kredi kartı dolandırıcılığı başı çekiyor. Uzmanlar dolandırıcı tuzağına düşmemek için internette güvenli bağlantının, güçlü şifrenin ve sertifikalı sitenin şart olduğunu söylüyor.
29.06.2022Gündem
10 maddelik muhtırada FETÖ ayrıntısı! Uluslararası bir metinde ilk kez 'terör örgütü' olarak geçti
10 maddelik muhtırada FETÖ ayrıntısı! Uluslararası bir metinde ilk kez 'terör örgütü' olarak geçtiİspanya’nın başkenti Madrid’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö, İsveç Başbakanı Magdalena Andersson ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’le gerçekleştirilen dörtlü görüşmenin ardından memorandum imzalandı. Uluslararası bir anlaşmada ilke kez PKK/YPG/PYD ile birlikte FETÖ de terör örgütü olarak yer aldı.
28.06.2022Dünya
Bakan Özer, 'Eğitimin Dönüştürülmesi Ön Zirvesi’ne' katılmak üzere Paris’te
Bakan Özer, 'Eğitimin Dönüştürülmesi Ön Zirvesi’ne' katılmak üzere Paris’te"Eğitimin Dönüştürülmesi Ön Zirvesine katılmak amacıyla Paris'e giden Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, programı dahilinde ilk olarak OECD Genel Sekreteri Mathias Cormann ile görüştü.
28.06.2022Gündem
Madrid'deki 4'lü zirve sonrası Stoltenberg'den flaş açıklama
Madrid'deki 4'lü zirve sonrası Stoltenberg'den flaş açıklamaNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Madrid'deki dörtlü zirve sonrası açıklama yaptı. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye, Finlandiya ve İsveç arasında imzalanan ortak momerandumun ardından yaptığı açıklamada, “İsveç ve Finlandiya Türkiye’ye tam destek sözü verdi” dedi. Stoltenberg, müttefikler arasında silah ambargosu olmaması gerektiğini vurguladı.
28.06.2022Dünya
Madrid'deki 4'lü zirveden mutabakat çıktı! Türkiye istediğini aldı...
Madrid'deki 4'lü zirveden mutabakat çıktı! Türkiye istediğini aldı...İspanya’nın başkenti Madrid’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö, İsveç Başbakanı Magdalena Andersson ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’le gerçekleştirilen dörtlü görüşmenin ardından Ortak Bildiri imzalandı. Mutabakat metninde İsveç ve Finlandiya'nın Türkiye'nin 'terörle mücadelesinde tam iş birliği yapacağı' vurgusu yer aldı. İki ülke Türkiye ile teröre karşı istihbarat paylaşımı yapacak. NATO Genel Sekreteri Stoltenberg imzalanan ortak memorandumun ardından yaptığı açıklamada, “İsveç ve Finlandiya Türkiye’ye tam destek sözü verdi” dedi.
28.06.2022Siyaset
Kısa vadede LNG diplomasisi, uzun vadede yeni tedarik hatları
Kısa vadede LNG diplomasisi, uzun vadede yeni tedarik hatlarıAB için kısa vadede alternatif, LNG tedarikini artırmak ve çeşitlendirmek. Orta ve uzun vadede ise, Azerbaycan, Türkmenistan, İran, Irak’ın kuzeyi ve Doğu Akdeniz coğrafyaları devreye giriyor, buralardan yeni tedarik hatları açma arayışında olacaktır. Ama her bir ülkede çözülmesi gereken sorunlar farklı.
28.06.2022Vitrin
Son dakika haberi: ABD'de bir TIR'ın kasasında 46 ceset bulundu
Son dakika haberi: ABD'de bir TIR'ın kasasında 46 ceset bulunduYardım çığlığı duyan bir işçi aşağı inip terk edilmiş aracın yanına gitti, aralık kapıdan baktığında dehşete düştü. Yerel saatle 17.50'de polise gelen 'acil' çağrı, cesetleri ortaya çıkardı.
28.06.2022Dünya
Bakan Yardımcısı Gürcan: “Sanayi üretiminde büyümeye devam ediyoruz”
Bakan Yardımcısı Gürcan: “Sanayi üretiminde büyümeye devam ediyoruz”Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan yaptığı açıklamada, Türkiye’nin şu anda G20 ülkeleri içinde en fazla büyüyen 3’üncü ülke konumunda olduğunu ifade ederek, “Sanayi üretimi yıllık bazda güçlü artışla devam ediyor. Sanayi üretim endeksimizde güçlü bir yükseliş var. Pandemiden 3 ay sonra hızlı bir yükseliş sergileyerek bugün itibariyle 30 milyon 400 bin istihdam sayısına ulaşmış bulunuyoruz” dedi.
27.06.2022Ekonomi
ECB faiz kararlarını 30 dakika geç açıklayacak
ECB faiz kararlarını 30 dakika geç açıklayacakAvrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Konseyi, 21 Temmuz'da yapacağı toplantısından başlayarak faiz kararlarını 30 dakika daha geç açıklayacak.
27.06.2022Uzmanpara
9 başlıkta sürdürülebilirlik
9 başlıkta sürdürülebilirlikİzmir Kemalpaşa’da fabrikası bulunan Coca-Cola İçecek (CCI), 2030 için “Sürdürülebilirlik Taahhütlerini” kamuoyuna duyurdu.
27.06.2022Ege

Benzer Haber Etiketleri

Politikası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.