Para Politikası

Para Politikası

Son dakika Para Politikası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Para Politikası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Para Politikası haber sayfamızda...

Para Politikası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.020 para politikasi haberi bulunmuştur.
Piyasalar enflasyon endişesiyle sert düştü
Piyasalar enflasyon endişesiyle sert düştüKüresel piyasalarda, ABD 10 yıllık tahvil faizlerindeki yükselişin oluşturduğu panik havasıyla sert satıcılı bir seyir izlenirken, gelecek hafta ABD'deki destek paketine ilişkin gelişmeler, emtia fiyatları ve tahvil piyasasının seyri ile yoğun veri takvimi yatırımcıların gündeminde olacak.
27.02.2021Uzmanpara
Mart ayında gözler büyüme ve ekonomik reformlarda olacak
Mart ayında gözler büyüme ve ekonomik reformlarda olacakTürkiye'yi mart ayında yoğun bir ekonomi gündemi bekliyor. Gözler bir yandan büyüme, ihracat ve enflasyon gibi rakamlara çevrilirken bir yandan da ekonomik reform paketine odaklanacak.
27.02.2021Ekonomi
TCMB PPK özetini yayımladı!
TCMB PPK özetini yayımladı!Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetinde, başta gıda ve temel mallar olmak üzere yıllık enflasyonun yüksek seyrettiği grupların ağırlığındaki artışın yıllık enflasyonu yıl ortasına kadar bir miktar yukarı yönde etkileyeceği belirtilerek, "Yıllık enflasyon üzerindeki ağırlık etkisinin, nisan ayı itibarıyla 0,5 puan civarına ulaştıktan sonra yılın kalan döneminde kademeli bir şekilde gerileyerek yıl sonuna doğru ortadan kalkacağı değerlendirmesinde bulunulmuştur." denildi.
25.02.2021Ekonomi
Merkez Bankası PPK özeti yayımlandı
Merkez Bankası PPK özeti yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetinde, başta gıda ve temel mallar olmak üzere yıllık enflasyonun yüksek seyrettiği grupların ağırlığındaki artışın yıllık enflasyonu yıl ortasına kadar bir miktar yukarı yönde etkileyeceği belirtilerek, "Yıllık enflasyon üzerindeki ağırlık etkisinin, nisan ayı itibarıyla 0,5 puan civarına ulaştıktan sonra yılın kalan döneminde kademeli bir şekilde gerileyerek yıl sonuna doğru ortadan kalkacağı değerlendirmesinde bulunulmuştur." denildi.
25.02.2021Uzmanpara
ECB'den parasal genişleme açıklaması
ECB'den parasal genişleme açıklamasıAvrupa Merkez Bankası (ECB) Yürütme Kurulu Üyesi Philip Lane, pandeminin neden olduğu enflasyonu düşürücü baskılar yeterince dengelendikten sonra bile bankanın, 'uzun bir süre boyunca bol miktarda parasal genişlemeyi sürdürmesi' gerekeceğini söyledi.
25.02.2021Uzmanpara
Borsa günün ilk yarısında yükseldi
Borsa günün ilk yarısında yükseldiBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günün ilk yarısında yüzde 1,03 değer kazanarak 1.498,26 puana yükseldi.
25.02.2021Uzmanpara
Türkiye'deki ekonomik reformlar Alman yatırımcıların ilgisini artırıyor
Türkiye'deki ekonomik reformlar Alman yatırımcıların ilgisini artırıyorAlman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dr. Markus C. Slevogt, reel faiz oranına izin veren para politikasının yatırımcıların güvenini tazelediğini belirterek, "Kapsamlı yatırım teşvikleri, ekonomik reformlar ile sıkı para politikası Türkiye'nin ekonomisini ve yatırımcı ilişkilerini güçlendirecek." dedi.
25.02.2021Ekonomi
Türkiye'ye Alman yatırımcıların ilgisi artıyor
Türkiye'ye Alman yatırımcıların ilgisi artıyorAlman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dr. Markus C. Slevogt, reel faiz oranına izin veren para politikasının yatırımcıların güvenini tazelediğini belirterek, "Kapsamlı yatırım teşvikleri, ekonomik reformlar ile sıkı para politikası Türkiye'nin ekonomisini ve yatırımcı ilişkilerini güçlendirecek." dedi.
25.02.2021Uzmanpara
Dolar/TL, 7,20 seviyelerinden işlem görüyor
Dolar/TL, 7,20 seviyelerinden işlem görüyorDolar/TL, güne yükselişle başlamasının ardından 7,2030 seviyesinde işlem görüyor.
25.02.2021Ekonomi
Dolar 7 liranın üzerinde işlem görüyor
Dolar 7 liranın üzerinde işlem görüyorDolar/TL, güne yükselişle başlamasının ardından 7,2030 seviyesinde işlem görüyor.
25.02.2021Uzmanpara
Borsa güne yükselişle başladı
Borsa güne yükselişle başladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 1,84 artışla 1.510,32 puandan başladı.
25.02.2021Uzmanpara
Piyasalar pozitif seyrediyor
Piyasalar pozitif seyrediyorKüresel piyasalar ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın enflasyon ve tahvil faizlerine ilişkin endişeleri yatıştırması ile pozitif bir seyir izlerken, bugün ABD'nin büyüme verisi takip edilecek.
25.02.2021Uzmanpara
Son dakika: Dolar yükseldi! Yeni hamle...
Son dakika: Dolar yükseldi! Yeni hamle...Son dakika gelen habere göre dolar kuru 7.22 liraya yükselerek yeniden hareketlendi. Merkez Bankası sıkı para politikası adımlarıyla uyumlu yeni bir hamle yaptı. Merkez, yeni gelişmelerle daha ‘proaktif’ davranabilir.
25.02.2021Ekonomi
New York borsası yükselişle kapandı
New York borsası yükselişle kapandıNew York borsası, günü yükselişle tamamladı. Kapanışta Dow Jones endeksi, 420 puanın üzerinde değer kazandı ve yüzde 1,35 artışla 31.961,86 puana yükselerek rekor kırdı.
24.02.2021Ekonomi
Borsa günü düşüşle tamamladı
Borsa günü düşüşle tamamladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, yüzde 2,30 değer kaybederek günü 1.483,02 puandan tamamladı.
24.02.2021Ekonomi
New York borsası düşüşle açıldı
New York borsası düşüşle açıldıNew York borsası, güne düşüşle başladı. Açılışta Dow Jones endeksi, yüzde 0,16 azalışla 31.488,08 puandan işlem gördü.
24.02.2021Ekonomi
New York borsası düşüşle açıldı
New York borsası düşüşle açıldıNew York borsası, güne düşüşle başladı. Açılışta Dow Jones endeksi, yüzde 0,16 azalışla 31.488,08 puandan işlem gördü.
24.02.2021Uzmanpara
IMF Başkanı Georgieva'dan önemli uyarı!
IMF Başkanı Georgieva'dan önemli uyarı!Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, toparlanma beklentilerinin ülkeler ile bölgeler arasında tehlikeli biçimde ayrıştığını belirterek, "Ülkeler arası ve ülkeler içindeki bu tehlikeli ayrışmayı tersine çevirmek için güçlü politika eylemlerinin alınması gerek." uyarısında bulundu.
24.02.2021Uzmanpara
Petrolün varili ne kadar oldu?
Petrolün varili ne kadar oldu?Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda 64,19 dolardan işlem görüyor.
24.02.2021Uzmanpara
Piyasalar dalgalı seyrine devam ediyor
Piyasalar dalgalı seyrine devam ediyorKüresel piyasalar, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın açıklamalarının ardından dalgalı seyrini sürdürürken, bugün Almanya'nın büyüme verisinin yanı sıra Powell'ın Senato'da devam edecek sunumu takip edilecek.
24.02.2021Uzmanpara
'Ekonomi hedeflerimizden çok uzak'
'Ekonomi hedeflerimizden çok uzak'ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, ekonominin istihdam ve enflasyon hedeflerinden çok uzak olduğunu belirterek, önemli bir ilerlemenin sağlanmasının biraz zaman alabileceğini ifade etti.
24.02.2021Uzmanpara
New York borsası karışık seyirle kapandı
New York borsası karışık seyirle kapandıNew York borsası, günü karışık seyirle tamamladı. Kapanışta Dow Jones endeksi yüzde 0,05 artışla 31.537,35 puana yükseldi.
23.02.2021Ekonomi
Fed Başkanı Powell: Ekonomi, istihdam ve enflasyon hedeflerimizden çok uzak
Fed Başkanı Powell: Ekonomi, istihdam ve enflasyon hedeflerimizden çok uzakABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, ekonominin istihdam ve enflasyon hedeflerinden çok uzak olduğunu belirterek, önemli bir ilerlemenin sağlanmasının biraz zaman alabileceğini ifade etti.
23.02.2021Ekonomi
New York borsası düşüşle açıldı
New York borsası düşüşle açıldıNew York borsası, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın Senato'daki sunumu öncesi güne düşüşle başladı.
23.02.2021Uzmanpara
New York borsası düşüşle açıldı
New York borsası düşüşle açıldıNew York borsası, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın Senato'daki sunumu öncesi güne düşüşle başladı.
23.02.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

ekonomiNew York borsasıBorsaABDpiyasa

Para Politikası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.