Posta Kod

Posta Kod

Son dakika posta kod haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan posta kod gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan posta kod haber sayfamızda...

Posta Kod

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 227 posta kod haberi bulunmuştur.
Şişli Posta Kodu Nedir? İstanbul Şişli Mahallelerinin Posta Kodları
Şişli Posta Kodu Nedir? İstanbul Şişli Mahallelerinin Posta KodlarıGönderilen postanın gönderi adresi dışındaki yanlış adrese gitmesi zaman zaman karşılaşılan bir durumdur. Bu problemin altında yatan temel sebep ise posta kodu kullanılmaması ya da yanlış kullanılmasıdır. Bir şehirdeki tüm ilçe ve mahallelerin farklı kodları olduğu düşünülünce bu konuya oldukça hassasiyet gösterilmesi gerekmektedir. Peki, Şişli posta kodu ve Şişli mahallelerinin posta kodları nedir? İşte, merak edilenleri sizler için derledik.
24.04.2020Posta Kodları
Sultangazi Posta Kodu Nedir? İstanbul Sultangazi Mahallelerinin Posta Kodları
Sultangazi Posta Kodu Nedir? İstanbul Sultangazi Mahallelerinin Posta KodlarıÜlkemizde doğru bir şekilde sevkiyatın sağlanması ve posta dağıtımının işlemesi için her ile posta kodu verildiği gibi her mahalleye de posta kodları verilmiştir. Bu posta kodları sayesinde adresler daha kolay bulunmaktadır. Adresleri kolayca bulmamızı sağlayan posta kodlarını zaman zaman karıştırabiliyoruz ve ezberleyemiyoruz. Bunun sonucunda araştırma içerisinde oluyoruz. İstanbul Sultangazi ilçesinin de ayrıca posta kodu bulunmaktadır. Peki, Sultangazi posta kodu nedir? İstanbul Sultangazi mahallelerinin posta kodlarına dair tüm detaylar.
24.04.2020Posta Kodları
Sivas İl Posta Kodu Nedir? Sivas İlçelerinin Posta Kodları
Sivas İl Posta Kodu Nedir? Sivas İlçelerinin Posta KodlarıPosta kodları, gönderim adresini; il, ilçe ve mahalle bazında simgeleyen elektronik bir simgedir. Genelde yazmayı unuttuğumuz bu kodlar, gönderim adresinin net bir şekilde bulunmasına yardımcı olmaktadır. Türkiye’deki her il, farklı posta kodlarına sahiptir. Bu kapsamda Sivas il ve ilçelerinin posta kodu da zaman zaman araştırılmaktadır. İşte Sivas için kullanılan tüm posta kodları.
24.04.2020Posta Kodları
Sincan Posta Kodu Nedir? Ankara Sincan Mahallelerinin Posta Kodları
Sincan Posta Kodu Nedir? Ankara Sincan Mahallelerinin Posta KodlarıAnkara, Türkiye’nin en büyük şehirlerinden birisidir. Bu sebeple de şehir içerisinde aynı isimde mahalle ve beldelere rastlamak mümkündür. Kargo ya da posta gönderimlerinde oluşabilecek karışıklıkların önüne posta kodları ile geçilmektedir. Peki, Sincan posta kodu nedir? Sincan mahallelerinin posta kodları nelerdir? Sizin için bu büyük ilçeye ait posta kodlarını derledik.
24.04.2020Posta Kodları
Sarıyer Posta Kodu Nedir? İstanbul Sarıyer Mahallelerinin Posta Kodları
Sarıyer Posta Kodu Nedir? İstanbul Sarıyer Mahallelerinin Posta KodlarıTürkiye'nin her ili için bir posta kodu belirlenmiştir. Adres tariflerinde bu posta kodları kullanılarak, adresin elektronik ortamlarda belirlenmesi sağlanır. Bu sebeple hem ilçeler hem de mahalleler için posta kodları tanımlanır. İşte, detaylar.
24.04.2020Posta Kodları
Sancaktepe Posta Kodu Nedir? İstanbul Sancaktepe Mahallelerinin Posta Kodları
Sancaktepe Posta Kodu Nedir? İstanbul Sancaktepe Mahallelerinin Posta KodlarıPosta kodları her adresin bir parçasıdır. Bu sebeple posta gönderilerinde gönderilecek olan il, ilçe ve mahallenin posta kodları yazılmalıdır. Sizde kendi posta kodunuzu öğrenebilirsiniz. Sancaktepe posta kodu nedir? İstanbul Sancaktepe mahallelerinin posta kodları nelerdir? İşte, detaylar.
24.04.2020Posta Kodları
Sakarya İl Posta Kodu Nedir? Sakarya İlçelerinin Posta Kodları
Sakarya İl Posta Kodu Nedir? Sakarya İlçelerinin Posta KodlarıÇoğu kişi tarafından ihtimal edilen posta kodları, aslında düşünülenden daha fazla öneme sahiptir. Bu kapsamda herkesin ikamet ettiği adrese ait posta kodunu bilmesi gerekmektedir. Peki, Sakarya posta kodu nedir? Sakarya ilçelerine ait posta kodları nelerdir? Sizler için bu şehirde kullanılan tüm posta kodlarını hazırladık.
24.04.2020Posta Kodları
Samsun İl Posta Kodu Nedir? Samsun İlçelerinin Posta Kodları
Samsun İl Posta Kodu Nedir? Samsun İlçelerinin Posta KodlarıÜlkemizde posta dağıtımını sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi amacı ile posta kodları belirlenmiştir. Her ilin kendine özel bir posta kodu bulunur. Ayrıca her ilin olduğu gibi illerin ilçeleri de yine farklı posta kodları ile posta dağıtımına tabi tutulmuştur. Ülkemizde özel olarak posta kodları Samsun ili için de belirlenmiştir. Peki, Samsun il posta kodu nedir? Samsun ilçelerinin posta kodları nelerdir? İşte Samsun ilinin ve ilçelerinin posta kodlarına dair tüm bilgiler.
24.04.2020Posta Kodları
Pendik Posta Kodu Nedir? İstanbul Pendik Mahallelerinin Posta Kodları
Pendik Posta Kodu Nedir? İstanbul Pendik Mahallelerinin Posta KodlarıÜlkemizde her ilin kendine özgü olan bir posta kodu bulunmaktadır. Hem illerin hem de ilçelerin de kendine özgü bir posta kodu bulunur. Dolayısıyla posta kodları ilçeleri hatta mahallelere kadar değişkenlik gösterebiliyor. Posta kodları sayesinde adreslere teslim gerçekleştirilir ve postalar kolayca ulaştırılır. İstanbul'un Pendik ilçesi de İstanbul'dan farklı bir posta kodu kullanmaktadır. Peki, Pendik posta kodu nedir? İşte Pendik posta koduna dair tüm bilgiler.
24.04.2020Posta Kodları
Mersin İl Posta Kodu Nedir? Mersin İlçelerinin Posta Kodları
Mersin İl Posta Kodu Nedir? Mersin İlçelerinin Posta KodlarıYurt içi ve Yurt dışı postalarının doğru dağıtılması için doğru bölgelere ulaşması gerekmektedir. Bu sebeple adreslerinin doğru şekilde verilmesi gerekir. Adres bilgisi dışında posta gönderilerinde posta kodları da kullanılır. Peki Mersin il posta kodu nedir? Mersin ilçelerinin posta kodları nelerdir? Sizler için tüm detayları derledik.
24.04.2020Posta Kodları
Manisa İl Posta Kodu Nedir? Manisa İlçelerinin Posta Kodları
Manisa İl Posta Kodu Nedir? Manisa İlçelerinin Posta KodlarıPosta kodları standart posta gönderilerinin ayrımlarının yapılabilmesi amacıyla kullanılır. Posta kodları PTT tarafından düzenlenmiştir. Peki Manisa il posta kodu nedir? Manisa ilçelerinin posta kodları nelerdir? İşte, detaylar.
24.04.2020Posta Kodları
Maltepe Posta Kodu Nedir? İstanbul Maltepe Mahallelerinin Posta Kodları
Maltepe Posta Kodu Nedir? İstanbul Maltepe Mahallelerinin Posta Kodlarıİstanbul'un ilçeleri hatta mahalleleri dahi farklı posta kodlarını kullanmaktadır. Özellikle doğru bir dağıtımın gerçekleştirilmesi posta iletişimin düzgün işlemesi açısından posta kodları belirlenmiştir. Posta kodları bu noktada büyük önem arz eder ve bundan dolayı da posta kodlarının bilinmesi önem arz eder. İstanbul'un Maltepe ilçesi de İstanbul ilinden farklı olarak posta kodunu sahiptir. Hatta İstanbul Maltepe mahallelerinin bazıları ise farklı posta kodu bulunur. İşte Maltepe ilçesinin tüm posta kodları.
24.04.2020Posta Kodları
Malatya İl Posta Kodu Nedir? Malatya İlçelerinin Posta Kodları
Malatya İl Posta Kodu Nedir? Malatya İlçelerinin Posta KodlarıPosta kodu, toplamda 5 haneden oluşan ve ait olduğu ilin plaka koduyla başlayan bir numaralandırma sistemidir. Bu kodlar sayesinde gönderilen kargo ve postalarımızın herhangi bir karışıklığa uğrama ihtimalini de engellemekteyiz. Malatya ilinin ve ilçelerinin posta kodu da bu konu başlığı altında sıkça sorgulanmaktadır. Sizler için Malatya’da kullanılan tüm posta kodlarını listeledik.
24.04.2020Posta Kodları
Küçükçekmece Posta Kodu Nedir? İstanbul Küçükçekmece Mahallelerinin Posta Kodları
Küçükçekmece Posta Kodu Nedir? İstanbul Küçükçekmece Mahallelerinin Posta Kodlarıİstanbul'un ve İstanbul'un her bir ilçesi için ayrı ayrı posta kodları belirlenmiştir. Bu posta kodları posta haberleşmeyi düzgün bir şekilde işlemesini sağlar. Posta kodları her il için ayrı olduğundan dolayı çoğu zaman posta kodları hakkında bilgimiz olmayabiliyor. Özellikle posta kodlarının bilinmesi adrese teslim kargo taşımacılıkta önem teşkil eder. İstanbul'un Küçükçekmece ilçesi için de ayrıca bir posta kodu belirlenmiştir. Peki, Küçükçekmece posta kodu nedir? İstanbul Küçükçekmece mahallelerinin posta kodlarına dair tüm bilgiler.
24.04.2020Posta Kodları
Yeni teknolojileri kullanan 'Siber Polis' göz açtırmıyor
Yeni teknolojileri kullanan 'Siber Polis' göz açtırmıyorTürkiye’de en fazla internetin kullanıldığı İstanbul’da, 'sanal suçlar', İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, 7 gün 24 saat süren mücadelesiyle önleniyor. Siber Polis, sosyal medyadan yapılan provokasyonlardan çocukları hedef alan müstehcen yayınlara, yasadışı bahis çetelerinden kripto para dolandırıcılarına kadar pek çok sanal suçun izini sürüyor.
6.04.2021Teknoloji
Trabzon İl Posta Kodu Nedir? Trabzon İlçelerinin Posta Kodları
Trabzon İl Posta Kodu Nedir? Trabzon İlçelerinin Posta KodlarıKargomuzun olabildiğince hızlı bir şekilde ve doğru alıcıya ulaşmasını istiyorsak gönderici ve alıcı adreslerine posta kodu ilave etmemiz gerekiyor. Bu noktada aynı ile bağlı ilçe ve mahallelerin özel bir posta kodu bulunmaktadır. Peki, Trabzon’a gönderilecek postalarda kullanılacak kod nedir? Trabzon ilçelerinin posta kodları nelerdir? Sizler için Trabzon için kullanılabilecek posta kodlarını derledik.
24.04.2020Posta Kodları
Kayseri İl Posta Kodu Nedir? Kayseri İlçelerinin Posta Kodları
Kayseri İl Posta Kodu Nedir? Kayseri İlçelerinin Posta KodlarıPosta kodu il, ilçe ve mahallelere göre değişir. Postanızın doğru ve hızlı bir şekilde varış yerine ulaşması için doğru posta kodu kullanmanız önemlidir. Kayseri il posta kodu nedir? Kayseri ilçelerinin posta kodları nelerdir? Araştırmalarınız için yanıtları sizler için derledik.
24.04.2020Posta Kodları
Eskişehir Posta Kodu Nedir? Eskişehir İlçelerinin Posta Kodları
Eskişehir Posta Kodu Nedir? Eskişehir İlçelerinin Posta KodlarıGüvenli şekilde posta işlemlerinin yapılması ve adreslerin ayrılması konusunda şehir posta kodları çok önemlidir. Bu doğrultuda pek çok kişi internet üzerinden şehirlerin farklı kodlarını öğrenmek için araştırma gerçekleştirmektedir. Peki, Eskişehir posta kodu nedir? Eskişehir ilçelerinin posta kodları hakkında bilinmesi gerekenler.
24.04.2020Posta Kodları
Esenler Posta Kodu Nedir? İstanbul Esenler Mahallelerinin Posta Kodları
Esenler Posta Kodu Nedir? İstanbul Esenler Mahallelerinin Posta KodlarıEsenler semti İstanbul'un en önemli ilçeleri arasında yer almaktadır. İstanbul'un farklı ilçelerinde olduğu gibi Esenler adına da her mahalle için posta kodu bulunmaktadır. Pek çok vatandaş bu kodları öğrenebilmek adına internet üzerinden araştırma gerçekleştiriyor. Peki, Esenler posta kodu nedir? İstanbul Esenler mahallelerinin posta kodları bilinmesi gerekenler.
24.04.2020Posta Kodları
Denizli İl Posta Kodu Nedir? Denizli İlçelerinin Posta Kodları
Denizli İl Posta Kodu Nedir? Denizli İlçelerinin Posta KodlarıHer şehrin kendine ait bir posta kodu bulunur. Bu kodlar şehirleri birbirinden ayırarak daha düzenli farklı işlemlerin yapılmasına olanak verir. Pek çok vatandaş ise şehirlerin adlarını öğrenmek için internet üzerinden araştırma gerçekleştirmektedir. Peki, Denizli il posta kodu nedir? Denizli ilçelerinin posta kodları hakkında bilinmesi gerekenler.
24.04.2020Posta Kodları
1086 Vergi Kodu Nedir? Gecikme Zammı Nereye Ödenir?
1086 Vergi Kodu Nedir? Gecikme Zammı Nereye Ödenir?Her vergi türünün bir gecikme zammı bedeli vardır. Gecikme zammı vergi dairesi başkanlığı tarafından uygulanır ve belirlenir. Yasalarla sabit olan gecikme zammı bedeli gecikilen güne göre değişkenlik gösterir. Gecikme zammı vergi veya diğer borçların gününde ödenmediği durumlarda ortaya çıkmaktadır. Her vergiye de bir vergi kodu eklenmektedir. Peki, 1086 vergi kodu nedir? Gecikme zammı nereye ödenir? Sizler için bu soruların yanıtlarını hazırladık.
22.04.2020Bilgi Rehberi
9085 Vergi Kodu Nedir? Trafik Cezaları Nereye Ödenir?
9085 Vergi Kodu Nedir? Trafik Cezaları Nereye Ödenir?Vergi kodları ödenen vergilerin hangi vergi türüne ait olduğunu belirtmek amacıyla oluşturulmuştur. Bu açıdan ödenen her vergi farklı bir vergi koduna sahiptir. Vergi kodu kullanılarak, ödenen vergi türü hakkında bilgi sahibi olmak da hem bu şekilde daha kolay hem de daha avantajlıdır. İşte 9085 kodlu vergi koduna ait merak edilenler.
22.04.2020Bilgi Rehberi
Son Dakika Haberi: Kodlu adres dönemi! Sadece 9 numara olacak...
Son Dakika Haberi: Kodlu adres dönemi! Sadece 9 numara olacak...Son dakika haberine göre, kargo ve gönderilerin geri dönmesi, adresi bulamama sorunu tarihe karışıyor. Kodlu adres sisteminde her adresin 9 haneli bir numarası olacak. İlk adres kodları verildi. İşte bilmeniz gerekenler...
12.12.2020Gündem
Adresler 9 haneli numaradan oluşacak
Adresler 9 haneli numaradan oluşacakKargo ve gönderilerin geri dönmesi, adresi bulamama sorunu tarihe karışıyor. Kodlu adres sisteminde her adresin 9 haneli bir numarası olacak. Sistem ilk PTT kargo ile başlayacak
12.12.2020Gündem
Dolandırıcıların tuzağına düşmeyin
Dolandırıcıların tuzağına düşmeyinYeni bir dolandırıcılık çeşidi daha ortaya çıktı. Dolandırıcılar, adına sahte hesap açtıkları doktorların hastalarına ulaşarak tuzağa düşürüyor
27.10.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

posta kodvergiadreskargoşişli

Posta Kod ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.