Posta Kodu

Posta Kodu

Son dakika posta kodu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan posta kodu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan posta kodu haber sayfamızda...

Posta Kodu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 528 posta kodu haberi bulunmuştur.
Einstein yalanı! Mektuptaki 3 detay gerçeği ortaya çıkardı: 'Tezinizi reddettik'
Einstein yalanı! Mektuptaki 3 detay gerçeği ortaya çıkardı: 'Tezinizi reddettik' 1907 yılından günümüze ulaştığı söylenen ve ara ara gündeme gelen bir mektup, sosyal medyaya yeniden dolaşıma girince tüm dikkatleri üzerine çekti. Einstein'ın çalışmalarının fizikten uzak ve sanatsal olduğu belirtilen bu mektupta, Bern Üniversitesi tarafından reddedildiği de yazıyordu. İşte Einstein'la ilgili ortaya çıkan gerçek.
15.03.2024 Yaşam
BELEDİYE HİZMETLERİ GELİŞTİRME PROJESİ
BELEDİYE HİZMETLERİ GELİŞTİRME PROJESİ BELEDİYE HİZMETLERİ GELİŞTİRME PROJESİ
29.01.2024 Resmi İlanlar
İngilizce Kelimeler ve Anlamları: İngilizcede En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir?
İngilizce Kelimeler ve Anlamları: İngilizcede En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir? Dünya dilleri arasında yer alan İngilizce günümüzde en çık kullanılan diller arasında yer alır. Yeni bir dil öğrenmenin en temel kriterleri arasında kelimeler ve dil bilgisi konusu gelmektedir. Bu yüzden İngilizce öğrenmede İngilizce kelimeler ve anlamları konusu oldukça önemlidir. İngilizcede her ne kadar bir milyona yakın kelime bulunsa da günlük konulma dili, yazı dili, kitap ve dergilerde kullanılan kelime sayısı yarısı kadardır. İngilizce'de en çok kullanılan kelimeleri ve anlamlarını bilmek yeterli olacaktır. İngilizcede en çok kullanılan kelimeler nelerdir? İngilizce kelimeler ve anlamları ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
28.08.2023 Eğitim
Gurbetçi çocuklar mektup yazacak
Gurbetçi çocuklar mektup yazacak Kültür ve Turizm Bakanlığı Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, yurt dışındaki Türk ve Türkçe konuşan ülke ve bölgelerdeki kardeş topluluklardaki çocuklara seslenerek, “deprem bölgesindeki bir çocuk ile mektup arkadaşı ol” çağrısında bulundu.
28.02.2023 Gündem
58 yıldır altından ayrılmıyordu! Çınar ağacı artık onun ismiyle anılacak
58 yıldır altından ayrılmıyordu! Çınar ağacı artık onun ismiyle anılacak 58 yıldır Beyazıt'ta bulunan Sahaflar Çarşısı'nın girişindeki çınarın altında, kendi şiir kitaplarını ve çeşitli antikaları satan Hüseyin Avni Dede'nin ismi altında satış yaptığı çınara verildi. 375 yıllık çınar artık Hüseyin Avni Dede Çınarı olarak anılacak. 
23.10.2022 Gündem
KOBİ’ler e-irsaliyelerini tek ekranda düzenleyebilecek
KOBİ’ler e-irsaliyelerini tek ekranda düzenleyebilecek KOBİ’lerin ihtiyaçlarına göre çözümler geliştiren bulut tabanlı ön muhasebe programı Paraşüt, e-irsaliye özelliğini devreye aldı.
19.07.2022 Ekonomi
Zip (Posta) Kodu Nedir, Nasıl Alınır? Türkiye'nin Zip Kodu Kaçtır?
Zip (Posta) Kodu Nedir, Nasıl Alınır? Türkiye'nin Zip Kodu Kaçtır? Ülkelerin posta kodları özellikle elektronik işlemlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Bu nedenle Türkiye'nin de zip yani posta kodu merak edilmektedir. Kişiler Türkiye'nin posta kodunu öğrenmek için internette araştırma yapmaktadır. Zip (posta) kodu nedir, nasıl alınır? Türkiye'nin zip kodu kaçtır? İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.
16.03.2021 Eğitim
186 Nedir, Nerenin Numarasıdır? 186 Elektrik Arıza Neden Arar?
186 Nedir, Nerenin Numarasıdır? 186 Elektrik Arıza Neden Arar? İnsanlar karşılaştıkları sorunları hızlı bir şekilde çözebilmek amacıyla birçok çağrı merkezi numarasına ihtiyaç duyabilmektedir. Bireylerin ihtiyaçlarına karşılık verebilmek, sorunlarını çözebilmek adına ülkede çağrı merkezi telefon numaraları oluşturulmuştur. Bu numaralar çeşitli alanlarda hizmet vermek amacıyla aracı kurumu oluşturmaktadır. Su arıza, posta kodu danışma, acil servis, polis, itfaiye gibi çağrı merkezi numaraları bu alanlardan sadece birkaçıdır. İşte, tüm detaylar.
13.03.2021 Eğitim
Beşiktaş Posta Kodu Nedir? İstanbul Beşiktaş Mahallelerinin Posta Kodları
Beşiktaş Posta Kodu Nedir? İstanbul Beşiktaş Mahallelerinin Posta Kodları Posta kodu, posta gönderdiğimiz adrese daha kolay erişilebilmesini sağlamaktadır. Bu kodlar; semt dağıtıcısı, posta işyerleri ve posta kodu danışma servisinden öğrenilebilmektedir. Posta kodları bağlı olduğu il ve ilçeye göre değişmektedir. Sizler için Beşiktaş ilçesi ve mahallelerinin posta kodlarını derledik.
24.04.2020 Posta Kodları
Zeytinburnu Posta Kodu Nedir? İstanbul Zeytinburnu Mahallelerinin Posta Kodları
Zeytinburnu Posta Kodu Nedir? İstanbul Zeytinburnu Mahallelerinin Posta Kodları Posta kodu, bir adrese mektup ya da kargo yollarken gerekli olan bir rakamlar serisidir. Ülkemizde posta kodları toplamda 5 haneden oluşmaktadır. Bu hanelerin başında ilin plakası yer alırken, sonrasında da ilçe ve mahalle simgelenmektedir. Fazla sayıda mahallesi olan ilçelere değişik posta kodları verilmektedir. Bunlara bir örnek de İstanbul’a bağlı Zeytinburnu ilçesidir. İşte, Zeytinburnu Mahallelerine ait posta kodları nedir sorusunun cevabı.
24.04.2020 Posta Kodları
Üsküdar Posta Kodu Nedir? İstanbul Üsküdar Mahallelerinin Posta Kodları
Üsküdar Posta Kodu Nedir? İstanbul Üsküdar Mahallelerinin Posta Kodları Kimi zaman posta kodlarını bilemeyebiliyoruz. Dolayısıyla posta kodları bir yerden bir yere bir şey gönderirken önem teşkil ediyor. Bilmediğimiz posta kodları üzerinden gerek çevremizden gerekse de farklı platformlar üzerinden araştırmaya gidiyoruz. Bunun sonucunda ise posta kodlarını öğreniyoruz. İstanbul'un posta koduna sahip bir ilçesi de Üsküdar ilçesidir. Üsküdar aynı zamanda mahallelerinin de posta kodları bulunur. İşte Üsküdar ilçesinin posta kodları.
24.04.2020 Posta Kodları
Ümraniye Posta Kodu Nedir? İstnabul Ümraniye Mahallelerinin Posta Kodları
Ümraniye Posta Kodu Nedir? İstnabul Ümraniye Mahallelerinin Posta Kodları Ülkemizde her ilçeye özel olarak posta kodu belirlenmiştir. İlçelerin sahip olduğu posta kodları ile birlikte mahalleler arası posta dağıtım gerçekleştirilir. Bazı ilçelerin bazı mahalleleri ise aynı posta kodunu kullanabilmektedir. Bulunduğumuz lokasyonun ise bazen posta kodunu bilemiyoruz. Bunun için internet üzerinden araştırma yapmaktayız. İstanbul'un Ümraniye ilçesi de özel posta koduna sahip bir ilçedir. Ümraniye posta kodu nedir? İstanbul Ümraniye mahallelerinin posta kodlarına dair tüm bilgiler.
24.04.2020 Posta Kodları
Türkiye Ülke Posta Kodu Nedir? Türkiye İllerinin Posta Kodları
Türkiye Ülke Posta Kodu Nedir? Türkiye İllerinin Posta Kodları Türkiye'nin ülke posta kodu ve alan kodu günümüzde pek çok elektronik işlemlerde gereklilik haline gelmiştir. Özellikle kimlik ve ikametgah tespiti ve bilgilendirmesi hususunda da önemli ölçüde rolü bulunur. Ülkemizin ve sınırları içerisinde bulunan 81 ilin posta kodu nedir? İlçe ve mahallelere göre nasıldır? Detayları sizler için derledik.
24.04.2020 Posta Kodları
Tuzla Posta Kodu Nedir? İstanbul Tuzla Mahallelerinin Posta Kodları
Tuzla Posta Kodu Nedir? İstanbul Tuzla Mahallelerinin Posta Kodları Posta kodu; il, ilçe ve mahalleleri bölgelere ayırmak için kullanmaktadır. İlçenin büyük olması durumunda, buraya bağlı her bir mahalle için ayrı posta kodu oluşturulmaktadır. İstanbul gibi kalabalık ve büyük şehirlerde bazı ilçelerin birden fazla posta kodu bulunmaktadır. Bu kapsamda Tuzla mahallelerinin posta kodları da araştırılmaktadır. İşte, Tuzla’nın tüm mahallelerine ait posta kodu listesi.
24.04.2020 Posta Kodları
Trabzon İl Posta Kodu Nedir? Trabzon İlçelerinin Posta Kodları
Trabzon İl Posta Kodu Nedir? Trabzon İlçelerinin Posta Kodları Kargomuzun olabildiğince hızlı bir şekilde ve doğru alıcıya ulaşmasını istiyorsak gönderici ve alıcı adreslerine posta kodu ilave etmemiz gerekiyor. Bu noktada aynı ile bağlı ilçe ve mahallelerin özel bir posta kodu bulunmaktadır. Peki, Trabzon’a gönderilecek postalarda kullanılacak kod nedir? Trabzon ilçelerinin posta kodları nelerdir? Sizler için Trabzon için kullanılabilecek posta kodlarını derledik.
24.04.2020 Posta Kodları
Tekirdağ İl Posta Kodu Nedir? Tekirdağ İlçelerinin Posta Kodları
Tekirdağ İl Posta Kodu Nedir? Tekirdağ İlçelerinin Posta Kodları Ülkemizde posta dağıtımının düzgün bir şekilde yapılması için posta kodları belirlenmiştir. Posta kodları bulunan lokasyon hakkında bizlere bilgi verir. Bunun için her lokasyonun farklı bir posta kodu bulunur. İllere verilen posta kodları aynı zamanda ilçeleri için de düzenlenmiştir. İlçeler de aynı şekilde farklı posta kodları kullanır. Tekirdağ il posta kodu da posta dağıtımı için özel olarak düzenlenmiştir. Peki, Tekirdağ il posta kodu nedir? Tekirdağ ilçelerinin posta kodlarına dair tüm bilgiler ve detaylar.
24.04.2020 Posta Kodları
Şişli Posta Kodu Nedir? İstanbul Şişli Mahallelerinin Posta Kodları
Şişli Posta Kodu Nedir? İstanbul Şişli Mahallelerinin Posta Kodları Gönderilen postanın gönderi adresi dışındaki yanlış adrese gitmesi zaman zaman karşılaşılan bir durumdur. Bu problemin altında yatan temel sebep ise posta kodu kullanılmaması ya da yanlış kullanılmasıdır. Bir şehirdeki tüm ilçe ve mahallelerin farklı kodları olduğu düşünülünce bu konuya oldukça hassasiyet gösterilmesi gerekmektedir. Peki, Şişli posta kodu ve Şişli mahallelerinin posta kodları nedir? İşte, merak edilenleri sizler için derledik.
24.04.2020 Posta Kodları
Sultangazi Posta Kodu Nedir? İstanbul Sultangazi Mahallelerinin Posta Kodları
Sultangazi Posta Kodu Nedir? İstanbul Sultangazi Mahallelerinin Posta Kodları Ülkemizde doğru bir şekilde sevkiyatın sağlanması ve posta dağıtımının işlemesi için her ile posta kodu verildiği gibi her mahalleye de posta kodları verilmiştir. Bu posta kodları sayesinde adresler daha kolay bulunmaktadır. Adresleri kolayca bulmamızı sağlayan posta kodlarını zaman zaman karıştırabiliyoruz ve ezberleyemiyoruz. Bunun sonucunda araştırma içerisinde oluyoruz. İstanbul Sultangazi ilçesinin de ayrıca posta kodu bulunmaktadır. Peki, Sultangazi posta kodu nedir? İstanbul Sultangazi mahallelerinin posta kodlarına dair tüm detaylar.
24.04.2020 Posta Kodları
Sivas İl Posta Kodu Nedir? Sivas İlçelerinin Posta Kodları
Sivas İl Posta Kodu Nedir? Sivas İlçelerinin Posta Kodları Posta kodları, gönderim adresini; il, ilçe ve mahalle bazında simgeleyen elektronik bir simgedir. Genelde yazmayı unuttuğumuz bu kodlar, gönderim adresinin net bir şekilde bulunmasına yardımcı olmaktadır. Türkiye’deki her il, farklı posta kodlarına sahiptir. Bu kapsamda Sivas il ve ilçelerinin posta kodu da zaman zaman araştırılmaktadır. İşte Sivas için kullanılan tüm posta kodları.
24.04.2020 Posta Kodları
Sincan Posta Kodu Nedir? Ankara Sincan Mahallelerinin Posta Kodları
Sincan Posta Kodu Nedir? Ankara Sincan Mahallelerinin Posta Kodları Ankara, Türkiye’nin en büyük şehirlerinden birisidir. Bu sebeple de şehir içerisinde aynı isimde mahalle ve beldelere rastlamak mümkündür. Kargo ya da posta gönderimlerinde oluşabilecek karışıklıkların önüne posta kodları ile geçilmektedir. Peki, Sincan posta kodu nedir? Sincan mahallelerinin posta kodları nelerdir? Sizin için bu büyük ilçeye ait posta kodlarını derledik.
24.04.2020 Posta Kodları
Sarıyer Posta Kodu Nedir? İstanbul Sarıyer Mahallelerinin Posta Kodları
Sarıyer Posta Kodu Nedir? İstanbul Sarıyer Mahallelerinin Posta Kodları Türkiye'nin her ili için bir posta kodu belirlenmiştir. Adres tariflerinde bu posta kodları kullanılarak, adresin elektronik ortamlarda belirlenmesi sağlanır. Bu sebeple hem ilçeler hem de mahalleler için posta kodları tanımlanır. İşte, detaylar.
24.04.2020 Posta Kodları
Sancaktepe Posta Kodu Nedir? İstanbul Sancaktepe Mahallelerinin Posta Kodları
Sancaktepe Posta Kodu Nedir? İstanbul Sancaktepe Mahallelerinin Posta Kodları Posta kodları her adresin bir parçasıdır. Bu sebeple posta gönderilerinde gönderilecek olan il, ilçe ve mahallenin posta kodları yazılmalıdır. Sizde kendi posta kodunuzu öğrenebilirsiniz. Sancaktepe posta kodu nedir? İstanbul Sancaktepe mahallelerinin posta kodları nelerdir? İşte, detaylar.
24.04.2020 Posta Kodları
Sakarya İl Posta Kodu Nedir? Sakarya İlçelerinin Posta Kodları
Sakarya İl Posta Kodu Nedir? Sakarya İlçelerinin Posta Kodları Çoğu kişi tarafından ihtimal edilen posta kodları, aslında düşünülenden daha fazla öneme sahiptir. Bu kapsamda herkesin ikamet ettiği adrese ait posta kodunu bilmesi gerekmektedir. Peki, Sakarya posta kodu nedir? Sakarya ilçelerine ait posta kodları nelerdir? Sizler için bu şehirde kullanılan tüm posta kodlarını hazırladık.
24.04.2020 Posta Kodları
Samsun İl Posta Kodu Nedir? Samsun İlçelerinin Posta Kodları
Samsun İl Posta Kodu Nedir? Samsun İlçelerinin Posta Kodları Ülkemizde posta dağıtımını sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi amacı ile posta kodları belirlenmiştir. Her ilin kendine özel bir posta kodu bulunur. Ayrıca her ilin olduğu gibi illerin ilçeleri de yine farklı posta kodları ile posta dağıtımına tabi tutulmuştur. Ülkemizde özel olarak posta kodları Samsun ili için de belirlenmiştir. Peki, Samsun il posta kodu nedir? Samsun ilçelerinin posta kodları nelerdir? İşte Samsun ilinin ve ilçelerinin posta kodlarına dair tüm bilgiler.
24.04.2020 Posta Kodları
Pendik Posta Kodu Nedir? İstanbul Pendik Mahallelerinin Posta Kodları
Pendik Posta Kodu Nedir? İstanbul Pendik Mahallelerinin Posta Kodları Ülkemizde her ilin kendine özgü olan bir posta kodu bulunmaktadır. Hem illerin hem de ilçelerin de kendine özgü bir posta kodu bulunur. Dolayısıyla posta kodları ilçeleri hatta mahallelere kadar değişkenlik gösterebiliyor. Posta kodları sayesinde adreslere teslim gerçekleştirilir ve postalar kolayca ulaştırılır. İstanbul'un Pendik ilçesi de İstanbul'dan farklı bir posta kodu kullanmaktadır. Peki, Pendik posta kodu nedir? İşte Pendik posta koduna dair tüm bilgiler.
24.04.2020 Posta Kodları

Benzer Haber Etiketleri

Posta Kodu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.