Posta Kodu

Posta Kodu

Son dakika posta kodu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan posta kodu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan posta kodu haber sayfamızda...

Posta Kodu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 626 posta kodu haberi bulunmuştur.
Zip (Posta) Kodu Nedir, Nasıl Alınır? Türkiye'nin Zip Kodu Kaçtır?
Zip (Posta) Kodu Nedir, Nasıl Alınır? Türkiye'nin Zip Kodu Kaçtır? Ülkelerin posta kodları özellikle elektronik işlemlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Bu nedenle Türkiye'nin de zip yani posta kodu merak edilmektedir. Kişiler Türkiye'nin posta kodunu öğrenmek için internette araştırma yapmaktadır. Zip (posta) kodu nedir, nasıl alınır? Türkiye'nin zip kodu kaçtır? İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.
16.03.2021Eğitim
186 Nedir, Nerenin Numarasıdır? 186 Elektrik Arıza Neden Arar?
186 Nedir, Nerenin Numarasıdır? 186 Elektrik Arıza Neden Arar?İnsanlar karşılaştıkları sorunları hızlı bir şekilde çözebilmek amacıyla birçok çağrı merkezi numarasına ihtiyaç duyabilmektedir. Bireylerin ihtiyaçlarına karşılık verebilmek, sorunlarını çözebilmek adına ülkede çağrı merkezi telefon numaraları oluşturulmuştur. Bu numaralar çeşitli alanlarda hizmet vermek amacıyla aracı kurumu oluşturmaktadır. Su arıza, posta kodu danışma, acil servis, polis, itfaiye gibi çağrı merkezi numaraları bu alanlardan sadece birkaçıdır. İşte, tüm detaylar.
13.03.2021Eğitim
Beşiktaş Posta Kodu Nedir? İstanbul Beşiktaş Mahallelerinin Posta Kodları
Beşiktaş Posta Kodu Nedir? İstanbul Beşiktaş Mahallelerinin Posta KodlarıPosta kodu, posta gönderdiğimiz adrese daha kolay erişilebilmesini sağlamaktadır. Bu kodlar; semt dağıtıcısı, posta işyerleri ve posta kodu danışma servisinden öğrenilebilmektedir. Posta kodları bağlı olduğu il ve ilçeye göre değişmektedir. Sizler için Beşiktaş ilçesi ve mahallelerinin posta kodlarını derledik.
24.04.2020Posta Kodları
Zeytinburnu Posta Kodu Nedir? İstanbul Zeytinburnu Mahallelerinin Posta Kodları
Zeytinburnu Posta Kodu Nedir? İstanbul Zeytinburnu Mahallelerinin Posta KodlarıPosta kodu, bir adrese mektup ya da kargo yollarken gerekli olan bir rakamlar serisidir. Ülkemizde posta kodları toplamda 5 haneden oluşmaktadır. Bu hanelerin başında ilin plakası yer alırken, sonrasında da ilçe ve mahalle simgelenmektedir. Fazla sayıda mahallesi olan ilçelere değişik posta kodları verilmektedir. Bunlara bir örnek de İstanbul’a bağlı Zeytinburnu ilçesidir. İşte, Zeytinburnu Mahallelerine ait posta kodları nedir sorusunun cevabı.
24.04.2020Posta Kodları
Üsküdar Posta Kodu Nedir? İstanbul Üsküdar Mahallelerinin Posta Kodları
Üsküdar Posta Kodu Nedir? İstanbul Üsküdar Mahallelerinin Posta KodlarıKimi zaman posta kodlarını bilemeyebiliyoruz. Dolayısıyla posta kodları bir yerden bir yere bir şey gönderirken önem teşkil ediyor. Bilmediğimiz posta kodları üzerinden gerek çevremizden gerekse de farklı platformlar üzerinden araştırmaya gidiyoruz. Bunun sonucunda ise posta kodlarını öğreniyoruz. İstanbul'un posta koduna sahip bir ilçesi de Üsküdar ilçesidir. Üsküdar aynı zamanda mahallelerinin de posta kodları bulunur. İşte Üsküdar ilçesinin posta kodları.
24.04.2020Posta Kodları
Ümraniye Posta Kodu Nedir? İstnabul Ümraniye Mahallelerinin Posta Kodları
Ümraniye Posta Kodu Nedir? İstnabul Ümraniye Mahallelerinin Posta KodlarıÜlkemizde her ilçeye özel olarak posta kodu belirlenmiştir. İlçelerin sahip olduğu posta kodları ile birlikte mahalleler arası posta dağıtım gerçekleştirilir. Bazı ilçelerin bazı mahalleleri ise aynı posta kodunu kullanabilmektedir. Bulunduğumuz lokasyonun ise bazen posta kodunu bilemiyoruz. Bunun için internet üzerinden araştırma yapmaktayız. İstanbul'un Ümraniye ilçesi de özel posta koduna sahip bir ilçedir. Ümraniye posta kodu nedir? İstanbul Ümraniye mahallelerinin posta kodlarına dair tüm bilgiler.
24.04.2020Posta Kodları
Türkiye Ülke Posta Kodu Nedir? Türkiye İllerinin Posta Kodları
Türkiye Ülke Posta Kodu Nedir? Türkiye İllerinin Posta KodlarıTürkiye'nin ülke posta kodu ve alan kodu günümüzde pek çok elektronik işlemlerde gereklilik haline gelmiştir. Özellikle kimlik ve ikametgah tespiti ve bilgilendirmesi hususunda da önemli ölçüde rolü bulunur. Ülkemizin ve sınırları içerisinde bulunan 81 ilin posta kodu nedir? İlçe ve mahallelere göre nasıldır? Detayları sizler için derledik.
24.04.2020Posta Kodları
Tuzla Posta Kodu Nedir? İstanbul Tuzla Mahallelerinin Posta Kodları
Tuzla Posta Kodu Nedir? İstanbul Tuzla Mahallelerinin Posta KodlarıPosta kodu; il, ilçe ve mahalleleri bölgelere ayırmak için kullanmaktadır. İlçenin büyük olması durumunda, buraya bağlı her bir mahalle için ayrı posta kodu oluşturulmaktadır. İstanbul gibi kalabalık ve büyük şehirlerde bazı ilçelerin birden fazla posta kodu bulunmaktadır. Bu kapsamda Tuzla mahallelerinin posta kodları da araştırılmaktadır. İşte, Tuzla’nın tüm mahallelerine ait posta kodu listesi.
24.04.2020Posta Kodları
Trabzon İl Posta Kodu Nedir? Trabzon İlçelerinin Posta Kodları
Trabzon İl Posta Kodu Nedir? Trabzon İlçelerinin Posta KodlarıKargomuzun olabildiğince hızlı bir şekilde ve doğru alıcıya ulaşmasını istiyorsak gönderici ve alıcı adreslerine posta kodu ilave etmemiz gerekiyor. Bu noktada aynı ile bağlı ilçe ve mahallelerin özel bir posta kodu bulunmaktadır. Peki, Trabzon’a gönderilecek postalarda kullanılacak kod nedir? Trabzon ilçelerinin posta kodları nelerdir? Sizler için Trabzon için kullanılabilecek posta kodlarını derledik.
24.04.2020Posta Kodları
Tekirdağ İl Posta Kodu Nedir? Tekirdağ İlçelerinin Posta Kodları
Tekirdağ İl Posta Kodu Nedir? Tekirdağ İlçelerinin Posta KodlarıÜlkemizde posta dağıtımının düzgün bir şekilde yapılması için posta kodları belirlenmiştir. Posta kodları bulunan lokasyon hakkında bizlere bilgi verir. Bunun için her lokasyonun farklı bir posta kodu bulunur. İllere verilen posta kodları aynı zamanda ilçeleri için de düzenlenmiştir. İlçeler de aynı şekilde farklı posta kodları kullanır. Tekirdağ il posta kodu da posta dağıtımı için özel olarak düzenlenmiştir. Peki, Tekirdağ il posta kodu nedir? Tekirdağ ilçelerinin posta kodlarına dair tüm bilgiler ve detaylar.
24.04.2020Posta Kodları
Şişli Posta Kodu Nedir? İstanbul Şişli Mahallelerinin Posta Kodları
Şişli Posta Kodu Nedir? İstanbul Şişli Mahallelerinin Posta KodlarıGönderilen postanın gönderi adresi dışındaki yanlış adrese gitmesi zaman zaman karşılaşılan bir durumdur. Bu problemin altında yatan temel sebep ise posta kodu kullanılmaması ya da yanlış kullanılmasıdır. Bir şehirdeki tüm ilçe ve mahallelerin farklı kodları olduğu düşünülünce bu konuya oldukça hassasiyet gösterilmesi gerekmektedir. Peki, Şişli posta kodu ve Şişli mahallelerinin posta kodları nedir? İşte, merak edilenleri sizler için derledik.
24.04.2020Posta Kodları
Sultangazi Posta Kodu Nedir? İstanbul Sultangazi Mahallelerinin Posta Kodları
Sultangazi Posta Kodu Nedir? İstanbul Sultangazi Mahallelerinin Posta KodlarıÜlkemizde doğru bir şekilde sevkiyatın sağlanması ve posta dağıtımının işlemesi için her ile posta kodu verildiği gibi her mahalleye de posta kodları verilmiştir. Bu posta kodları sayesinde adresler daha kolay bulunmaktadır. Adresleri kolayca bulmamızı sağlayan posta kodlarını zaman zaman karıştırabiliyoruz ve ezberleyemiyoruz. Bunun sonucunda araştırma içerisinde oluyoruz. İstanbul Sultangazi ilçesinin de ayrıca posta kodu bulunmaktadır. Peki, Sultangazi posta kodu nedir? İstanbul Sultangazi mahallelerinin posta kodlarına dair tüm detaylar.
24.04.2020Posta Kodları
Sivas İl Posta Kodu Nedir? Sivas İlçelerinin Posta Kodları
Sivas İl Posta Kodu Nedir? Sivas İlçelerinin Posta KodlarıPosta kodları, gönderim adresini; il, ilçe ve mahalle bazında simgeleyen elektronik bir simgedir. Genelde yazmayı unuttuğumuz bu kodlar, gönderim adresinin net bir şekilde bulunmasına yardımcı olmaktadır. Türkiye’deki her il, farklı posta kodlarına sahiptir. Bu kapsamda Sivas il ve ilçelerinin posta kodu da zaman zaman araştırılmaktadır. İşte Sivas için kullanılan tüm posta kodları.
24.04.2020Posta Kodları
Sincan Posta Kodu Nedir? Ankara Sincan Mahallelerinin Posta Kodları
Sincan Posta Kodu Nedir? Ankara Sincan Mahallelerinin Posta KodlarıAnkara, Türkiye’nin en büyük şehirlerinden birisidir. Bu sebeple de şehir içerisinde aynı isimde mahalle ve beldelere rastlamak mümkündür. Kargo ya da posta gönderimlerinde oluşabilecek karışıklıkların önüne posta kodları ile geçilmektedir. Peki, Sincan posta kodu nedir? Sincan mahallelerinin posta kodları nelerdir? Sizin için bu büyük ilçeye ait posta kodlarını derledik.
24.04.2020Posta Kodları
Sarıyer Posta Kodu Nedir? İstanbul Sarıyer Mahallelerinin Posta Kodları
Sarıyer Posta Kodu Nedir? İstanbul Sarıyer Mahallelerinin Posta KodlarıTürkiye'nin her ili için bir posta kodu belirlenmiştir. Adres tariflerinde bu posta kodları kullanılarak, adresin elektronik ortamlarda belirlenmesi sağlanır. Bu sebeple hem ilçeler hem de mahalleler için posta kodları tanımlanır. İşte, detaylar.
24.04.2020Posta Kodları
Sancaktepe Posta Kodu Nedir? İstanbul Sancaktepe Mahallelerinin Posta Kodları
Sancaktepe Posta Kodu Nedir? İstanbul Sancaktepe Mahallelerinin Posta KodlarıPosta kodları her adresin bir parçasıdır. Bu sebeple posta gönderilerinde gönderilecek olan il, ilçe ve mahallenin posta kodları yazılmalıdır. Sizde kendi posta kodunuzu öğrenebilirsiniz. Sancaktepe posta kodu nedir? İstanbul Sancaktepe mahallelerinin posta kodları nelerdir? İşte, detaylar.
24.04.2020Posta Kodları
Sakarya İl Posta Kodu Nedir? Sakarya İlçelerinin Posta Kodları
Sakarya İl Posta Kodu Nedir? Sakarya İlçelerinin Posta KodlarıÇoğu kişi tarafından ihtimal edilen posta kodları, aslında düşünülenden daha fazla öneme sahiptir. Bu kapsamda herkesin ikamet ettiği adrese ait posta kodunu bilmesi gerekmektedir. Peki, Sakarya posta kodu nedir? Sakarya ilçelerine ait posta kodları nelerdir? Sizler için bu şehirde kullanılan tüm posta kodlarını hazırladık.
24.04.2020Posta Kodları
Samsun İl Posta Kodu Nedir? Samsun İlçelerinin Posta Kodları
Samsun İl Posta Kodu Nedir? Samsun İlçelerinin Posta KodlarıÜlkemizde posta dağıtımını sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi amacı ile posta kodları belirlenmiştir. Her ilin kendine özel bir posta kodu bulunur. Ayrıca her ilin olduğu gibi illerin ilçeleri de yine farklı posta kodları ile posta dağıtımına tabi tutulmuştur. Ülkemizde özel olarak posta kodları Samsun ili için de belirlenmiştir. Peki, Samsun il posta kodu nedir? Samsun ilçelerinin posta kodları nelerdir? İşte Samsun ilinin ve ilçelerinin posta kodlarına dair tüm bilgiler.
24.04.2020Posta Kodları
Pendik Posta Kodu Nedir? İstanbul Pendik Mahallelerinin Posta Kodları
Pendik Posta Kodu Nedir? İstanbul Pendik Mahallelerinin Posta KodlarıÜlkemizde her ilin kendine özgü olan bir posta kodu bulunmaktadır. Hem illerin hem de ilçelerin de kendine özgü bir posta kodu bulunur. Dolayısıyla posta kodları ilçeleri hatta mahallelere kadar değişkenlik gösterebiliyor. Posta kodları sayesinde adreslere teslim gerçekleştirilir ve postalar kolayca ulaştırılır. İstanbul'un Pendik ilçesi de İstanbul'dan farklı bir posta kodu kullanmaktadır. Peki, Pendik posta kodu nedir? İşte Pendik posta koduna dair tüm bilgiler.
24.04.2020Posta Kodları
Mersin İl Posta Kodu Nedir? Mersin İlçelerinin Posta Kodları
Mersin İl Posta Kodu Nedir? Mersin İlçelerinin Posta KodlarıYurt içi ve Yurt dışı postalarının doğru dağıtılması için doğru bölgelere ulaşması gerekmektedir. Bu sebeple adreslerinin doğru şekilde verilmesi gerekir. Adres bilgisi dışında posta gönderilerinde posta kodları da kullanılır. Peki Mersin il posta kodu nedir? Mersin ilçelerinin posta kodları nelerdir? Sizler için tüm detayları derledik.
24.04.2020Posta Kodları
Manisa İl Posta Kodu Nedir? Manisa İlçelerinin Posta Kodları
Manisa İl Posta Kodu Nedir? Manisa İlçelerinin Posta KodlarıPosta kodları standart posta gönderilerinin ayrımlarının yapılabilmesi amacıyla kullanılır. Posta kodları PTT tarafından düzenlenmiştir. Peki Manisa il posta kodu nedir? Manisa ilçelerinin posta kodları nelerdir? İşte, detaylar.
24.04.2020Posta Kodları
Maltepe Posta Kodu Nedir? İstanbul Maltepe Mahallelerinin Posta Kodları
Maltepe Posta Kodu Nedir? İstanbul Maltepe Mahallelerinin Posta Kodlarıİstanbul'un ilçeleri hatta mahalleleri dahi farklı posta kodlarını kullanmaktadır. Özellikle doğru bir dağıtımın gerçekleştirilmesi posta iletişimin düzgün işlemesi açısından posta kodları belirlenmiştir. Posta kodları bu noktada büyük önem arz eder ve bundan dolayı da posta kodlarının bilinmesi önem arz eder. İstanbul'un Maltepe ilçesi de İstanbul ilinden farklı olarak posta kodunu sahiptir. Hatta İstanbul Maltepe mahallelerinin bazıları ise farklı posta kodu bulunur. İşte Maltepe ilçesinin tüm posta kodları.
24.04.2020Posta Kodları
Malatya İl Posta Kodu Nedir? Malatya İlçelerinin Posta Kodları
Malatya İl Posta Kodu Nedir? Malatya İlçelerinin Posta KodlarıPosta kodu, toplamda 5 haneden oluşan ve ait olduğu ilin plaka koduyla başlayan bir numaralandırma sistemidir. Bu kodlar sayesinde gönderilen kargo ve postalarımızın herhangi bir karışıklığa uğrama ihtimalini de engellemekteyiz. Malatya ilinin ve ilçelerinin posta kodu da bu konu başlığı altında sıkça sorgulanmaktadır. Sizler için Malatya’da kullanılan tüm posta kodlarını listeledik.
24.04.2020Posta Kodları
Küçükçekmece Posta Kodu Nedir? İstanbul Küçükçekmece Mahallelerinin Posta Kodları
Küçükçekmece Posta Kodu Nedir? İstanbul Küçükçekmece Mahallelerinin Posta Kodlarıİstanbul'un ve İstanbul'un her bir ilçesi için ayrı ayrı posta kodları belirlenmiştir. Bu posta kodları posta haberleşmeyi düzgün bir şekilde işlemesini sağlar. Posta kodları her il için ayrı olduğundan dolayı çoğu zaman posta kodları hakkında bilgimiz olmayabiliyor. Özellikle posta kodlarının bilinmesi adrese teslim kargo taşımacılıkta önem teşkil eder. İstanbul'un Küçükçekmece ilçesi için de ayrıca bir posta kodu belirlenmiştir. Peki, Küçükçekmece posta kodu nedir? İstanbul Küçükçekmece mahallelerinin posta kodlarına dair tüm bilgiler.
24.04.2020Posta Kodları
Konya İl Posta Kodu Nedir? Konya İlçelerinin Posta Kodları
Konya İl Posta Kodu Nedir? Konya İlçelerinin Posta KodlarıTürkiye'nin 81 ili bulunuyor. Posta dağıtımı için 81 ile özel de posta kodu belirlenmiştir. Posta kodları düzgün bir şekilde posta dağıtımı ve kargo dağıtımında etkili bir kodlardır. Posta kodlarını bazen unutabiliyor hatta bazen hiç bilemiyor olabiliyoruz. Bu noktada posta kodlarını öğrenmek için internet üzerinden araştırma yapmaktadırlar. Konya'da yaşayan da Konya ilinin posta kodunu merak etmektedirler. Peki, Konya il posta kodu nedir? Konya ilçelerinin posta kodlarına dair tüm bilgileri derledik.
24.04.2020Posta Kodları

Benzer Haber Etiketleri

posta kodposta koduKelimepostaZip (Posta) Kodu Nedir

Posta Kodu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.