Powell

Powell

Son dakika Powell haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Powell gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Powell haber sayfamızda...

Powell

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.610 powell haberi bulunmuştur.
FED toplantısı ne zaman, saat kaçta? FED yeni faiz kararı ne olacak?
FED toplantısı ne zaman, saat kaçta? FED yeni faiz kararı ne olacak? Piyasalar yeni FED faiz kararını bekliyor. ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell tarafından yapılacak açıklamaya çevrildi. Daha önce alınan kararlarda faiz oranlarının sabit tutulmasına karar verilmişti. ABD piyasalarındaki son durum açıklanacak faiz kararı ile netleşecek. Peki, yeni FED toplantısı ne zaman, hangi gün?
4.05.2021Ekonomi
Emtia fiyatları piyasaların odağında yer alıyor
Emtia fiyatları piyasaların odağında yer alıyorKüresel piyasalarda ve para politikalarının belirlenmesinde, enflasyonist endişeler günden güne güçlenirken, emtia fiyatlarındaki yükseliş söz konusu endişede baş rolü oynuyor.
4.05.2021Uzmanpara
Avrupa borsaları karışık seyirle açıldı
Avrupa borsaları karışık seyirle açıldıAvrupa borsaları güne karışık bir seyirle başladı.
4.05.2021Uzmanpara
Piyasalar pozitif seyrediyor
Piyasalar pozitif seyrediyorKüresel piyasalar, dün açıklanan imalat sanayi Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verilerinin, ekonomik aktivitedeki toparlanmanın ivme kaybettiğine işaret etmesine karşın çoğunlukla pozitif görünümünü korudu.
4.05.2021Uzmanpara
'Düşük ücretli işçiler için toparlanma yavaş'
'Düşük ücretli işçiler için toparlanma yavaş'ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, ABD'de ekonomik görünümün açıkça canlandığını, ancak toparlanmanın düşük ücretli işlerde çalışanlar için daha yavaş güç kazandığını ifade etti.
4.05.2021Uzmanpara
New York borsası karışık seyirle kapandı
New York borsası karışık seyirle kapandıNew York borsası, haftanın ilk işlem gününü karışık seyirle tamamladı. Kapanışta Dow Jones endeksi 200 puanın üzerinde değer kazandı ve yüzde 0,70 artışla 34.113,23 puana çıktı.
3.05.2021Ekonomi
Fed Başkanı Powell: Henüz düzlüğe çıkmadık ancak...
Fed Başkanı Powell: Henüz düzlüğe çıkmadık ancak...ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, ABD'de ekonomik görünümün açıkça canlandığını, ancak toparlanmanın düşük ücretli işlerde çalışanlar için daha yavaş güç kazandığını ifade etti. Powell, 'Henüz düzlüğe çıkmadık ancak şimdi gerçek bir ilerleme kaydettiğimizi söylemekten memnuniyet duyuyorum' dedi.
3.05.2021Ekonomi
New York borsası yükselişle açıldı
New York borsası yükselişle açıldıNew York borsası, haftanın ilk işlem gününe yükselişle başladı.
3.05.2021Uzmanpara
Piyasaları mayısta güçlü performans bekliyor
Piyasaları mayısta güçlü performans bekliyorBorsada yükseliş beklentisi ile pozisyon alan yatırımcıların yoğunlaştığı nisan ayında küresel çapta rekorların kırıldığı görülürken, yurt içinde yüzde 0,44 ile nispeten sınırlı kazanç sağlayan BIST 100 endeksinin, mayısta güçlü bir performans sergilemesi öngörülüyor.
3.05.2021Uzmanpara
Avrupa borsaları yükselişle açıldı
Avrupa borsaları yükselişle açıldıAvrupa borsaları haftaya alıcılı bir seyirle başladı. Açılışın ardından Stoxx Europe 600 gösterge endeksi yüzde 0,42 artışla 439,24 puan, Almanya'da DAX 30 endeksi 0,74 değer kazanarak 15.246 puan oldu.
3.05.2021Uzmanpara
Dolar 8 liranın üzerinde işlem görüyor
Dolar 8 liranın üzerinde işlem görüyorDolar/TL, haftaya yatay seyirle başlamasının ardından 8,30 seviyelerinde işlem görüyor.
3.05.2021Uzmanpara
Altın fiyatlarında son durum!
Altın fiyatlarında son durum!Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının ardından 474 lira seviyesinde işlem görüyor.
3.05.2021Altın
Piyasalar enflasyon verisine odaklandı
Piyasalar enflasyon verisine odaklandıYükselen emtia fiyatlarına paralel artan enflasyon beklentileri, küresel piyasalarda endişeye neden olurken, bugün yurt içinde enflasyon ve dünya genelinde imalat sanayi Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verileri takip edilecek.
3.05.2021Uzmanpara
Piyasalar enflasyon endişesiyle satıcılı seyretti
Piyasalar enflasyon endişesiyle satıcılı seyrettiKüresel piyasalarda, yükselen emtia fiyatlarına paralel artan enflasyon endişesi ve ABD 10 yıllık tahvil faizindeki yukarı yönlü hareketle birlikte satıcılı bir seyir izlenirken, gelecek hafta ABD'de tarım dışı istihdam başta olmak üzere yoğun veri gündemiyle birlikte İngiltere ve Türkiye'de merkez bankalarının faiz kararları takip edilecek.
1.05.2021Uzmanpara
Borsa günü düşüşle tamamladı
Borsa günü düşüşle tamamladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, yüzde 0,26 değer kaybederek günü 1.397,82 puandan tamamladı.
30.04.2021Ekonomi
Paksoy'dan kritik dolar ve altın yorumu
Paksoy'dan kritik dolar ve altın yorumuStratejist Cüneyt Paksoy, merakla takip edilen dolar ve altın fiyatları ile ilgili kritik seviyelere dikkat çekti. Paksoy kısa vadede alım ve kâr seviyelerini açıkladı.
29.04.2021Uzmanpara
Borsa günün ilk yarısında yükseldi
Borsa günün ilk yarısında yükseldiBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günün ilk yarısında yüzde 1,35 değer kazanarak 1.404,56 puana yükseldi.
29.04.2021Uzmanpara
Altının gram fiyatı 468 lira seviyesinde!
Altının gram fiyatı 468 lira seviyesinde!Altının gram fiyatı, güne düşüşle başlamasının ardından 467,7 lira seviyesinde işlem görüyor.
29.04.2021Altın
Asya borsaları yükseldi
Asya borsaları yükseldiAsya borsalarında, Güney Kore hariç alış ağırlıklı bir seyir izlendi.
29.04.2021Uzmanpara
Borsa güne yükselişle başladı
Borsa güne yükselişle başladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,36 yükselişle 1.390,92 puandan başladı.
29.04.2021Uzmanpara
Piyasalar karışık bir seyir izliyor
Piyasalar karışık bir seyir izliyorKüresel piyasalar, ABD Merkez Bankasının (Fed) Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısından çıkan kararların ardından karışık bir seyir izliyor.
29.04.2021Uzmanpara
Varlık alımları devam edecek
Varlık alımları devam edecekABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, varlık alımlarını azaltmayı konuşmaya başlamanın henüz zamanı olmadığını, bankanın hedefleri doğrultusunda kayda değer bir ilerleme sağlanana kadar varlık alımlarının mevcut hızında devam edeceğini belirtti.
29.04.2021Uzmanpara
New York borsası düşüşle kapandı
New York borsası düşüşle kapandıNew York borsası, ABD Merkez Bankasının (Fed) Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısından çıkan kararların ardından günü düşüşle tamamladı.
28.04.2021Ekonomi
Son dakika haber: FED faiz kararı açıklandı! FED faiz kararı ne oldu, toplantıdan nasıl bir karar çıktı?
Son dakika haber: FED faiz kararı açıklandı! FED faiz kararı ne oldu, toplantıdan nasıl bir karar çıktı?FED toplantısı ve yeni kararlar bekleniyor. FED toplantısı öncesinden ABD piyasalarının yatay seyir izlerken FED toplantısından çıkacak kararın ardından piyasaların yeniden hareketlenmesi karara göre şekil alması bekleniyor. Jerome Powell'ın toplantı sonrasında açıklama yapması bekleniyor. Peki FED toplantısı ne zaman saat kaçta? FED faiz kararı saat kaçta açıklanacak? İşte, FED kararı...
28.04.2021Ekonomi
'Varlık alımlarını azaltmayı konuşmaya başlamanın henüz zamanı değil'
'Varlık alımlarını azaltmayı konuşmaya başlamanın henüz zamanı değil'ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, varlık alımlarını azaltmayı konuşmaya başlamanın henüz zamanı olmadığını, bankanın hedefleri doğrultusunda kayda değer bir ilerleme sağlanana kadar varlık alımlarının mevcut hızında devam edeceğini belirtti.
28.04.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

piyasafedborsaabdNew York borsası

Powell ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.