Protestocular

Protestocular

Son dakika protestocular haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan protestocular gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan protestocular haber sayfamızda...

Protestocular

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.223 protestocular haberi bulunmuştur.
Avrupa ve Avustralya'da aşı ve koronavirüs önlemleri karşıtı protestolar düzenlendi
Avrupa ve Avustralya'da aşı ve koronavirüs önlemleri karşıtı protestolar düzenlendiAvrupa ve Avustralya'da birçok şehirde koronavirüs önlemlerine karşı Cumartesi günü protesto gösterileri düzenlendi.
25.07.2021Dünya
6 Ağustos'ta başlıyor! İtalya'da 'yeşil geçiş' protestosu
6 Ağustos'ta başlıyor! İtalya'da 'yeşil geçiş' protestosuİtalya'da hükümetin, ülke genelinde özellikle sosyal faaliyetlere girişlerde aşı, test ve daha önceden yeni tip koronavirüs (Kovid-19) geçirmiş olmayı şart koşan "Yeşil Geçiş" belgesini zorunlu hale getirmesi pek çok kentte protesto edildi.
24.07.2021Dünya
BM, İran'ı su krizini çözmeye çağırdı
BM, İran'ı su krizini çözmeye çağırdıBirleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Yüksek Komiseri Michelle Bachelet, İran'a, Huzistan eyaletindeki su kesintilerine karşı düzenlenen protestoları "aşırı güç kullanarak ve toplu gözaltılarla bastırmak yerine eyaletteki su krizinin çözümüne odaklanma" çağrısında bulundu.
24.07.2021Dünya
G20 Çevre Bakanları sonuç bildirisi kabul edildi! Bir ilk gerçekleşti
G20 Çevre Bakanları sonuç bildirisi kabul edildi! Bir ilk gerçekleştiG20 Dönem Başkanı İtalya'nın ev sahipliğinde bir araya gelen G20 ülkeleri Çevre Bakanları, iklim değişikliği, biyolojik çeşitlilik kaybı, kirlilik, habitat kaybı ve çölleşme, doğal kaynakların sürdürülemez kullanımı gibi konulardaki zorluklarla mücadelede çabalarını arttırarak sürdüreceklerini taahhüt etti. İtalya Ekolojik Dönüşüm Bakanı Roberto Cingolani, 'G20, ilk kez iklim, çevre, enerji ve yoksulluk arasındaki bağlantıyı tanıdı. Şimdiye kadar bunlar birbirinden ayrı düşünülen sektörlerdi' dedi.
22.07.2021Dünya
Kolombiya'da binlerce kişi hükümeti protesto etti
Kolombiya'da binlerce kişi hükümeti protesto ettiKolombiya'da Ulusal Grev Komitesi'nin çağrısı üzerine sokaklara dökülen binlerce kişinin hükümet karşıtı protestosunda 21'i polis 43 kişi yaralandı.
21.07.2021Dünya
Küba'daki hükümet karşıtı eylemlerden sonra onlarca gözaltı
Küba'daki hükümet karşıtı eylemlerden sonra onlarca gözaltıKüba'da Pazar günü on yıllardır görülen en büyük hükümet karşıtı protesto eylemlerine binlerce kişinin katılmasının ardından, medya ve muhalefet kaynakları onlarca kişinin gözaltına alındığını bildirdi.
13.07.2021Dünya
Myanmar'daki çatışmalarda en az 40 asker öldürüldü
Myanmar'daki çatışmalarda en az 40 asker öldürüldüMyanmar'da ordu ile darbe karşıtı silahlı gruplar arasında geçen hafta yaşanan çatışmalarda en az 40 askerin öldürüldüğü öne sürüldü.
9.07.2021Dünya
‘Tech’ baronlara nefret büyüyor!
‘Tech’ baronlara nefret büyüyor!‘Teknoloji baronları’ olarak anılan Jeff Bezos, Elon Musk, Bill Gates ve Mark Zuckerberg gibi isimler pandemi döneminde servetlerine servet katarken, dünyada bu isimlere karşı oluşan rahatsızlık da aynı oranda büyüyor...
4.07.2021Dünya
Myanmar'da gözaltındaki 2 binden fazla kişi serbest bırakılacak
Myanmar'da gözaltındaki 2 binden fazla kişi serbest bırakılacakAskeri darbenin yaşandığı Myanmar'da gözaltında tutulan 2 binden fazla kişinin kademeli olarak serbest bırakılacağı duyuruldu.
30.06.2021Dünya
ABD Başkan Yardımcısı Harris, Meksika sınırını ziyaret etti
ABD Başkan Yardımcısı Harris, Meksika sınırını ziyaret ettiABD'nin Meksika sınırındaki göçmen kriziyle ilgilenmesi için görevlendirilen ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris, sınır bölgesindeki Teksas'ın El Paso kentine gitti.
25.06.2021Dünya
Tayland'da hükümet karşıtı yürüyüş düzenlendi
Tayland'da hükümet karşıtı yürüyüş düzenlendiTayland'da mutlak monarşinin devrilmesinin yıl dönümünü kutlayan demokrasi yanlısı göstericiler sokaklara döküldü. Başbakan Prayut Çan-oça, yeteri kadar Kovid-19 aşısı tedariği sağlayamadığı ve salgın yönetimini başarılı şekilde yürütemediği gerekçesiyle eleştirilerin odağında yer alıyor.
24.06.2021Dünya
ABD, Kanada ve İngiltere'den Belarus'a yaptırım!
ABD, Kanada ve İngiltere'den Belarus'a yaptırım!ABD, Kanada ve İngiltere, ortak bir kararla 23 Mayıs'ta Atina-Vilnius seferini yapan Ryanair yolcu uçağının bomba ihbarı sebep gösterilerek Minsk Havalimanı'na "zorunlu iniş yaptırılması" ve uçakta iki muhalifin gözaltına alınması gerekçesiyle Belarus yönetimine yaptırım uyguladıklarını açıkladı.
21.06.2021Dünya
Son dakika haberi: Konvoyda büyük şok! Ekrem İmamoğlu protestosunda arbede çıktı
Son dakika haberi: Konvoyda büyük şok! Ekrem İmamoğlu protestosunda arbede çıktıGelen son dakika haberine göre, İstanbul Eyüpsultan'da kentsel dönüşüm projesi temel atma törenine katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bir grup mahalleli tarafından protesto edildi. Protestocu grup, İmamoğlu'nun konvoyundaki araçlara vurdu. Olay sırasında bir kadın düşerek yaralandı.
25.05.2021Gündem
Ekrem İmamoğlu'nun konvoyunda büyük şok!
Ekrem İmamoğlu'nun konvoyunda büyük şok!İstanbul Eyüpsultan'da kentsel dönüşüm projesi temel atma törenine katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bir grup mahalleli tarafından protesto edildi. Protestocu grup, İmamoğlu'nun konvoyundaki araçlara vurdu. Olay sırasında bir kadın düşerek yaralandı.
25.05.2021Haberler
Son dakika... Ekrem İmamoğlu'nun konvoyunda büyük şok! Protestoda arbede çıktı
Son dakika... Ekrem İmamoğlu'nun konvoyunda büyük şok! Protestoda arbede çıktıİstanbul Eyüpsultan'da kentsel dönüşüm projesi temel atma törenine katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bir grup mahalleli tarafından protesto edildi. Protestocu grup, İmamoğlu'nun konvoyundaki araçlara vurdu. Olay sırasında bir kadın düşerek yaralandı.
25.05.2021Gündem
Son dakika... İsrail'in Filistinlilere saldırıları Hollanda'da protesto edildi!
Son dakika... İsrail'in Filistinlilere saldırıları Hollanda'da protesto edildi!Hollanda'nın Lahey, Utrecht, Maastricht ve Terneuzen kentlerinde toplanan göstericiler, İsrail'in Filistin topraklarına düzenlediği saldırıları protesto etti. İsrail şiddetine karşı sadece Müslümanların değil tüm insanlığın ayağa kalkması gerektiğine dikkat çekilen konuşmalarda, uluslararası toplumdan harekete geçmesi istendi.
23.05.2021Dünya
Son dakika... Hollanda'da İsrail'in saldırıları protesto edildi
Son dakika... Hollanda'da İsrail'in saldırıları protesto edildiHollanda'nın Rotterdam kentinde İsrail'in Filistin topraklarına düzenlediği saldırılar protesto edildi. Çok sayıda Filistinlinin yanı sıra Türkler ve Hollandalıların da katıldığı gösteride, "Filistin için özgürlük" ve "Boykot İsrail" sloganları atıldı ve tekbirler getirildi.
21.05.2021Dünya
Myanmar'da ağır bilanço! Can kaybı 796'ya yükseldi
Myanmar'da ağır bilanço! Can kaybı 796'ya yükseldiMyanmar'da askeri darbeye ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasına karşı çıkan silahlı isyancı gruplar ile protestoculara güvenlik güçlerinin müdahalesi sonucu ölenlerin sayısı 796'ya yükseldi.
17.05.2021Dünya
Sınıra gelen Ürdünlülerden Filistin'e destek gösterisi
Sınıra gelen Ürdünlülerden Filistin'e destek gösterisiKapıların açılmasını isteyen protestocular, birleşme ve tek millet sloganları attı. Gün içinde daha büyük bir gösteri bekleniyor.
14.05.2021Dünya
Fransa'dan Filistin’e destek gösterilerine yasak!
Fransa'dan Filistin’e destek gösterilerine yasak!Fransa İçişleri Bakanı Gerard Darmanin, Kudüs’teki gerginlikle ilgili gösterilerin yasaklanması talimatını verdiğini bildirdi.
13.05.2021Dünya
Gerginlik dinmiyor
Gerginlik dinmiyorDoğu Kudüs’te birkaç gündür tırmanan gerginlik dinmezken, İsrail’den gelen açıklamalar da kaygıyı artırıyor. İsrail Başbakanı Netanyahu, “Kudüs, İsrail’in başkenti. Her ulusun kendi başkentini inşa ettiği gibi, bizim Kudüs’ü inşa etme hakkımız var. Bunu yaptık” dedi
10.05.2021Dünya
Myanmar'da darbeye karşı 'mavi tişört'
Myanmar'da darbeye karşı 'mavi tişört'Myanmar'da askeri darbe ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasını protesto eden darbe karşıtları, gözaltındaki darbe karşıtlarına destek amaçlı "mavi tişört" eylemi başlattı.
21.04.2021Dünya
Son dakika... Otoyolu kapattılar! İtalya'da salgın protestosu
Son dakika... Otoyolu kapattılar! İtalya'da salgın protestosuİtalya'da bir grup küçük işletme sahibi, ülkenin ana arterlerinden olan A1 otoyolunu trafiğe kapatarak, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına yönelik tedbirleri protesto etti.
19.04.2021Dünya
Son dakika... Kuzey İrlanda'da şiddet olayları yeniden başladı!
Son dakika... Kuzey İrlanda'da şiddet olayları yeniden başladı!Kuzey İrlanda'nın başkenti Belfast'ta, İngiltere ile birlik yanlılarının Prens Philip’in ölümü üzerine ara verdiği şiddet eylemleri, cenaze töreni sonrası yeniden başladı.
19.04.2021Dünya
Son dakika... Myanmar’da yönetim, ölen protestocuların anıtlarının kaldırılmasını istedi
Son dakika... Myanmar’da yönetim, ölen protestocuların anıtlarının kaldırılmasını istediAskeri darbenin yapıldığı Myanmar’da askeri yönetim, mezarlık yetkililerinden, öldürülen darbe karşıtı protestocuların anısına inşa edilen eserlerin yıkılmasını emretti.
19.04.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

protestomyanmarfilistinisrailaskeri darbe

Protestocular ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.