Protez Bacak

Protez Bacak

Son dakika protez bacak haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan protez bacak gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan protez bacak haber sayfamızda...

Protez Bacak

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 289 protez bacak haberi bulunmuştur.
Yapay Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Yapayın Eş Anlamlısı Olan Sözcükler
Yapay Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Yapayın Eş Anlamlısı Olan SözcüklerYapmak fiili, etmek ve ortaya çıkarmak demektir. Bu fiilin isim hali olan yapay ise, doğal bir şekilde oluşmayan, insan eliyle sonradan yapılan şey anlamına gelir. Üst düzey teknolojiyle üretilen, bilgi üretme ve aktarma özelliğine sahip makinelere yapay zeka denir. Yapay kelimesiyle eş ve zıt anlamlı sözcüklerini sizler için derledik.
'Pençe-Şimşek' gazisine biyonik kol takıldı! 'İlk kez eşimin elini tuttum'
'Pençe-Şimşek' gazisine biyonik kol takıldı! 'İlk kez eşimin elini tuttum'Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak'ın kuzeyinde düzenlediği 'Pençe-Şimşek' harekatında el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu sağ kol ile bacağını kaybeden ve bir süre önce protez bacak ile ilk adımlarını atan gazi Uzman Çavuş İbrahim Yüzer'e (27) şimdi de biyonik kol takıldı. Gazi Yüzer "İlk kez eşimin elini tutup, gezdiğim zamanki duygunun tarifi yok" dedi.
20.02.2022Gündem
Yapışık ikizinin hayalini gerçekleştirdi! TikTok'u sallıyor
Yapışık ikizinin hayalini gerçekleştirdi! TikTok'u sallıyorYapışık olarak dünyaya gelen kardeşler hayatlarının önemli bir bölümünü hastanede tedavi görerek geçirdi. Ancak yolları 13 yaşındayken ayrıldı. Yapışık ikizini kaybeden 22 yaşındaki Gabrielle, şimdilerde çektiği videolarla ikizinin hayalini gerçekleştirerek büyük bir TikTok fenomenine dönüştü.
22.02.2022Dünya
11 yaşında bacağını kaybetti, hayatını basketbol değiştirdi
11 yaşında bacağını kaybetti, hayatını basketbol değiştirdiAksaray'da 11 yaşında geçirdiği trafik kazası sonrası sağ bacağını kaybeden Özgenç Güngör (35), genç yaşta tanıştığı basketbolla hayata tutundu.
27.12.2021Basketbol
Pençe-Şimşek' gazisi protez bacakla yürümeye başladı
Pençe-Şimşek' gazisi protez bacakla yürümeye başladıTürk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak'ın kuzeyinde düzenlediği 'Pençe-Şimşek' harekatında el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu sağ kolu ve sağ bacağını kaybeden, ardından tedavi gördüğü hastanede Funda Yüzer ile evlenerek dünya evine giren gazi Uzman Çavuş İbrahim Yüzer'e (27), protez bacak takıldı. Aylar sonra ilk kez eşiyle el ele tutuşarak yürümenin sevincini yaşadı.
16.12.2021Gündem
Depremde iki bacağını kaybeden öğretmen 10 yıldır görevinin başında
Depremde iki bacağını kaybeden öğretmen 10 yıldır görevinin başındaVan'da 10 yıl önce meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki depremde enkaz altında kaldıktan 15 saat sonra kurtarılan ve iki bacağını kaybeden Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Halil Öztemel (34), protez bacakla yaşamını sürdürüyor. Malulen emekli olmayı reddedip memleketi Konya’da kendisinin de öğrenim gördüğü ortaokulda görevine devam eden Öztemel, “Okulda öğrencilerle bir arada olmak, bu havayı teneffüs etmek, öğrencilere bir şeyler anlatabilmek, öğrettiğimin dönüşünü alabilmek, öğrencinin gözündeki ışığı görebilmek, bir şeyler öğrenme açlığını fark etmek, öğretebildiğimi görmek beni mutlu ediyor” dedi.
23.11.2021Gündem
Ayağı kesilen diyabet hastası, protez bacak için yardım bekliyor
Ayağı kesilen diyabet hastası, protez bacak için yardım bekliyorAdana’da Tip-2 diyabet hastalığı nedeniyle sol bacağının dizden aşağısı kesilen Gülay Karanfil (53), rahatsızlıkları nedeniyle koltuk değneğiyle bile yürüyemediğini belirterek, 15 bin lira değerinde protez bacak alabilmek için yardım beklediğini söyledi.
12.11.2021Gündem
Bir bacağı kesik Özge için eve öğretmen isteği
Bir bacağı kesik Özge için eve öğretmen isteğiAntalya’da 13 günlükken sol bacağı kesilen Özge Yıldırım'ın (7) babası Ali İhsan Yıldırım (43), kızının yüzde 50 engelli raporu olduğunu, evde eğitim alması gerektiğini belirterek, "Okuldan devamsızlık mektubu geldi. Hastaneden de rapor almamıza karşın böyle bir mektup aldık. Biz eve öğretmen bekliyoruz. Özge'yi de okula göndermek istiyoruz ancak bir bacağı yok. Okulda ona kim sahip çıkacak" dedi" dedi.
4.11.2021Gündem
Son dakika haberleri: Öldürdüğü mahkumun protez bacağıyla içki içmişti! 'Yaşlı adama diz çöktürüp...'
Son dakika haberleri: Öldürdüğü mahkumun protez bacağıyla içki içmişti! 'Yaşlı adama diz çöktürüp...'Son dakika haberlere göre, Afganistan'da bir Taliban militanını öldürerek protez bacağından içki içerken çekilen görüntüleriyle dünyayı sarsan üstün hizmet madalyalı Avustralyalı askerin duruşması olay yarattı. Mahkeme gizli olan bakanlık fotoğraflarını isteyince, Taliban'ın taktiklerine ilişkin de yeni bilgiler gün yüzüne çıktı.
29.07.2021Dünya
Flamingoya hayat verdi
Flamingoya hayat verdiSalihli’de ayakları yanmış halde boş arazide bulunan flamingo için emekli sınıf öğretmeni İsmail Kocamaz, protez bacak yaptı; tekrar yaşama bağladı
7.05.2021Ege
Pençe Harekatı gazisi: Onunla görüşürken acılarım olmuyordu
Pençe Harekatı gazisi: Onunla görüşürken acılarım olmuyorduTürk Silahlı Kuvvetleri'nin, PKK'lı teröristlere yönelik düzenlediği Pençe Harekatı'nda teröristlerin tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu iki bacağını kaybeden Gazi Uzman Onbaşı Tarık Cür, Gaziantep'te Ümmühan Çetin ile nişanlandı. Nişanlısının "Ben onu ayakları için sevmedim ki onun kalbini, yüreğini sevdim" demesinin kendisini duygulandırdığını söyleyen Tarık Cür, "Nişanlım her daim yanımda oldu. Yanımda olması ağrılarımı ve acımı unutturdu" dedi.
4.12.2020Gündem
Yedi ay sonra artık yürüyor
Yedi ay sonra artık yürüyorMuğla Menteşe’de 8 Aralık 2019’da sokağa dönmeye çalışan hafriyat kamyonunun çarpması sonucu sağ bacağını kaybeden Aylin Dağdeviren (9), yaklaşık 7 ay sonra protezle yürümeye başladı.
7.09.2020Ege
Ayasofya'da protez bacaklarıyla namaz kıldı
Ayasofya'da protez bacaklarıyla namaz kıldıAyasofya Camii'ne gelen bir genç protez bacaklarıyla namaz kıldı. Gencin namaz kıldığı anlarda çekilen görüntüler sosyal medyada ilgi gördü.
24.08.2020Gündem
Ayasofya Camii'ne gelen genç protez bacaklarıyla namaz kıldı
Ayasofya Camii'ne gelen genç protez bacaklarıyla namaz kıldıAyasofya Camii 86 yıl sonra yeniden ibadete açıldı. Ayasofya'ya açıldığı günden itibaren vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Camiye gelen bir genç protez bacaklarıyla namaz kıldı. Gencin namaz kıldığı anlar camide bulan başka bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Sosyal medyada paylaşılan bu anlar ilgi gördü.
24.08.2020Yaşam
Minik Özge'nin sözleri babasının içini yakıyor
Minik Özge'nin sözleri babasının içini yakıyorAntalya’da 13 günlükken sol bacağı kesilen ve alüminyum doğrama ustası babası Ali İhsan Yıldırım'ın evinin tavanına 150 lira maliyetle kurduğu düzenekle yürümeyi öğrenen 6 yaşındaki Özge, aynı düzenekle koşma antrenmanlarına başladı. Aldığı eğitimler sonrası kızının konuşmaya başladığını ve sık sık soru sorduğunu belirten baba Ali İhsan Yıldırım, "'Koşmak istiyorum, koşabilecek miyim' diyerek bana böyle sorular soruyor. Duygulanıyorum. Çocuk, 'Baba bacağım yok' diyor, bir şey diyemiyorum. Ne diyeyim? Tıkanıyorum. Aklı erdiğinde her şeyi öğrenecek" dedi.
14.06.2020Haberler
Yusuf Yazıcı'dan hemşerilerine erzak yardımı
Yusuf Yazıcı'dan hemşerilerine erzak yardımıFransa'nın Lille Kulübünde forma giyen milli oyuncu Yusuf Yazıcı, dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle zor günler yaşayan yaşlı ve ihtiyaç sahibi hemşerilerini unutmadı. Yazıcı, mahalle muhtarları aracılığıyla belirlenen ailelere elleriyle hazırladığı ve dezenfekte ettiği erzakları bireysel hijyen önlemlerini de alarak ihtiyaç sahiplerine teslim etti.
29.03.2020Futbol
Yusuf Yazıcı'dan hemşerilerine erzak yardımı!
Yusuf Yazıcı'dan hemşerilerine erzak yardımı!Fransa'nın Lille Kulübünde forma giyen milli oyuncu Yusuf Yazıcı, dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle zor günler yaşayan yaşlı ve ihtiyaç sahibi hemşerilerini unutmadı. Yazıcı, mahalle muhtarları aracılığıyla belirlenen ailelere elleriyle hazırladığı ve dezenfekte ettiği erzakları bireysel hijyen önlemlerini de alarak ihtiyaç sahiplerine teslim etti.
30.06.2020Trabzonspor
Sevinçten uçuyorlar
Sevinçten uçuyorlarSavaşın acımasızlığının izlerini bedenlerinde taşıyan çocuklara umut olan Uluslararası Doktorlar Derneği, Suriyeli Taha ve Ali’nin de yüzünü güldürdü... Savaş uçaklarının bombardımanında sağ bacaklarını kaybeden Suriyeli küçük çocuklar, yapılan yeni protezlerle artık koşabiliyor...
13.08.2019Gündem
Babasının yaptığı protez bacakla gündeme gelmişti... Minik Özge'den haber var!
Babasının yaptığı protez bacakla gündeme gelmişti... Minik Özge'den haber var!13 günlükken sol bacağı kesilen 6 yaşındaki Özge Yıldırım için yardımseverlerden toplanan para ile protez alındı. Babasının kendi imkanlarıyla yaptığı protezle yürümeye başlayan minik Özge, dizine takılan protezle yürüyerek büyük mutluluk yaşadı.
8.07.2019Gündem
Babasının yaptığı protez bacakla gündeme gelmişti... Minik Özge'den haber var!
Babasının yaptığı protez bacakla gündeme gelmişti... Minik Özge'den haber var!13 günlükken sol bacağı kesilen 6 yaşındaki Özge Yıldırım için yardımseverlerden toplanan para ile protez alındı. Babasının kendi imkanlarıyla yaptığı protezle yürümeye başlayan minik Özge, dizine takılan protezle yürüyerek büyük mutluluk yaşadı.
8.07.2019Gündem
Yaşama azmiyle herkese örnek oldu
Yaşama azmiyle herkese örnek olduTalihsiz bir kaza sonucu sol bacağını kaybeden hemşire Hatice Tunç, her şeye rağmen hayata sımsıkı tutundu. Protez bacakla mesleğine dönen Tunç, şimdi çocuklar için hazırlanan bir projenin gönüllüsü
6.07.2019Gündem
Son dakika | Gerilim gittikçe artıyor! İran ABD'ye son sözünü söyledi...
Son dakika | Gerilim gittikçe artıyor! İran ABD'ye son sözünü söyledi...İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, 'ekonomik savaş' olarak nitelendirdiği ABD’nin yaptırımlarını kaldırmadan iki ülke arasında diyaloğun başlamayacağını söyledi.
3.06.2019Dünya
Adım adım hayata dönüş
Adım adım hayata dönüşUluslararası Doktorlar Derneği 2 yılda 582 savaş mağdurunu protez kol ve bacağa kavuşturdu. Altı yaşındaki çocuk ile Suriyeli eski yürüme şampiyonu da protez bacaklarla adım atmaya başladı
5.03.2019Gündem
Yeni aldığı protez bacağı eviyle birlikte yandı
Yeni aldığı protez bacağı eviyle birlikte yandıBilecik'in Pazaryeri ilçesinde meydana gelen yangında iki katlı ahşap ev kullanılamaz hale geldi.
11.09.2019Haberler
Ahmet’in zaferi
Ahmet’in zaferiBacakları diz üstünden kesilen Ağrılı Ahmet Uçar’ın hayatını Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği değiştirdi. Derneğin protez bacak sağladığı genç, üniversiteyi bitirmeye hazırlanıyor.
6.01.2019Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Protez Bacak ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.