Psikiyatri

Psikiyatri

Son dakika psikiyatri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan psikiyatri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan psikiyatri haber sayfamızda...

Psikiyatri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.152 psikiyatri haberi bulunmuştur.
Balıkesir'de kuryeye 25 bıçak darbesi! 20 yaşındaki genç öldü
Balıkesir'de kuryeye 25 bıçak darbesi! 20 yaşındaki genç öldü Balıkesir'de bir zincir restoranda kurye olarak çalışan üniversite öğrencisi Ata Emre Akman (20), önünü kesen E.Ö. (17) tarafından bıçaklanarak öldürüldü.
11.05.2024 Gündem
23. kattan düşen işçi hayatını kaybetti
23. kattan düşen işçi hayatını kaybetti Ankara'da çalıştığı inşaatın 23'üncü katından düşen 25 yaşındaki Hasan Dalgıç (25) hayatını kaybetti.
11.05.2024 Gündem
Çete lideri ile iş insanının konuşmaları deşifre oldu: Tefeciyim oğlum ben!
Çete lideri ile iş insanının konuşmaları deşifre oldu: Tefeciyim oğlum ben! Zor durumdaki iş insanlarına yüzde 4 bin faizle para sattıkları belirlenen tefeci çetesi üyesi 33 kişi gözaltına alınırken yürütülen soruşturmayla ilgili yeni detaylar da ortaya çıktı.
11.05.2024 Gündem
Psikiyatri kliniğindeki skandalda Gürcistan detayı!
Psikiyatri kliniğindeki skandalda Gürcistan detayı! Konya'da para karşılığı uyuşturucu özelliği taşıyan hap için reçete yazdığı iddiasıyla tutuklanan psikiyatri uzmanı Ferit Karaduman ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.
11.05.2024 Haberler
Psikiyatri kliniğindeki skandalda Gürcistan detayı! Hastalarına uyuşturucu özelliği taşıyan hap verdi
Psikiyatri kliniğindeki skandalda Gürcistan detayı! Hastalarına uyuşturucu özelliği taşıyan hap verdi Konya'da para karşılığı uyuşturucu özelliği taşıyan hap için reçete yazdığı iddiasıyla tutuklanan psikiyatri uzmanı Ferit Karaduman ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.
11.05.2024 Gündem
Ölüm makinasına ulaşmak bu kadar kolay! ‘Bizden çıkınca ne yaparsanız yapın’
Ölüm makinasına ulaşmak bu kadar kolay! ‘Bizden çıkınca ne yaparsanız yapın’ Okul Müdürü İbrahim Oktugan’ın, daha önce ruhsatsız silah bulundurmaktan suç kaydı olan 17 yaşındaki Y.K. tarafından öldürülmesi, silaha ulaşmanın kolaylığını ve cezasızlık algısını bir kez daha gündeme getirdi. Alıcı gibi ulaştığımız bir silah satıcısına “Birini vuracağım. Sizin için sıkıntı olmaz değil mi?” diye sorduğumuzda gelen “Kargo bizden çıktıktan sonra sorun yok” yanıtı da durumun sıradanlığını anlatıyor.
10.05.2024 Gündem
Harvard’lı bilim insanı uyarıyor! Beyniniz için asla yapmamanız gereken 6 şey
Harvard’lı bilim insanı uyarıyor! Beyniniz için asla yapmamanız gereken 6 şey Harvard Tıp Okulu'nda psikiyatri profesörü olan Christopher Palmer, beynin zinde, enerjik ve sağlıklı kalması için asla yapılmaması gereken şeyleri açıkladı. Palmer kendisinin de bu 6 kurala uyduğunu söyledi. Peki, ne bu 6 kural?
7.05.2024 Genel Sağlık
Anne-babalar bu uyarı size!
Anne-babalar bu uyarı size! Fransa’da devlet için hazırlanan raporda çocukların 13 yaşına kadar akıllı telefon kullanmaması, 18 yaşına kadar sosyal medyaya girişlerinin yasaklanması istendi.
2.05.2024 Gündem
Nihal Candan’ın tahliyesine itiraz! 'Adalete zarar verdi'
Nihal Candan’ın tahliyesine itiraz! 'Adalete zarar verdi' Sosyal medya fenomeni Nihal Candan kara para aklama ve dolandırıcılık suçlarından tutuklu olduğu cezaevinden sağlık sorunları gerekçe gösterilerek tahliye oldu. Ancak tahliye kararında sağlık sorunları ile ilgili doktor raporu olmaması ve Nihal Candan’ın tahliye olur olmaz kuaföre gitmesi müşteki avukatlarının tepkisini çekti. Avukatlar tahliye kararına itiraz ederek Nihal Candan’ın yeniden tutuklanmasını talep etti.
30.04.2024 Gündem
Partner kokusu iyi uyutuyor
Partner kokusu iyi uyutuyor Araştırmaya göre, insanlar partnerlerinin kokusunu aldıklarında daha iyi uyuyor.
30.04.2024 Gündem
Baykar'dan açıklama: Gerekli hukuki süreçler başlatılacaktır
Baykar'dan açıklama: Gerekli hukuki süreçler başlatılacaktır Geçtiğimiz gün Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar tarafından "Uzunca bir süredir hakkımızda art niyetli olarak dolaşıma sokulan kurumsallaşmış yalan, iftira ve çarpıtmalara karşı cevabımızdır." notu ile bir açıklama yayınlanmıştı. Konuyla ilgili Baykar'ın sosyal medya hesabından yeni bir paylaşım yapıldı. İşte detaylar...
13.04.2024 Ekonomi
Haluk ve Selçuk Bayraktar'dan 7 soru 7 cevaplı açıklama: Bir kez daha yalan rüzgarı ve kara iftirayla karşı karşıyayız
Haluk ve Selçuk Bayraktar'dan 7 soru 7 cevaplı açıklama: Bir kez daha yalan rüzgarı ve kara iftirayla karşı karşıyayız Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar ve Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar sosyal medya hesaplarından 'sıkça sorulan sorular' etiketi ile açıklama yayınladı. Selçuk Bayraktar, 'Uzunca bir süredir hakkımızda art niyetli olarak dolaşıma sokulan kurumsallaşmış yalan, iftira ve çarpıtmalara karşı cevabımızdır.' ifadelerine yer verdi. Haluk Bayraktar ise 'Bir kez daha yalan rüzgarı ve kara iftirayla karşı karşıyayız' dedi. Öte yandan BAYKAR'dan da bir açıklama geldi.
12.04.2024 Gündem
Tanrı'yla konuşmak için program geliştirdi! YouTube engellese de durmadı, sonu şaibeli
Tanrı'yla konuşmak için program geliştirdi! YouTube engellese de durmadı, sonu şaibeli Oldukça yetenekli bir mühendisti. Yazılım alanında önemli bir isim haline gelmişti. Hatta Tanrı ile iletişim kurmak amacıyla özel bir program bile geliştirdiğini söylüyordu. Programın ona, Tanrı'nın isteklerini ilettiğine inanıyordu. İşte dikkat çeken programlama dili ve düşünce tarzıyla Terry Davis ve şaibeli sonu.
5.04.2024 Yaşam
Taciz, kaza, savaş, göç, doğal afet! Travmalar genler yoluyla mı aktarılıyor?
Taciz, kaza, savaş, göç, doğal afet! Travmalar genler yoluyla mı aktarılıyor? Kuşaklararası travma aktarımı, bir önceki kuşağın yaşadığı travmanın etkilerinin diğer kuşağa geçmesidir. Peki diğer nesli de etkileyen travma nedir? Travma genel anlamda savaş, göç, doğal afet, soykırım, taciz veya kaza gibi olaylara verilmiş duygusal bir tepkidir. Ancak travma için sadece göç, savaş veya doğal afet olmasına gerek yoktur. “Kişinin benliğini sarsan, kişide derin izler bırakan ve baş etmesinde zorlandığı her olay travmadır” diyen Psikiyatri Uzmanı Doç. Dr. Cemil Çelik, kuşaklararası travma aktarımı hakkında önemli bilgiler verdi.
1.04.2024 Genel Sağlık
Ruh sağlığını 'zayıflatan' beslenme
Ruh sağlığını 'zayıflatan' beslenme Araştırmalar; işlenmiş gıdalar, fast food yiyecekler ve asitli içeceklerin ruh sağlığını da olumsuz etkilediğini gösteriyor. Ergenlik döneminde öğrenme güçlüğü ve öfke patlamalarında fast food’un payı var.
23.03.2024 Gündem
İyilik, mutluluk abluka altında!
İyilik, mutluluk abluka altında! Yaşam, ilişki koçları, beslenme, aile, kariyer danışmanları giderek yaygınlaşıyor. Genellikle diplomasız olan bu kişiler online danışmanlık hizmeti veriyor. Milliyet’e konuşan Prof. Dr. Sungur ve Prof. Dr. Canan, doğruluğu teyit edilmeyen bilgilerle hayatına yön verenleri uyarıyor.
20.03.2024 Gündem
Sevgilisinden ayrıldığı için metronun üzerine çıktı, seferler durdu
Sevgilisinden ayrıldığı için metronun üzerine çıktı, seferler durdu Ankara’nın Sincan ilçesinde sevgilisinden ayrıldığı için metronun üzerine çıkan 17 yaşındaki genç, seferlerin aksamasına neden oldu.
19.03.2024 Haberler
Sevgilisinden ayrıldığı için metronun üzerine çıktı, seferler durdu
Sevgilisinden ayrıldığı için metronun üzerine çıktı, seferler durdu Ankara’nın Sincan ilçesinde sevgilisinden ayrıldığı için metronun üzerine çıkan 17 yaşındaki genç, seferlerin aksamasına neden oldu.
19.03.2024 Gündem
Lise öğretmeni, eşini ve annesini korumaya çalışan öz kızını öldürdü
Lise öğretmeni, eşini ve annesini korumaya çalışan öz kızını öldürdü Erzurum’da psikolojik tedavi gördüğü öğrenilen 23 yıllık coğrafya öğretmeni Zülküf Böçkün (46), kıskançlık nedeniyle tartıştığı ebe hemşire eşi Kadriye Böçkün (44) ile kendisini engellemeye çalışan kızı Asude Helen Böçkün’ü (20) bıçak darbeleriyle öldürdü. Olaydan sonra kaçan zanlı Böçkün, polis tarafından yakalandı.
14.03.2024 Haberler
‘Neye ‘Evet’ dediğimizi bilmiyoruz’
‘Neye ‘Evet’ dediğimizi bilmiyoruz’ Türkiye’de 2023 yılında boşanan 171 bin 881 çiftten, 165 bin 51’i geçimsizlik nedeniyle birbirinden ayrıldı.
14.03.2024 Gündem
Her satırı dehşet! Lise öğretmeni, eşini ve annesini korumaya çalışan öz kızını öldürdü
Her satırı dehşet! Lise öğretmeni, eşini ve annesini korumaya çalışan öz kızını öldürdü Erzurum’da psikolojik tedavi gördüğü öğrenilen 23 yıllık coğrafya öğretmeni Zülküf Böçkün (46), kıskançlık nedeniyle tartıştığı ebe hemşire eşi Kadriye Böçkün (44) ile kendisini engellemeye çalışan kızı Asude Helen Böçkün’ü (20) bıçak darbeleriyle öldürdü. Olaydan sonra kaçan zanlı Böçkün, polis tarafından yakalandı.
14.03.2024 Gündem
‘Geçmişi unutmamanın tedavisi yok’
‘Geçmişi unutmamanın tedavisi yok’ Psikiyatri Uzmanı Doç. Dr. Taha Can Tuman, ‘Taş Kağıt Makas: Hayatın Oyunu’nda Ekin Koç’un hayat verdiği Umut karakteriyle gündeme gelen hipertimezinin tedavisinin olmadığını söyledi.
13.03.2024 Cadde
Madde bağımlıları için özel cezaevi
Madde bağımlıları için özel cezaevi  Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Yıldırım, Milliyet’e uyuşturucu bağlantılı suçlardan cezaevinde yatan 107 bin, bağımlı 44 bin mahkûm bulunduğunu, bu kişilerin rehabilitasyonu sağlayacak özel müstakil cezaevi-hastane için çalışmalara başladıklarını açıkladı.
5.03.2024 Gündem
‘Taş Kağıt Makas’ gündemden düşmüyor!
‘Taş Kağıt Makas’ gündemden düşmüyor! ‘Taş Kağıt Makas: Hayatın Oyunu’ dizisi “Alzheimer hastalığının cezai ehliyeti var mıdır?” sorusunu gündeme getirdi.
5.03.2024 Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Psikiyatri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.