Radyo Ve Televizyon Üst Kurulu

Radyo Ve Televizyon Üst Kurulu

Son dakika Radyo ve Televizyon Üst Kurulu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Radyo ve Televizyon Üst Kurulu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Radyo ve Televizyon Üst Kurulu haber sayfamızda...

Radyo Ve Televizyon Üst Kurulu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.422 radyo ve televizyon ust kurulu haberi bulunmuştur.
RTÜK'ten Spotify kararı geldi
RTÜK'ten Spotify kararı geldiRADYO ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), yerel radyo ve televizyonların son ödeme tarihi 31 Temmuz 2021 olan kanal/frekans taksit ücretlerini 4 ay erteledi.
5.05.2021Teknoloji
RTÜK, yerel radyo ve televizyonların kanal/frekans taksit ücretlerini 4 ay erteledi
RTÜK, yerel radyo ve televizyonların kanal/frekans taksit ücretlerini 4 ay ertelediRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), yerel radyo ve televizyonların son ödeme tarihi 31 Temmuz 2021 olan kanal/frekans taksit ücretlerini 4 ay erteledi.
5.05.2021Gündem
RTÜK Başkan Yardımcısı Uslu: Podcast yükselen mecra
RTÜK Başkan Yardımcısı Uslu: Podcast yükselen mecraRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, Ipsos ve Podbee Media'nın yürüttüğü araştırmaya göre Türkiye'de düzenli Podcast dinleyen sayısının yaklaşık 650 bin; düzensiz aralıkla dinleyenlerin sayısının ise yaklaşık 2 milyona ulaştığını bildirdi.
4.05.2021Ekonomi
RTÜK Başkanı Şahin'den 'mesaj' açıklaması
RTÜK Başkanı Şahin'den 'mesaj' açıklamasıRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, medya kuruluşları temsilcilerine sokağa çıkma kısıtlamaları haberlerinin görüntüleriyle ilgili gönderilen yazıda "Hatırlatmamızın amacı, sağlığımız için milletçe büyük emek verdiğimiz tam kapanma dönemini hakkıyla sonlandırmaya katkıda bulunmaktır" ifadeleri yer aldı.
2.05.2021Gündem
Binlerce gönüllüyle yola devam
Binlerce gönüllüyle yola devam23 Nisan günü, oyuncu Uraz Kaygılaroğlu’nun öncü olduğu ve pek çok ünlünün de desteklediği kampanyayla 1 milyon liranın üzerinde bağış toplayan UCİM (Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği), yeni başlattığı projeyle Türkiye genelinde çocuk istismarına karşı savaş açmaya hazırlanıyor
2.05.2021Pazar
RTÜK ile Türkiye Haber-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı
RTÜK ile Türkiye Haber-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandıRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ile Türkiye Haber-İş Sendikası arasında 2021-2022 yıllarını kapsayan ve Üst Kurulun daimi işçilerini ilgilendiren toplu iş sözleşmesine imza atıldı.
1.05.2021Ekonomi
Son dakika... RTÜK'ten 'tam kapanma' hatırlatması
Son dakika... RTÜK'ten 'tam kapanma' hatırlatmasıRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), 29 Nisan-17 Mayıs'taki tam kapanma tedbirleri döneminde, sorumlu yayıncılık anlayışıyla kamuoyunu bilinçlendirmeye yönelik yayınlar yapılmasının önemine işaret etti.
29.04.2021Gündem
Altay’a ‘tehdit’ soruşturması
Altay’a ‘tehdit’ soruşturmasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Umarım Erdoğan’ın da sonu benzemesin Menderes’e” diyen, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay hakkında avukatı aracılığıyla suç duyurusunda bulundu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, yapılan başvuruyu işleme koyarak, Altay hakkında soruşturma başlattı.
22.04.2021Siyaset
RTÜK'ten, CHP'li Özkoç'un sözleri nedeniyle ceza
RTÜK'ten, CHP'li Özkoç'un sözleri nedeniyle cezaRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), CHP'li Engin Özkoçun katıldığı televizyon programındaki sözleri nedeniyle KRT'ye en üst sınırdan idari para cezası verdi.
21.04.2021Gündem
Son dakika... RTÜK'ten Engin Altay'ın açıklamalarına inceleme
Son dakika... RTÜK'ten Engin Altay'ın açıklamalarına incelemeRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay'ın katıldığı televizyon programındaki açıklamaları nedeniyle inceleme başlatıldığını duyurdu.
21.04.2021Gündem
RTÜK: Milli iradenin yanında, darbecilerin karşısındayız
RTÜK: Milli iradenin yanında, darbecilerin karşısındayızRadyo ve Televizyon Üst Kurulu'ndan (RTÜK) yapılan açıklamada, bildiri yayınlayan 104 emekli amirale ilişkin "Milli iradenin yanında, darbecilerin karşısındayız" denildi.
4.04.2021Gündem
RTÜK ve TDK, yayınlarda güzel Türkçe kullanımı için iş birliği protokolü imzaladı
RTÜK ve TDK, yayınlarda güzel Türkçe kullanımı için iş birliği protokolü imzaladıRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ile Türk Dil Kurumu (TDK) arasında, "Dünya Dili Türkçe" seferberliği kapsamında yayınlarda daha güzel Türkçe kullanımı için iş birliği protokolü imzalandı.
3.04.2021Gündem
Son dakika! RTÜK'ten Halk TV ve TELE 1'e idari para cezası
Son dakika! RTÜK'ten Halk TV ve TELE 1'e idari para cezasıRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), bazı programlarda, 6112 sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş Ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun'a aykırı yayın yaptıkları gerekçesiyle Halk TV ve TELE 1'e idari para cezası uyguladı.
31.03.2021Gündem
RTÜK'ten 'lisans yenileme süresi' hatırlatması
RTÜK'ten 'lisans yenileme süresi' hatırlatmasıRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, medya hizmet sağlayıcı kuruluşların, lisans süresi bitimine en az 2 ay kala Üst Kurula müracaat ederek lisans yenilenmesi talebinde bulunmaları gerektiğini belirtti.
30.03.2021Gündem
Son Dakika: RTÜK, HDP'nin çeşitli kanallar hakkındaki şikayetlerini haklı bulmadı
Son Dakika: RTÜK, HDP'nin çeşitli kanallar hakkındaki şikayetlerini haklı bulmadıGelen son dakika haberine göre; Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), çeşitli kanallar hakkında dilekçeler veren Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) şikayetlerini haklı bulmadı.
23.03.2021Gündem
RTÜK Başkan Yardımcısı Uslu'dan ebeveynlere önemli uyarı
RTÜK Başkan Yardımcısı Uslu'dan ebeveynlere önemli uyarıRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, mobil iletişim araçları ve kontrolsüz internet kullanımı yaygınlaştıkça çocukların uygunsuz içerikle karşılaşma ihtimalinin yüksek olduğunu belirterek ebeveynlere uyarıda bulundu.
23.03.2021Gündem
Kamu Tüzel Kişiliği Nedir Ve Özellikleri Nelerdir?
Kamu Tüzel Kişiliği Nedir Ve Özellikleri Nelerdir?Anayasaya göre hukuki varlıklar dört ana başlıkta toplanır. Bunlar sırasıyla gerçek kişi, devlet tüzel kişiliği, kamu tüzel kişiliği ve özel hukuk kişisidir. Kamu tüzel kişiliğinin en önemli özelliği devlet tarafından, halkın yararına kurulmuş olmasıdır. Bu yönüyle diğer şirketlerden ve kurumlardan ayrılırlar. Kamu tüzel kişiliği nedir ve özellikleri nelerdir? Kurumlar ile birlikte detaylı bir şekilde derledik.
18.03.2021Eğitim
Zorlu PSM'nin çevrimiçi radyosu Vestel PSM Radyo yayına başladı
Zorlu PSM'nin çevrimiçi radyosu Vestel PSM Radyo yayına başladıZorlu PSM’nin Vestel sponsorluğu ve Karnaval Medya Grubu iş birlikteliği ile hayata geçirdiği yeni performans alanı Vestel PSM Radyo yayın hayatına başladı. Sahnelerinin ruhunu Vestel PSM Radyo’ya taşıyan Zorlu PSM, online radyosu ile müziğe ve kültür sanata yepyeni bir alan daha kazandırıyor.
17.03.2021Kültür Sanat
‘Bu sistematik bir kötülüktür’
‘Bu sistematik bir kötülüktür’İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “ABD’nin, AB’nin terör listesindeki PKK’nın veya 15 Temmuz’da 251 masum insanımızı şehit eden FETÖ’nün elebaşıları, sosyal medya platformlarında serbestçe ahkâm kesiyor, propaganda yapmaya devam ediyorlar. Bu sistematik bir kötülüktür” dedi.
7.03.2021Siyaset
RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Dijital Dünya Çalıştayı'nda konuştu
RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Dijital Dünya Çalıştayı'nda konuştuRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, "Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettikleri gibi dijital diktatörlüğe ve siber zorbalığa karşı her türlü hukuki mücadele kararlılıkla sürdürülecektir. Nasıl ülkemiz sınırlarımız içinde teröre ve terör faaliyetine izin vermiyorsak, dijital ve sanal dünyada da terör propagandasına, terörün zemin kazanmasına müsaade etmemiz mümkün değildir." dedi.
6.03.2021Gündem
İstanbul'da 'Dijital Medya Çalıştayı'
İstanbul'da 'Dijital Medya Çalıştayı'Yerel ulusal ve uluslararası medya, İstanbul'da düzenlenecek Dijital Medya Çalıştayı'nda bir araya gelecek. Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından organize edilen, İletişim Başkanlığı tarafından desteklenen Dijital Medya Çalıştayı, 5-6 Mart tarihinde Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde yapılacak.
27.02.2021Gündem
Türkiye sesli arama ve komut verme sistemini en çok kullanan 5'inci ülke
Türkiye sesli arama ve komut verme sistemini en çok kullanan 5'inci ülke Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, Dijital 2021 Raporu'na ilişkin, "Raporda Türkiye'nin öne çıktığı başlıklar. Sesli arama ve komut verme sistemini dünyada en çok kullanan 5'inci ülkeyiz. Video oyunu kullanımında dünya ortalamasının üzerinde ve 5'inci sırada yer almaktayız. Tüm dünyada internette en çok üretilen içerik dili açısından Türkçe 4'üncü sırada" açıklamasında bulundu.
21.02.2021Gündem
RTÜK'ten, Halk TV ve Habertürk'e para cezası
RTÜK'ten, Halk TV ve Habertürk'e para cezasıRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Halk TV ve Habertürk'e idari para cezası verdi.
10.02.2021Gündem
RTÜK Başkan Yardımcısı Uslu'dan 'Ebeveyn kontrolü' uyarısı!
RTÜK Başkan Yardımcısı Uslu'dan 'Ebeveyn kontrolü' uyarısı!Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, ilgili kuruluşların çocukları ve gençleri korumak adına gerekli teknik önlemleri aldığını belirterek, "Bizler de ebeveynler olarak bu önlemleri izleme alışkanlıklarımıza entegre ederek gerekli hassasiyeti lütfen gösterelim" dedi.
7.02.2021Siyaset
RTÜK'ten televizyon yayıncılarına 'ihlal' uyarısı
RTÜK'ten televizyon yayıncılarına 'ihlal' uyarısıRadyo ve Televizyon Üst Kurulu'nca (RTÜK) dizi, haber bültenleri ve spor programlarında yayın ilkeleriyle bağdaşmayan durumlara karşı televizyon yayıncıları uyarılarak, "Uzman raporlarının en kısa sürede Üst Kurul gündemine alınması sağlanarak bundan sonraki süreçte de benzeri ihlaller uzmanlarımız tarafından titizlikle takip edilecektir" denildi.
31.01.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

rtükRadyo ve Televizyon Üst Kurulutürkiyecezayayın

Radyo Ve Televizyon Üst Kurulu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.