Radyo Ve Televizyon Üst Kurulu

Radyo Ve Televizyon Üst Kurulu

Son dakika Radyo ve Televizyon Üst Kurulu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Radyo ve Televizyon Üst Kurulu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Radyo ve Televizyon Üst Kurulu haber sayfamızda...

Radyo Ve Televizyon Üst Kurulu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.173 radyo ve televizyon üst kurulu haberi bulunmuştur.
‘Dezenformasyon Yasası’ hazır
‘Dezenformasyon Yasası’ hazırAK Parti, internet ve sosyal medyada dezenformasyonu önlemeye yönelik bir yasa taslağı hazırladı. İttifak ortağı MHP’ye sunulan yasa taslağına göre, internet ve sosyal medyada neyin “yalan” olduğuna, kurulacak dijital suçlara bakacak ihtisas mahkemeleri karar verecek.
30.04.2022Siyaset
RTÜK uzman yardımcısı alacak
RTÜK uzman yardımcısı alacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre RTÜK uzman yardımcısı alacak.
18.04.2022Ekonomi
İnternet mecrasına 3 yasal düzenleme
İnternet mecrasına 3 yasal düzenlemeCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sosyal medya başta olmak üzere internet mecralarına yeni düzenlemeler için hazırlıklara başladıklarını duyurmasının ardından gözler Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve AK Parti'de iki koldan yürütülen üç önemli düzenlemeye çevrildi.
3.04.2022Siyaset
RTÜK Başkanı Şahin: Dezenformasyon tüm insanlığı zehirliyor
RTÜK Başkanı Şahin: Dezenformasyon tüm insanlığı zehirliyorRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, "Dijital faşizm ve yalan haber furyası, İslamofobinin en temel kaynaklarındandır. Dezenformasyon, bugün hem demokrasiyi hem toplumsal barışı hem de tüm insanlığı zehirliyor" dedi.
31.03.2022Gündem
RTÜK Başkanı Şahin: Köşelerden ayar verilen günler mazide kaldı
RTÜK Başkanı Şahin: Köşelerden ayar verilen günler mazide kaldıRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, "Köşelerden 'ayar' verilen günler mazide kaldı" dedi.
24.03.2022Gündem
'Müslümanlar ayrımcılığa tepki göstermeli'
'Müslümanlar ayrımcılığa tepki göstermeli'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yükselen İslam düşmanlığıyla mücadelenin sadece Müslümanların değil tüm insanlığın meselesi olduğuna inanıyoruz. Yüz milyonlarca insanı hedef alan bu haksızlık, hukuksuzluk ve ayrımcılık karşısında Müslümanlar güçlü tepki göstermeli, meşru zeminde haklarını aramalı, mücadelesini vermelidir" dedi.
16.03.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Müslümanlar ayrımcılığa güçlü tepki göstermeli
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Müslümanlar ayrımcılığa güçlü tepki göstermeliCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yükselen İslam düşmanlığıyla mücadelenin sadece Müslümanların değil tüm insanlığın meselesi olduğuna inanıyoruz. Yüz milyonlarca insanı hedef alan bu haksızlık, hukuksuzluk ve ayrımcılık karşısında Müslümanlar güçlü tepki göstermeli, meşru zeminde haklarını aramalı, mücadelesini vermelidir" dedi.
15.03.2022Siyaset
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'İslamofobi, hain ve karanlık bir projenin adıdır'
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'İslamofobi, hain ve karanlık bir projenin adıdır'Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “İslamofobi, İslam’ı, şiddet ve terörü besleyen bir ideolojiden ibaret göstererek bunu sun’i bir korku ile dünya kamuoyunda yaymak için çalışan hain ve karanlık bir projenin adıdır” dedi.
15.03.2022Gündem
RTÜK Başkanı Şahin: 'İslam düşmanı zihinler dijital medyayı adeta bir nevi silaha çevirdi'
RTÜK Başkanı Şahin: 'İslam düşmanı zihinler dijital medyayı adeta bir nevi silaha çevirdi'Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, “İslam düşmanı zihinler gazete, dergi, radyo ve televizyon gibi geleneksel kitle iletişim araçlarının yanında dijital medyayı adeta bir nevi silaha çevirdi” dedi.
15.03.2022Gündem
Fahrettin Altun: 'İslam karşıtlığının ifade özgürlüğü adı altında meşrulaştırılmasına izin vermeyeceğiz'
Fahrettin Altun: 'İslam karşıtlığının ifade özgürlüğü adı altında meşrulaştırılmasına izin vermeyeceğiz'Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “İslam karşıtlığının ifade özgürlüğü adı altında meşrulaştırılmasına, normalleştirilmesine hiçbir zaman izin vermeyeceğiz. Bu bağlamda çalışmalarımızı bütün uluslararası platformlarda sürdüreceğiz” dedi.
15.03.2022Siyaset
RTÜK Başkanı Şahin: Kaygı ve paniğe sevk eden yayınlar takip ediliyor
RTÜK Başkanı Şahin: Kaygı ve paniğe sevk eden yayınlar takip ediliyorRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, gıda fiyatlarına ilişkin halkı yanlış yönlendiren, kaygı ve paniğe sevk eden yayınların takip edildiğini açıkladı.
7.03.2022Gündem
Sözleri tartışma yaratmıştı! Sevda Noyan hakkında karar
Sözleri tartışma yaratmıştı! Sevda Noyan hakkında kararBir televizyon programındaki "15 Temmuz kursağımızda kaldı, bizim sitede var üç beş. Benim listem hazır açıkçası" sözleri nedeniyle "Halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit" suçundan 6 yıla kadar hapsi istenen Sevda Noyan'ın dava dosyası, uzlaştırma savcılığına gönderildi. Noyan, üç şikayetçi ile uzlaşırsa dava düşecek.
3.03.2022Gündem
Dezenformasyonla üç ayaklı mücadele!
Dezenformasyonla üç ayaklı mücadele!AK Parti, sosyal medyada dezenformasyonla mücadele yasası kapsamında ABD modelini örnek alarak üç ayaklı bir düzenleme üzerinde çalışma yürütüyor. Bu kapsamda ilk olarak, oluşturulacak RTÜK benzeri Dezenformasyonla Mücadele Kurulu rutin olarak sosyal medya taramaları yapacak.
2.03.2022Siyaset
RTÜK'ten Ukrayna yayınlarına ilişkin uyarı
RTÜK'ten Ukrayna yayınlarına ilişkin uyarıRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Rusya'nın Ukrayna'da sürdürdüğü askeri harekata ilişkin, "Herkesin dikkatle izlediği bölgelerden verilen haberlerde, mümkün olduğunca insani hassasiyetlere uygun görüntülerin seçilmesi son derece önemlidir" açıklamasında bulundu.
28.02.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 68. doğum günü
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 68. doğum günüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın doğum gününü Twitter'dan on binlerce kişi mesaj atarak kutladı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev de, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doğum gününü gönderdiği mesajla kutladı.
26.02.2022Gündem
İletişim Başkanı Altun: ABD, Türkiye'nin düzenlemelerini eleştiremez
İletişim Başkanı Altun: ABD, Türkiye'nin düzenlemelerini eleştiremezİletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Amerika Birleşik Devletleri (ABD), kendi topraklarında yabancı medya kuruluşlarının faaliyetlerini düzenlerken, Türkiye'nin düzenlemelerini eleştiremez. İkili ilişkilerde eşitsizlik dönemi bitmiştir" dedi.
24.02.2022Gündem
Sosyal medya ayarında son aşamaya gelindi
Sosyal medya ayarında son aşamaya gelindiDezenformasyonu önlemek, yalan haber yapan ve yayanlara yaptırım getirmek amacıyla hazırlanan sosyal medya düzenlemesinde son aşamaya gelindi.
22.02.2022Siyaset
RTÜK Başkanı Şahin’den 'Dünya Radyo Günü' mesajı
RTÜK Başkanı Şahin’den 'Dünya Radyo Günü' mesajıRadyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin, ‘Dünya Radyo Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajda, radyonun hiçbir zaman önemini yitirmeyeceği belirtildi.
12.02.2022Gündem
AK Parti, MHP ve BBP'den Ayşenur Arslan'a suç duyurusu
AK Parti, MHP ve BBP'den Ayşenur Arslan'a suç duyurusuAK Parti, MHP ve BBP, gazeteci Ayşenur Arslan'ın Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT) ile ilgili ifadelerine yönelik Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına ayrı ayrı suç duyurusunda bulundu.
11.02.2022Siyaset
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan Ayşenur Arslan'a TMT tepkisi: Bilmeden konuşmak, bu cahillikten ibarettir
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan Ayşenur Arslan'a TMT tepkisi: Bilmeden konuşmak, bu cahillikten ibarettirKKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Ayşenur Arslan'ın Türk Mukavemet Teşkilatı ile ilgili açıklamalarına sert tepki gösterdi. Tatar, 'TMT, EOKA çetelerine karşı bir savunma teşkilatıdır. Gazilerimiz ve şehitlerimizin onurunu koruruz ve onların adanın kirletilmesine müsaade etmeyiz. Bilmeden konuşmak, bu cahillikten ibarettir.' dedi.
10.02.2022Gündem
Son dakika: AK Parti'li Çelik: TMT Kuvayi Milliye'dir
Son dakika: AK Parti'li Çelik: TMT Kuvayi Milliye'dir Gelen son dakika haberine göre; AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, TV sunucusu Ayşenur Arslan'ın Türk Mukavemet Teşkilatı'na (TMT) yönelik sözlerine cevaben, "Katliam şebekesi EOKA'ya karşı dünyanın en namuslu ve meşru mücadelesini veren TMT Kuvayi Milliye'dir" dedi. RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "Kıbrıs Türkünün onuru ve bağımsızlığı için mücadeleler veren Türk Mukavemet Teşkilatı’na yönelik sözlerle ilgili inceleme başlatılmıştır." ifadelerini kullandı.
9.02.2022Siyaset
RTÜK Başkanı Şahin'den genelge açıklaması
RTÜK Başkanı Şahin'den genelge açıklamasıBasın ve Yayım Faaliyetleri ile ilgili Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile ilgili Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin sosyal medya hesabından açıklama yaptı.
29.01.2022Gündem
Türkçeyi korumak beka meselesidir
Türkçeyi korumak beka meselesidirCumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medyada kullanılan dilin Türkçe için tam bir felaket olduğunu belirterek, "Türkçemizi korumak ve geliştirmek için verdiğimiz mücadele esasında bir milli mücadeledir, bir beka meselesidir" dedi.
28.01.2022Siyaset
Son dakika! Erdoğan'dan sosyal medyada kullanılan dil açıklaması: Türkçe için felaket habercisidir
Son dakika! Erdoğan'dan sosyal medyada kullanılan dil açıklaması: Türkçe için felaket habercisidirGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Yunus Emre Yılı Görsel ve İşitsel Medyada Doğru Türkçe Kullanımı Ödül Töreni'nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmalarında, "Terör sadece insanların canına kastetmek ile olmaz. Milletin dilini edebiyatını bozmak da bir çeşit terördür. Türkiye maalesef her iki teröre de maruz kalmıştır." ifadelerini kullandı. Erdoğan, 'Sosyal medya denen mecralarda kullanılan dil, Türkçe'miz için tam bir felaket habercisidir.' dedi.
27.01.2022Siyaset
RTÜK ‘Türkçe Ödülleri’ yarın dağıtılacak
RTÜK ‘Türkçe Ödülleri’ yarın dağıtılacakCumhurbaşkanlığı tarafından ilan edilen “Yunus Emre ve Türk Dili Yılı” kapsamında Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından Türkçeyi en güzel ve doğru kullanan medya çalışanlarına yönelik düzenlenen “Türkçe Ödülleri” yarın sahiplerini bulacak.
26.01.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Radyo Ve Televizyon Üst Kurulu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.