Rafineri

Rafineri

Son dakika rafineri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan rafineri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan rafineri haber sayfamızda...

Rafineri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.488 rafineri haberi bulunmuştur.
ABD terör örgütüne rafineri inşa etti
ABD terör örgütüne rafineri inşa ettiSuriye’nin kuzey doğusunda, “Fırat’ın doğusu” olarak bilinen bölge, Suriye petrol ve doğalgaz yataklarının en önemli bölümlerini barındırıyor. Bölgedeki petrol sahaları ve kuyular, DSG/YPG ile ABD güçlerince korunuyor.
11.01.2022Dünya
Enerji dağıtımında altyapı anlaşması
Enerji dağıtımında altyapı anlaşmasıSiemens Türkiye ve SOCAR Türkiye arasında ana elektrik altyapısı iş birliği anlaşması imzalandı. Anlaşmaya göre, Siemens Türkiye 5 yıl süreyle, SOCAR Türkiye Rafineri ve Petrokimya İş Birimi çatısı altındaki STAR Rafineri, SOCAR Depolama ve Petkim Petrokimya Holding'in tüm enerji dağıtım altyapısı ile SCADA sistemlerinin kurulumunu ve yenilenmesini üstlenecek.
8.01.2022Ekonomi
Siemens ve SOCAR Türkiye’den dev iş birliği
Siemens ve SOCAR Türkiye’den dev iş birliğiSektörlerinin önde gelen şirketlerinden Siemens Türkiye ve SOCAR Türkiye arasında ana elektrik altyapısı iş birliği anlaşması imzalandı. Anlaşmaya göre, Siemens Türkiye 5 yıl süreyle, SOCAR Türkiye Rafineri ve Petrokimya İş Birimi çatısı altındaki STAR Rafineri, SOCAR Depolama ve Petkim Petrokimya Holding’in tüm enerji dağıtım altyapısı ile SCADA sistemlerinin kurulumunu ve yenilenmesini üstlenecek.
6.01.2022Vitrin
‘Yılın manşeti’ yine Milliyet'ten
‘Yılın manşeti’ yine Milliyet'tenMilliyet Gazetesi'nin 14 Mart 2021'de Tıp Bayramı vesilesiyle birinci sayfasına taşıdığı "Minnettarız" manşeti, MediaCat dergisi tarafından "2021 yılının en iyi manşeti" seçildi.
6.01.2022Gündem
2022’de şirketlerin ajandasında ne var?
2022’de şirketlerin ajandasında ne var?İş dünyasının önde gelen yöneticileri, DataExpert katkılarıyla BMI Business School tarafından yürütülen ve finans, pazarlama ve insan kaynakları alanlarını kapsayan araştırmada, şirketlerinin 2022’de odaklanacağı öncelikli alanları değerlendirdi. Yöneticilerin öncelik sıralaması, çalışma alanlarına ve sektörlerine göre farklılık gösterdi.
Rusya'nın en büyük özel petrol rafinerisinde yangın
Rusya'nın en büyük özel petrol rafinerisinde yangınRusya'nın en büyük özel petrol rafinerisi kuruluşu olan Antipinsky Petrol Rafinerisi'nde yangın çıktı.
4.01.2022Dünya
Türkiye'nin petrol ithalatı arttı
Türkiye'nin petrol ithalatı arttıTürkiye'nin ham petrol ithalatı aralık ayında yüzde 24,25 artarak 2 milyon 893 bin 199 ton olarak gerçekleşti.
29.12.2021Uzmanpara
Stokçuya 2 milyon lira ceza geliyor
Stokçuya 2 milyon lira ceza geliyorAK Parti, stokçuluk ve fahiş fiyata verilen cezaların artırılmasına yönelik kanun teklifini Meclis'e sundu. Teklife göre piyasayı bozan, fahiş fiyat uygulayan üretici, tedarikçi ve perakendecilere 2 milyon liraya kadar para cezası verilecek.
14.12.2021Siyaset
2050’de karbon nötr taahhüdü
2050’de karbon nötr taahhüdüTüpraş, Koç Holding’in başlattığı ‘Karbon Dönüşüm Programı’ kapsamında, ‘Stratejik Dönüşüm Planı’nı açıkladı. Şirket, yeni enerji kaynaklarına gerçekleştireceği yatırımlar ve enerji verimliliği projelerinin katkısıyla, 2030 yılı itibarıyla faaliyetlerinden kaynaklanan karbon salımını, 2017 yılına göre yüzde 27 azaltmayı, 2050’de ise karbon nötr olmayı taahhüt etti.
25.11.2021Ekonomi
Rosneft, Alman rafinerisindeki payını artırdı
Rosneft, Alman rafinerisindeki payını artırdıRus petrol şirketi Rosneft, Shell'in Almanya'daki PCK Schwedt rafinerisindeki payını yüzde 91,67'ye yükselttiğini açıkladı.
17.11.2021Uzmanpara
İşlenmemiş kıymetli maden ithalatına düzenleme
İşlenmemiş kıymetli maden ithalatına düzenlemeDahilde İşleme Rejimi (DİR) Kararı kapsamında, kıymetli madenler aracı kuruluşu olmayan Türkiye'de yerleşik kişilerce, her bir ithalat işleminde 20 kilogramı aşmamak üzere, standart işlenmemiş kıymetli maden ithal edilebilecek.
6.11.2021Ekonomi
TPAO, Karadeniz doğal gazının ulaşacağı 1 milyon dönüm alanda çalışma yapıyor
TPAO, Karadeniz doğal gazının ulaşacağı 1 milyon dönüm alanda çalışma yapıyorKaradeniz'de keşfedilen doğal gazın çıkarılacağı Zonguldak'ın Çaycuma ilçesindeki Filyos Limanı'nda, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'na (TPAO) tahsis edilen 1 milyon dönümlük alanda, yüzlerce kamyon ve personel ile rafine ve boru hatları için çalışması yapıyor. Kıyı Lojistik Merkezi Müdürü Özgür Erden "Karada yapılan her şeyi su altında iş makineleriyle yapıyoruz. Deniz tabanında su altı robotlarıyla çalışıyoruz" dedi.
1.11.2021Ekonomi
ABD'nin OPEC'e baskısı devam ediyor
ABD'nin OPEC'e baskısı devam ediyorAkaryakıt fiyatlarındaki yükseliş ile mücadele eden ABD, bunun sorumlusu olarak gördüğü Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve bazı OPEC dışı üretici ülkelerden oluşan OPEC grubuna üretimi artırma konusunda baskı yapmaya devam ederken, Beyaz Saray'ın bu tutumunun iç siyaset kaygılarından kaynaklandığı ve sorumluluğu üstünden atma çabası olduğu ifade ediliyor.
28.10.2021Uzmanpara
Petrol ithalatı arttı
Petrol ithalatı arttıTürkiye'nin toplam petrol ithalatı ağustosta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 39 artarak 4 milyon 108 bin 295 ton oldu.
27.10.2021Uzmanpara
Akaryakıt fiyatında hesap karıştı
Akaryakıt fiyatında hesap karıştıAkaryakıt bayilerinin çatı örgütü olan Enerji, Petrol, Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), son zamların sebeplerini açıkladı.
22.10.2021Ekonomi
Nijerya nerede, dünya haritasındaki konumu? Nijerya'nın iklimi, dini, doğal kaynakları ve merak edilenler...
Nijerya nerede, dünya haritasındaki konumu? Nijerya'nın iklimi, dini, doğal kaynakları ve merak edilenler...Nijerya nerede sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Afrika ziyaretlerinde sıradaki durağının Nijerya olması bekleniyor. Nijerya'nın başkenti Abuja'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyareti öncesi büyük heyecan yaşanıyor. Peki Nijerya nerede, başkenti neresidir?
20.10.2021Gündem
Kuveyt petrol rafinerisinde büyük yangın!
Kuveyt petrol rafinerisinde büyük yangın!Devlete ait petrol şirketi, Kuveyt'teki büyük bir petrol rafinerisinde yangın çıktığını ve bazı işçilerin dumandan etkilendiğini bildirdi.
18.10.2021Dünya
Petrol ithalatı azaldı
Petrol ithalatı azaldıTürkiye'nin toplam petrol ithalatı temmuzda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 1,3 azalarak 4 milyon 295 bin 653 ton oldu.
1.10.2021Uzmanpara
Petrol ithalatı geriledi
Petrol ithalatı gerilediTürkiye'nin toplam petrol ithalatı temmuzda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 1,3 azalarak 4 milyon 295 bin 653 ton oldu.
1.10.2021Ekonomi
Türkiye'de geçen yıl 13 ilde 'yüksek hava kirliliği' gözlendi
Türkiye'de geçen yıl 13 ilde 'yüksek hava kirliliği' gözlendiTürkiye'de geçen yıl 13 şehirde "yüksek hava kirliliği" görülürken, yeterli derecede ölçüm yapılabilen 175 istasyonun yüzde 97,7'sinde yıllık partikül madde değerleri (PM10) ortalaması, Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) kılavuz sınır değerlerini aştı.
30.09.2021Ekonomi
İngiltere'den 10 bin 500 çalışan için 'üç aylık vize' hamlesi
İngiltere'den 10 bin 500 çalışan için 'üç aylık vize' hamlesiİngiltere'de Noel yaklaşırken ülkedeki tedarik sorununa çözüm bulabilmek için yurt dışından 5 bin ağır vasıta sürücüsü ile 5 bin 500 tavukçuluk sektörü çalışanına 3 ay süreli geçici vize verilecek.
26.09.2021Dünya
Petrolde son durum ne?
Petrolde son durum ne?Brent petrolün varili uluslararası piyasalarda 77,56 dolardan işlem görüyor.
24.09.2021Uzmanpara
Stoklardaki düşüş petrolde yükselişe yol açtı
Stoklardaki düşüş petrolde yükselişe yol açtıBrent petrolün varili, uluslararası piyasalarda 72,07 dolardan işlem görüyor.
1.09.2021Uzmanpara
Petrol ithalatı haziran ayında arttı
Petrol ithalatı haziran ayında arttıTürkiye'nin toplam petrol ithalatı haziranda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 43,2 artarak 3 milyon 992 bin 160 ton oldu.
26.08.2021Uzmanpara
GÜNÜMÜZÜN KİLİT SEKTÖRÜ: LOJİSTİK
GÜNÜMÜZÜN KİLİT SEKTÖRÜ: LOJİSTİKAlpagu Lojistik Kurucu Ortağı Ali Erdim pandemi süreciyle birlikte önemi daha çok anlaşılarak, ön plana çıkan lojistik sektöründe yaşanan konteyner sıkıntısı ve çözüm süreçlerini anlattı. Erdim, birçok sektör için kilit noktada olan lojistik sektörü ile alakalı önemli açıklamalarda bulundu.
3.08.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Rafineri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.