Rehber

Rehber

Son dakika rehber haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan rehber gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan rehber haber sayfamızda...

Rehber

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.990 rehber haberi bulunmuştur.
Son dakika haberi: Parkta korkunç olay...16 yaşındaki çocuğu ayı yedi!
Son dakika haberi: Parkta korkunç olay...16 yaşındaki çocuğu ayı yedi!Son dakika haberlere göre, dünya gündemine bomba gibi düşen tüyler ürpertici olay, bir milli parkta gerçekleşti. Rehber olarak çalışan 16 yaşındaki çocuk, ayı saldırısına uğradı. Çocuğu aramaya gelenler ise, korkunç manzarayla karşılaştı. İşte olayın son dakika gelişmeleri...
24.06.2021Dünya
Daha akıllı ve daha yeşil bir gelecek
Daha akıllı ve daha yeşil bir gelecekEnerjisa Enerji CEO’su Murat Pınar, enerji dünyasındaki son gelişmelerden yatırım planları ve sürdürülebilirlik vizyonuna kadar sorularımızı yanıtladı.
24.06.2021Ekonomi
Altyapıya 30 milyonluk imza
Altyapıya 30 milyonluk imzaİZSU ile IFC arasında kredi sözleşmesi imzalandı. Başkan Tunç Soyer, “Hizmetlerimizi kesintisiz süreceğiz” dedi
23.06.2021Ege
Ünlü Şef Ömür Akkor'un çizim ve notlarıyla "Türkiye Gastronomi Atlası"
Ünlü Şef Ömür Akkor'un çizim ve notlarıyla "Türkiye Gastronomi Atlası"Şef, seyyah ve araştırmacı Ömür Akkor’un Türkiye’yi karış karış gezdiği 25 yılda oluşan gezi rotalarını ve lezzet noktalarını harita ve çizimleriyle anlattığı “Türkiye Gastronomi Atlası” Ketebe Yayınları’ndan seyahat severlerin beğenisine sunuldu.
Erdoğan'dan önemli 'yatırım' açıklaması
Erdoğan'dan önemli 'yatırım' açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye Uluslararası Doğrudan Yatırım Stratejisi, ekonomimizin ihtiyaç duyduğu alanlarda katma değerli yatırımları ülkemize kazandırmak için bir yol haritası niteliğinde olacaktır." ifadelerini kullandı.
22.06.2021Ekonomi
İğrenç olay! Akademisyen, arkadaşının ikiz çocuklarına istismarda bulundu
İğrenç olay! Akademisyen, arkadaşının ikiz çocuklarına istismarda bulunduÇanakkale’de aynı bölümde görev yaptığı en yakın arkadaşının ikiz çocuklarına defalarca istismarda bulunduğu ortaya çıkan öğretim görevlisi M.M.G’ye mahkeme 13 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırdı.
21.06.2021Gündem
Ailelerin bebek gelişimi ile ilgili bilmesi gerekenler
Ailelerin bebek gelişimi ile ilgili bilmesi gerekenlerGeçtiğimiz aylarda ilk yılını geride bıraktığımız Covid-19 pandemisi tüm dünyada yaşamın hemen her alanını etkiledi. Özellikle bebek ve küçük çocuklarda gelişim takibinin de yapıldığı rutin doktor kontrolleri önemli olup, kimi zaman aksatıldı. Gelişim ile ilgili sorunların erken tespiti, gerekli önlemelerin alınması, bazı durumlarda tedavinin geciktirilmeden yapılması çocuğun sonraki hayatındaki karşılaşabileceği sağlık problemlerini de önlemiş olur. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı / Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Serkan Atıcı, ailelerin bebek gelişimi ile ilgili bilmesi gerekenleri anlattı.
Eşitlik için spor
Eşitlik için sporHeForShe, Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Spor Kurumu Rehberi’ni açıkladı. Rehber, sporun gücünden istifade edilerek kadınların ve kız çocuklarının güçlenmesi ve toplumsal cinsiyet eşitliği sağlanmasına yönelik ilkeleri içeriyor...
19.06.2021Gündem
Son dakika... Rusya'dan 'Türkiye'ye uçuş' açıklaması! Tarih verdi
Son dakika... Rusya'dan 'Türkiye'ye uçuş' açıklaması! Tarih verdiRusya Başbakan Yardımcısı Golikova, Türkiye'ye uçuşların 22 Haziran'da başlayabileceğini söyledi. Rusya, 15 Nisan’da aldığı kararla Türkiye ile uçuşları sınırlandırmıştı. Rusya'dan bir heyet, 16 ve 17 Haziran'da Antalya'yı ziyaret ederek yetkililerden Kovid-19 önlemleri hakkında bilgi almıştı.
18.06.2021Dünya
Kılavuz Eş Anlamlısı Nedir? Kılavuz Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler
Kılavuz Eş Anlamlısı Nedir? Kılavuz Kelimesinin Eş Enlamı Olan SözcüklerBirçok farklı alanda anlamı üzerinden kılavuz kelimesi oldukça fazla kullanılır. Ayrıca değerlendirilebilecek birden fazla eş anlamlı sözcüğü eşliğinde de ön plana çıkmaktadır. Peki, kılavuz eş anlamlısı nedir? Kılavuz kelimesinin eş anlamı olan sözcükler üzerine merak edilen bilgiler.
İSO ‘sürdürülebilir üretim şart’ diyor
İSO ‘sürdürülebilir üretim şart’ diyorİstanbul Sanayi Odası, uluslararası ticarette dönüşen beklentilere Türk sanayicisinin uyum sağlaması için ‘Sürdürülebilir Üretim’ vizyonunu ve öncü adımlarını paylaştı
18.06.2021Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalarGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Antalya'da "Güneydoğu Avrupa Ülkeleri Zirvesi"nde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'Türkiye'nin tam üye olarak yer almadığı bir AB'nin çekim ve güç merkezi olma hedefine ulaşması mümkün değildir. Birliğin içine düştüğü stratejik körlükten bir an önce kurtulmasını, olumlu gündem çerçevesinde katılım sürecini ilerletmesini bekliyoruz' dedi.
17.06.2021Siyaset
Mutlu bir gelecek hedefleyen gençler için iyi eğitim standartları
Mutlu bir gelecek hedefleyen gençler için iyi eğitim standartlarıİyi eğitim, gelişim ve yenilenme sürecinin en önemli parçasıdır. Bu nedenle gençlere mutlu bir gelecek sunmak için 21. yüzyılın gerektirdiği iyi eğitim standartlarını karşılamak oldukça önemlidir. Ata Eğitim Kurumları Genel Müdürü M. Fahrettin Eldek, iyi eğitim gereklilikleri hakkında bilgi verdi.
16.06.2021Eğitim
TÜREB rüzgar enerjisi yatırımcıları için rehber hazırladı
TÜREB rüzgar enerjisi yatırımcıları için rehber hazırladıTürkiye Rüzgar Enerjisi Birliğince (TÜREB), rüzgar enerjisi alanında yatırım yapmak isteyen yatırımcıların proje geliştirme aşamasından santralin devreye alınmasına kadarki süreçte karşılaşacakları aşamaların ele alındığı "Rüzgar Yatırımcısı Rehberi" yayımlandı.
15.06.2021Ekonomi
Sağlıklı baba ve çocuk ilişkisi nasıl olmalı?
Sağlıklı baba ve çocuk ilişkisi nasıl olmalı?Bir çocuğun babasıyla bebekliğinden itibaren başlayan ilişkisi onu geleceğe hazırlıyor. Babasıyla arasındaki ilişki ne kadar sağlam ve sağlıklı olursa çocuk da o kadar sağlıklı bir birey oluyor. “Sevmek, zaman ayırmak, önem vermek, onu anlamaya çalışmak çocuğunuzu gelecekte daha iyi bir yetişkinlik dönemine atılmasına yardımcı olacak ve aranızdaki bağları güçlü kılacaktır” diyen Uzman Psikolog Reyyan Tekin, Babalar Günü vesilesiyle babalara çocukları ile aralarındaki bağı güçlendirmenin ipuçlarını veriyor.
‘Küresel liderlik’te ilk Türk bilim insanı
‘Küresel liderlik’te ilk Türk bilim insanıGıda biliminde doktora çalışmalarını sürdüren Meltem Bayrak, bilim kadınları için hazırlanan ve iklim değişikliği konusuna odaklanan küresel liderlik programı Homeward Bound’a seçilen ilk Türk bilim insanı oldu.
14.06.2021Gündem
BM Kadının Güçlenmesi  Platformu’na destek
BM Kadının Güçlenmesi Platformu’na destekUN Women ve Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi ortak girişimi olan ‘Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri’ne (WEPs), Yıldız Holding de imza attı.
14.06.2021Gündem
Cinsiyet eşitsizliğinin röntgeni
 Cinsiyet eşitsizliğinin röntgeniYANINDAYIZ Derneği tarafından Kanada Büyükelçiliği finansal katkısı ve İstanbul Üniversitesi iş birliğinde Türkiye’nin ilk İlçe Bazında Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Endeksi’ni hazırladı.
14.06.2021Ekonomi
Bakan Akar'dan flaş Libya mesajı: Bunu dünyanın unutmaması lazım
Bakan Akar'dan flaş Libya mesajı: Bunu dünyanın unutmaması lazımMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, '(Darbeci Hafter) Libya Harp Okulu öğrencilerini katlettiler, yüzlerce insani toplu mezarlara gömdüler. O insanların aileleri büyük sıkıntı içinde. Bunu dünyanın unutmaması lazım. ' dedi.
13.06.2021Siyaset
Koronavirüs ile mücadelenin 'dijital' ayağı! Sağlık Bakanı Yardımcısı Birinci anlattı
Koronavirüs ile mücadelenin 'dijital' ayağı! Sağlık Bakanı Yardımcısı Birinci anlattıSağlık Bakan Yardımcısı Dr. Şuayıp Birinci TRT'de ekrana gelen Hayatın Ritmi programına konuk oldu. Dijital yönetimin pandemi ile mücadeledeki önemini anlatan Birinci, "Çok kısa bir sürede Türkiye'de giren insanları kayıt altına almaya başladık. Geldiği gibi 14 gün boyunca izlemeye başladık." dedi.
11.06.2021Gündem
Büyük sınav öncesi bilgilerini ölçtüler...
Büyük sınav öncesi bilgilerini ölçtüler...Bayraklı Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi’nde eğitim görerek LGS ve YKS’ye hazırlanan öğrenciler ücretsiz deneme sınavlarında bilgilerini test etti.
9.06.2021Ege
Hz. Muhammed (S.A.V.) Sözleri: Peygamber Efendimizin Hayata Dair Söylediği Anlamlı Sözler
Hz. Muhammed (S.A.V.) Sözleri: Peygamber Efendimizin Hayata Dair Söylediği Anlamlı SözlerHadisler bizlere nasıl davranmamız gerektiğini öğreten yol gösterici sözlerdir. Hz. Muhammed (S.A.V) Sözleri bizlere bir rehber niteliğinde kabul edilmelidir. Hayata dair söylenen hadisler ise mutlaka bilinmesi gereken hadislerdir. Peygamber Efendimizin hayata dair söylediği sözleri uygulayarak huzurlu bir hayat yaşamak mümkündür.Hadisi Şerifler bize hayatı nasıl yaşamamız gerektiğini, doğru insan olmayı öğretmek amacıyla söylenmiştir. Bizler için en anlamlı sözler Peygamber efendimizin hadisleridir.
Ahkaf Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Ahkaf Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiAhkaf, Yemen’de yer alan bir bölgenin adı olarak kabul edilmektedir. Kur’an-ı Kerim’de yer alan Ahkaf Suresi de Ad Kavminin yaşadığı yeri işaret etmektedir.
8.06.2021Sureler
Türkiye dijital reklam yatırımlarında en fazla büyüme gösteren ülke oldu
Türkiye dijital reklam yatırımlarında en fazla büyüme gösteren ülke olduAdEx Benchmark Raporu’na göre, Avrupa'da dijital reklam yatırımları geçen yıl yüzde 6,3 büyüyerek 70 milyar avroya yaklaşırken, Türkiye yüzde 34,8 ile dijital reklam yatırımlarında en fazla büyüme gösteren ülke oldu.
7.06.2021Ekonomi
MEB'den son dakika LGS açıklaması! Sorunsuz şekilde tamamlandı
MEB'den son dakika LGS açıklaması! Sorunsuz şekilde tamamlandıLGS sınavının sorunsuz bir şekilde tamamlandığını duyuran MEB'den ve Bakan Selçuk'tan son dakika açıklaması yapıldı. MEB açıklamasında, "1 milyon 243 bin 801 öğrencinin katıldığı sınav, iki oturum hâlinde 17 bin 793 okul ve 82 bin 355 salonda yapıldı. Yaklaşık 350.000 sınav görevlisi görev yaptı. Sonuçlar 30 Haziran 2021’de açıklanacak." denildi.
6.06.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

TürkiyeRusyason dakika haberlerenerjiege

Rehber ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.