Rehber

Rehber

Son dakika rehber haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan rehber gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan rehber haber sayfamızda...

Rehber

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.880 rehber haberi bulunmuştur.
Yastaki ülke 28 Haziran’da yapılacak seçime hazırlanıyor! İran’da kaos yok, Velâyet-i  Fakih var
Yastaki ülke 28 Haziran’da yapılacak seçime hazırlanıyor! İran’da kaos yok, Velâyet-i Fakih var Helikopter kazasında Cumhurbaşkanı Reisi’nin yanı sıra Dışişleri Bakanı Abdullahiyan’ı da kaybeden İran’da uzlaşma sağlanamadığı için Meclis Başkanı da seçilememiş durumda. Ancak ülkede siyasi boşluk yaşandığına dair bir algı yok. Bunun sebebi de İran’da yönetim sisteminin temelini oluşturan “Velayet-i Fakih” anlayışı ve bu sistemin tepesindeki dinî lider.
28.05.2024 Dünya
MEB duyurdu! Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Sınav Rehberi yayımlandı
MEB duyurdu! Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Sınav Rehberi yayımlandı 20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin sözlü sınavların mevzuat hükümlerine göre sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi ve adayların bilgilendirilmesi amacıyla hazırlanan "Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Sınav Rehberi" yayımlandı.
23.05.2024 Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail 76 yıldır kan döküyor, soykırımcılar hesap vermeli
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail 76 yıldır kan döküyor, soykırımcılar hesap vermeli Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası İyilik Ödülleri töreninde konuştu. Erdoğan, "İsrail Nekbe'den beri 76 yıldır kan döküyor, can alıyor. Filistin halkının topraklarını alenen gasp ediyor. Uluslararası hukuku tanımadığını her defasında açıkça gösteriyor." sözlerine yer verdi ve 'Soykırımcılar hesap vermeli' şeklinde konuştu.
22.05.2024 Gündem
Öğretmeninin dediği gibi oldu! Yıllar sonra aynı okulda
Öğretmeninin dediği gibi oldu! Yıllar sonra aynı okulda Aksaray’da, rehber öğretmen Pınar Altuntaş (26), mezun olduğu Cumhuriyet İlkokulu’nda, kendisini okutan sınıf öğretmeni ile birlikte görev yapıyor.
20.05.2024 Eğitim
Yapay zeka dünyasında çocuk olmak
Yapay zeka dünyasında çocuk olmak Yeni nesil sohbet robotu GPT4o’nun özellikleri teknoloji ve eğitim dünyasında çok ses getirdi. Aynı anda onlarca dili çevirebilen, daha kolay bir sohbet diline sahip, ses, metin ve görüntü üzerinden mantık yürütebilen yeni modelin çocuklarımızın gelişiminde ve eğitimlerindeki yerini artıları ve eksileriyle, uzmanlarla masaya yatırdık.
18.05.2024 Pazar
Bakan Ersoy Uluslararası Kültür Bakanları Konferansı’na Katıldı
Bakan Ersoy Uluslararası Kültür Bakanları Konferansı’na Katıldı Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta Mahtumkulu Firaki’nin doğumunun 300’üncü yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen “Uluslararası Kültür Bakanları Konferansı”na katıldı.
17.05.2024 Ekonomi
29 yıldır mezunu olduğu okulda kendisi gibi görme engellilere rehberlik yapıyor
29 yıldır mezunu olduğu okulda kendisi gibi görme engellilere rehberlik yapıyor İzmir’in Bornova ilçesinde mezunu olduğu Aşık Veysel Görme Engelliler İlköğretim Okulu'nda rehber öğretmen olan Figen Bilgen (52), 29 yıldır kendisi gibi görme engelli olan çocuklara rehberlik yapıyor.
16.05.2024 Eğitim
'Hakem Akademisi' iş birliği protokolleri imzalandı! Mehmet Büyükekşi: Daha nitelikli hakem yetiştirme imkanına kavuşacağız
'Hakem Akademisi' iş birliği protokolleri imzalandı! Mehmet Büyükekşi: Daha nitelikli hakem yetiştirme imkanına kavuşacağız Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile Ankara Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Pamukkale Üniversitesi arasında, faaliyete başladığı ilk günden itibaren ülke genelinde nitelikli hakem ve hakem eğitimcilerinin yetiştirmesi doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Hakem Akademisi tarafından uygulanan eğitim sisteminin geliştirilmesi ve eğitimlerin daha fazla insana ulaştırılması amacıyla iş birliği protokolleri imzalandı.
15.05.2024 Süper Lig
Mayıs ayının ortasında Ağrı Dağı'nda tipi! 9 Rus dağcı tipiye yakalandı
Mayıs ayının ortasında Ağrı Dağı'nda tipi! 9 Rus dağcı tipiye yakalandı Ağrı Dağı’na zirve tırmanışı yapmak isteyen 9 Rus dağcı, ikinci denemelerinde de tipiye yakalanınca geri 4 bin 800 metreden geri dönmek zorunda kaldı. Ardahan’da günlerdir aralıklarla etkili olan sağanak, yüksek kesimlerde yerini kara bıraktı.
15.05.2024 Haberler
Mayıs ayının ortasında Ağrı Dağı'nda tipi! 9 Rus dağcı tipiye yakalandı
Mayıs ayının ortasında Ağrı Dağı'nda tipi! 9 Rus dağcı tipiye yakalandı Ağrı Dağı’na zirve tırmanışı yapmak isteyen 9 Rus dağcı, ikinci denemelerinde de tipiye yakalanınca geri 4 bin 800 metreden geri dönmek zorunda kaldı. Ardahan’da günlerdir aralıklarla etkili olan sağanak, yüksek kesimlerde yerini kara bıraktı.
15.05.2024 Gündem
Çalışan anneler için hak rehberi
Çalışan anneler için hak rehberi Çalışma hayatında cinsiyetler arasında yaşanan istihdam farkı, söz konusu anneler olduğunda uçuruma dönüşüyor.
13.05.2024 Ekonomi
‘Hocam yapay zekâ değil ben yaptım’
‘Hocam yapay zekâ değil ben yaptım’ Yapay zekâyla yapılan ödevlere savaş açan hocalar, tespit programlarıyla intihal bulmaya çalışıyor. Ancak bu programlar yanlış sonuç verebiliyor. Eğitimciler ödev şeklinin değiştirilmesi önerisinde bulunuyor.
12.05.2024 Eğitim
Yurt dışı eğitimde kapılar kapanıyor
Yurt dışı eğitimde kapılar kapanıyor Eğitim için en çok tercih edilen ülkeler, vize şartlarına sıkı kurallar getirdi, bazıları verilen öğrenci vizesi oranını düşürdü. Göçmen sorununa işaret eden uzmanlar, ülkelerin demografik yapı ve iş gücünü korumak için bu kararları aldığını belirtti...
11.05.2024 Eğitim
Bakan Göktaş evlilik kredisi ile ilgili detayları açıkladı! "İlk ödeme 21 Mayıs'ta"
Bakan Göktaş evlilik kredisi ile ilgili detayları açıkladı! "İlk ödeme 21 Mayıs'ta" Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş TRTHaber'de evlilik kredisi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Göktaş, "Resmi nikahı 15-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen çiftlerimizin kredi ödemeleri, 21 Mayıs itibarıyla hesaplarına geçmeye başlayacak" dedi.
10.05.2024 Gündem
Darüşşafaka giriş sınavı 26 Mayıs’ta yapılacak
Darüşşafaka giriş sınavı 26 Mayıs’ta yapılacak Annesi ve/veya babası hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, yetenekli öğrencilere tam burslu, yatılı, kolej eğitimi fırsatı tanıyan Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın 2024 yılı Giriş Sınavı, 26 Mayıs Pazar günü saat 11.00’de, Türkiye’nin 41 ilinde düzenlenecek. Sınav için son başvuru tarihi ise 20 Mayıs 2024.
10.05.2024 Çocuk
Okullarda ortalama 500 öğrenciye 1 rehber düşüyor
Okullarda ortalama 500 öğrenciye 1 rehber düşüyor Eğitim sendikaları okullarda şiddetin önüne geçebilmek için psikolojik danışmanlık ve rehberlik (PDR) dersinin haftada en az 2 saat olmasını, her 100 öğrenciye bir rehberlik öğretmeninin atanmasını öneriyor. Ancak Türkiye’de ortalama 500 öğrenciye 1 PDR öğretmeni düşüyor.
10.05.2024 Eğitim
Dersimiz şiddet! Çocuklar öfkelerini yönetemiyor mu?
Dersimiz şiddet! Çocuklar öfkelerini yönetemiyor mu? Okullarda öğrencinin öğretmenini silahla vurarak öldürmesine kadar varan şiddet olaylarının önüne bir türlü geçilemiyor. Uzmanlara göre çocukların öfkesini yönetememesi, aileden yeterince sevgi görememeleri, dijital oyunlar ile filmler sorunun başlıca nedenleri.
9.05.2024 Gündem
MEB AÇIKLADI > Rehberlik öğretmenliğine kaç kişi atanacak? 👨🏻‍🏫 2024 Rehberlik öğretmeni atama sayısı ve atama puanı
MEB AÇIKLADI > Rehberlik öğretmenliğine kaç kişi atanacak? 👨🏻‍🏫 2024 Rehberlik öğretmeni atama sayısı ve atama puanı Milli Eğitim Bakanlığı atanacak öğretmen branşlarını ve sayılarını açıkladı. Rehberlik öğretmenleri de bunlardan biri oldu. Rehber öğretmen olarak atanmayı bekleyenler, Rehberlik öğretmenliğine kaç kişi atanacak? 2024 Rehberlik öğretmen atama sayısı ve atama puanı araştırmalarına başladı. İşte konu hakkında bilinmesi gerekenler
8.05.2024 Bilgi Rehberi
YÖK, yapay zekâ etik rehberi hazırladı
YÖK, yapay zekâ etik rehberi hazırladı Yükseköğretim Kurulu (YÖK), “Yükseköğretim Kurumları Bilimsel Araştırma ve Yayın Faaliyetlerinde Üretken Yapay Zekâ (ÜYZ) Kullanımına Dair Etik Rehber” hazırladı.
8.05.2024 Eğitim
Boğazına çanta kancası kaçan öğrencisini hayata döndürdü
Boğazına çanta kancası kaçan öğrencisini hayata döndürdü Siirt’te rehber öğretmen Mehmet Akif Eviz, boğazına çanta kancası kaçan 8 yaşındaki erkek öğrenciyi ‘Heimlich’ manevrasıyla kurtardı. O anlar okulun güvenlik kamerasına yansıdı.
7.05.2024 Haberler
Boğazına çanta kancası kaçan öğrencisini hayata döndürdü
Boğazına çanta kancası kaçan öğrencisini hayata döndürdü Siirt’te rehber öğretmen Mehmet Akif Eviz, boğazına çanta kancası kaçan 8 yaşındaki erkek öğrenciyi ‘Heimlich’ manevrasıyla kurtardı. O anlar okulun güvenlik kamerasına yansıdı.
7.05.2024 Gündem
YÖK yapay zeka kullanımına dair rehber hazırlandığını açıkladı
YÖK yapay zeka kullanımına dair rehber hazırlandığını açıkladı Yükseköğretim Kurulu Başkanı Erol Özvar, yükseköğretim kurumlarında bilimsel araştırma ve yayın faaliyetlerinde üretken yapay zeka kullanımına dair etik rehber hazırlandığını açıkladı.
7.05.2024 Eğitim
Milliyet Executive ile finans liderleri
Milliyet Executive ile finans liderleri Son dönemin gözdesi e-ticaretle yurt dışına açılmak isteyen şirketler, pek çok devlet desteğinden yararlanabilirken, süreç içinde püf noktalarına dikkat etmek büyük önem taşıyor. Ticaret Bakanlığı, e-ticaret yapacak şirketlere sağlanan desteklerle ilgili yeni bir rehber hazırladı. Destek başvurusunun hangi statüyle yapıldığı belirleyici olurken, e-ihracat destekleri, başvurudan ödemeye kadar 6 basamakta tamamlanıyor.
6.05.2024 Milliyet Executive
En iyi yol kaybolmak
En iyi yol kaybolmak Louvre Müzesi’nin direktörü Laurence des Cars tarafından hazırlatılan “Le Louvre” adlı yeni rehber kitap ziyaretçileri kurumu özgürce dolaşmaya teşvik ediyor.
6.05.2024 Kültür Sanat
6 bin 500 kadına girişimci desteği
6 bin 500 kadına girişimci desteği TÜRKONFED ve İş Bankası iş birliği ile yürütülen Girişimde Kadın Gücü projesinin yeni döneminde iki yıl içinde 6 bin 500 girişimci ve girişimci adayı kadına destek verilecek.
3.05.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Rehber ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.