Res

Res

Son dakika RES haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan RES gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan RES haber sayfamızda...

Res

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 634 res haberi bulunmuştur.
Rüzgar enerjisine 1,6 milyar euro yatırım yapılması bekleniyor
Rüzgar enerjisine 1,6 milyar euro yatırım yapılması bekleniyorTürkiye Rüzgar Enerjisi Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Güray Erol, gelecek günlerde duyurulması beklenen 2 bin megavat kapasiteli mini Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları Rüzgar Enerjisi Santrali (mini YEKA RES) projelerine yönelik yatırım tutarının 1,6 milyar euroyu bulabileceğini bildirdi.
27.03.2021Ekonomi
Rüzgar enerjisinde 2 bin megavatlık mini YEKA planlanıyor
Rüzgar enerjisinde 2 bin megavatlık mini YEKA planlanıyorEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, Türkiye'de rüzgar enerjisi kurulu gücünün şubat sonu itibarıyla 9 bin 192 megavata ulaştığını belirterek, "Güneş enerjisi sektöründe yaptığımız mini Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA) yarışmalarını, rüzgar enerjisinde de yapmayı düşünüyoruz. 2 bin megavat için mini YEKA RES (Rüzgar enerjisi santrali) yarışması ilan etmeyi planlıyoruz" dedi.
24.03.2021Ekonomi
TBMM'de iklim değişikliği ve kuraklığın araştırılması için komisyon kurulacak
TBMM'de iklim değişikliği ve kuraklığın araştırılması için komisyon kurulacakTBMM'de bu hafta iklim değişikliği ve kuraklığın araştırılması ve çözüm önerilerine ilişkin araştırma komisyonu kurulacak.
21.02.2021Siyaset
Resfebe Nedir, Nasıl Çözülür? Örnek Olarak Resfebe Oyunu Soruları Ve Cevaplar
Resfebe Nedir, Nasıl Çözülür? Örnek Olarak Resfebe Oyunu Soruları Ve CevaplarResfebe, 6 - 12 yaş arasındaki çocuklar için geliştirilmiş zeka geliştirici bir oyundur. İngilizcedeki karşılığı Rebus olan oyun, çocukların daha hızlı ve analitik düşünmesini sağlar. Okul çağındaki çocukların sosyalleşmesinde de etkili olan oyun 2000'li yılların başından itibaren dünya genelinde popülerlik kazandı. Resfebe nedir ve nasıl çözülür? Sizin için örnek sorular ve cevapları ile birlikte derledik.
9.02.2021Eğlence
Ormanda rüzgâr santraline isyan
Ormanda rüzgâr santraline isyanÇatalca’da kuzey ormanlarının içine kurulacak olan Rüzgâr Enerji Santrali’nin (RES) binlerce ağacın yok olmasına neden olacağına dikkat çeken Kuzey Ormanları Savunması, santralin ormana geri döndürülemez zararlar vereceğini savunuyor.
2.02.2021Gündem
‘Enerji yatırımları için de sigorta olmazsa olmaz’
‘Enerji yatırımları için de sigorta olmazsa olmaz’Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli, yenilenebilir enerjinin dışa bağımlılığı ve maliyeti önemli ölçüde azaltacağını, bu nedenle de tasarruf söz konusu olduğunda yenilenebilir enerji yatırımlarının öne çıktığını söyledi.
27.01.2021Teknoloji
Stres Nasıl Yazılır? TDK'ya Göre Sıtres Kelimesinin Doğru Yazılışı Nedir?
Stres Nasıl Yazılır? TDK'ya Göre Sıtres Kelimesinin Doğru Yazılışı Nedir?Kökeni M.Ö 200'lü yıllara kadar uzanan stres kelimesi, dilimize Latinceden geçmiştir. Günümüzde en sık kullanılan psikolojik terimlerden biri olan stres, iç sıkıntısı, huzursuzluk ve bunalım anlamına gelir. Bu duyguyu hisseden kişiler ise ''stresli'' olarak tanımlanır. TDK'ya göre stres nasıl yazılır ve telaffuz edilir? Merak eden okurlar için örnek cümlelerle derledik.
25.01.2021Eğitim
Enerji yatırımları için sigorta olmazsa olmaz
Enerji yatırımları için sigorta olmazsa olmazTürkiye Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli, yenilenebilir enerji yatırımlarının her geçen gün önem kazandığını belirtti.
19.01.2021Sigorta
TMSF yönetiminde yeni fabrika
TMSF yönetiminde yeni fabrikaTasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yönetimindeki ilk sıfırdan yatırım olan Bellona’nın yeni fabrikası üretime başladı. Fabrikanın açılış töreninde konuşan TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, “Yıllık 480 bin adet yatak ve 420 bin adet sandalye kapasitesine sahip. TMSF ailesi olarak iftihar günü. İstihdamı ciddi oranlarda artırıyoruz” dedi.
16.01.2021Ekonomi
Enerji sektöründe satın alma ve birleşme hareketliliği
Enerji sektöründe satın alma ve birleşme hareketliliğiEnerji sektöründe doğal gaz ve elektrik dağıtım başta olmak üzere satın alma ve birleşme görüşmelerinde hareketli bir dönem yaşanıyor.
11.01.2021Uzmanpara
Akfen, yenilenebilir enerjiyi hızlı artırdı
Akfen, yenilenebilir enerjiyi hızlı artırdıTürkiye’de yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarından üretim 2020 yılında rekor kırarken, Akfen Yenilenebilir Enerji’ye ait güneş, rüzgâr ve hidroelektrik santrallerindeki yıllık yeşil enerji üretimi geçen yıla göre yüzde 45 artışla 1.730 GWh’e çktı.
31.12.2020Ekonomi
Rekabet Kurulu bazı devralma işlemlerine izin verdi
Rekabet Kurulu bazı devralma işlemlerine izin verdiRekabet Kurulunca, bazı devralma işlemlerine izin verilmesi kararlaştırıldı.
24.12.2020Ekonomi
Vakıf Katılım, belediyelere 600 milyon liralık yeşil enerji desteği planlıyor
Vakıf Katılım, belediyelere 600 milyon liralık yeşil enerji desteği planlıyorVakıf Katılım, belediyelerin akıllı yenilenebilir enerji ve akıllı şehir projelerine 600 milyon liralık destek sağlamayı planlıyor.
14.12.2020Ekonomi
Aliağa, yenilenebilir enerjide lokomotif
Aliağa, yenilenebilir enerjide lokomotifRüzgâr enerji santrallarıyla yılda 267 Gwh elektrik üretimi yapıldığını belirten Belediye Başkanı Serkan Acar, ilçenin bu alanda önemli bir yere sahip olduğunu ifade etti...
13.12.2020Ege
Türkiye'nin en doğusuna, en yüksek rakımlı RES kuruldu
Türkiye'nin en doğusuna, en yüksek rakımlı RES kurulduTürkiye'nin en doğusunda, en yüksek rakımlı Rüzgâr Enerji Santrali (RES) Van'ın Gevaş ilçesine kuruldu. Gevaş ilçesinde yaklaşık 2 bin 900 rakımda kurulan 53,2 megavatlık RES ile 50 bin hanenin elektrik ihtiyacı karşılanacak.
2.12.2020Haberler
Türkiye'nin en yükseği! 55 milyon dolar...
Türkiye'nin en yükseği! 55 milyon dolar...Türkiye'nin en doğusunda, en yüksek rakımlı Rüzgâr Enerji Santrali (RES) Van'ın Gevaş ilçesine kuruldu. Gevaş ilçesinde yaklaşık 2 bin 900 rakımda kurulan 53,2 megavatlık RES ile 50 bin hanenin elektrik ihtiyacı karşılanacak.
2.12.2020Ekonomi
5,4 milyar liralık yeni yatırım teşvik edilecek
5,4 milyar liralık yeni yatırım teşvik edilecek"Otomotiv şehri" Sakarya'da ocak-eylül döneminde, hayata geçirilmesi planlanan ve yatırım tutarı yaklaşık 5,4 milyar lirayı bulan 79 yatırım için teşvik belgesi düzenlendi.
30.11.2020Uzmanpara
Rüzgar enerjisi, 9,6 milyon haneye "ışık" oldu
Rüzgar enerjisi, 9,6 milyon haneye "ışık" olduEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'de rüzgar enerjisi kurulu gücünün ekim sonu itibarıyla 8 bin 330 megavata ulaştığını belirterek, "Ekim sonu itibarıyla toplam kurulu gücümüzün yüzde 9'u ve yenilenebilir enerji kurulu gücümüzün yüzde 17,5'i rüzgar enerjisinden oluştu. Bu santrallerle 9,6 milyon hanenin elektrik tüketimini sağlayabilme imkanına kavuştuk." dedi.
25.11.2020Ekonomi
Rüzgârın gücü dijital oldu!
Rüzgârın gücü dijital oldu!Türkiye’nin rüzgâr enerjisinden sağladığı gücün tüm detaylarını içeren veri tabanı TÜREB tarafından dijitale taşındı, kullanıma açıldı. En çok kurulu güç Ege’de, yeni yatırımın odağı Marmara.
18.11.2020Ekonomi
'Çaresi kalmazsa Beyaz Saray'ı yakıp kül eder!'
'Çaresi kalmazsa Beyaz Saray'ı yakıp kül eder!'Seçim sonuçlarını kabul etmeyen ve oyların çalındığını söyleyen ABD Başkanı Donald Trump'ın şirketinin eski yöneticisi, "Kaybeden olma fikri muhtemelen hiç idrak edemeyeceği bir şey" dedi.
13.11.2020Dünya
Büyük marka atağı
Büyük marka atağıGıda, tarım, turizm ve yenilenebilir enerji gibi geleceği yazacak sektörlerde Türkiye’nin lider illerinden Balıkesir, marka atağı başlattı. Şehirdeki yatırımların büyüme macerası da sürüyor. Lojistik avantajlar, nitelikli çalışan, üretim ve coğrafi özellikler şehre güç katıyor.
Kocaeli'de 5,9 milyar liralık yeni yatırım teşvik edilecek
Kocaeli'de 5,9 milyar liralık yeni yatırım teşvik edilecek"Sanayi ve liman kenti" Kocaeli'de hayata geçirilmesi planlanan ve sabit yatırım tutarı 5,9 milyar lirayı bulan 225 yatırım için teşvik belgesi düzenlendi.
24.10.2020Ekonomi
Sedyeleri barikat yaptılar
Sedyeleri barikat yaptılarSağlık çalışanlarına yönelik şiddet eylemleri önceki gece Ankara Keçiören’de farklı bir boyuta ulaştı. Silahlı saldırıda yaralanan Ahmet Öztaş’ın ölümü üzerine yakınları Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni birbirine kattı. Zorla canlandırma odasına girmeye çalışan grubu sağlık çalışanları kapı önüne sedyelerle barikat kurarak durdurmaya çalıştı. Saldırıyla ilgili soruşturma başlatıldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ‘Şiddetin ihtimali bile olmamalı. Devlet, geçit vermeyecek’ dedi.
23.09.2020Gündem
Yerli elektrik motoru üreticisinden 40’tan fazla ülkeye ihracat
Yerli elektrik motoru üreticisinden 40’tan fazla ülkeye ihracatElektrik motoru üretiminde yerli marka Gamak, ihracat hedeflerini büyüttü. Yüzde yüz yerli sermayeyle kurulan Gamak, pandemi döneminde ihracat gerçekleştirdiği ülke sayısını artırarak yüzde 50’nin üzerinde büyüme gerçekleştirdiğini duyurdu. Yeni pazarlar ve sektör ihtiyaçları için son 3 yılda 70 milyon dolarlık yatırım yaptığına dikkat çeken Gamak, gelecek 3 yıl içinde de 50 milyon dolarlık yatırım planı bulunduğunu açıkladı.
16.09.2020Ekonomi
Hidroelektrik santral yatırımları yılın ilk yarısına damga vurgu
Hidroelektrik santral yatırımları yılın ilk yarısına damga vurguTürkiye'de bu yılın ilk yarısında faaliyete giren 978 megavatlık yeni lisanslı elektrik santrali yatırımlarının 652,6 megavatını hidroelektrik santralleri (HES) oluşturdu. HES'ler, bu dönemde devreye alınan kapasite içinde yüzde 66,7'lik payla ilk sırada yer aldı.
3.09.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

enerjirüzgaryatırımvanres

Res ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.