Resmi Tören

Resmi Tören

Son dakika resmi tören haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan resmi tören gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan resmi tören haber sayfamızda...

Resmi Tören

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.321 resmi tören haberi bulunmuştur.
İstiklal Marşı ile İlgili Kompozisyon: İstiklal Marşı’nın Önemini Anlatan Kısa Kompozisyon Örnekleri
İstiklal Marşı ile İlgili Kompozisyon: İstiklal Marşı’nın Önemini Anlatan Kısa Kompozisyon Örnekleri Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan İstiklal Marşı yurdumuzun milli marşıdır. Türkiye devleti ve milletinin bağımsızlığını simgeler. Toplamda 10 kıtadan oluşur. 1921’de kabul edilen İstiklal Marşı özel ve resmi günlerde okunur. Türk ordusuna armağan edilen İstiklal Marşı ile ilgili okullarda kompozisyon ödevleri verilir. İstiklal Marşı ile ilgili kompozisyonlar öğrencilerin bu yüzden araştırdığı konular arasında yer alır. İstiklal Marşı’nın önemini anlatan kısa kompozisyon örnekleri için “İstiklal Marşı ile İlgili Kompozisyon” içeriğimize göz atabilirsiniz.
4.05.2022Eğitim
23 Nisan coşkusu
23 Nisan coşkusuAtatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm yurtta coşkuyla kutlandı... Pandemi nedeniyle iki yıl sonra yüz yüze yapılan törenlerde renkli görüntüler oluştu, çocuklar doyasıya gülüp eğlendi...
24.04.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Özbekistan’da resmi törenle karşılandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Özbekistan’da resmi törenle karşılandıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye ile Özbekistan arasındaki Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi’nin İkinci Toplantısı çerçevesinde Özbekistan’a geldi. Erdoğan, Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev tarafından resmi törenle karşılandı.
29.03.2022Siyaset
Kalp krizi sonucu şehit olan komiser yardımcısının cenazesi memleketine uğurlandı
Kalp krizi sonucu şehit olan komiser yardımcısının cenazesi memleketine uğurlandıGaziantep’te geçirdiği kalp krizi sonucu şehit olan Komiser Yardımcısı Mehmet Ali Kurtoğlu’nun cenazesi, düzenlenen törenin ardından memleketi Kilis’e gönderildi.
13.03.2022Haberler
Kalp krizi sonucu şehit olan komiser yardımcısının cenazesi memleketine uğurlandı
Kalp krizi sonucu şehit olan komiser yardımcısının cenazesi memleketine uğurlandıGaziantep’te geçirdiği kalp krizi sonucu şehit olan Komiser Yardımcısı Mehmet Ali Kurtoğlu’nun cenazesi, düzenlenen törenin ardından memleketi Kilis’e gönderildi.
13.03.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, BAE'de resmi törenle karşılandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, BAE'de resmi törenle karşılandıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi ziyaret düzenlediği Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) resmi törenle karşılandı.
14.02.2022Haberler
Son dakika: Erdoğan 'Ukrayna'nın bütünlüğünü destekliyoruz' dedi ve açıkladı: Üzerimize düşeni yapmaya hazırız!
Son dakika: Erdoğan 'Ukrayna'nın bütünlüğünü destekliyoruz' dedi ve açıkladı: Üzerimize düşeni yapmaya hazırız!Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Ukrayna Yüksek Düzeyli Stratejik Konseyi Onuncu Toplantısı’na katılmak üzere gittiği Ukrayna’da Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy görüşme gerçekleştirdi. Görüşme sonrası iki ülke arasında anlaşmalar imzalandı. Erdoğan görüşme sonrası ortak basın toplantısında konuştu. Türkiye'nin Ukrayna'nın toprak bütünlüğünü desteklediğini vurgulayan Erdoğan: "Türkiye, Karadeniz'den komşu olduğu 2 dost ülke arasındaki krizin sonlandırılması için üzerine düşeni yapmaya hazırdır." ifadelerini kullandı. Zelenskiy ise “Savaşı bitirme yolunda Ukrayna ile Rusya arasında arabulucu olma inisiyatifi için Sayın Cumhurbaşkanına teşekkür ediyorum” dedi.
3.02.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna’da resmi törenle karşılandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna’da resmi törenle karşılandıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Ukrayna Yüksek Düzeyli Stratejik Konseyi Onuncu Toplantısı’na katılmak üzere Ukrayna’ya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy tarafından Marinskiy Sarayı'nda resmi törenle karşılandı. Törenin ardından Erdoğan ve Zelenskiy ikili görüşmeye geçti.
3.02.2022Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna’da resmi törenle karşılandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna’da resmi törenle karşılandıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Ukrayna Yüksek Düzeyli Stratejik Konseyi Onuncu Toplantısı’na katılmak üzere Ukrayna’ya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy tarafından Marinskiy Sarayı'nda resmi törenle karşılandı. Törenin ardından Erdoğan ve Zelenskiy ikili görüşmeye geçti. Erdoğan'ın Ukrayna lideri Zelensky ile baş başa görüşmesi 3 saat 10 dakika sürdü. Yüksek Düzeyli Stratejik Konseyi toplantısı başladı.
3.02.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar'da! Türkiye ile Katar arasında 15 anlaşma
Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar'da! Türkiye ile Katar arasında 15 anlaşmaCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani'nin Emirlik Divanı'ndaki baş başa görüşmesinin ardından, iki ülke bakanlıkları arasında 15 ortak anlaşma imzalandı. İmza töreninin ardından Katar-Türk Birleşik Müşterek Kuvvet Komutanlığı’nı ziyaret eden Erdoğan, 'Başta 15 Temmuz kanlı darbe girişimi olmak üzere Katarlı kardeşlerimizin milletimizle sergilediği dayanışmayı asla unutamayız. Ayrıca Katar, Türk ekonomisine yönelik spekülatif ataklarda da daima bizlerin yanında olmuş, ülkemize duyduğu güveni göstermiştir' dedi.
7.12.2021Siyaset
İçişleri Bakanı Soylu, Moğolistan Savunma Bakanı Gürsed ile görüştü
İçişleri Bakanı Soylu, Moğolistan Savunma Bakanı Gürsed ile görüştüİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'ye gelen Moğolistan Savunma Bakanı Gürsed'le görüştü. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Türkiye'de terörist sayısı artık çok az seviyelere düşmüştür. Şu anda Eren Operasyonları, toplam 5 bin 611 kahramanımız tarafından yürütülüyor. Hava şartlarına hiç bakmadan tüm kış boyunca sürdürülecektir. Terör örgütünü kıskıvrak yakaladık ve bir daha nefes alamayacak duruma getirmek istiyoruz" dedi.
16.11.2021Siyaset
Anıtkabir sabah saat kaçta açılıyor? 10 Kasım Anıtkabir ziyaret saatleri; Bugün saat kaça kadar açık?
Anıtkabir sabah saat kaçta açılıyor? 10 Kasım Anıtkabir ziyaret saatleri; Bugün saat kaça kadar açık?Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir, her 10 Kasım'da olduğu gibi bu yıl da ziyaretçilerini bekliyor. Türkiye'nin dört yanından Atatürk'ü anmak için gelecekler, 10 Kasım Anıtkabir ziyaret saatlerini araştırıyor. İşte, Anıtkabir ziyaret saatleri...
10.11.2021Gündem
İzmirliler 29 Ekim coşkusuna ortak oldu
İzmirliler 29 Ekim coşkusuna ortak olduİzmir’de cumhuriyetin ilanının 98'inci yıl dönümü coşkuyla kutlandı. Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen resmi törene üzerlerinde kırmızı kıyafetleri ve ellerinde Türk bayraklarıyla katılan İzmirliler, coşkuya ortak oldu.
29.10.2021Gündem
Son dakika: Erdoğan'dan Karabağ'da Ermenistan'a mesaj: Kalıcı barış için ortam hiç olmadığı kadar elverişli
Son dakika: Erdoğan'dan Karabağ'da Ermenistan'a mesaj: Kalıcı barış için ortam hiç olmadığı kadar elverişliSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile ortak basın toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Azerbaycan ile samimi bir irade ortaya koyması halinde, Türkiye'nin Ermenistan ile olan ilişkilerinin de normalleşmesinin önünde bir engel kalmayacaktır." dedi. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye'nin, dünya çapında büyük bir güce dönüştüğünü ve kimsenin Türkiye'ye iradesini dikte edemeyeceğini belirterek, "Bugünlerde öz kardeşim Türkiye, iç işlerine müdahale etmek isteyenlere öyle cevap verdi ki öyle düşünüyorum ki bu, bütün siyasetçiler için örnektir. Ulusal onurunu koruyan, öz halkını, devletini, halkının çıkarlarını, gururunu koruyan ve savunan lider, bugün Azerbaycan'dadır. Bütün Türk dünyası için Erdoğan en önemli faktörlerden biridir." dedi.
26.10.2021Siyaset
98. yıl yine dopdolu geçecek
98. yıl yine dopdolu geçecek29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için belediyeler programlarını hazırladı. İzmir Büyükşehir, iki günlük programı, 29 Ekim sabahı 10.30’da Cumhuriyet Meydanı’nda resmi tören ve kortejle kutlamaları başlatacak.
25.10.2021Ege
Nijerya’ya güçlü savunma desteği
Nijerya’ya güçlü savunma desteğiCumhurbaşkanı Erdoğan’ın Afrika turunun son durağı Nijerya ile askeri savunma ve güvenlik konularında iş birliğini güçlendiren imzalar atıldı. Erdoğan, “Savunma sanayii ve güvenlik alanlarında kabiliyetlerimizi Nijerya’yla paylaşmaya hazırız” dedi
21.10.2021Siyaset
Bakan Akar, Polonya Savunma Bakanı Blaszczak ile görüştü
Bakan Akar, Polonya Savunma Bakanı Blaszczak ile görüştüMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Polonya Savunma Bakanı Mariusz Blaszczak ile görüştü.
15.10.2021Siyaset
Bornova heyecanı Erkoç’la yaşayacak
Bornova heyecanı Erkoç’la yaşayacakBornova Belediyesi, İzmir’in kurtuluşu olan 9 Eylül’ü birbirinden özel etkinliklerle kutlayacak.
7.09.2021Ege
Çeşme’de unutulmayacak konser
Çeşme’de unutulmayacak konser30 Ağustos Zafer Bayramı, Çeşme’de gündüz resmi tören, akşam da belediyenin düzenleyeceği Zafer Yürüyüşü ve Çeşme Amfi Tiyatro’da gerçekleşecek ücretsiz Nükhet Duru konseriyle kutlanacak...
30.08.2021Ege
Aliağa’da zafer turu
Aliağa’da zafer turuAliağa Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı öncesi kentteki hazırlıklarını tamamladı.
30.08.2021Ege
Cumhurbaşkanı Erdoğan Karadağ'da resmi törenle karşılandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Karadağ'da resmi törenle karşılandıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ziyarette bulunduğu Karadağ'da Cumhurbaşkanı Milo Cukanoviç tarafından resmi törenle karşılandı.
28.08.2021Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna-Hersek'te resmi törenle karşılandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna-Hersek'te resmi törenle karşılandıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bosna-Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Zeljko Komşiç tarafından resmi törenle karşılandı.
27.08.2021Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna-Hersek'te resmi törenle karşılandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna-Hersek'te resmi törenle karşılandıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bosna-Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Zeljko Komşiç tarafından resmi törenle karşılandı.
27.08.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Angola Cumhurbaşkanı'nı resmi törenle karşıladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Angola Cumhurbaşkanı'nı resmi törenle karşıladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Angola Cumhurbaşkanı Joao Manuel Gonçalves Laurenço'yu Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde resmi törenle karşıladı.
27.07.2021Siyaset
Seremoni Ne Demek? Seremoni Tdk Sözlük Anlamı Nedir?
Seremoni Ne Demek? Seremoni Tdk Sözlük Anlamı Nedir?Dilimize Fransızcadan geçmiş olan seremoni sözcüğü 12. yüzyılda literatüre girdi. Sözlük anlamı tören olan bu kelime orijinal dilinde ''ceremonie'' şeklinde yazılır. İtalya, Fransa, Büyük Britanya ve Lüksemburg gibi Avrupa ülkelerinde yaygın olan seremoniler genellikle lüks otellerde ya da villalarda düzenlenir. Seremoni ne demek? Seremoni TDK sözlük anlamı nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
10.07.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Resmi Tören ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.