Robert Koçaryan

Robert Koçaryan

Son dakika Robert Koçaryan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Robert Koçaryan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Robert Koçaryan haber sayfamızda...

Robert Koçaryan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 194 robert kocaryan haberi bulunmuştur.
Ermenistan'da Paşinyan tekrar Başbakan oldu
Ermenistan'da Paşinyan tekrar Başbakan olduErmenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan, parlamentoda aday gösterilen Nikol Paşinyan’ın başbakan olarak atanmasına ilişkin kararnameyi imzaladı.
2.08.2021Dünya
Ermenistan'da muhalefet Paşinyan'ın kazandığı seçimin iptalini istedi
Ermenistan'da muhalefet Paşinyan'ın kazandığı seçimin iptalini istediPaşinyan, Ermenistan'ın geçen yıl Dağlık Karabağ'da Azerbaycan'a yenilmesi sonrası oluşan siyasi krizi çözmek için erken seçime gitmişti.
2.07.2021Dünya
Ermenistan’da erken seçimin kesin sonuçları açıklandı
Ermenistan’da erken seçimin kesin sonuçları açıklandıPaşinyan’ın “Sivil Sözleşme Partisi” yüzde 53,91, eski Cumhurbaşkanı Koçaryan’ın “Ermenistan İttifakı” yüzde 21,09, eski Cumhurbaşkanı Sarkisyan'ın desteklediği “Onurum Var İttifakı” yüzde 5,22 oyla parlamentoya girdi.
27.06.2021Dünya
Koçaryan seçim itirazını yüksek mahkemeye götürüyor
Koçaryan seçim itirazını yüksek mahkemeye götürüyorErmenistan’da resmi olmayan sonuçlara göre erken parlamento seçimlerinde ikinci çıkan Ermenistan İttifakı’nın lideri eski Cumhurbaşkanı Robert Koçaryan, seçim ihlalleri iddiasıyla ilgili olarak Anayasa Mahkemesine başvuracaklarını söyledi.
22.06.2021Dünya
Paşinyan’dan gövde gösterisi
Paşinyan’dan gövde gösterisiErmenistan’ın Karabağ’da yaşadığı hezimet sonrası tepkiler nedeniyle istifa etmek zorunda kalan Nikol Paşinyan, seçimden zaferle çıktı.
22.06.2021Dünya
AB'den Paşinyan'a seçim tebriği
AB'den Paşinyan'a seçim tebriğiAvrupa Birliği (AB) Konseyi başkanı Charles Michel, Ermenistan'daki erken parlamento seçimini partisinin kazanması dolayısıyla Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ı tebrik etti.
21.06.2021Dünya
Paşinyan ikinci seçimi de kazandı
Paşinyan ikinci seçimi de kazandıErmenistan’ın işgali altındaki Karabağ’da Azerbaycan ordusu karşısında hezimete uğradığı için tepkiler karşısında istifa etmek zorunda kalan Nikol Paşinyan, erken parlamento seçimini kazandı.
21.06.2021Dünya
Son dakika: Ermenistan'da ilk sonuç belli oldu! Paşinyan...
Son dakika: Ermenistan'da ilk sonuç belli oldu! Paşinyan...Erken seçimde Nikol Paşinyan'ın partisi Sivil Sözleşme oyların yüzde 53,92'sini alarak ipi göğüsledi. Baraj altında kalan partiler nedeniyle Paşinyan'ın tek başına hükümet kurması bekleniyor.
21.06.2021 Dünya
Ermenistan Başbakanı Paşinyan ilk sonuçlardan umutlu
Ermenistan Başbakanı Paşinyan ilk sonuçlardan umutluErmenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, ülkede yapılan erken parlamento seçimlerinde, ikna edici çoğunluğu kazanacaklarını duyurdu.
20.06.2021Dünya
Son dakika... Ermenistan'da resmi olmayan seçim sonuçları belli oldu!
Son dakika... Ermenistan'da resmi olmayan seçim sonuçları belli oldu!Gelen son dakika haberine göre; Reuters'in son dakika haberine göre, Ermenistan'da yapılan parlamento seçimlerinin resmi olmayan sonuçları açıklandı.
20.06.2021Dünya
Ermenistan'da erken parlamento seçimi başladı
Ermenistan'da erken parlamento seçimi başladıErmenistan'da erken parlamento seçimi için halk sandık başına gidiyor.
20.06.2021Dünya
Ermenistan yarın tarihi seçime gidiyor
Ermenistan yarın tarihi seçime gidiyorDağlık Karabağ savaşını kaybettikten sonra türbülansa giren ülkedeki ilk seçime, 26 siyasi hareket katılıyor. Koltuğunu kaybeden Başbakan Nikol Paşinyan "Sivil Sözleşme Partisi", Ermenistan’ın ilk Cumhurbaşkanı Levon Ter-Petrosyan "Ermeni Ulusal Kongre Partisi", Rusya yanlısı tutumu ile bilinen eski Cumhurbaşkanı Robert Koçaryan "Ermenistan İttifakı" ile yarışacak.
19.06.2021Dünya
Ermenistan'da yarış Paşinyan ve Koçaryan arasında geçecek
Ermenistan'da yarış Paşinyan ve Koçaryan arasında geçecekErmenistan’da hafta sonu yapılacak erken parlamento seçimlerinin, başbakanlıktan istifaya zorlanan Nikol Paşinyan ile Rusya yanlısı eski Cumhurbaşkanı Robert Koçaryan’ın partileri arasında geçmesi bekleniyor.
14.06.2021Dünya
Paşinyan, oğlunu takas etmeye hazırmış!
Paşinyan, oğlunu takas etmeye hazırmış!Ermenistan’da 20 Haziran’da gerçekleştirilecek seçimler yaklaşırken, Başbakan Nikol Paşinyan, oğlu Aşot’u Azerbaycan’da tutulan ve Erivan’da savaş esiri olarak kabul edilen tüm Ermeni askerleriyle değiştirmeye hazır olduğunu söyledi.
10.06.2021Dünya
Ermenistan karıştı!
Ermenistan karıştı!Ermenistan’da, Rusya’dan alınan İskender füzeleriyle ilgili başlayan tartışma siyasi krize dönüştü. Ordu, Başbakan Paşinyan’ın istifasını isterken, bu durumu ‘darbe girişimi’ olarak niteleyen Paşinyan destekçileriyle sokağa indi.
26.02.2021Dünya
Son dakika... Ermenistan ordusu Paşinyan'ın istifasını istedi
Son dakika... Ermenistan ordusu Paşinyan'ın istifasını istediReuters haber ajansı, Dağlık Karabağ savaşını kaybeden Ermenistan ordusunun Başbakan Paşinyan ve hükümetin istifasını istediğini duyurdu. Paşinyan ise, bir askeri darbe teşebbüsünün olduğunu söyledi ve Genelkurmay Başkanı'nı görevden aldığını açıkladı. Kremlin Sözcüsü Peskov, "Ermenistan’daki gelişmeleri endişeyle takip ediyoruz. Ancak yaşananlar, Ermenistan’ın içişleri meselesidir" dedi.
25.02.2021Dünya
Milliyet'te Günün Özeti (5 Aralık 2020)
Milliyet'te Günün Özeti (5 Aralık 2020)İşte gündemin öne çıkan haber başlıkları...
5.12.2020Haberler
Koçaryan: Ermenistan savaşı kaçınılmaz kılmak için her şeyi yaptı
Koçaryan: Ermenistan savaşı kaçınılmaz kılmak için her şeyi yaptıEski Ermenistan Cumhurbaşkanı Robert Koçaryan, ülkesinin yaklaşık 30 yıldır işgal ettiği toprakları terk etmemek için Azerbaycan ile girdiği savaşa ilişkin, "Yetkililer savaşı kaçınılmaz kılmak için her şeyi yaptı" dedi.
5.12.2020Dünya
Ermeni iddialarına karşı resmi site
Ermeni iddialarına karşı resmi siteİletişim Başkanlığı “1915.gov.tr” internet sitesi oluşturarak, Ermeni soykırımı iddialarına belgelerle yanıt verdi. İngilizce yayın yapan sitede “1915 olayları”, “Resmi beyanname”, “Mahkeme kararları”, “Ermeni terörü”, “soru-cevap” gibi bölümler yer aldı.
9.12.2019Siyaset
Eski Ermenistan Cumhurbaşkanı Koçaryan tutuklandı
Eski Ermenistan Cumhurbaşkanı Koçaryan tutuklandıEski Ermenistan Cumhurbaşkanı Koçaryan'ın 2008’de düzenlenen protesto gösterileri sırasında çıkan ve 10 kişinin ölümüne neden olan olaylarla bağlantısı olduğu gerekçesiyle tutuklanmasına karar verildi.
8.12.2018Dünya
Rusya Ermenistan'daki durumdan 'endişeli'
Rusya Ermenistan'daki durumdan 'endişeli'Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Ermenistan'da eski Cumhurbaşkanı Robert Koçaryan'ın tutuklanmasıyla gelişen olaylardan endişe duyduklarını belirterek, "Ermenistan'da yeni hükümetin davranışlarıyla söyledikleri çelişiyor" dedi.
1.08.2018Dünya
Eski Ermenistan Cumhurbaşkanı Koçaryan için tutuklama kararı
Eski Ermenistan Cumhurbaşkanı Koçaryan için tutuklama kararıErivan Genel Hukuk Mahkemesi, ülkede 2008'de düzenlenen ölümlü protesto  gösterileriyle ilgili eski Ermenistan Cumhurbaşkanı Robert Koçaryan'ın  tutuklanmasına karar verdi.
28.07.2018Dünya
İbrahim Kalın'dan Almanya'ya: Dar görüşlü ve yanlış...
İbrahim Kalın'dan Almanya'ya: Dar görüşlü ve yanlış...Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı İbrahim Kalın, Almanya'ya yayınlanan bir gazeteye yazdığı makalede, parlamentosunda yapılan sözde Ermeni soykırımı oylamasına tepki gösterdi. Kalın, "Dar görüşlü ve yanlış" dedi.
6.06.2016Siyaset
Ermenistan seçimlerinde beklenen oldu
Ermenistan seçimlerinde beklenen olduErmenistan’da düzenlenen parlamento seçimlerinde sandıktan sürpriz çıkmadı.
7.05.2012Dünya
Davutoğlu Harvard Üniversitesi'nde konferans verdi
Davutoğlu Harvard Üniversitesi'nde konferans verdiDışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Gazze’ye yardım götüren konvoya düzenlenen saldırıyla ilgili olarak, "Türk Cumhuriyet tarihinde ilk kez düzenli (muvazzaf) bir ordu, Türk vatandaşlarını öldürdü...
29.09.2010Dünya

Benzer Haber Etiketleri

ErmenistanseçimPaşinyanNikol PaşinyanRobert Koçaryan

Robert Koçaryan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.