Roj Tv

Roj Tv

Son dakika Roj TV haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Roj TV gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Roj TV haber sayfamızda...

Roj Tv

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 469 roj tv haberi bulunmuştur.
‘Ellerimi bağlayıp araca bindirdiler’
‘Ellerimi bağlayıp araca bindirdiler’İçişleri Bakanlığı’nca hazırlanan PKK raporunda, terör örgütü tarafından kaçırılan çocukların anlattıklarına yer veriliyor. Çocuklardan biri, yolunu kesen bir PKK’lının kendisini zorla arabaya bindirip ellerini bağlayarak kaçırdığını anlatıyor.
18.09.2019Gündem
İlk darbe girişimi o tarihte gerçekleşti! Hedef Erdoğan’dı…
İlk darbe girişimi o tarihte gerçekleşti! Hedef Erdoğan’dı…İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca,  FETÖ'nün, 7 Şubat 2012'de MİT Müsteşarı ve bazı MİT görevlilerini ifadeye  çağırmasıyla kurduğu kumpas üzerine yürütülen soruşturma kapsamında, hem  şüphelilere ilişkin suçlamalar hem de FETÖ'nün 7 Şubat kumpasına ilişkin detaylı  bilgiler ortaya çıktı.
21.07.2018Gündem
Son dakika... AİHM'den PKK'ya şok! O Televizyon kanalı...
Son dakika... AİHM'den PKK'ya şok! O Televizyon kanalı...AİHM, Roj TV'nin, terör örgütü propagandası yaptığı gerekçesiyle yayın lisansını iptal eden Danimarka aleyhine yaptığı başvuruyu reddetti.
24.05.2018Dünya
Yetki kargaşası sona eriyor
Yetki kargaşası sona eriyorAk Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, gazetecilerin anayasa değişikliği teklifine ilişkin sorularını yanıtladı.
10.12.2016Siyaset
Başbakan Binali Yıldırım'dan flaş açıklama
Başbakan Binali Yıldırım'dan flaş açıklamaBaşbakan Binali Yıldırım ile Danimarka Başbakanı Lars Lokke Rasmussen ortak basın toplantısı düzenledi.
10.12.2016Siyaset
Erdoğan daha önce de terk etti
Erdoğan daha önce de terk ettiBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2005 yılında Danimarka’da Danimarka Başbakanı ile düzenleyeceği basın toplantısında PKK’ya yakın Roj TV’nin de yer aldığını öğrenince binadan ayrılmıştı
10.05.2014Siyaset
ROJ TV’nin yayın lisansı alındı
ROJ TV’nin yayın lisansı alındıTürkiye’nin 2005 yılından beri kapatılması için büyük çaba harcadığı terör örgütü PKK’nın yayın organı ROJ TV davasında son nokta dün Danimarka Yüksek Mahkemesi tarafından konuldu.
27.02.2014Siyaset
Roj TV’ye lisans iptaline itiraz hakkı
Roj TV’ye lisans iptaline itiraz hakkıDanimarka’da ROJ TV hakkında Östre Landsret Üst Mahkemesi’nin 3 Temmuz’da verdiği yayın lisansının iptali kararına itiraz etme izni verildi.
26.09.2013Gündem
Demirtaş paralel devlet konusunda uyardı
Demirtaş paralel devlet konusunda uyardıBDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Öcalan’ın paralel devlet konusunda uyardığını belirterek, “AKP’nin şu anda çözüme yaklaşımı, paralel devletin yaklaşımıdır. Hükümet, bu paralel devlet zihniyetiyle hareket ederse çözüm zora girer” dedi.
19.09.2013Siyaset
‘Hayvan vergisi’yle TV kanalı açılacak
‘Hayvan vergisi’yle TV kanalı açılacakKCK’nın ‘çekilme durdu’ açıklamasıyla devletin istihbarat raporları da sızmaya başladı. Son rapora göre, PKK, kapatılan Roj TV yerine yeni TV kanalı açmak için bölgede hayvan başına halktan 2 lira vergi kesmeye başladı.
16.09.2013Gündem
Roj TV iflas etti
Roj TV iflas ettiDanimarka’da PKK’nın propagandasını yapmaktan suçlu bulunan ve tazminat cezasına çarptırılan Roj TV iflas etti.
19.08.2013Dünya
TÜRKİYE’YE BAKIŞI DEĞİŞMEDİ
TÜRKİYE’YE BAKIŞI DEĞİŞMEDİMesserschmidt, “Taksim’de yaşadıklarım Türkiye’nin AB üyeliği ile düşüncelerimi değiştirmedi. Türkiye AB için, AB de Türkiye için çok önemli. Hükümetin attığı adımları memnuniyetle karşılıyoruz” dedi
23.07.2013Gündem
ROJ TV'ye hangi ülke ev sahipliği yapacak
ROJ TV'ye hangi ülke ev sahipliği yapacakIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY), başta Danimarka'dan yayın yapması yasaklanan PKK'nın yayın organı Roj TV olmak üzere Kürtçe yayın yapan kanallara ev sahipliği yapmak için girişim başlattı.
15.07.2013Gündem
Polis BDP'lilerin İstiklal Caddesi'nde yürümesine izin vermedi
Polis BDP'lilerin İstiklal Caddesi'nde yürümesine izin vermediBARIŞ ve Demokrasi Partisi (BDP), demokratik haklar ve yasal düzenlemeler konusunda hükümetin adım atmasını talep etmek ve Danimarka’da yayın yapan Roj TV’nin lisansının iptal edilmesini protesto için, Galatasaray’dan Taksim Meydanı’na yürümek istedi. Yürümelerine izin verilmeyen BDP’liler, basın açıklaması yaparak dağıldı.
7.07.2013Gündem
ROJ TV’nin lisansı iptal edildi
ROJ TV’nin lisansı iptal edildi2005’ten beri Türkiye’nin kapatılması için uğraş verdiği ROJ TV’yle ilgili nihai temyiz kararını açıklayan mahkeme, kanalın yayın lisansına el konduğunu bildirdi
3.07.2013Siyaset
Danimarka NUÇE TV ve ROJ TV' nin yayın lisanslarını iptal etti
Danimarka NUÇE TV ve ROJ TV' nin yayın lisanslarını iptal ettiDanimarka'daki ROJ TV davasında mankeme; aralarında PKK ile aynı çizgide yayın yapan NUÇE TV ve ROJ TV' nin bulunduğu üç televizyon kanalının yayın lisanslarını iptal etti, kanalların bağlı bulunduğu şirkete 10 milyon kron para cezası verdi.
3.07.2013Dünya
Basına sınırlama geldi
Basına sınırlama geldi2005 yılındaki ziyarette iki ülke arasında yaşanan Roj Tv krizinin ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bugünkü Danimarka ziyaretinin resmi bölümünde basına sınırlama getirildi.
19.03.2013Siyaset
Avrupa gezisi başlıyor
Avrupa gezisi başlıyorBaşbakan Erdoğan, 19-21 Mart tarihlerinde Danimarka ve Hollanda’yı ziyaret edecek.
17.03.2013Siyaset
Erdoğan Danimarka ve Hollanda'ya gidecek
Erdoğan Danimarka ve Hollanda'ya gidecekBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, 19-21 Mart tarihlerini kapsayan Danimarka ve Hollanda ziyaretlerinde, her iki ülkenin kraliçelerinin yanı sıra Başbakanlarıyla ve işadamlarıyla bir araya gelecek...
17.03.2013Siyaset
Danimarka’da PKK operasyonu
Danimarka’da PKK operasyonuDanimarka’da geçtiğimiz yıl Eylül ayında terör örgütü PKK’ya para topladıkları ve aktardıkları gerekçesiyle bir süre gözaltında tutulan 7 kişiyle birlikte haklarında o zaman gıyabi tutuklama kararı verilen 2 kişiden biri tutuklandı
24.02.2013Gündem
PKK: Örgüte sızmış ajan
PKK: Örgüte sızmış ajanParis’te 9 Ocak’ta 3 PKK’lı kadının öldürülmesinden sorumlu tutularak tutuklanan Ömer Güney’in PKK’lı olduğu iddialarına karşılık, örgüte yakın siteler Güney’in ‘örgüte sızmış ajan’ olduğu imasını içeren bilgiler yayımladı
23.01.2013Gündem
Başbakan Erdoğan: Gerekirse Özür dilerim
Başbakan Erdoğan: Gerekirse Özür dilerimTayyip Erdoğan, NTV - Star ortak yayınında Oğuz Haksever, Mehmet Barlas, Nermin Yurteri, Nazlı Öztarhan'ın konuğu oldu. Erdoğan 2012 yılının gelişmelerini değerlendirerek ve soruları yanıtladı.
21.12.2012Siyaset
Roj TV davasında yeni gelişme
Roj TV davasında yeni gelişmeKopenhag polisinin PKK için haraç topladıkları gerekçesiyle Eylül ayında gözaltına aldığı 7 kişiden 4’ü serbest bırakıldı.
18.12.2012Dünya
Roj TV’ye günaşırı 218 bin TL yatırılmış
Roj TV’ye günaşırı 218 bin TL yatırılmışDanimarka’da, geçen eylül’de Roj TV’ye yönelik başlatılan soruşturma “terörün finansmanı” boyutuna dönüştürüldü.
6.12.2012Gündem
2 ay sonra tekrardan yayına başladı!
2 ay sonra tekrardan yayına başladı!DANİMARKA Radyo ve Televizyon Kurulu’nun verdiği 2 aylık yayın durdurma cezasının sona ermesi ardından kapatılan PKK çizgisindeki ’Roj TV’nin yerine aynı frekanstan yayın yapan ’Nuçe TV’ (Haber TV) ile müzik kanalı ’MMC TV’, tekrar yayına başladı.
5.12.2012Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Roj TVpkkDanimarkahdpRecep Tayyip Erdoğan

Roj Tv ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.